TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Toplam 12 mesajın 1-12 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zeynep71 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:05
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merhaba geçen yıl tek taraflı burun akıntısı ve agrı için aile hekimine gitmiştim. Migren demişti ara ara oluyor yine agrı kesici almak dışında migren için neler yapıyorsunuz? C vitamini ilaç verdi. Burun agrısı ve akıntısı oluyor tek taraflı

Migren agrınızın ne zaman başlayacagını nasıl anlıyorsunuz?

Üye
    Nurtan Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    1.956
    Verilen Beğeniler
    1.383

@zeynep71

Migren ağrısını daha çok maruz kalınan durumlar başlata bilir.Bunlar sıcak,soğuk,gürültü,kalabalık,ışık vs...gibi çevresel durumlar. Akıntı migrenden değil de sinüzitte daha fazla olur.

Üye
    zeynep71 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    0

@Nurtan bende sizin gibi düşünerek sinüzit dir diye gitmiştim.dr. migrendede burun akıntısi oluyormuş. 2 yıldir ara ara oluyor. Uykusuzluk ve çok yorgundum tetiklemiş olabilir. Saolun söyledikleriniz için. Ses parlak ışık konusunda dikkat ediyorum

Üye
    OĞUZATAY Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.182
    Verilen Beğeniler
    544
    Blog Mesajları
    82

Doktorunuza danıştıktan sonra, size uygunsa "ergafein" ilacını içebilirsiniz; migren için çok etkilidir.

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    22.09-2022
    Saat
    17:31
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    287
    Verilen Beğeniler
    162
    Blog Mesajları
    28

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    Migrenin olası nedenleri ;
    Gıda hassasiyetleri
    Gluten alerjisi
    Hormonal dengesizlikler
    B vitamini eksikliği
    Magnezyum eksikliği
    Histamin intoleransı

Migrenzede olarak yazıyorum Gıda hassasiyetim olan besinlere dikkat etmeye başladıktan sonra rahatladım. İlaca gerek kalmadı. Kendi bünyenizi tanımaya çalışın.

Üye
    hanifeaydin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    255
    Verilen Beğeniler
    46

eşimin hayatını mahvediyor , tüm gün kusar . günü ertesi günü de rezil olur. botoks ya da daha farklı yolları araştırıyoruz bir arkadaşımız tedavi oldu ama 1 yıl yoğun kortizonlu vs bunlar da zararlı neticede.

Üye
    *Sevgili* Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:37
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1.127
    Verilen Beğeniler
    913

@zeynep71

Başta stres olmak üzere her şeyin aşırısı migreni tetikliyor. Bu yüzden aşırıya kaçmamak gerekiyor Kafamda bir bulanıklık ve mide bulantısı, iştahsızlık hissediyorum. Ergafein bazı kişilerde etkili olmuyormuş ama bende çok etkili oldu. Kullanmaya başladığımda yeniden doğmuş gibi hissetmiştim. 3 gün yataktan çıkamayan, mide özsuyumu bile çıkartana kadar kusan ben Stresi de azaltmamın sayesinde birkaç senedir sağ tarafımda hafif bir yoklama yaparak geçiyor. Artık İlaca gerek duymuyorum. En önemli etken Stres. Ne yaparsanız yapın ama stresten uzak durun.

Üye
    Zaralı58 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:57
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Biberye çayı içebilirsiniz faydasını görürsünüz

Üye
    zeynep71 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    0

@Sema yazdıklarınızın hepsi olabilir bi kaç taneside bu yazdıklarınız herhangi bi tetkikle belirleniyormu? B12 vitamini ve magnezyum eksikligide olabilir. Gıda hassasiyetini kendiniz mi farkettiniz? Bilgilendirme için teşekkür ederim iyi akşamlar
    @OĞUZATAY doktora gittigimde çok acı ve agrı çektigim için aklıma gelmemişti. C vitamini ilacı vermişti. O dönem çok kötüydüm.genelde sag tarafta komple bi agrı oluyor. Hava degişimi tetikliyor. Sanırım. Agrı kesici kullanıyorum. Agrı kesici den bi ara mide kanaması geçirdigim için ilaçlar mide agrısı yapıyor. Bilgilendirme için teşekkür ederim. İyi akşam lar

*sevgili* strese giriyorum maalesef mide bulantısı bendede oluyor. Reflü var ayrıca agrı azalsada sersemlik oluyor . Agrı geldiginde yatıyorum.öylece vermidon parol içiyorum. Zamanla kendiliginden geçiyor. Stres mutlaka tetikliyor bilgilendirme için teşekkür ederim . Size ve migreni olan arkadaşlar geçmiş olsun iyi akşamlar..

Üye
    OĞUZATAY Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.182
    Verilen Beğeniler
    544
    Blog Mesajları
    82

@zeynep71 Rica ederim, geçmiş olsun.

Üye
    zeynep71 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar migren agrınız yer degiştiriyormu? Yani sag taraf agrıyorken sol tarafta agrıyormu?

Sol taraf agrıyor iken agrı sag tarafta agrı olmuyor. Benim aile hekimi söylemişti bana migren olabilecegini benim sag taraf agrıyor iken göz burun yüz agrıyor. Sadece kafada agrı olmuyor. Bu tür bi sıkıntım var. Yine agrıyor ama neyin tetikledigini bulamadım

Üye
    Tomris_Hatunn Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    9

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Migren enteresan bir hastalık gerilim tipi ile çok vakit yer değiştirir çünkü vücut stres halinde de migren tetiklenir . Genel geçer çok fazla tetikleyici vardır ama her migren hastası bunlardan etkilenmez bunu siz bulmalısınız demişti doktorum bana. Tedavi de öyle . Hastalık kroniklesirse tedavisi de zorlaşır . O yüzden mümkün oldukca ağrı kesici olmadan geçirmelisiniz . Regl dönemleri genelde ağrı olur. Hayatınızı yemek yeme düzeninizi stabil yapmalı sporu hayatınıza ( esneme hareketleri bile olsa) dahil etmelisiniz . Geçmiş olsun