Sayfa 2 / 13 İlkİlk 12345612 ... SonSon
Toplam 187 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    emrahfb88 Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    09.09-2016
    Saat
    16:14
    Yaşadığı Yer
    Bursa/Gemlik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bende stafine ve rifcap kullanıyorum ama 8 aydır akındıdan kurtulamadım tam kapanıyor derken yaram
    tekrar akıyor sanırım tekrar ameliyat olmak tek çözüm çünkü antibiyotikler cevap vermiyor.
    sanada geçmiş olsun inşallah kısa zamanda sağlığımıza kavuşuruz...

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Benim çok şükür akıntım yok sadece ayak tabanımın altında nohut büyüklüğünde yara var o kapanmıyor tam küçülüyor kapanacak oluyor hafif tekrar büyüme yapıyor işim gereğide olsa kapanamamkda sanırım

Üye
    berat56 Avatarı

Gerçek Adı
    berat
    Son Giriş
    19.09-2010
    Saat
    01:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam bende yaklaşık bir 2 yil önce kolumdan kist amelyatı oldum sonra amelyat yerinden iltihap akınsısı oldu gene amelyat oldum kronik ostomelit hastalıga kapılmişim ve hala kemikten iltihap akıyor ne yapcagımı şaşrdım bana yardımcı olacak biri arsa bana yardımcı olsun ben şüan siirteyim

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

berat56,
    Biz sana nasılyardımcı olabilirizki ?
    Senin kısa zamanda doktara gidip gözükmen şikayetlerini söylemen lazımki çaresini onlar bulsunlar.
    Benim sedimde crp de düşük çıkıyor akıntımda yok sadece ayak tabanımda delik yani yara var orası kapanmak bilmiyor.Bakıyorsun küçülüyor üstü ince kapanıyor bakıyorum ertesi gün açılmış geri.Baş parmağımda vardı yine aynı yaradan biraz daha büyükdü antibiyotik tedavisine başlayınca baş parmağım kapandı sadece ayak tabanımdaki delik kaldı.
    15 günde bir kontrole gidiyorum bakalım doktorum çok ilgileniyor sağolsun kemik sindigrafisinden sonra arayışa başlayacak gibi.
    Herkese geçmiş olsun.

Üye
    kuman Avatarı

Gerçek Adı
    otmar
    Son Giriş
    28.09-2012
    Saat
    01:24
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

berat56 onu bunu bırak.Yapacagın iş şu.Git bir ortopedi dr.u olan hastaneye.söyler östemliyetit akıntı v.s. diye.bilmem ama tahminim akıntı olan kemik bölgesi kazınıyor,temizleniyor mikroptan.Ben de de enfeksiyon şüphelenilen kemiği kazımışlardı ordan biliyorum. Gerçi benim enfeksiyon yerine (koldan bilekten damar tasşımışlardı,aynı zamanda. kol bir acaip durum oldu ama 6 ay bitti.şükür bir sorunum yok. sen git ortopedi dr.una. en dogru çözüm odur.

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

İlaçların faydası olmadı tek çare ameliyatla o bölgenin temizlenmesi gerekiyormuş bakalım yarın ortopedi doktorum karar verecek,büyük ihtimalle ameliyat yolu gözüktü.

Üye
    ergül Avatarı

Son Giriş
    06.04-2011
    Saat
    15:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SLM kronik ostomelit hastası olan herkese ALLAH acil şifa versin...BEN ANKARADA ve İSTANBUL ANADOLU YAKASINDA BU KONUDA UZMAN VİCDANI OLAN GERÇEKTEN İLGİLENECEK DR İSMİ İSTİYORUM.

doktorun özel yerine gidip parayı veriyoruz hastanede tahliller yapılınca ordan oraya yollayan soru sorunca sinirlenen doktora çok rasladım,umarım çok şey istemiyorum.benim kardeşim sol femur başı kronik osteomyelit hastası 3 yıldır...çok şükür akıntı yok 2 kez ameliyat oldu.ankara gata ve istanbul gatada care olamadılar ve bu hastalık askerdeyken oldu.askerlik bitince bizle işin yok deyip gönderdiler YEŞİL KARTLIYIZ hiç bakmıyorlar...ALLAH BÜYÜK BAKALIM NE OLACAK lütfen yardım...balta limanında bizle ilgilenen olmadı

