Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 25 mesajın 16-25 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    alayaz Avatarı

Gerçek Adı
    alim ayaz
    Son Giriş
    23.12-2014
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Slm. Arkadaşlar hepinize geçmiş olsun dileklerimi sunar bütün Hastalarımıza acil şifalar dileriz.

ben denizliden alayaz. bir sene önce düşme ve çarpma sonucu şuan 8.5 yaşında olan kız torunumun sol kalça femur başında çürüme meydana geldi. bundan 9 ay önce P.Ü. Hastanesinde çürük yerden 1 gr kadar su aldılar alınan su yun tahlil sonuçları temiz çıktı.
    şu anda bir yıl oldu hastalık başlayalı. Vücut çürüğü attı ama çürüyen yer şu anda düz bir şekilde eski ovallığı oluşmadı. aksama devam ediyor

belki en az 10 ortopedi dr muayene etti. genelde hepsi 3. 4 ayda bir kontrol önerdier.
    Aydında çocuk ortopedistine götürdüm femur başının çok kötü durumda olduğunu en yakın zamanda ameliyat olması gerektiğini söylediler ve yakın da ameliyat olacak torunum.

bu konuda bilgi ve tecrübesi olan arkadaşlar bizleri aydınlatırlarsa memnun olurum.

tşkl eder saygılar sunarım.

Üye
    zamangezgini1453 Avatarı

Son Giriş
    02.08-2016
    Saat
    15:13
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba benimde arkadaşımda bu rahatsızlık vardı. Kendisi Prof. Dr. Şeref Aktaş var istanbul da ona gitti çok memnun kaldığını söyledi. İsterseniz onu bi araştırın, kendisi bu konularda uzmandır. Size yardımcı olabilir.

Üye
    Endless Bliss Avatarı

Gerçek Adı
    faruk
    Son Giriş
    23.10-2016
    Saat
    23:33
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar,

Foruma bugün üye oldum. Bir kaç gün önce bu forumu keşfettim, bir çok yazı okudum. Gerçekten çok faydalı paylaşımlar yapılmakta, herkese teşekkür ederim. Bana gelirsek, doğuştan sol kalça perthes hastasıyım. 8, 13 ve 16 yaşlarımda toplam üç kez ameliyat oldum. Bu rahatsızlığımdan ötürü askerlikten muaf oldum. Şu an 41 yaşındayım ve çok şükür şimdilik çok fazla bir sorunum yok. Sol bacağımda 2 cm lik kısalık var. Ayrıca, biraz fazla yürüyünce, ayakta durunca ağrı oluyor. Bağdaş kuramıyorum, alaturka tuvaleti kullanamıyorum, sol ayağımın tırnaklarını kesemiyorum. (Hanımdan Allah razı olsun, 16 yıldır bu konuda yardımcı oluyor) koşamıyorum, gece fark etmeden sol yanıma yatmışsam sabah ağrıyla uyanıyorum v.s. Bunların dışında normalde pek ağrı olmuyor. Çok şükür masa başı bir işim var, yoksa halim haraptı. Rabbime şükrediyorum. Fakat forumdan okuduğum kadarıyla, 50 li yaşlardan sonra bu hastalıkta protez takılması gerekir hale geliniyormuş. Bu her hasta için kesin olacak olan bir durum mudur? Korkudan kalçamın son durumunu görmek için doktora bile gidemiyorum. Ama korkunun ecele faydası yok. Sanırım bayramdan sonra Baltalimanı kemik hastanesinden randevu alıp gideceğim. Bu hastanede tavsiye edebileceğiniz bir doktor ismi varsa paylaşabilir misiniz? Ayrıca, bu hastalığa sahip arkadaşlar bilhassa 40 lı yaşlardan sonraki deneyimlerini paylaşırsa memnun olurum. Teşekkürler,

Üye
    BLACKSAGAT Avatarı

Son Giriş
    24.03-2017
    Saat
    21:59
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    5

bendeki teşhis de sağ femur perthes sekeli benim kazadan sonra oldu ve doktor profenid retard 200mg hap vermişti ve ağrı olduğu zaman bir tane atıyordum ve süper iyi geliyordu ama malesef devlet ilacı getirmeyi durdurdu artık gelmiyor muadil olarak bir ilaç istiyorum doktor onun muadili nedir bilmiyorum falan diyorlar 3 senedir sıkıntılıyım gerçekten.

Üye
    Endless Bliss Avatarı

Gerçek Adı
    faruk
    Son Giriş
    23.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allah şifa versin kardeşim. Bireysel olarak yurt dışından getirme imkanlarını araştırdınız mı acaba?

Üye
    BLACKSAGAT Avatarı

Son Giriş
    24.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    5

@Endless Bliss

çok sağolun. araştırmadım ama en son aldığım fiyat 3 sene önce 20 li kutu 6tl idi ve ağrı olunca gerçekten harika bir ağrı kesiciydi şimdi ağrı olduğu zaman normal ağrı kesici atıyorum onun kadar iyi olmuyor o sanki bacağımın arazını unutturuyordu birde bu aralar ayağa kalkarken bacağım çıkıyor ve elimle düzeltiyorum yani düzgün kalkmazssam bacağım yana doğru kayıp acıyor ve topallallığım iyice artmaya başlıyor galiba bu bacağın işi bitti yenisini taktırma şansımda yok malesef ameliyat olacağız kaçış yok.

Üye
    Endless Bliss Avatarı

Gerçek Adı
    faruk
    Son Giriş
    23.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şu sayfayı bir inceleyin isterseniz. 04.03.2016 tarihli resmi satış fiyatı açıklanmış. Bu durumda piyasada bulunabiliyor olması lazım.

