Sayfa 8 / 13 İlkİlk ... 456789101112 ... SonSon
Toplam 187 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hakanım Avatarı

Gerçek Adı
    why
    Son Giriş
    06.01-2016
    Saat
    11:38
    Yaşadığı Yer
    AKDENİZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaslar hepinize geçmiş olsun bendede ostemyelit vardı 4 yıl çektim ayak tabanında kuş parmak altında idi yürümek işkence gibi bişeydi çok ağır antibiyotikler kullandım. allaha çok şükür tabanda nasır ama enfekte değil 2 yıldır işlemiyor. bendekin sorun ayaktaki şekil bozukluğundan ileri geliyordu. ayak dengesiz bastığı için gücün hepsi nasır olan bölgeye verildiğinden bi türlü tedavilere yanıt vermedii.. ancak 2 yıldır ort. bot kullanıyorum böylelikle ayaktaki dengesizlik ve baskı tek nokyadan alınıp dağıtılmış oldu... rabbime binlerce şkr opera falan olmadan kapandı. bazen çok az bi acı veriyor ama eskisinin yanında sinek ısırığı gibi bişey...

Üye
    mustafasen Avatarı

Son Giriş
    09.12-2014
    Saat
    03:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam arkadaslar,
    Ben spina bifida hastasıyım en son 12 yaşında amelıyat olmustum ayak bileği düzeltilmesi için biraz düzeltildi.. Sol ayagımda bilekden altında his yok. 8-10 aydır ayağımın altında yaklasık olarak mercimek tanesi kadar bir delikden iltihap akıyordu arada sırada bazen kapanıyor bazen acılıyordu bu surecde..... 3,5 ay önce kadarda ayağımda bir şişme meydana geldi çok ateşlendim çok aşırı iltihap birikti 2-3 aydır dr. dr. gezdim ama bir sonuca ulasamadım. Şuanda ayağımdaki şişkinlik hala duruyor toplam 100 gün kadar oldu komple hiç düzelmedi ve sürekli akmaya devam ediyor.. bu tedavi süreci icersinde yaklasık 35 tane antıbıyotık iğne , 50-60 tane kadarda hap kullandım bir fayda görmedim... tavsiye edeceğiniz DR. olarabilir, ilaç olabilir, ne bilim aklınıza ne geliyorsa yardımlarınızı bekliyorum..

Not : en son heyete çıktığımda sürekli bu hastalığı çekiceğimi ve daha kotuye gıtmesı durumunda ayağımın kesileceğini soylediler.

Üye
    mustafasen Avatarı

Son Giriş
    09.12-2014
    Saat
    03:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bu hastalıkla ilgili olarak 9 aralık günü ameliyat oldum.. tedaavi sürecim devam ediyor... yaralı bölge temizlendi içerisine antibiyotikli sünger konuldu... iğne ve hap olarakda antibiyotik kullanmaya devam ediyorum.. bu 15 gündür herhangi bir iltihap akıntım olmadı.. durumdan sizleri haberdar edeceğim..

Üye
    omar selçuk Avatarı

Gerçek Adı
    ömer
    Son Giriş
    24.04-2012
    Saat
    12:28
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu hastalık tedavisi uzun ve meşakatli bir illet maalesef. Tedaviyi zorlaştıran en büyük etkenlerden biriside bilinçsiz antibiyotik kullanımı. Benim nacizane tavsiyem bir ortepedi doktoruna göründükten sonra büyük olasılık kronik ostemiyolitte yapacağı kemiği temizleme ve yara kültüründen alınan örneğe göre etkili ve uzun süreli bir antibiyotik kullanımı olacaktır. Büyük olasılık bakteri metisilin ve penisilinlere direnç geliştirmiş olacağından IV yani damardan cubucin, targocid, vankomisin vb. güçlü antibiyotiklerle mikroba savaş açıp kazanmaya çalışacaklar tabi bu işle uğraşmayı göze alacak cevval bir ortepedi doktoru ve enfeksiyon uzmanı bulmak lazım.sitede bahsi geçen antibiyotikler sadece geçici çözüm olur. ağrı geçer akıntı yavaşlar sonra tekrar alevlenir. Kullanılan ilaçlar pahalı ve yan etkileri bol psikolojik olarak da sağlam olmak lazım herkese geçmişolsun

