Sayfa 10 / 13 İlkİlk ... 678910111213 SonSon
Toplam 187 mesajın 136-150 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ilknur helvacıoğlu Avatarı

Gerçek Adı
    İlknur
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    21:56
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    mtunç moralini hiç bozma kardeşim. benim bacağım kurtarılamadı diye seninki de öyle olacak diye birşey yok. herşey gönlünce olsun. yürekten diliyorum hiç görmemişe dönersin. sevgiler........

Üye
    mtunc52 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed Tunç
    Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    00:49
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilknur helvacıoğlu;

Teşekkür ederim ilknur abla.İyi dileklerin için.

Üye
    fadimana ülke Avatarı

Gerçek Adı
    fadimana
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2007 de tümör nedeniyle ameliyat oldum.protez konuldu.1.5 sene sonra akıntı başladı ve 4 senedir akıyor.eklemde olduğu için yaranın kapanması hiç söz konusu bile olmadı. hiperbarik oksijen tedavisi aldım. ozon tedavisine gittim 30 seans.çok etkili bi tedavi %60 faydasını gördüm akıntı azaldı ama devam ediyor.doktorlar kesin bi sebep söyleyemiyor.bilginiz olursa paylaşırsanız çok sevinirim

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Şunu iyice kanıtladım moralim bozulduğunda kafayı birşeye taktığımda birşeye celallendiğimde tekrar aynı yerden nüksediyor,geçenlerde yine celallenmdiğimde ayak baş parmağımda yine yoklama yaptı.Bacağımdada ağrım oluyordu ara ara daha önce duymuştum ama önemsemedim hiç denemeyide düşünmemiştim,15 gün önce bi arkadaşımla sohbet ederken soğan sarımsağı bol tüket dedi.Bende sarımsağı bol yoğurt içine 2 diş sarımsak 1 sade maden suyu yarım limon blendırla köpürtüm o şekilde içtiğimi söyledim,oda yemeklerde ve bütünde iç ilaç gibi dedi ve içtiğim bu karışım sonrası 15 gündür sabah akşam 1 diş sarımsak yutuyorum sabah aç karna akşam yatarken.

Ne o 15 gün önce yoklama çeken yaradan eser nede bacağımdaki ağrıdan bi haberdarım.Miğdemdeki yanma ağrıda kayboldu ve 10 gün boyunca burnumdan sanki iltihap akıyor gibi akıntı oldu (sanki grip olmuşum gibi )bu hafta akıntı yok burnumda düzene girdi ve sürekli baş ağrım olurdu psikolojikmidir nedir 10 gündür şeytan kulağına baş ağrımdan da eser yok..

Senelerce antibiyotik içtim eğer ki tekrarlama olmazsa ömür boyu her gün sabah akşam sarımsak yutmaya razıyım antibiyotikden iyidir hiç değilse.Denemekte fayda var parayla değil bıçakla kesilmeyecek de kokarsa diye tereddüt etmeyin kokmuyor resmi kurumda çalışıyorum çünkü sabah evden çıkarken içip geliyorum sıkıntı yok samim arkadaşlarıma soruyorum sarımsak kokuyormu la diyorum yok diyorlar

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Aleyküm selam Duran,

edecek gibiydi ama sarımsak'dan sonra sorun yok şimdilik sende dene ne kaybedecen sabah akşam yut ilaç gibi