Profenid Retard 200 mg 10 Tablet ilacı fiyatı, yan etkileri, endikasyonları nedir

@BLACKSAGAT

Üye
    BLACKSAGAT Avatarı

Son Giriş
    24.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    5

Profenid retard 200mg kemik ağrısına bire birdir. Kullanmak isteyen varsa gerçekten efsanedir inşallah bulurum gerçi fiyatı var satiliyordur artık sagolun paylaşım için ilk fırsatta eczaneden soracağım iyi bayramlar.
    Evde ilacın kutusunu buldum 10 tablet yazıyor aktif ürünler listesi var baktım benim ilaç sanofi aventis isimli firma tarafından getiriliyormuş fiyatıda yine 6,50tl civarı hemen iki kutu alacağım bu aralar ağrı olayı resmen kemik içinden sızım sızım geliyor çok iyi olacak.
    Konu BLACKSAGAT tarafından değiştirilmiştir (12.09-2016 Saat 21:22 ).

Üye
    nuranpo Avatarı

Gerçek Adı
    nuran poyraz
    Son Giriş
    07.11-2016
    Saat
    21:40
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BİTKİCİ YE CEVABIM GEÇ OLDU AMA

İnce deniz kumu başka bir özelliği yok.

Üye
    serturkkol Avatarı

Son Giriş
    12.12-2016
    Saat
    18:08
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar merhaba;
    bu hastalığa bende ilk 8 yaşımda yakalandım.sol tarafta vardı problem bi sabah uyandığımda bacağım kitlenmişti oynatamıyordum.bu arada balıkesir liyim.balıkesir devlet hastanesine gittiğimizde orada rahmetli osman seymen bey vardı doktor ilk teşhisi o koydu.ve bir topuğu diğerine göre daha yüksek olan ayakkabı vermişti.normal olan bacağımla aksayarak yürümeye başladım.hatta baştan yürümeyi bile yasaklamıştı.3 ay okula gitmedim evde bile tuvalete annemin kucağında gittim yürüyecek gücüm vardı ama yasaktı.ardından tavsiye üzerine izmirdeki tepecik hastanesine adını hatırlayamadığım bir doktora gittik.inanırmısınız kadın beni ilk tedavide babamla birlikte odadan kovdu.sebebi ayakkabıydı normal olan ayağım topuk yüzünden aksayarak gidiyordum. kadın bize cahil insanlar çocuğu sakat mı bırakacaksınız demişti.rica minnet anlattık durumumuzu doktor verdi dedik ve orda başladık tedaviye.ayakkabıyı fırlattı çöpe attı.kalsiyum takviyeleri bol süt,yumurta,balık(haftada 2 sefer yerdim en az.peder sağolsun soğuk havada bile dereden de olsa balık getirirdi) ve kemik suları içtim. resmen kemiklerin içindeki iliklere kadar yedim.3 ayda birde kontrole gittik. bu arada futbol oynamak yasaktı. spor olarak bol bol yüzme.(kursa yazıldık bu vesileyle)ve bisiklet binecek demişti.afedersiniz sudan çok süt içmekten kabız oluyordum resmen. 2 sene sonra gelmene gerek yok dediğinde ağladığımızı hatırlıyorum. çok şükür ne bir kısalma nede bir bacakta güç kaybı oldu. şuan 27 yaşındayım yapmadığım spor yok işime bile yürüyerek gidip gelebiliyorum (aslında yürüyemediğim günlere inat yürüyorum) her hafta halı sahada top oynuyorum.spor salonlarında ağırlık çalışıyorum.askerliğimi bile astek olarak yaptım.2011 yılında ufak bi ağrı hissettiğimde doktora gittim ve hastalığmı anlattım film çektikten sonra bana bu hastalık yaşlılıkta görülen kemik erimesi gibi değildir. eğerki tam iyileşmişsen tekrar etme şansı çok az sende sorun yok demişti.bu aralar yine ufak bi ağrım var (1 haftadır) forumda okuduğum kadarıyla bu ağrılar biraz normal gibi.ama yinede doktora tekrar gideceğim.sonuç olarak şunu söylemek istiyorum iyi doktorlara denk gelmek biraz şans işi ama bu hastallıkta iyi beslenmek çok önemli.babamdan futbol oynuyorum diye kaç kere dayak yediğimi ben bile unuttum o ağlardı bende ağlardım.çocuksun anlamıyorsun derdi.dikkatli ve hassas bi şekilde tedavi uygulanırsa doktorun dedikleri iyi uygulanırsa(osman seymen gibiler hariç)iyileşmemeniz için bence bi sebep yok. haaa birde yaptığım işten biliyorum termal kaplıca imkanı olan varsa yılda en az 15 gün bu tedaviyi uygulasınlar.kemik yapısını güçlendirmede faydası var.ben çok kumlara gömdüm kendimi.öyle lüks otellere de gerek yok.yaşadıklarımı bir başkasına ümit ışığı olsun diye anlatmak istedim herkesin Allah yardımcısı olsun ümidinizi kaybetmeyin.unutmayın ameliyat olmak her zaman için en son çare kendi kuzenim doktor o bile benim için babama '' dayı biz ameliyat işini severiz hemen iş çıksın elimizden isteriz ama ameliyat her zaman için en son çaredir.ameliyat olmak demek trafik kazası geçirmekle aynı şeydir'' demişti. ameliyattan önceki seçenekleri mutlaka deneyin.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12