Üye
    omar selçuk Avatarı

Gerçek Adı
    ömer
    Son Giriş
    24.04-2012
    Saat
    12:28
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sedim ve crp bu hastalığın tanısını koymakta çok önemli değil sadece limitlerin üzerinde çıkması durumunda enfeksiyon olduğunu anlıyorlar. Fakat ağrı ile eşlik eden ateş durumu bölgede bir problem olduğunu gösterir ki mr ve kemik sintagrafi ile kesin teşhis konulabiliyor. Kronik ostemiyolitte temel tedavi kemiğin ölü noktalarının tamamen temizlenmesi (kemikten kan gelene kadar), ondan sonra alınan kültüre göre mümkün olan en yüksek dozda ve uzun süreli (min 8 hafta bazen 3 ay) antibiyotik tedavisi ile kesin bir istirahat yapmaktır. Bundan sonrası allaha dua edip lanet bakterilerin yok olmasını ummak 30 sene geçse bile tekrarlama riski ise yeterince zor bir durum.

Üye
    selda34 Avatarı

Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    00:55
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

meraba gönül yarası kardeşim bende 12 yaşından beri osturmmaltik kemik iltahabı var ben şuanda 28 yaşındayım aşa yükarı 17 yıldır bu hastalı çekiyorum bende senin gibi gitmedim bir doktor kalmadı sürekli akıntı yaralarım vaerdı ve herkez beni dışlamıştı
    bende çapada bir doktoraa gitim ve orda bana ayamı kesiceni söyledi ben çok üzüldüm doktorum bana dediki ben seni çok sevdim senin ayanda bir ameliyat denemek istiyom razılın gelirse kemik nakli yapmak istiyorum ben razı geldi ve şuanda çok iyim 10 ameliyat oldum en azında yaralarımda kurtuldum
    ayamın şekli bozulmuştu onuda 2 ay önce düzelti şuanda cerepemde düzgün çok mutluyum şimdi doktorumun adı doç.dr.önder ismet kılıç oğlu

slm ergün kardeşim bende çapada tedavi oluyorum ama levent hocayı ben tümör üzerine bakını biliyorum bu arada kahraman hocayıda tnıyorum çok iyi bir hocadır bir süre bende o hastanede tedavi gördü belki duymuşundur ayşegül bursalı vardı o tedavi eti ama faydasını görmedim bve semih ayan oğlu vardı

oo ilaçların fayası oldumu gönül yarası

sayın gönül yarası sen hangi hastanelere gitin hangi doktorar tedavi eti

Üye
    selda34 Avatarı

Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın arkadaşlar özelikle gönül yarası size bir tavsiyem var bende 16 yıldan fazladır osturmatik kemik iltahabı var ben çapa tıp fakültesinde doç. dr. önder kılıç oğluna tedavi oluyorum faydasınıda görmedim deil yaram vardı ama ala şükür 3 senedir yok gönül yrası kardeşim sna tavsiyem bi gitmeni isterim çok ii bir hoca
    kendisi

Üye
    gorbi20 Avatarı

Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    21:15
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bu kemik iltihabı insana ne gibi rahatsızlık veriyo bendede şübheleniyola birkaç gün içinde biobsiye gidecem kemiklerden parça alacaklar verdiği rahatsızlık nedir mesela bende ateşlenme var sebebi bulunmuyor verdiği rahatsızlıktan bahsederseniz sevinirm

Üye
    mtunc52 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed Tunç
    Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    00:49
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sorununuz nerde acaba ? yeni başlamış ise korkmanıza gerek yok tedavi edilebilir ama Kronikleşti ise iş zorlaşıyor.Bir dizi ameliyatlar gerekebilir.Başlangıçta Akut Osteomiyelit Ateş,halsizlik,titreme,bulantı vs yapabilir.Bende Femurda yaygın durumda ve Kronik durumda iyileşme şansı anca mezarda denilenden.

Selda34 mrb.kemik nakli ile tamamen iyileştinmi nasıl oldu hangi kemikte ? kemiğin tümünde mi yoksa bir kısmında mı? bunları detaylandırırmısın.

