Sayfa 9 / 13 İlkİlk ... 5678910111213 SonSon
Toplam 187 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selda34;
    NASIL TEDAVİ GÖRÜYORSUN NE UYGULUYOR ÖNDER BEY ?

Üye
    snm 89 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben de sintigrafi çektirdim ve osteomyelit tanısı öngörülmektedir raporu verildi ve sol ayak tabanımda yara var 3-4 aydır gecmeyen , öncelikle doku eklenmesi amelıyatı uygun görülmştü ankaradaki plastık cerrah tarafından sonra üniversite son sınıf oldugumdan dolayı geri mersine okuluma gönderildim ve bilek şişliği tekrar nüksedince sintigrafi cektırdım ... doktorlar 3 ay antıbıotık tedavısı başlancak dedıler 3 ay nasıl dayanır bu bünye hiç bilmiyorum peki gönülyarası şuan nasılsın aynı şikayetlerın devam ediyor mu

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

1.5 sene antibiyotik tedavisi gördüm,ayak tabanımdaki kapanmadı baş parmağımdaki kapanmıştı.Ayak tabnımdakini yara olan bölgeyi kemiği kazıdılar o bölgeyi temizlediler bi sıkıntı sorun yok orada ama,ayak baş parmağımdaki yara tekrar oluştu.Yine antibiyotik tedavisi gördüm kapanmadı ameliyat olacaktım iş değişikliği yaptım hemen raporlu olmamak için laf işitmemek için 7 ay dişimi sıktım geçen hafta pazartesi günü iş yerimde fenalaştım ateşlendim ayağım iltaap topladı iş yerime bildirdim tamam git dediler,salı günü hastaneye gittim geçen hafta çarşamba günü ayak baş parmağımıda kazıdılar temizlediler kemik parçasını patolojiye gönderdiler bakalım sonucu 15 gün sonra çıkıcak,dün pansumana kontrole gittim dikiş gayet güzel gözüküyordu pansumanlarımı ben kendim evde yaparım gelmesem dedim dikişlerin kaynayıp kaynamadığını takip edebilirsen gelme dedi bende tamam geleyim sizin bakmanızla benim bakmam farklı olur dedim eğer dikişlerin kaynamasında sıkıntı görülürse hiper barik oksijen tedavisine başlayacağımı söyledi doktorum.Şuanda raporluyum evdeyim bi sıkıntın kafana takılan olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım özelden yazabilirsin kafana takılan soruları..Geçmiş olsun sizede..

Üye
    ahmetnart Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet turan
    Son Giriş
    07.03-2014
    Saat
    01:00
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar selam ismim ahmet nart 2005 yılında bir motorsiklet kazası ve yanlış ameliyat sonrası 8 ameliyat sonrası ayağımdan 15 cm lik femur kemiği alındı ve yine sol ayağımdan kaval kemiği arkası tibia damarları ile nakledilmişti bu başarılı operasyonler prof mahmut berkman ve prof.cihangir tetik tarafından gerçekleştirildi nakil yapılan yerde osteomyelit gelişti crp 368 di acilen ameliyata alındım 4 litre iltihap boşaldı 1 ay boyunca yüksek dozda 4 antibiotik verildi rifcap vancomisin ampul sefazolin ve targocid kullanıldo ve ayğıma sonra vac cihazı bağlandı 3 günde bir pansuman yapıldı günlük 9 gr karışık antibiyotik tedavi yapıldı vac cihazı ile yeni doku gelişti ve 40 cm uzunluğundaki 10 cm derinliğindeki yaram 2 3 ayda kapandı tamamen ayrıca vac cihazı masraflarını ssk karşılıyor yüksek maliyetli çünkü sayın admin şu osteomiyelit gelişmeden önce morbit obezite 50.6 kg /m2 diyabet tip 2 ile başvurdum hastane Q özürlü raporu verdiler sonra osteomiyelid sol femur fibula nakli hala kemik tam gelişmedi morbit obezite tip 2 diyabet ile başvurdum malulen emekli etmediler bilgi edinme hakkımı istediğim dilekçe yazdım bu dilekçeyi itiraz dilekçesi varsayıp ankara yüksek sağlık kuruluna göndermişler benim dosyayı oradan da ret cevabı geldi verilen oranlar hakkında hiç bir bilgim yok sadece ret edildi dediler şu anda bu durumdan dolayı sadece mahkeme açabilirmişim itiraz edip tekrar muayene isteyemiyormuşum sizden ricam belirttiğim rahatsızlıklarla cetveldeki rakamsal değerlerinin ortalama sakatlık oranımı yazabilirmisiniz bu arada sürekli bir ödem var diğer ayağımın 2 katı rahatsız olan ayağım komple şimdiden teşekkürler.