Üye
    E.Gazi Yüzbaşı Avatarı

Son Giriş
    27.06-2013
    Saat
    10:07
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba, benim ayak bileğimde 1996 yılından beri Osteomyelit var. Denemediğim tedavi yöntemi kalmadı. En son 19.ncu ameliyattan sonra artık cerrahi defterini de kapattım. Uygulanan tedavi yöntemleri: 1. Küreme (cerrahi) 2. Hiperbarik (İst.GATA, Eskişehir Hv. Hsth. ve Rehab. Mrkz.) 3. Aşırı miktarda duyarlı antibiyotik yüklemesi 4. Kemik Grefti 5.Ölü doku ile beslenen kurt tedavisi v.b. 2011 yılında internette gezinir ve çare ararken bir siteye rastladım. Ana Sayfa - biomedsa Umutsuz ve çaresiz bir şekilde üşenmedim, kalktım Isparta'ya gittim. Süleyman Demirel Üniversitesi Hastanesinde Barbaros Bey'i tavsiye üzerine gördüm ve muayene oldum. O da benzer cerrahileri tavsiye etti. Sonra hemen hastanenin karşısındaki teknokentte bulunan biomedsa firmasına gittim. Bana EMTS cihazını tavsiye etti, hiç cerrahiye gerek yok dedi. Cihaz ile ilgili tedavi sürecimi ilgili site mektuplar bölümünde paylaşıma açmış. Oradan okuyabilirsiniz. Uzunca bir süreç ve yaklaşık 2 yıldır ayağımda akıntı olmadı. Şu an yine akıntı var ama ben aynı cihazı kullanmaya devam ediyorum. Benim için 2 yıllık bir iltihapsız süre epey uzun bir süre. Bugüne kadar en fazla 1 yıl iltihapsız bir süre geçirdim. O da çok yoğun antibiyotik kullanımı sonrasında. Fakat sonradan öğrendim ki kemikte damar olmadığından antibiyotik kemiğe çok fazla tesir etmiyormuş. Tavsiye eder misin diye sorarsanız evet. Belki sizde daha uzun süreli fayda sağlar. Artık Isparta'ya gitmenize de gerek yok. Bir telefon ile cihazı alabilir veya kiralayabilirsiniz. İnanın benim firmayla en ufak bir menfaat ilişkim yok. Tamamen "Attan düşenin halinden yine attan düşen anlar" psikolojisi. Telefonumu da vermek isterdim, ama çalışıyorum ve bazen firmadan telefonumu alarak arayanlara çok zaman ayırmam gerektiğinden veremiyorum. e-mail:yzbrozcan72@gmail.com adresinden bana ulaşabilirsiniz. Saygı ve selamlarımı sunar sağlıklı bir ömür dilerim.

Üye
    zagros Avatarı

Gerçek Adı
    n
    Son Giriş
    03.07-2013
    Saat
    18:30
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaslar ankara tip ta bir prof hocamiz var abd de egitim gormus cok iyi bir hoca prof. Hakan Kınık yalnız ozel de bakiyor ve yaklasik 7-10 bin civari masrafiniz gider.
    adamlar 100 bin dolara abd de bu tedaviyi uyguluyor. bence gidip gormekte fayda var. ozel muayene ucreti 300 tl. ameliyat ozel hastanede yapiliyo. dedigim gibi toplam en fazla 10 bin gider. kemik enfeksiyonunda 1 numara. ve kemigi discilerin disi oyduklari makina gibi daha buyuk uclu makinayla kaziyo. enfeksiyonlu bolgeyi temizliyo içine antibiyotik bir madde birakiyo.

Üye
    Galip Kuzan Avatarı

Gerçek Adı
    Galip Kuzan
    Son Giriş
    10.08-2013
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar,bende de 4 senedir ostimiyer kemik enfeksyonu hastalığı vardı.Çok fazla doktora gittim 4 kere ameliyat oldum ancak enfeksyon kesilmedi.En son olarak Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi Hastanesinde ortobedi doktorları hasarlı bölgedeki kemiği keserek üst taraftanda tekrar uzatma tedavisiyle enfeksyonu durdurdular enfeksiyon doktorları da sürekli kontrol ediyor ve bittiğini söylüyorlar ve şu an enfeksyon tamamen bitti. Doktorumun ismi ise Mehmet Kerim Bilsen. Hepinize geçmiş ollsun Allah yardımcınız olsun.

Üye
    sevda buyuk Avatarı

Gerçek Adı
    sevda buyuk
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    16:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

osteomyelit geçirenlerden biride benim ama çok şükür geçti.... sene 2006 da başladı gitmediğim doktor ve hastane kalmadı. en son baltalimanı kemik hastanesi iyidir dedim denemekte ne zarar var deyip oraya gittim adam daha ayağımı görünce ilaç vs. hiçbişey sunmadan kesilecek dedi pskoloji sıfır tabi bende. protez bacaklara bakıp araştırıyorum ama ayaktan ümit kesilmiş durumda bu esnada şişli etfalde dr. olan bi arkadaşım hastane içinde bi araştıralım kesilmesine razı olma falan dedi çok ta inanmamıştım. sonra hiçte ayakla ve kemikle ilgisi olmayan plastik cerrahi bölümünde (dr. Gürsel Turgut) Allah razı olsun kendisinden. ortopedi doktoruyla ameliyat yaptılar kemiği kırıp içine antibiyotik verdiler sonrada plastik cerrahları kök hücre tedavisi ile yeni damarlar yapıp deriyi beslediler. 7 yıl üzerinden geçmesine rağmen çok şükür hala ne akıntı ne iltihap hiç bir şey yok. şimdi tedavi diye her ilaca sarılan yanlış yapar çünkü kemiğin içine ilaç fayda etmiyor istediğiniz en etkili ilacı için isterseniz ki benim yapmadığım tedavi kalmamıştı. eğer benim gibi tedaviden sonuç almak isterseniz. ozaman şişli etfaldeydi ama şuan nişantaşında internetten kolayca ulaşabilirsiniz dr. Gürsel Turgut

