Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    RHAPSODY70 Avatarı

Gerçek Adı
    Kurt
    Son Giriş
    18.03-2011
    Saat
    20:15
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selam Arkadaşlar,
    1 yaşında geçirmişim hastalığı sol bacakta diz altında kısalık 3 cm kadar ve zayıflık var buna bağlı olarak da hafif aksama. Neyseki bu halimden son 2 yıla kadar pek şikayetçi değildim ama son 2 yıldır kolum da ağrımaya başladı
    son gittiğim doktor Post polio tanısı koyup Epilepsi hastalarında kullunılın bir ilaç verdi .bununla ilgili deneyimi olan var mı? Yurtdışında yaşarken gittiğim doktorlar herhangi bir tanı koymadan sadece fizik tedavi önermişlerdi Türkiyede bu konuda Tedavi merkezleri var mı?
    Teşekürler

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Geçmiş olsun , post polio sendromuna ilişkin tanı konulup da deneyimlerini yazan bir arkadaş vardı bu linkte ;http://www.engelliler.biz/forum/sagl...rubelerim.html

Epilepsi ilaçlarının post polio ile ne gibi bağlantısı olabilir acaba ? Ben reçeteye yazılan her ilaca itibar edemiyorum açıkçası. İlacın prospektüsünde endikasyonlar bölümünde post-polio 'dan bahsediliyor mu ?

Üye
    RHAPSODY70 Avatarı

Gerçek Adı
    Kurt
    Son Giriş
    18.03-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende biraz çekindiğim için ilaçları almamaya çalıştım ama emin olamıyorum bu yüzden Ankara da Bu konuda uzman bir doktor arıyorum.1 sene öncesine kadar yurtdışına yaşıyordum ordada kontrol yaptırdım ama teşhis koymadan spor yapmamı önerdiler.
    ilaçta Polio ile ilgili birşey yazmıyor bu arada.

Üye
    tunç ballı Avatarı

Son Giriş
    15.03-2013
    Saat
    15:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilacın reçetesinde bahsetmesede bazı ilaçlar başka hastalıklara iyi geldiği tesbit edildiği için Sağlık bakanlığının onayı ile reçete edilebiliyor.
    sizin durumunuz buna girdiği için gayet doğal,doktorunuza güvenin.

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Zamanında kafamı kurcaladığı için araştırmıştım “Post Polio Sendromuna yönelik etkin bir farmakolojik tedavi yöntemi bulunmamaktadır” şeklinde yazıyor bütün tıbbi makalelerde. Ancak, ağrı kesici veya yorgunluk giderici ilaçlar verebiliyorlar. (Ben bu kış doktoruma güvenip alerji ilaçlarına devam etseydim aranızda bulunmuyor olacaktım O yüzden ilaç konusunda hassasım biraz.)

Bence öncelikle yaşam tarzınızı gözden geçirin . Günlük aktiviteniz kaslarınıza fazla gelebiliyor olabilir. PPS de kasların ekonomik kullanımı gerekiyor. Kasları aşırı yoran hareketlerden kaçınmak lazım. En etkili yöntem yüzmek ve olabildiğince zayıf kalmak

Üye
    RHAPSODY70 Avatarı

Gerçek Adı
    Kurt
    Son Giriş
    18.03-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sema hanım,
    Çok teşşekkür ederim bilgiler için.2 ay önce Fatih üniversitesi hastanesi Noroloji bölümü nda Prof.dr.Atilla İlhan tarafından kontrol edildim PPS teşhisi koyup bu ilaı yazdı.Gerçi henüz çok ağrım yok ilaçsız idare ediyorum 3_4 günde bir fazla yorduğum zaman geliyor ağrılar.Yurtdışında gittiğim doktorlar ilaç vermeden idare et dediler ve spor yapmamı önerdiler ama buraya gelince şikayetlerim arttı.Biraz daha araştırayım bakayım neler çıkacak.

Üye
    tunç ballı Avatarı

Son Giriş
    15.03-2013
    Saat
    15:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sen bize soracağına ilacı yazan doktora sorsan daha iyi olmaz mı? hemde prof. muş.daha detaylı bilgi alırsın,yazdı ise vardır bir bilgisi.

Üye
    RHAPSODY70 Avatarı

Gerçek Adı
    Kurt
    Son Giriş
    18.03-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben Sizlere zaten bu konuda prof seviyesinde bilginiz olduğu için sormuyorum sadece bu gibi durumlarla karşılaşan başa arkadaşlar varmı yokmu varsa, ne gibi neticeler alınmış bunu öğrenmek için yazıyorum.Yoksa bende biliyorum neyi kime soracağımı.

Üye
    luna Avatarı

Gerçek Adı
    mehtap
    Son Giriş
    16.01-2014
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gecikmiş de olsa cevap yazayım dedim:
    benim takip etemye çalıştığım tüm uluslarası dergiler, websiteleri ve ilgili araştırma kuruluşlarının yayınlarına göre ve kendisi de PP hastası olan Amerikalı doktoruma göre şu ana PP için bilinen bir ilaç tedavisi yok. Bir kaç ilaç için deneme yapılmış ancak bunlar olumlu sonuç vermemiş.
    Ne yazık ki bana da parkinson ilacı vermeye kalkışan çok değerli bir nörolğumuzu da biliyorum.
    Her ne kadar doktorlarımıza güveneceksek de konu PP olunca biraz da dikkatli olmak gerekiyor. Benim Türk doktorlarıyla bu konuda çok olumsuz tecrübelerim oldu, ilaç dışında da sonunda çok hatalı olduğunu öğrendiğim önerileri oldu. İlacı alsanız da yan etkilerini çok iyi takip edin derim.

Üye
    postpolio Avatarı

Son Giriş
    02.07-2015
    Saat
    11:53
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynı durum bende de var. bana da epilepside kullanılan bir ilaç verildi. fizik tedavi kesinlikle önerilmiyor. hatta yorulmak bile yasak

Üye
    LÜ'LÜ VEL MERCAN Avatarı

Gerçek Adı
    mercan
    Son Giriş
    11.10-2017
    Saat
    21:35
    Yaşadığı Yer
    agaçlıköy
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Banada post poloi sekeli dediler şimdilerde dediğiniz gibi kas ve kemik ağrıları için epilepsi hastalarının kullandığı agır ağrı kesiciler veriliyor. Ben kullanmıyorum. çok nadir ağrıdan duramıyorken bir tane içiyorum. En son istanbulda sadi konuk fizik tedavi doktoru yazmışttı 3 tane 3 de epilepsi hastalarının kuallandığı ilaçlar. Dediğiniz gibi insanı sarhoş gibi yapıyor okadar çok yan etkisi varki. Mecbur kalmadıkça içmiyorum