Üye
    gokturk71 Avatarı

Son Giriş
    23.02-2013
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar bu ostemiyelitten bende muzdaribim tam 30 yıldır çekiyorum bir çok defa tedavi uygulandı kısmi iyleşme oldu ama sonra hep aynı sağ bacağımın diz kapak üstünü yaklaşık bir karış üstünde yara var akıntım devam emekte bu meretten kurtulmak zor en son 10 yıl önce dr gittim bacağımın kesilmesi gerektiğini söyledi bende kestirmedim zaman zaman ağrılarım ve ateşim oluyor kesin tedavi olan arkadaşlar yardımlarınızı bekliyoruz düşenin halinden düşen anlarmış nerde kime tedavi olduğunuzu yazarsanız memnun olur ALLAH hepinizden razı olsun (şu an ağrıları artığı için uyuyamadım)

Üye
    qmenx Avatarı

Son Giriş
    07.04-2013
    Saat
    00:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

osteomyelit tedavisi oldum Femur kırığı tedavi asamasında birsekilde enfeksiyon olustu, ve bu enfeksiyonla 2yıl kadar ugrastım, antibiyotik destekli hiperbarikoksijen tedavi ile sonuclandırıldı. 7-8 yıl oldu kalan eser 4 santim kısalık, eee birde femur boyunca dekor oluştu... Doktorlarınıza bu bilgiyi sorunuz...

Üye
    miracles Avatarı

Son Giriş
    08.02-2016
    Saat
    19:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

femur kırığı sonrası gelişen osteomiyelitle 2 yıl boyunca yaşadım.İlk akıntı kalçamdaki vidalardan başladı, bu vidalar alındı, ardından akıntı devam edince alttaki vidalar ve platin komple çıkarıldı, uzun süre değneklerle gezdim, o sırada psoudenomas bulundu alınan kültürlerde (5 kültürden anca birinde üreme oldu).Doktorum Bursa'da Prof.Dr.Kemal Durak'tı.

2 hafta Uludağ Üniversitesinde seftazidim ve amikasin aldım.Yara kapandı, bir süre sonra değnekleri bıraktım ve normal hayatıma devam ettim, fakat çok ayakta kalınca ağrı, kasılma hissediyordum.Bir gün yorulsam, bir gün dinlenmek zorunda kaliyordum ağrıların geçmesi için derken tekrar patlak verdi bu sefer bacağımın arkasından yara açıldı ve akıntı başladı.
    Aynı doktorum 3 operasyon yaptı apseyi boşalttı fakat 2 hafta sonra biraz altından tekrar akmaya başladı.Kültürlerde üreme olmadı.

