Sayfa 11 / 13 İlkİlk ... 78910111213 SonSon
Toplam 187 mesajın 151-165 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mtunc52 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed Tunç
    Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    00:49
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Geçmiş olsun, amputasyonun sebebidw osteomiyelitmiydi acaba

Üye
    berkbilgesu Avatarı

Gerçek Adı
    Berk bilgesu
    Son Giriş
    19.12-2015
    Saat
    14:14
    Yaşadığı Yer
    düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim........Emboli nedeni ile ampute oldu.

Üye
    mtunc52 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed Tunç
    Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence Baltalimanı Hastanesine gitmelisin orda bu hastalığın uzmanları var.

Üye
    berkbilgesu Avatarı

Gerçek Adı
    Berk bilgesu
    Son Giriş
    19.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Balta limanını hastahanedenmi sayıyorsunuz. Orayada gittim MRG sonucunu görünce doktor kendinden geçti kalan kısmın kalçadan alınması gerektiğini alınsa dahi hayati tehlikem olduğunu vb.... şeyler zırvaladı hatırı sayılır kısı selamı ıle gıttığımden başhekim yardımcısı konu izahı için yanıma geldi. ve ben ege üniversitesi enfeksion servisinde 2 ay damardan antibiyotik tedavisi gördüm 10cm olan abse 3 cm ye düştü halen antibiyotik tedavisi devam etmekde... Balta limanının dediği sizin hastalığınız bizi aşıyor. Tam teşekküllü üniversite hastahanesine gidin.... Maalesef sonuç bu

Üye
    mtunc52 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed Tunç
    Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tabiki şöyle bir durum var ben 20 yıldır Kronik Osteomiyelit hastasıyım ve Baltalimanı haricindeki bir çok hastaneler nasıl olsa bu hastalık iyileşmez deyip başından savıyor o yüzden öyle düşünmüştüm.Ama Sizde sanırım akut bir durum ve farklı komplikasyonlu sorunlar var o yüzden size üniversite hastaneleri daha uygun evet.

Üye
    berkbilgesu Avatarı

Gerçek Adı
    Berk bilgesu
    Son Giriş
    19.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya Kusura bakmayın şimdi ben hiç bir doktordan bilgi ala bilmiş değilim sadece Enfeksiyon hastalıkları uzamı olan Bir Prof. Bana yardımcı oldu akıntı var iken beni hastahanede 2 ay yatış verdi 3*1 damardan antibiyotik tedavisi verdi abse drenajı yapıldı akıntı durdu ve ardından 3 ay STAFİNE 500 3*1 ve RİFCAP 300 2*1 kullandım ama son çekilen MRG yi sizinle paylaştm zaten kalan 1 karış bacakda şuan osteomyelit , osteonekroz ve Apse mevcut ..... OSTEOMYELİT nedir ben 7 ay oldu yakalanalı nasıl tedavi seçenekleri mevcut ne zaman kronik olduğunu anlarsınız. ben ayağı protezde takılı olmadığından kullanamamktayım bu sebebp nedeni ile ağrı ve sızı hissetmiyorum bilgi paylaşa bilirmisiniz.

Üye
    mtunc52 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed Tunç
    Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tekrar geçmiş olsun.Eğer erkenden düzgün tedaviniz yapılmışsa ki yapılmışa benziyor kronikleşme ihtimali düşüktür.Ama tamamen iyileşmesi biraz zaman alır sabredin.Kronikmi değilmi ona Dr karar verir ama bence daha kronikleşmemiştir sanırım.

Üye
    berkbilgesu Avatarı

Gerçek Adı
    Berk bilgesu
    Son Giriş
    19.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim bakalım inşallah kronikleşmemiştir. Apseler gerilemeye başladı buda düzelirse protezimi rahat rahat takarım diye düşünüyorum ama artık nasip diyelim. Ben yinede iyi bir ortopedi Prof. aramaya devam edeceğim yanılmıyorsam. Peki 1 soru daha sormak istiyorum. Osteomyelit in özür cetvelindeki yüzde bir dilimi varmıdır?

