Sayfa 4 / 13 İlkİlk 12345678 ... SonSon
Toplam 187 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    tşk ederim osman39,
    Dün hastaneye gitdim dikişlerim alınacaktı sevine sevine gitdim oysa hüsrana uğradım,
    Sebebi ise dikişler daha kaynamamış benim dizden alt tarafda his olmadığı için dolaşım bozukluğuda mevcut dolaşım bozuk olunca iyileşme süreci geç oluyor dikişlerin olduğu yerdeki deride ölü doku mevcut bunu doktor söylemeden kendimde görüyordum belli çünkü,neyse pansuman odasında açıldı doktor geldi dikişlere bakarak şu 2 dikiş alınsın diğerleri 5 gün daha kalsın pazartesi günü tekrar bakalım dedi.
    Sağlıkcı korka korka dikişleri alırken his yok korkma dedim gülüştük derken dikişleri aldı ya iltihap gördüm dedi hani dedim şurda bak derken eliyle hafif sıkar gibi yaptı gerçekdende kahverengimsi gibi kanlı gibi iltihap çıktı biliyordum dedim ama dikişlere zarar verecem diye sıkamamıştım korkudan dedim iykide sıkmamışsın şimdi kültür alırız dedi neyse dr telefon etdi kültür alınsın dedi kültür alındı bakalım oda pazartesi alınacak inş kötü bişey çıkmaz ameliyatdan dolayı oluşan akıntıdır.
    crp nin yüksek olduğunu söyledim normal ameliyatdan sonra yüksek çıkar dedi gerçi fikir için sordum yoksa bu işi enfeksiyon doktorum var çok bilgili vede çok iyi birisi şu kültür çıksın onunlada görüşeceğim gelişme olursa yazarım
    herkese geçmiş olsun

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    11:10
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Geçmiş olsun Gönülyarası, inşallah kötü birşey çıkmaz ve bundan sonra herşey yolunda gider. Benim de seninkine benzer bir durumum var. Ayak bileklerim dondurulmuş, ayaklarımda deformasyon var ve bir ayak tabanımın ön tarafında 2 nasır oluşuyor sürekli. Çok iyi baksam da zaman zaman bası yarasına dönüşüyor, iltihaplanıyor. Şu anda da 1 aydır antibiyotik kullanmama rağmen sürekli tekrarlayan bir iltihaplanma var. Osteomiyelitten şüphelendiler ve röntgen çektiler, şu an için böyle birşeyin söz konusu olmadığını söylediler ama en kısa zamanda iyi bir ortopedi uzmanına başvurmamı istediler. Yaramı da neşter ile temizlediler ve boşluğa kolajen dolgusu yaptılar. Bakalım... Yaramızın kapanmamasının sebebi his kaybından dolayı nöropatik ayaklara sahip olmamız. Hücrelere yeterince kan gitmediğinden oksijenlenip beslenemiyorlar. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Acil şifalar dilerim.

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

seni çok iyi anlıyorum Landish
    sende beni anlamışsın seninle aynı kaderi paylaşıyorum dediğin doğru sürekli aynı yere basmakdan dolayı nasır oluyor oda yara oluyor dediğin gibi,şu kültür çıksın enfeksiyon doktoruma söyleyecem hiperbarik oksijen için rapor çıkartacam.beraber çalıştığım doktor hiperbarik oksijendede çalışıyor oda söylemişti ama osteomyelit denilince o kemik temizlense daha iyi olur temizlensin sonra oksijen al demişti bide oksijen deneyeceğim.

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Kültürün sonucu temiz çıktı yarada iyileşmeye başladı geçde olsa 1 tane daha dikiş alındı şuanda 2 dikiş kaldı 10 gün sonrada onları aldırmaya gideceğim,dolaşım bozuk olduğu için dikişlerin kaynamasıda uzun süre alacağını söyledi ortopedi doktoru vede enfeksiyon doktorum.
    Yalnız oksijen tedavisini söyledim ortopediciye kendisi karar veremedi uzmana sordu salak uzmanda bana daha önce aldınmı diye sordu bizimde kanımızda yalan yok ya sanki memleketin doğrusu benim aldım ama ilk kaza yaptığımda aldım dedim ozaman gerek yok dedi,tekrar enfeksiyon doktoruma gitdim böyle diyor bu lavuk dedim sen boşver onları sen git oksijen alacağın merkeze prosüdür neyse yazsınlar rapor nasıl çıkacaksa yada kendi polikinlikleri vardır sor ne gerekiyorsa ben sana yardımcı olayım dedi.Sanırım yarın gidecem heralde oksijen tedavi merkezine.