Araştırmalarım sonucu Şişli Memorialda Mehmet Kocaoğlu'nu buldum fakat femuru 7cm kesip tekrar uzatmayı önerdi, kabul etmedim.
    İzmir' e gittim ve Prof.Dr.Kadir Bacakoğlu tarafından ameliyat edildim.Femur kemiğini tamamen temizledi, ölü boşukları greftledi ve femura pencere açtı, sonrasında akıntı devam etti ve beni Prof.Dr.Kadir Biberoğlu'na yönlendirdi.Kadir hoca inatla 6 hafta meronem kullanmamı istedi ben de dinledim, 6 haftalık meronem bitince de ardından rifampisin ve siproflaksasin verdi.2,5 aylık bir süreçte akıntı, şişlik bitmişti, yürüyebiliyordum, şuan 3 ay oldu ve çok sağlıklıyım.Şişlik, ağrı, ateş, yorulma hiçbiri yok.İlk defa crp ve sedim normal çıktı.

Bu hastalığı çekenlere İzmir'deki doktorlarımı şiddetle tavsiye ediyorum.Ne kadar iyi doktor olursa olsun eğer bu konuda tecrübesi yoksa gerçekten sadece vakit ve para kaybı oluyor.

Anlayacağınız üzere 2 yıldır bir çok doktor ve hastaneye gittim.Bu konuyla ilgili çalmadık kapı bırakmadım.İnancınızı kaybetmeyin.Sormak istediğiniz birşey olursa irtibata geçebilirsiniz.

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

İnş tekrarlamaz bir dahada,

Herkesin bünyesindenmidir yoksa enfeksiyon çeşidindenmidir aklım almıyor benim bu işe,bende uzun süre antibiyotik tedavisi gördüm kapanmayınca kemği kazıttım temizlendi hissizlikten dolayı dolaşım bozukluğundan dolayı kaynama gecikti.Daha sonra antibiyotikle kapanan baş parmağımdaki yara tekrar tazeledi,özel hastanede parmağımıda kazıtıp kemği temizletmeme rağmen akıntı yok ama yara kapanmıyordu.Hiper barik oksijen tedavisi gördüm 1 ay ha kapandı ha kapanacak derken minnacık nokta kaldı,oksijen tedavisi bitti o minnacık noktada kapandı.Derken yine ayağımda kızarıklık şişme oldu son hafta yine parmak altında morarma olduğunu gördüm geçen hafta cuma gün işten çıkınca eve gittiğimde mos mor olduğunu gördüm ve kendim moraran yeri keserek içindeki toplanan iltihabı akıttım,ve kurudu şimdilik sıkıntı yok gibi bakalım ne zamana kadar..

miracles;

Kullandığın ilaçlar iğne değil değil mi ? Çünkü bende damar yolu da çok sorunda eğer tekrarlayacak olursa doktorumla görüşüp sizin ilaçların ismini verip birde bunları deneyelim diyecem çünkü bu ilaçları kullanmadım ve benim kullandıklarıma vücut artık bağışıklık kazandı ve soğuk algınlığınada verilen antibiyotiği yazmıştı...

Üye
    miracles Avatarı

Son Giriş
    08.02-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gönülyarası kardeş,

zor zamanlarım oldu benim de bu hastalık yüzünden, araştırma yaparken senin yazdıklarını vs.. okumuştum hep, hala geçmemesine çok üzüldüm.

kullandığım ilaçlar alınan kültürde üreyen bakterinin hangi antibiyotiklere karşı dirençli hangilerine karşı dirençsiz olduğuna göre belirlenip verildi hep.Yani sende ki bakteri de farklı olabilir, kazandığı dirençler de.Yanlış antibiyotik tedaviyi çok zor duruma da sokabilir gerçekten dikkatli olmak lazım.

Son doktorum osteomiyelit ile ilgili şu tedavi yolunu kesin ve net olarak belirtmişti.

1- Yabancı cisimlerin enfekte bölgeden çıkarılması (platin, vida, vs..)
    2- Enfekte yerin debride edilmesi.Enfekte dokuların uzaklaştırılması.
    3- Ölü boşlukların doldurulması.
    4- Uygun antibiyotik kombinasyonu ile 6-8 hafta damardan tedavi.(antibiyotikler antibiyogram ile belirleniyor.)
    5- Ardından da 6-8 hafta ağızdan antibiyotik tedavisi.

bu adımların herhangi birisi atlanırsa tedavi başarısız olur demişti.

