Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ıbrahım4126 Avatarı

Son Giriş
    30.03-2011
    Saat
    21:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar, siteye yeni üye oldum...

35 yaşındayım. 14 senedir otomotiv sekteründe çalışıyorum. bugüne kadar 4 kere böbreklerimden taş aldırdım (3-8-20-32 yaşlarında).
    geçen hafta idrar yollarında intahaptan dolayı doktora çıktım. doktor penis ucundan bir sıvı vererek film çekti ve üretrada pirinç tanesi büyüklüğünde taş olduğunu ve sistoskopi yöntemi ile almaya çalışacağını söyledi.
    yarın amaliyat olacağım. daha önce 4 kere ameliyat olmama rağmen korkuyorum.
    daha önce bu operasyonu yaptıran var mı? zorluk ve güçlükleri neler? bi de %100 başarı sağlanabilir mi?

SAYGILAR..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Taş aldırmadım ama sistoskopi yöntemiyle üretral daralmnaın tıraşlanması ameliyatı oldum.

Operasyonun başarılı olmaması için bir neden göremiyorum. Penisin ucundan kameralı bir aletle girecekler, mesane içinde tespit edilen taşı çekip alacaklar.

SISTOSKOP RESMI  256 x 241  1167293343 - Sistoskopi ile mesaneden taş alımı konusunda tecrübesi olan var mı?

Ameliyat narkozla yapılacağı için o esnada bunalmazsınız. Ama sonrasında penis ve testiste morarma ve ağrı olur mutlaka. Birkaç gün sabit sonda takabilirler de, bilmiyorum. Takılmazsa, işemede canınız yanacaktır birkaç gün...

Işın tedavisiyle taşlar yok edilebiliyorsa, sanırım o daha ağrısızdır.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ıbrahım4126 Avatarı

Son Giriş
    30.03-2011
    Saat
    21:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki oturan boğa arkadaşım, teşekkür ederim

NOT: bu son operasyonu özel hastanede yaptıracağım. KONAK HASTANESİ

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Ben aldırdım size ameliyatdan önce sıvı jel aldıracaklar adını biliyordum unutdum
    Jeli penis ucundan sıkarak hortumun ucundaki kamerayı kolay kaymasını sağlayacak bu jel.Oturanboğanında dediği gibi işemede sıkıntı oluyor feci şekilde yanıyor vede gece uyutmuyor,bu en fazla 1.2 hafta sürebilir.Benim daralmada vardı o yüzden sabit sonda taktı ve 15 gün kaldı bende.
    1 Gün yatdım oda kontrol amaçlı genel anastezi olduğu için.
    Geçmiş olsun sizede.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Morarma ve sızı dedim ama, bu üretral darlığın tıraşlanmasında daha çok söz konusu. Yani kateter itmek gibi bir işlemde morarma olmaz sanırım. Bilemiyorum.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...