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    11:10
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Sonucun temiz çıkmasına çok sevindim, böylece herşeye yeni baştan başlamak zorunda kalmayacaksın. Maalesef bizim yaralarımız çok geç iyileşiyor. İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesinde Su altı Ve Hiperbarik bölümü var. Orada oksijen tedavisi yapılıyor, sanırım kimi hastaları da özel merkezlere sevk ediyorlar. Oraya da başvurabilirsin sanırım.
    İnsanın tedavisini tam olarak almasına neden olanak vermez bazı doktorlar hiç anlamam. Sen oksijen tedavisi almış olsan bile şu an yine ihtiyacın var demek ki, yara kapanmadığına göre.
    şansın bol olsun arkadaşım, Türkiye'de yaşamak için herşeyden önce şansa ihtiyacımız var bence!

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

tşk ederim Landish,
    oksijen tedavisi için başka şehire gelmem mümkün değil mümkün olsada zor ama zaten beraber çalıştığım doktorun arkadaşının hiperbarik oksijen tedavi merkezi var Ankara'da oraya gideceğim şansımı zorlayacağım hiç bir iş zorlamadan olmuyor malesef,
    Türkiye önceden böyle değildi şuanda nerede yaşıyoruz bilmiyorum Amerika olabilirmi acaba ?

Üye
    ergül Avatarı

Son Giriş
    06.04-2011
    Saat
    15:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

GÖNÜLYARASI;
    3 ve 4 SAYFAYI OKURKEN İNAN GÖZLERİMİ KISMIŞTIM DİKİŞLER falan iltihap aktığını söylemişsin sonra Sonucun temiz çıktığını söylemişsin çok sevindim.inşallah daha iyi olursun....
    KUMAN ARKADAŞIM;
    HACETTEPEDEN bahsetmişsin benim kardeşim şimdi kartal eğitim araştırma hastanesinde Ramatoloji doktoru Demet ATAMAN a yoladım şimdilik ilaç kullanıyor ocağın 7 sinde ilaç bitecek testlerden sonra bakalım hacettepeye yollayacğım iyi bir doktor bulabilirsem oraya yollayacam bende açıkcası ne yapacağımı bilmiyorum ben ankaradayım kardeşim istanbulda doktorlarla görüşemiyorum Benim sorum bu hastalıkta neye bakacağız hangi sonuç hangi aralıkta olacak
    yardımlarınız ve görüşler için teşekkürler

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Teşekkür ederim ergül,
    Akan iltihap değilmiş enfeksiyon doktorum söylemse inanmazdım ama oda aynı şeyi söyleyince inandım,ameliyat sonrası içeride kalan pislik mi dedi kan akıntısı dedi o çıkmış çıkmasıda iyi olmuş Allah çıkardı karşımada o sağlık memurunu,
    Neyse bu hastalıkda en önemlisi strese girmeyeceksin ( tam adamı söylüyorya ) sigara ,alkol kullanmasın oksijen tedavisini bi sorun doktorunuza faydası olur benimkisi hisden dolayı sorunlu ama size faydası olur diye düşünüyorum.
    Geçmiş olsun

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Hiç aklıma gelmedi kansızlık olupda acaba ondanmı kaynamıyorki diye düşünmek
    Vur şimdi pekmezin dibine dibine

Üye
    ergül Avatarı

Son Giriş
    06.04-2011
    Saat
    15:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yeni yasayla kronik osteomyelite yüzde kaç veriliyor...

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Bilmem bilen arkadaş varsa yazar herhalde

Üye
    kuman Avatarı

Gerçek Adı
    otmar
    Son Giriş
    28.09-2012
    Saat
    01:24
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun.yeni baltazar cetveli siteye girildi.