Malesef hekimler bu konuda tecrübesiz, ben İzmir'deki doktorları bulana kadar çok zaman ve para harcadım.Çok doktor araştırdım, herkes birilerine iyi diyor ama daha önceden böyle bir vakayla karşılaşmamış oluyorlar.

Eğer gerçekten bölgede kan dolaşımı az ve konak bakteri eldeki antibiyotiklerin hepsine direnç kazanmışsa şöyle bir alternatif daha mevcut :

Phage Therapy Center

Gürcistan - Tiflis de bizim gibi hastaları iyileştiren bir tesis.Hakkında az bilgi var fakat yayınlanan istatistiklere göre başarı oranları gayet tatmin edici.Ben doktoruma bahsettim, inanmadı, araştırmaya değer bulmadı açıkçası.İmkanınız varsa bence denenebilecek bir yöntem olabilir..

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Bendeki meret nasıl birşeydir aklım almıyor..

Kanda crp sedim hepsi normal çıkıyor kemik sindigrafisinde osteomyelit çıkıyor mr da çıkmıyor iltihap topluyor doktorun yanında akıyor iltihap kültür alıyor temiz çıkıyor (materyal yara olarak çıkıyor) ameliyatla kazınıyor ameliyatta kemikten etten akıntıdan kültür alınıyor negatif çıkıyor.Enfeksiyon doktorumda şaşırdı kafayı yememek elde değil,bendeki sorun dediğim gibi kan dolaşımı bozuk his kaybı mevcut ama akan iltihap ne ozaman..

Yok yok bu benimle toprağa kadar gider,kanka olduk zaten.Birde şu var bu zamanlar yoklama çekiyor ufaktan Haziran...Ekim arası coşuyor ş.....z hastalık..

Üye
    kamilihan Avatarı

Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    00:34
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Doktorlarınızın tavsiyeleri haricinde ben ayak tabanındaki yara ve osteomyelit ile tecrübelerimden yola çıkarak şu tavsiyeleri verebilirim.
    1-Sigara mutlaka ama mutlaka bırakılmalı '
    2-Diyabet varsa kontrol altına alınmalı
    3-Damar cerrahisinin daralan kapanan damarlar açısında ayak ve bacaklarınızı incelemesinde fayda var
    4-Protein ağırlıklı beslenin şeker enfenksiyonların iyileşmesini güçleştirir insülin direnciniz varsa tedavi ettirin
    5-Vitamin takviyesini doktorunuza danışın
    6-Bağışıklık sisteminiz güçlü olmalı bunun için moralinizi yüksek tutun
    7-Ben ayağımdaki yarayı serum fizyolojik kullarak dezenfekte ederdim yara bakımı konusuna çok önem verin
    8-Diyabetik ayakkabı ve gümüş içerikli diyabetik çoraplar faydalı olabilir .düşük basınçlı varis çorapları kan dolaşımını düzenlemede yardımcı olabilir.
    9-Doğru antibiyotik tedavisini bulun ve kaç ay gerekiyorsa ihmal etmeden tedaviye devam edin mutlaka belli aralıkla kontrollerinize gidin

