Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 34 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cevikk07 Avatarı

Son Giriş
    18.09-2009
    Saat
    06:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar ben küçükken perthes hastalığı geçirmiştim. ilk başta aşırı derecede ağrı yaptığı için doktora gittim. bana kemik erimesi dedi ve yaşım 7-8 falandı ameliyat olmama gerek olmadığını söyledi, ayağıma takmam için alet yaptırdı.
    3 sene kullandım bu aleti şuan 18 yaşındayım. femur başı kemiğimde aşırı derecede ağrı var sağ ayak hareketlerim kısıtlı 100 metre bile yürümeden ayağımda aşırı derecede ağrı hissediyorum. ayrıca kas sorunum da var ve 1,5 cm hemen hemen kısalık var ayağımda.
    bu durumda neler yapabilirim? yardımcı olursanız çok sevinirim

Allah hepinizden razı olsun...

Üye
    44mustafa44_ Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    12.07-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    Karaman
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

benim bildiğim bu hastalık doğuştan yada en azından benimki öyle ben 2kere ameliyat oldum hatt platinde var bacğımda 6 cm kısalık 3cm de incelme var sol bacağımda

Üye
    fatih alanya Avatarı

Son Giriş
    04.04-2010
    Saat
    01:10
    Yaşadığı Yer
    alanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

PERTHES bende 9 yaşında başladı ameliyat oldum asker e kadar bişey yotu yaş ve kilo ilerledikce sorun artıyor akdenizin ünlü kemik doktorlarına gittim hepsi aynı şeyi diyor ağrılara dayanamayacek dereceye gelince protez diorlar çare bu en iyisi başka yöntemlerde var ama kafama yatmadı bol bol oturacak fazla çalışmayacak günde 20kğ dan fazla kaldırmayacaksın olay bu ozaman rahat oluyor

Üye
    fatih alanya Avatarı

Son Giriş
    04.04-2010
    Saat
    01:10
    Yaşadığı Yer
    alanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

perthes hastaları yaş ilerledikçe sorunlar artıyor tedavisi de henüz bulunmamış

Üye
    nuranpo Avatarı

Gerçek Adı
    nuran poyraz
    Son Giriş
    14.07-2017
    Saat
    11:45
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba; benim eylül başından beri ağrılarım çok azaldı. Kum tedavisi uyguladım 1 ay kadar. Ağrılarımın dinmesini ona bağlıyorum. Hatta bir poşet kum eve getirdim. Ağrım artınca kumu ısıtıp kullanmak için. Biraz ağrım var ama onu hiç önemsemiyorum. Günlük hareketlerime çok dikkat ediyorum. Mümkünse merdiven çıkmıyorum. Ağır taşımıyorum. Kilo çok önemli. Bu hastalıkta kilo en büyük sorun.
    Ağrıları azaltmak için özellikle kum tedavisini öneriyorum. Perhes hastalığı hakkında araştırma yaparken kumun tedavi edici özelliğini okumuştum.
    Sanırım bana kum iyi geldi. 3 ay öncesinde çorabımı, ayakkabımı bile giyemiyordum. Allahıma çok şükür şimdilik iyiyim.

Üye
    NafirKeyh Avatarı

Son Giriş
    23.02-2010
    Saat
    23:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar Arkadaşlar...

Durumumu bir doktora gönderdiğim e-mail ile anlatmak isitiyorum... Mesajı ise bugün attım...

Legg-Calve-Perthes (Tedavi ve Sonrası)

Hocam Merhabalar...

11 yaşında geçirdiğim LCP hastalığını, 1.5 yıl kullandığım ve femura ağırlık vermemi önleyen bir protez kullanarak tedavi oldum. Sağ bacağımda 1.3 santimlik bir kısalık ve diğerine nazaran bir miktar incelme meydana geldi. Zaman zaman ağrılar meydana gelmişti ama çoğu geçici ağrılardı. Şuan 24 yaşındayım ve İngilizce Öğretmeniyim. Artvinin Hopa İlçesinde görev yapmaktayım. Mesleğim icabı ayakta kalıyorum ve eve döndüğümde ağrılar hissediyorum. 2 aydır süren bu ağrılar son 15 gün içerisinde yoğunlaştı ve yaşamımı gerçekten zorlayıcı bir hale dönüştü. Kimi zaman neredeyse yürüyemeyecek duruma geliyorum. Araştırmalarıma göre de net bir tedavinin olmadığı, hastanın durumuna göre tedavi yoluna gidildiğini öğrendim (iznilizle, doğruysa). Bu durum beni çok endişelendiriyor ve açıkcası korkuyorum. Sizce ne yapmalıyım. Lütfen beni aydınlatınız...

Üye
    NafirKeyh Avatarı

Son Giriş
    23.02-2010
    Saat
    23:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar birbirimize destek için perthes hakkında;

Bir yahoo group bir de facebookta grup olurturdum. Kendim dünyadaki diğer perthes gruplarının da üyesi olduğum için gereken tedavi durumlarını da çevirip (İngilizce Öğretmeniyim) yayınlıycam. Belki birbirimize yardımımız dokunur.