Üye
    tugay2kido Avatarı

Gerçek Adı
    Tugay
    Son Giriş
    26.04-2012
    Saat
    06:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaslar,
    7 yildir sol ayagimda osteomyelit var . Su anda hiperbarik oksijene devam ediyorum.sintigrafide osteomyelitin yayginlastigi goruluyor.ortopedistler genellikle amputasyonu tercih ediyor. Gecenlerde internette alternatif tedaviler ararken,Texas -austinde Radioaktif ilaclarla osteomyelite tutulmus fareleri iki haftada iyilestirdiklerini yazan bir arastirma laboratuari buldum..Buna cok sevindim ilgili firma ile yazistim.Yardimci olabileceklerini soylediler.Ancak insanlar uzerinde henuz denemedigi ve Saglik bakanligindan onaylanmadigi icin ONAY alinmamis.Ulkemizde nukleer tip bolumunde yardimci olabilecek doktorlar var ama ,saglik bakanligi onayi olmadan bir sey yapamiyorlar.Hemde Radyasyonun yan tesirleri olabilecegi ifade ediliyor. O zaman bu fareler nasil iyilesmis ? Bu kullanilacak radyasyon oranina , dozuna kullanilan ilac turlerine bagli olmali. .Saglik bakanligini ikna edecek arkadaslar olsa,Amputasyonu tercih etmektense,bu asamada gonullu bir tedavide denek olmaga hazirim .bu konuda basari saglanirsa,hem ulkemiz taninmis olur; hem de sayisiz hasta tedavi olmus olur.Saygilarimla ...
    ilgili deney yazisini kopyaliyorum.
    ''Two rats were treated with 166 Ho-DOTMP. A tourniquet was placed on the left leg above the knee. An intramuscular injection of 30 Gray (9 milliCurie) of 166 Ho-DOTMP was given after application of the tourniquet. The tourniquet was released after 10 minutes. The rats were followed with continued serial radiographs of the leg. The radiographs showed a return to normal appearance of the tibia and fibula in two weeks. ''

Üye
    mtunc52 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed Tunç
    Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    00:49
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar bende 16 yıldır Kr.Ost hastasıyım bu sitede başka bir yerde Konu açmıştım ama burası daha kalabalıkmış bende aranıza katılıp fikir alışverişi ve dertleşme yapmak istiyorum.trafik kazası sonucu ve femur kırığı sonrası Samatya SSK da kaptım bu hastalığı.6 ameliyat geçirdi. Sol femur da 7cm kısalık diz eklem kalça eklem problemleri ayrıca %42 de engelli raporum var.Kronik ost etkeni bakteri MRSA dır.Benim femuru malesef tamamen kaplamış durumda Baltalimanında tedavi gördüm enson yıkama ve debridman +küretaj yapıldı 6 ay sonra tekrarladı şu an Stafine ile idare edediyorum bir akıyor bir kesiliyor bazen başka yerlerden patlıyor falan.Ama herkeste oluyor mu bilmiyorum ama bu hastalık psikolojik bozkuluğa yol açıyormuş bende de öyle oldu.Depresyon tedavisi görüyorum ayrıca anksiyete var ve bu sıkıntılarla kronik ost paralel bir şekilde alevleniyor.Yani bu hastalık psikolojiyi bozuyor, bozulan psikoljinin zayıflattığı bünyede OSt. tekrar aktif hale geçiyor.Allah bu hastalığa yakalanan herkese inşallah tam şifa nasip etsin.Amin.

Üye
    tugay2kido Avatarı

Gerçek Adı
    Tugay
    Son Giriş
    26.04-2012
    Saat
    06:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba arkadasim . Allah herkese sifa versin .Sahis olarak saglik bakanligina basvurmamiz pek ciddi
    ye alinmayabilir ama Engelliler dernegi '' Farelerlerde basarili tedavi yazisini da fakslayarak, Radyasyonla ilgili tedavi konusunda Saglik bakanligina talepte bulunur ve ONAY alinabilirse, Bir cok hasta sifa bulmus olacak .Bu yaziyi okuyan arkadaslar derneklere basvururlarsa ,onlarda Bakanliga basvururlarsa iyilesme umudumuz olabilir .ilgili deney yazisi:
    ''Two rats were treated with 166 Ho-DOTMP. A tourniquet was placed on the left leg above the knee. An intramuscular injection of 30 Gray (9 milliCurie) of 166 Ho-DOTMP was given after application of the tourniquet. The tourniquet was released after 10 minutes. The rats were followed with continued serial radiographs of the leg. The radiographs showed a return to normal appearance of the tibia and fibula in two weeks. ''
    ''iki fare 166 Ho -DOTMP ile iyilesti. farelerin Sol bacak Tibia ve Fibula kemigine once bacteri asilanip, osteomyelit olmasi saglaniyor.Sonra radiopharmaceuticals- radyoaktif ilaclar veriliyor.bacak filmi sintigrafi alinmaga devam ediyor ve 2 hafta sonra sintigrafi de Tibia ve fibula kemiklerinin normal gorunumune dondugu ifade ediliyor..''

Sayfa 4 / 13 İlkİlk 12345678 ... SonSon

Başlığın Etiketleri