Üye
    kasiman Avatarı

Son Giriş
    03.08-2015
    Saat
    00:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Değerli akadaşlar,
    2009 mayısında by-pass ameliyatı oldum ve maalesef hastaneden MRSA kaptım. Halen 63 yaşındayım.
    Hastane yanlış tedavi uyguladığı için MRSA göğüs kemiğime (sternum) işledi ve
    OSTEOMYELİT oldum. CRP 254 SEDİMANTASYON > 120 olduğu için durumumun çok kötü
    hatta imkansız olduğu söylendi. Göğsüm patladı ve yanardağ gibi açıldı. Gittiğim tüm hasataneler
    yapaak bir şey yok diyerek beni geri çevirdiler.
    Aynı tanıyı ÇAPA da koydu ama tedaviyi deneyeceğiz dediler.
    çok araştırdım ve öğrendiğim gerçek şu oldu. "OSTEOMYELİTİN SONU TOPRAKTA BİTER"
    Geçirdiğim bir çok debridman ameliyatından sonra dr. lar beni ve ailemi karşılarına alıp şunları söylediler.
    Görünen tek çare sternumu yani iman tahtasını kesip çıkarmak aksi halde kaynak kurutulmadıkça
    antibiyotikler fayda etmeyecek. sternumun kesilmesi ise %98 ölüm demek zira masada kalırsınız.
    tercih sizin. Kabul ettim ve sternumu kesip çıkardılar, ayrıca omuz kemiğimin ucunu da kestiler.
    Şu ana kadar böbreklerimi kaybedip diyaliz hastası oldum. Gözlerimi kaybettim ama 13 ameliyattan sonra
    şükür ki görebiliyorum. CRP HİÇ 20 NİN ALTINA DÜŞMEDİ. Sedimantasyon 4 sene 120 den büyüktü şimdilede
    90 civarı. Defalarca debridman ameliyatı yaptılar. Halen 60 gündür TARGOCİT 400 iğne yapıyorlar.
    Şimdi öğrendiklerimi paylaşayım :
    1-Allahın taktirinden ötesi yoktur.
    2-En iyi ilaç moraldir, moralinizi asla bozmayın ve hep yüksek tutun.
    3-MRSA için en kuvvetli antibiyotik VANKOMİSİNdir ve sadece damardan verilir. maksimum 10 gün kullanılmalıdır.
    4-TARGOCİT de etkili bir antibiyotiktir, VANKOMİSİNi müteakiben kullanılır.
    5-Osteomyelitde tedavi 4-6 ay kesintisiz sürmek zorundadır yoksa çabuk nükseder.
    6- Ağızdan alınan antibiyotikler sadece destekleyici olarak 4 aylık tedaviden sonra etkili olur.
    ALLAH HEPİNİZE ŞİFA VERSİN.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: berkbilgesu Mesajı Gör
    Teşekkür ederim bakalım inşallah kronikleşmemiştir. Apseler gerilemeye başladı buda düzelirse protezimi rahat rahat takarım diye düşünüyorum ama artık nasip diyelim. Ben yinede iyi bir ortopedi Prof. aramaya devam edeceğim yanılmıyorsam. Peki 1 soru daha sormak istiyorum. Osteomyelit in özür cetvelindeki yüzde bir dilimi varmıdır?
    HAYIR OSTEOMYELİTİN ÖZÜR CETVELİNE BİR YÜZDE DİLİMİ YOK.

Üye
    Sinem79 Avatarı

Gerçek Adı
    Sinem
    Son Giriş
    11.04-2016
    Saat
    11:30
    Yaşadığı Yer
    İst
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba, annem şuan 66 yaşında.22 yıl önve trafik kazası sonucu sağ femura platin takılmıştı.bikaç ay önce iltihap belirdi.osteomyelit tşhisi kondu.platin 29.02.2016da çıkarıldı.şimdi damardan targocid 400 veriliyor.10gün böyle devam edecek.endişe içindeyiz.ne yapacağımızı bilmez durumdayız..

Üye
    mtunc52 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed Tunç
    Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Endişe etmeyin başlangıç aşamasındaysa tamamen düzelme şansı var. Targosit de başlanmış hiç korkmayın evelAllah düzelicektir.Ha biraz uzun sürebilir tedavi ama hiç eser kalmadan kronikleşmeden düzelme şansı çok yüksek bence. Hangi hastanede yatıyor acaba

Üye
    Sinem79 Avatarı

Gerçek Adı
    Sinem
    Son Giriş
    11.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İst
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

annemin kronik osteomyeliti için targocid400 tedavisi 10 gün damardan verildi.
    14 martta crp 11.63 çıktı.
    bi 10gün daha targocid400 uygun görüldü. bu sefer kalçadan iğne ile uygulandı. ama bu 10günün sonunda 24 martta bugün crp 80.84 ve cedimentasyon da buna uygun olarak 14marta oranla yüksek çıktı.
    ve hepimiz çok üzüldük.
    yarın sabah erkenden enfeksiyon uzmanıyla görüşeceğiz.bu kadar tedaviye rağmen crp nasıl bu kadar artar.
    düşme ihtimali ne kadar var.
    şoktayız.

Üye
    mtunc52 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed Tunç
    Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sinem hnm, enfeksiyona sebep olan kemikteki bölge temizlenip kazınmadan crp, sedim düşmez ilaçta fayda etmez. Ben 2 hafta önce istanbulda baltalimanı kökenli bir dr a özel bi hastanede ameliyat oldum aşırı yüksek olan enfeksiyonum şimdi baya düştü. Yaklaşık 2 ay targocid kullancam. Benim sedim 120,crp 190 dı, şimdi sedim 90 ve crp 35 e düştü kemiğede antibiyotik li semennt ve çimento koydular. trdavim devam ediyor hamdolsun dünyaya yeniden gelmiş gibi oldum.Dilerseniz Dr tavsiyem olabilir.

@berkbilgesu
    Eğer osteomiyelit vücutta sekel yani hasar yaratmışsa özür cetvelinde tabiki yeri vardır.

Üye
    Sinem79 Avatarı

Gerçek Adı
    Sinem
    Son Giriş
    11.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İst
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

doktorunuzunismini ve hastane ismini paylaşabilir misiniz

annrm daha yeni, şubat sonu ameliyat oldu.tekrar yakın zamanda olabilir mi?
    ayrıca kemiği iyicene temizlediklerini söyledilrr ama..
    tekrar ameliyat edilip antibiyotikli sment ve çimento konulabilir mi?

bu doktorunuzda sgknızı kullanabiliyor musunuz. kusura bakmazsanız bu ameliyat için ne kadar ödediniz diye sorabilir miyim size

Üye
    mtunc52 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed Tunç
    Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İst gop Avrupa şafak hst, Yrd. Doç. Dr. Ahmet Şükrü Mercan....Ahmet beye Durmunuzu izah ederseniz başka yerlere göre daha uygun bir ücret çıkaracaklarına eminim
    Temizlenip, sement, çimento koyma ihtimali olabilir ama önce ilaçlı mr çekileceksiniz bu kesin ona göre Dr size gerekeni söylicektir. Hst. muayene ücreti sgk iseniz 12 tl, mr 150 tl..

Sayfa 11 / 13 İlkİlk ... 78910111213 SonSon

Başlığın Etiketleri