Üye
    mtunc52 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed Tunç
    Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    00:49
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Burası bayadır ölüydü çok şükür canlanmış.Bende adaha önce hikayemi anlatmıştım şimdi girmek istemiyorum çok uzun.
    -Sol femur yer yer yaygın kronik osteomiyelit.
    -18 yıldır çekiyorum
    -Kaza sonrası basit bir femur kırığı ama İst. Samatya hast. bu hastalığı kaptım.
    -6 kez ameliyat oldum 7. den Kaçtım artık psikolojim aşırı bozulmuştu.
    -Tedavi Gördüğüm hastaneler(Samatya 4 kez + Balıklı Rum Hastaesi + Baltalimanı Kemik Hast.)
    -Sigara içiyorum hemde çok fazla.
    -Etken bakteri ''Staphylacoccus Aureus '' yani meşhur hastane bakterisi MRSA olarak geçer.
    -Tek duyarlı olduğu Vankomycin ama onada ölümcül alerjim var.Şimdi Targosid çıktı Allah'tan onunla idare ediyoz tedavi zamanları...
    -Bacağım 7 cm kısa ve çapraz kaynadı.
    -Şuanda kemiğin her bölgesinde çürükler var.Dr.lar cesaret edip antibiyotikli boncuk uygulyamadı.Kırılabilir dediler.
    -Sadece Prof.Dr. Mehmet Kocaoğlu seni iyileştirim dedi o zaman Çapa daydı.Ama ben güvenemedim hem çok para istediler (Hava Parası hariç) hemde M.Kocaoğlu nun tavırları hoşuma gitmedi.
    -Ama M.Kocaoğlu nun bir öğrencisi olan bizaman Kırıkkale Ün.Tıp Fak. Doç.Dr.M.Çetik miydi ne ismi unuttum o dediki M.Kocaoğlu benim hocamdır ama bence seni iyi incelememiş, senin bacağa kazıma ve yıkamadan başka hiç bir şey yapılamaz her tarafı gitmiş dedi malesef.
    -Ayrıca Baltalimanında gördüğüm tedavileri herkese önerebilirim.Orası aslında tam bu hastalığın hastanesi.Ama çok küçük olduğundan 6 ayda sıra geliyor insana.Şu anda 2006 da orda olduğum geçici ameliyatla ayakta duruyorum.Kemikte delik açtılar ve ordan akıyor akıntı.Şu an biraz iyiyim ama sık sık sıkıntı yaratıyor.
    -Benim kemiğin durumuna göre HPO hiperbarik oksijen tedavisini hiç önermediler, çünkü sorunun çok derinlerde olduğunu HPO nun daha yüzeysel yarası olanlarda faydası olacağını söylediler.

Üye
    miracles Avatarı

Son Giriş
    08.02-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kocaoğlu'nun tavırları benim de hoşuma gitmemişti, ayrıca çok da para istemişti.

Sigara bırakılmalı gerçekten, ben de bırakmaya çalışıyorum 6 aydır, bir başlayıp bir bırakıyorum, genele vurulursa haftada bir paket bile içmiyorum fakat doktorum onu da içmememi söyledi.

@mtunc52 hocam bahsettiğim tiflisteki tedavi merkezini araştırmanızı öneririm.Maliyeti ne kadar olur bilmiyorum fakat adamların başarı hikayeleri gerçekten insanı cezbediyor.

Üye
    ilknur helvacıoğlu Avatarı

Gerçek Adı
    İlknur
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    21:56
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

osteomyelit illet birşeydir. benden iyi kimse bilemez... sol bacağıma takılan platin sonucu kemik enfeksiyon kaptı. 3 yıl ağır antibiyotik tedavisi hberbarik oksijen yapılmauan kalmadı ve sonuç amputasyona karar verildi. sol vbacağım dizaltından ampute oldu. o kadar çok çekmiştim ki keşke daha önce ampute olsaydı dedim. şimdi ben ve protez bacağım birbirimizi çok seviyoruz çok mutluyuz....

Üye
    mtunc52 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed Tunç
    Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    00:49
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Slm abla ciddimi diyorsun. neden amputasyon oldu, antibiyotik falan neden fayda etmedi ?
    Şimdi benim femurda kötü durumda ama amputasyon kelimesi bile beni ölmeden mezara sokar Allah Korusun.Çünkü kalçadan kesilen bacak ile diz altından kesilen çok farkeder ya.Şimdi bende endişelendim çünkü osteomiyelitte amputasyonun en son ihtimal olduğunu hatta son yıllarda buna hiç gerek olmadığını okumuştum.

Sayfa 9 / 13 İlkİlk ... 5678910111213 SonSon

Başlığın Etiketleri