Üye
    DERYASU Avatarı

Gerçek Adı
    DERYA SUDA
    Son Giriş
    11.06-2014
    Saat
    21:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese merhaba.Ben de kemik osteomiyelit hastası olduğumu geçen sene öğrendim.Debridman(Temizleme) yapıldı.Sonrasında antibiyotik tedavisi.Herşey normaldi ve iyileştim sandım.1 yıl sonra tekrar etti.Şimdi aynı şeyler tekrar yapılacak..!Sizden de tekrar eden var mı?

Üye
    mtunc52 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed Tunç
    Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim 10 yıl sonra tekrarladı.Halen çekiyorum,6 kez ameliyat oldum.Benimki femurda yaygın ve kronik sizde hangi kemikte ?

Üye
    ufuk_fidan Avatarı

Gerçek Adı
    ufuk fidan
    Son Giriş
    22.06-2014
    Saat
    21:20
    Yaşadığı Yer
    kırşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım ankara da mahmut kış adında bir dr var senin derdine tek çare olacak dr mutlaka ulaş beni tedavi etti ben 1981 den bu yana çekiyordum şimdi iyim 2009 son oparasyonu oldum hoca alanında tek desem yalan olmaz

Üye
    mtunc52 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed Tunç
    Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ufuk senin problem nerdeydi,benim femurda ve yaygın.İstersen Amerikaya git Tedavi edilemez dediler sadece geçiştirici tedavi yapılır dediler.

Üye
    mansur Avatarı

Gerçek Adı
    mansur
    Son Giriş
    10.02-2015
    Saat
    12:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mrblar gönülyarasi oncelikle geçmiş olsun bende kronik osteomyelit hastasiyim ve sol femur kemigimin yarisi bu yuzden kesildi. 8 operasyon gecirdim pek olumlu bi sonuc olmasada mrsa veya mssa adindaki bu mikrobu atabildim sonunda. Suan kemik nakli oldum yurtdışından kemik geldi takildi 6 ay oncesinde fakat henuz kaynama yok ve kaynamiyacakta yeni bi amaliyat planliyolar doktorlarim. Simdi ise kaval kemiginin bir bölümünü alıp onu nakledecekler. 1 yil fiksator tasidim 1 yil speacerlarla yasadim simdide bu nakil iyimiyim eskiye nazaran iyiyim. Ben 3 yildir baltalimaninda tedavi görüyorum ve doktorlarım gerçekten harika sağolsunlar ellerinden geleni yapıyorlar tavsiye edebileceğim tek hastane diyebilirim kendi fikrim bu. Tekrar gecmis olsun

Üye
    berkbilgesu Avatarı

Gerçek Adı
    Berk bilgesu
    Son Giriş
    19.12-2015
    Saat
    14:14
    Yaşadığı Yer
    düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar MR sonucum aşağıdaki gibi bana yardımcı olabilecek ortopedi Prof . arayış çabalarım olumsuz ... konuyla ilgi tavsiye edebileceğiniz iyi bir hoca bilen varmı?

Sonuç: Sol tarafta femur orta diyafiz amputasyon yapılmış olguda gluteusta orta hatta yakın lokalizasyonda . uyluk anterior ve posteriorda amputasyon hattı çevresinde Multipl abse odakları izlenmekte olup . Tanımlanan abse odakları hastanın arşivimizde bulunan 03.09.2014 tarihli MRG tetkiki ile karşılaştırıldığında boyutsal kuçulme izlenmektedir. Amputasyon hattı proksimalinde femur diyafizdeki osteomyelit alanları ve sol femur başındaki septik osteonekrozun guncel tetkikde devam ettiği izlenmektedir.

Sayfa 10 / 13 İlkİlk ... 678910111213 SonSon

Başlığın Etiketleri