Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 16 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    celik Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet KAVCU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar..

konuyu link ekleyerek başlamak istiyorum: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...akilanlar.html

evet yaklaşık bir sene önce ayağımdan ameliyet olmayı düşündüğümü söylemiştim. bu geçen zaman zarfında kararımı verdim. kesinlikle ameliyetımı olucam. muayenemi ilk başta baltalimanı kemik hastenesinden başlamayı uygun görüyorum. 1-baltalimanı. 2- balat. 3-çapa

bu hastanelerin üçünde tedavi olup konuşup sizlerle fikir alışverişinde bulunarak en uygun hastane de ameliyetı gerçekleştirecem. benim şimdilik ilk sırada kafamdan geçek kemik hastalıklarında uzman bir hastane olan baltalimanı hastanesi var. muayeneye orada başlıcam.

sizlerinde yorumlarınızı bekliyorum.

teşekkürler...

Üye
    celik Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet KAVCU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

daha okuyan bile yok

Üye
    hakandogualp Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Doğualp
    Son Giriş
    03.10-2017
    Saat
    18:18
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/BAYRAKLI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sana tavsiyem aynı ameliyatı olan birini gözünle görüp konuşman.Açıkçası ben sanalde ve telefonda bazı arkadaşlarla konuştum ancak pek ikna olamadım.

Üye
    celik Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet KAVCU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

senin yerinde olacaktım varya. direk 9 eylül üniversitesi prof. dr. hasan havıtçıoğluna giderdim. eğer ameliyat olmazsan bile bir görüşmende yarar var bence..

teşekkürler...

Üye
    elif_kız Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:28
    Yaşadığı Yer
    türkiye en güzel ili.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    6

çelik arkadaşım ben uzatma amaliyatı oldum bin bir hayalalerle kalktım ama sonucum iyi olmadı onnu için sana hiç bir tavsiye veremiyorum.belki doktor seçimi önemli ama gene bir fikir veremeyecem.

Üye
    celik Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet KAVCU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

elif arkadaşım nereden ve kaçıncı yılda olduğunu da söylesen makbule geçerim.

teşekkürler...

Üye
    hakandogualp Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Doğualp
    Son Giriş
    03.10-2017
    Saat
    18:18
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/BAYRAKLI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mehmet

9 eylülde Doç.Dr.Ömer bey ile görüştüm.Bunu dışında devlet hastanesindeki hoca ilede görüştüm hepsi olmam yönünde görüş bildiriyorlar.Biraz fazlada sorunda kafa karışıyor doğrusu.Biraz ara verdim düşünmeye.Ancak emeklilikden sonra ALLAH hayırlısını nasip eder inşallah ameliyat olmayı düşünüyorum.

ALLAH sanada hayırlı ameliyat ile düzelmeni nasip eder inşallah.

Üye
    celik Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet KAVCU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

peki sizce emeklilikten sonra geç olmaz mı? benim bildiğim kemik ameliyatı ne kadar erken olursa o kadar iyi olur. bunun sebebi erken yaşta olduğun müddet kemiğin gelişmesi daha da kolay. hani hızlı gelişme olur. doktorlar ve bu sitede ameliyet olan arkadaşlar dan okuyup aldığım bilgilerdir.

teşekkürler...

Üye
    elif_kız Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:28
    Yaşadığı Yer
    türkiye en güzel ili.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    6

yok çelik ben amaliyato slurken çok yaşlı bir amcayıda amaliyat ettiler oda uzadı.yanımda başka benden küçük bir çocuğu yaptılar ama onda bir sorun oldu uzamadı.kestiler bacağını en son gördüğümde.