Üye
    gorbi20 Avatarı

Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

biobsi doktoru flmleri inceledi ve o bölgeden biobsi yapapamam dedi platinler civatalar engelliyomuş beyin cerah biobsi olmazsa ben bişey yapamam diyor belinide açamam açılacak yeri kalmadı 3 kere açıldı dedi ifeksiyon bana iltihaptan sıvı gelmeyince bişey yapamam dedi yani beni kaderime terk ettiler hergün ateşleniyorum hap ile duruyorum ancak hapta nereye kadar hele gece terlemem bıktırdı ne havlu dayanıyor ne gecelik ne yapacağımı şaşırdım tam 3 aydır hergün ateşleniyor gece terliyorum bu kemikteki iltihabın başka yolu yokmuki

Üye
    mtunc52 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed Tunç
    Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sizin sorun Omurilikte falanmı çünkü o bölgede sinirler geçtiğinden ameliyatta zor olur ama yaşadığınız bölge neresi bilmiyorum da Ankara istanbul gibi yerlerde ancak ilgilenirler diye düşünüyorum.Ayrıca ordaki kemikte kazıma yapılabilirse ve uzun süre duyarlı antibiyotik kullanırsanız sorun düzelmesi lazım.Kronikleştiyse iş daha zorlaşıyor malesef.Ben Baltalimanı Kemik Hastanesinde tedavi oluyorum fakat sizin sorun omurilikte ise orası bakabilirmi bilmiyorum.İnşallah Kısa zaman da iyileşirsiniz.Gece terlemeleri bende de oluyordu iltihap akut fazda ise bu tür belirtiler olur.Akıntı olmaması aslında dezavantaj akıntı olunca ben rahatlıyordum akmayınca çok sıkıntı çekiyorum.

Üye
    gorbi20 Avatarı

Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

iltihap omuriliğe yakın omurgada orası kazada tamamen parçalandığı için platin yerleştirdiler sırt kemiklerimde yok onlarda parçalanmış platinli

Üye
    mtunc52 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed Tunç
    Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam çok geçmiş olsun.Sizin sorunu sadece Osteomiyelit uzmanı ortopedi dr ları değil bir kaç farklı branş dr unun birden bakması gereken bir sorun.Beyin cerrahı,fizik tedavi,Enfeksiyon Uzmanı vs dr ların komplike çalışma yaptıkları Hastaneler lazım Ankara,istanbul gibi yerlerdeki üniversite hastaneleri falan bakması lazım.

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Bu illetin tedavisi iyileşme şansı ben bunu çekiyorum ve tecrübelerime dayanarak yazıyorum.Konuyu açtığımda ayak tabanında yara vardı kapanmadı ve ortopedi bölümüne kemiği kazıtıp temizlettim,fakat baş parmaktaki yara yine uzun süredir devam etmekte.Uzun süreli antibiyotik tedaviside görmeme rağmen kapanacak gibi kapanıyor gibi olmasına rağmen tekrarlıyor.Ameliyatta çözüm değil belli süre sonra illaki biyerden patlak veriyor.Uzun süre hastanelere gidip gelmeme rağmen ne crp yüksek çıkıyor ne çektirdiğim mr da çıkıyor,onun içinde durduk yere canını yakmayalım diyede ameliyatla o bölge kapatılmak istenmiyor.Ayakta his olmadığı içinde doğrusu ameliyatdan sonra kapanmazsa parmağı almak zorunda kalırız diyede yapmaktan kaçılıyor.
    Arkadaşım tavsiyesi üzerine kudret narı yağını sürüyorum faydası oluyor gibi bakıyorum kapanmış bakmışım eski halinden dahada büyümüş,şu sıra kapandı 2 gün sonra yine açılabilir garantisi yok kapandığına dair.

Üye
    selda34 Avatarı

Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sayın gönül yarası kardeşim bende senin durumundayım ben çapa tıp fakultesinde önder kılıç oğluna tedavi oluyorum faydasını gördüm sanada tavsiye ederim

ayamın bir çok yerinde var kironikleşmiş işim zor onu farkındayım 10 kere ameliyat oldum zaten

Sayfa 8 / 13 İlkİlk ... 456789101112 ... SonSon

Başlığın Etiketleri