Legg Calve Perthes - Türkiye (Turkey) | Facebook

http://health.groups.yahoo.com/group...erthes_turkey/

Üye
    ercuument Avatarı

Son Giriş
    22.04-2010
    Saat
    18:10
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar ben 94-99 yılları arasında bu hastalığı ameliyat olmaksızın atlattım çok sayıda doktor değiştirdiğim için doktor tavsiyesinde bulunabilirim meraK ettiğiniz konu hahındada bildiğim kadarıyla yardımcı olabilirim ercumengezer@hotmail.com dan ulaşabilirsiniz herkese geçmiş olsun

Üye
    sangrealizm Avatarı

Son Giriş
    30.04-2010
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ercument bey mailinize yazdım fakat gönderilemedi sorun var ben bursadan yazıyorum size 7 yasında erkek kardeşim bu hastalığa yakalandı mailim ozkan.uner@hotmail.com bana tavsiyeleriniz varsa bir doktor veya herhangi birşey yazarsanız sevinirim

Üye
    ORMANCIYIM Avatarı

Gerçek Adı
    OZAN
    Son Giriş
    05.04-2011
    Saat
    17:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ben 24 yaşındayım sol kalçada perthes sekeli var.bu hastalığı 15-16 yaşlarında öğrendim.doktorların dediği şey kendine çok dikkat et ve 50 yaşından sonra protez takılacak.
    tamamda benim anlamadığım bu ağrıları dindiren bir yol ilaç kaplıca falan yokmudur.
    gerçi benim aşırı bi hareket kısıtlılığım yok.sol bacak çok dönmüyor bağdaş kuramıyorum sol ayağa çorap giyerken ve tırnaklarımı keserken zorlanıyorum. dr.durumun iyi dedi çok kötüleri var dedi.ama 1-2 saat yürüsem yada ayakta kalsam ağrı yapıyor hafif topallama başlıyor insanın psikolojisi bozuluyor.

Üye
    isimsiz15 Avatarı

Son Giriş
    05.10-2012
    Saat
    20:31
    Yaşadığı Yer
    yok
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba ben bu hastalığımın olduğunu yaklaşık 7 yaşında öğürendim.Sol kalçamda görüldü şuan 15 yaşındayım benim hastalığımın başından bu yana inceleyen dokorum prof.dr.Mutafa Başbozkurttu en iyi olduğunu söyleyebilirim belkide o olmasa bir çok amilyeat olacaktım.Her yıl belli kontrollere gittim ve bana öneridği bacak egzersizlerini yaptım 1-2 yıldır hergün yüzüyorum.Çok şükürki ağrılarımı azaltı sadece 1-2 cm kısalık var şuan onunda ilerde istelinirse amileyatla düzelebileceğini söyledi .Arkadaşlar lütfen amileyata veya başka cerrahi yollara başvurmadan önce güvenilir bir kaç doktora gidin.Sırf stajer doktorlar amileyat görsün diye bile amileyat yapanlar var lütfen biraz araştırın lütfen yazık etmeyin kendinize.Çok ağır şeyler taşımamaya çalışın sporu özellikle yüzmeyi ihmal etmeyin hareket kısıtlıklarına çok ama çok yani inanılmaz derecede iyi geliyor.Kesinlikle tedavisiz bir hastalık değil teşekkür ederim

Üye
    Bitkici Avatarı

Son Giriş
    15.03-2013
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nuranpo;
    Kumun belirli bir özelliği varmı yoksa normal kummudur ?

Üye
    denizin kızı Avatarı

Gerçek Adı
    Nihal
    Son Giriş
    17.07-2017
    Saat
    00:07
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

bende 7-9 yaşları arasında bu hastalığı geçirdim,protez kullandım genelde erkek çocuklarda olan bir hastalık ama şans işte geldi beni buldu uzun yürüyüşler ve kilo artışında ağrı oluyor 30 yaşındayım ben şu an bir sorunum yok ama ileride ne olur bilemem tabi Allah beterinden saklasın hepimizi doktor bana bol bol yüzme önermişti

Üye
    Duygusin Avatarı

Gerçek Adı
    Duygu
    Son Giriş
    10.02-2014
    Saat
    09:48
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben 5 yasindayken bacagimdaki kasilmalardan sikayet etmisim annemler 2 doktora goturmus beni doktorlar buyumeden demisler, bir kac ay boyle gecmis ama sikayetlerim gecmeyince 1996da ömer taşer'e gittim simdilerde fenerbahcenin kulüp doktoru pek ulasilamiyor ama o zamanlar oyle degildi tabii, omer taser ameliyat olmami onermedi, 9 ay bacagima cihaz taktim 10 yasima kadar kosmam ziplamam atlamam yasakti, her ay kontrole gittim ve su an 24 yasindayim ve %100 iyilestim hatta bazi doktorlar ilk röntgen filmimi ve son röntgen filmimi gorduklerinde 'sakin atma bu filmleri litaretüre girer bu oranda iyilesme' dediler, gunumuz teknolojilerini bilemem ama kendi fikrimce ameliyat son çare olmali sanirim. Son 14 yildir hic bir sikayetim agrim yok fiziksel olarak da hic bir sorunum kalmadi, bu hasta iyi bir ornek ve umut olurum umarim, iyi doktor, sabır ve özenle benim gibi iyilesilebiliniyor. Umarim bu hastaliktaki herkes benim gibi iyilesir.

Üye
    enesaktaş Avatarı

Son Giriş
    05.03-2014
    Saat
    09:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu hastalık konusunda çok tecrübeler yaşadım. Bilgi almak isteyen arkadaşlar 0533 251 81 39 nolu telefondan ulaşabilirler bana ayrıca aramayan arkadaşlarda istanbul baltalimanı kemik hastalıkları hastanesinde dr. Timur yıldırıma gitmelerini tavsiye ederim. Dediğim gibi oğlumu daha yeni tedavi ettirdiğim için detaylı bilgi için bana ulaşın çok aydınlatıcı bilgiler verebilir. şifalar diliyorum cümlesine...

Sayfa 1 / 3 123 SonSon