Üye
    zeusferhat Avatarı

Gerçek Adı
    ferhat
    Son Giriş
    03.07-2014
    Saat
    15:37
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam celik bu konuda anlatacaklarım okadar fazlaki ben 13 ameliyat oldum ama benim bukadar fazla ameliyat olmamadaki neden baska bir hastanenein bu hastane tarsus tadır. bilenler bilir kesim hane desek daha iyiiii... neyse 5 veya 6 ameliyatımı ankara hacettepede oldum müthiş bir yer düzen tertip vardı bıraktıgım vakitlerde simdi nasıl bilmiyorum. benim ayagım 30 cm nin üzeirnde uzatıldı daha sonra uzun uzun snaa bunları anlata bilirimmm... görüşürüz msn kaydettim seni zaten ok... bende ayagın da 2 3 cm kısalık olanlar ameliyat olmasın ama 4 ve üzeri ise olmaları iyi olurr... biraz zahmetlide olsa ben koltuk değneklerinden kurtuldumm... simdi uzun yürüme cihazıyla yürüyor, bisiklet sürüyor, araba kullanıyor, vücut calışıyor ve basketboll oynuyorum baska ne diyeyim sizlere gerisini siz düşününnnnn

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    01:33
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eğer ameliyatı olucaksan birincisi olma diyenlerin nedenlerini sor. Kasların kısa kalmasının tek nedeni ameliyatdan sonra bacağın hareketsiz kalmasıdır doktorun hatası değildir bunu emin olarak söyleyebilirim çünkü doktorumda beni bunun olmaması için uyarmıştı. Ameliyatdan sonra zaten seni fizyoterapist ile görüştürürler o da bazı hareketler verir onları muhakkak uygula. Başta kasların cihaz ağırlığına alışana kadar canın yanıcaktır ama sonra alışırsın. Benim femurda uzatma ilizarov yöntemiyle oldu ve cihaz halen bacağımda uzama tamamlandı cihazın çıkması için kemiğimin ameliyatı kaldırcak kadar gelişmesini bekliyoruz. Başlarda kasılmalarında olabilir uzatma sırasında yani kasların uzarken gerilme hissedebilrsin ama hepsi zamanla geçiyor. Diyebilceğim şu ki ne kadar çok hareket yaparsan o kadar kolay atlatırsın acisi çok fazla ama iyileşmek istiyosan buna katlanıcaksın. Ve birşeye daha ameliyatdan sonra bol bol protein ve kalsiyum ağırlıklı beslenmen gerekir süt ve süt ürünleri kırmızı et bol bol tüketmen gereken şeylerden bazıları. Bence eğer bu ameliyatı olucaksan ameliyata girmeden önce beslemene dikkat et kemiklerini daha da güçlendirmen yararına olucakdır kaslarını güçlendirici spor yapabilirsin bacak ve kolların için değneklerle yürürken kolların ağrıyabiliyo bir süre sonra. Ben kocaelide sefa müezzinoğluna oldm ameliyatımı özelde oldum ama doktorum bir numaradır bunu tüm doktorlarda kabule eder sadece biraz maliyeti fazla. Şimdiden geçmiş olsun.

----------

Ve birşey daha ne kadar erken olursan düzelmende o kadar kolay olur. ama tedavisi uzun süren bir operasyon olduğundan masa başı işi olanlar işine devam edebiliyolar rahatlıkla.

Üye
    celik Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet KAVCU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

melikee yaptığın güzel yorumların için teşekkürler...

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    01:33
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yardımcı olduysa sevindim

Üye
    moonlike Avatarı

Gerçek Adı
    Aycan
    Son Giriş
    26.02-2013
    Saat
    14:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

melikeee;

Peki birşey sormak isterim bu ayak bilegi sarkması nedir.kasların cok gevsemesi ve kontrol edememek mi ? ve kesin yurumemek mi sonuc asla normal olarak.

Üye
    kemalter Avatarı

Son Giriş
    30.07-2012
    Saat
    15:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar ben 2012 nisan ayında ameliyat oldum ameliyat rahat hissetmiyorsun ama sonrası zulüm ben neler çekiyorum bir bilseniz her gün ağrılarda akla karayı seçiyorum ağrım hafifleyince an cak oda yorgunlukdan uyuyorum ilaç falan boş bir ay geçtikten sonra hiç tesir etmiyor zaten aman ha sakın olmayın bırakın baston kullanın şükredin. ağrılara dayanamıyordum tam intaharı düşünüyordum ama ağrılardan dolayı eklem lerim hareker etmez oldu elim kalkmaz kolum oynamaz durumda idim ki şükür . o dar gün geçti ama ağrı yine var kısacası ağrısız gününüz yok bazen ağrılarda 3 4 gün hiç aralıksız sürüyor ilgililere duyrulur

Sayfa 1 / 2 12 SonSon