Üye
    osman39 Avatarı

Gerçek Adı
    osman
    Son Giriş
    08.12-2010
    Saat
    20:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaslar.ben yenı uyeyım ancak bu ıllet hastalık tam 24 senedır bende.ve sunuda bılıyorum ve sızlerde bılın mezara kadar bu bızımle beraber.akıntı olu olmaması şans sa bağlı.ben sağ femur hastasıyım .3 kez amelıyat ve en son sağ femur kırığı yaşadım.şuan ıtıbarı ıle yıne aktıf hale geldı ve antıbıyotık tedavıye başladık olmadı hıperbatık olacam en sın yıne cerrahı mudahale.bu oyle bır ılletkı 2.amelıyetı 1989 yılında oldum ve 19 sene hıç bır sey olmadı ama gel gelelım 2009 senesınde yıne buldu benı.şuan içtiğim haplar cıpro 750 ve stafıne500.ama şu onemlı yaradan alınan ıltıhabın kulturu onemlı .tecrubelı olarak bılgı ısteyene cevap yazarım.

Üye
    ergül Avatarı

Son Giriş
    06.04-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

KRONİK OSTEOMYELİT İÇİN İÇİN RAMATOLOJİ DOKTORUNAMI YOKSA ORTOPEDİMİ DOKTORUnamı gitmeliyiz.ben kartal araştırma hastanaesinde dr demet atamana gidiyorum ramatoloji doktoru ve o daha değişik iliçlar verdi....cıpro 750 ve stafıne500 kullanmadım asıl iliçları bu mu

Üye
    umut Avatarı

Gerçek Adı
    Ümit
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ergul;

Kronik osteomyelite neden olan bakteriye karsi duyarli ilac verilir.Kardesinize uygun ilaci en iyi doktorunuz bilir.Gerek duydugunda ilacinizi degistirebilir de...Diger sorunuza gelince;ortopedi doktoruna tedavi olmaniz daha uygun olacaktir.

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Bende Antibiyotik tedavisi gördüm 8 ay faydası olmadı,baş parmakdaki yara kapandı fakat ayak tabanındaki yara kapanmadı.
    Bütün çabalarıma rağmen başhekim olan doktoruma ulaştım ameliyat kararı verdi,fakat hastaneyi su bastığı için biz seni arayacağız denildi,geçen hafta arandım 9,10,11 inde ameliyat planlıyoruz şehir dışına çıkma denildi eywallah dedim şuana kadar arayan soran yok olmadığıda işime geliyor bu zamana kadar olmadım temelli sağlık bakanlığı sınavını vede bayramı evde geçireceğim.Tek zararım kuzenimin yemin törenine katılamadım sağlık olsun diyelim.

Üye
    osman39 Avatarı

Gerçek Adı
    osman
    Son Giriş
    08.12-2010
    Saat
    20:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle sizin yapmanız gereken bir ortopedi doktoruna gitmeniz.bu hastalığın ramotoloji doktoru ile ilgili bir bağlantısı yok ortopedi
    doktoruna acele gidin.ondan sonra ilaç verir size.

Üye
    ergül Avatarı

Son Giriş
    06.04-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu hastalıkta ankarada yada istanbulda iyi bir doktor yok mudur diye sormuştum cevap veren olmadı...NEDEN TIP bu alanla pek ilgilenmiyor benim aklıma gelen para getiren bişey değil sanırım

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

yok gözüm yok bu hastalığın çaresi çözüm yolu yok mezara gidecek senle bu enfeksiyon.

Üye
    hakanım Avatarı

Gerçek Adı
    why
    Son Giriş
    06.01-2016
    Saat
    11:38
    Yaşadığı Yer
    AKDENİZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    2001 yılında cmt den dolayı yanlıs teshisle pesekinovarus ameliyatı geçirdim... sonrasında ayaktaki şekiil bozulkuğu yüzünden 2004 yılında ostemyelit oldum kuş parmak ve tabanda olmak kaydıyla sulperazon-netilmisin gibi güçlü antibiyotiklerle sürekli tedavi oldum 4 yıl sürdü ayağımın kesilmesini bile göze aldım. o kadar ki bıtkınlık veriyordu. hocalara hacilere gittim şimdi ayak tabanında sadece nasır var ostemyelit geçti 2 yıl kadar oldu enfekte olmuyor ama uzun ve çaresiz bekleyiş içinde şimdiden geçmiş olsun....

Sayfa 2 / 13 İlkİlk 12345612 ... SonSon

Başlığın Etiketleri