TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 14 / 15 İlkİlk ... 4101112131415 SonSon
Toplam 221 mesajın 196-210 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    karadeniz55 Avatarı

Gerçek Adı
    Savaş
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:01
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @muhendis3232

evet öyle yazıyor

Üye
    muhendis3232 Avatarı

Son Giriş
    23.11-2021
    Saat
    00:09
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    5

Bu sıra neye göre adamın psikolojik rahatsızlığı var aşı sırası gelmiş ortopedik var sırası gelmiş krpnikler bekliyor neye göre açıyorlar anlamadım

Üye
    Master Avatarı

Son Giriş
    21.10-2021
    Saat
    10:44
    Yaşadığı Yer
    IZMIR
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    59

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    selam dostlar, ben ikinci doz biontech aşımı 2 temmuzda oldum ve 5 temmuzda ateşim 39.2 ye çıktı. 4 temmuzda ise tat alma duygum azalmıştı. 5 temmuz ateşli geçti ve 6 temmuzda sanki hiç bir yan etki yokmuş gibi hayatıma devam ettim. Enteresan ağır bir yan etki geçirdim. Birinci doz aşı olduğumda ise, ishal, mide bulantısı, karın ağrısı ve kolda ağrı gibi yan etkiler vardı. iyi günler.

Üye
    POWER_ Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    41
    Verilen Beğeniler
    48

valla ben aşı felan olmayacam çoğu insan kısırlık yapıyor diyor hatta doktorun birisi twet atmış aşı olanlar çouk sahibi olmayı düşünmesin diye o yüzden son ana kadar bekleyecem....

Üye
    druid Avatarı

Gerçek Adı
    Sunjata
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kilkenny
    Alınan Beğeniler
    106
    Verilen Beğeniler
    60

Çarşamba 3. doz aşıyı(2 doz sinovac oldum) biontech olcam herkes dehşetle yaklaşıyor 3. doza aramızda olan var mı korkuttular beni biraz

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    170
    Verilen Beğeniler
    138

Ben 3.dozu da sinovac olacağım doktoruma sordum
    Alerjiniz varsa sinovac bir sorununuz yoksa biontech dedi o sebeple sinovac olacağım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:36
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3.264
    Verilen Beğeniler
    3.817

@druid
    @gul2011

3. doz sinovac neredeyse hiç bir işe yaramaz. Yeni varyantlara karşı koruyuculuğu çok zayıf. (annem, anneannem, teyzem 2 sinovac üzerine 3. dozunu Biontech oldu). Hiç tereddüt etmeden 2. doz Biontech'imi oldum.

Etrafımda alerji dahil bir çok risk grubunda arkadaşım/tanıdığım var. Hepsi Biontech oldu. Hastanede olmak, daha bir özenli birkaç gün geçirmek şartı ile alerji de olsa ben Biontech tercih ederdim. Kayda değer yan etkisi çok çok istisna.

Aşı olmayanlara da -kusura bakmasınlar- Allah akıl fikir versin. 2 seneye yaklaştı bu virüs, ölenler, salgında yaşananlar ortada, hala "ben aşı olmam" diyenler bundan sonra yaşayacaklarını hak ediyor. Ne dersin @MeTePe üstat?

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    170
    Verilen Beğeniler
    138

Ben zaten nakilliyim bagisiklik sistemim ilaclarla baskilaniyor bir de alerji haricinde de immun sistem rahatsızlıklarim.var o açıdan Biontech bende yan etki yapabilir bana genelde inaktif asilar öneriliyor yani biontech de olsam kullandığım ilaçlar sebebiyle bagisiklik helismiyor ben sagligim.acisindan Biontech ile ciddi yan etkilere maruz kalmak istemediğim için sinovac tercih ediyorum. Virusu kapmam her türlü yoğun bakimlik olmama sebep olur zaten, sinovac Biontech farketmiyor. Asilar beni korumuyor sadece siram geldi nolur nolmaz diye oluyorum. Doktorum Biontech de olabilirsiniz ama çekinceleriniz varsa sinovac da olur dedi.
    Şu an komsularim.is arkadaslarim hic biri maske takmiyor aşı karsiti olanlar da var yani beni aşı tek basina zaten korumaz insanlarin bağışıklık kazanmasi.lazim

Üye
    bekçi Avatarı

Gerçek Adı
    SÜLEYMAN KARAMAN
    Son Giriş
    25.07-2021
    Saat
    23:40
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    3

Spına bifida ve aşırı norojen aktif mesane rahatsızlığı olanlar bniontek yada sinovak olabilirmi.

Üye
    druid Avatarı

Gerçek Adı
    Sunjata
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kilkenny
    Alınan Beğeniler
    106
    Verilen Beğeniler
    60

ben 3.yü biontech olcam 28inde
    @gul2011

3. dozu sinovac olcaksan hiç olma bence hatırlatma dozu oluyor o

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    170
    Verilen Beğeniler
    138

Olsun yine de olayım sonucta benim bağışıklığım zaten zayıf az da olsa katkisi olur belki
    Yakinda kisitlamalar baslar vakalar daha da artar
    Hakkim varken olayim, tedbir bizden takdir Allah'tan napalim

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4.884
    Verilen Beğeniler
    1.618
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 3
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    Ne dersin @MeTePe üstat?
    Hangisini sorduğunu bilemedim ama elbette hala "ben aşı olmam" diyenlere yaşayacaklarını hak ediyor. Her şeyden önce artık gerçek risk altında olanlar onlar.

3. doz hangi aşı denilirse tabi ki Biontech!

Sinovac kötü bir aşı değil ancak doğru dürüst hiç bir yayın, bilgi olmadığı için iyidir, kötüdür denilebilecek bir dayanak noktası yok. Ciddi bir koruma sağladığını söyleyebiliriz. Çünkü sağlık çalışanlarında ve yaşlılarda (ki hepsi Sinovac oldu) ölüm ve hastaneye yatış rakamları bıçakla kesilir gibi durdu.

Ancak Biontech'le ilgili hiç durmadan yeni veri geliyor ve bunların güvenilirliği yüksek. E haliyle bildiğimiz aşıyı yapmak bilmediğimizden daha iyidir. Ayrıca aşıların karıştırılması genellikle daha iyi bağışıklık sonucu yaratır.

Üye
    druid Avatarı

Gerçek Adı
    Sunjata
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kilkenny
    Alınan Beğeniler
    106
    Verilen Beğeniler
    60

2 sinovactan sonra 3. biontech'i oldum. Valla hiçbirşey olmadı başımö bile ağrımadı kolumda ağrımadı.

Üye
    vilanjik Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    2.360
    Verilen Beğeniler
    1.554
    Blog Mesajları
    128

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    Denizli'nin Sarayköy ilçesi Beylerbeyi Ortaokulu'nda İngilizce öğretmeni olan Alaattin Gülbey (35), aşı karşıtı olduğu için Koronavirüs aşısını yaptırmadı
    Yeni Asır'dan Sebahattin Alp'in haberine göre, Genç öğretmen, tatil için gittiği Kuşadası'nda rahatsızlandı. Durumu ağırlaşınca virüse yakalandığı şüphesiyle test yaptıran Gülbey'in test sonucu pozitif çıkınca tedavisine başlandı. İki hafta önce hastaneye kaldırılan Gülbey, doktorlara 'Keşke aşı yaptırsaydım' dedi.
    Ancak virüsün akciğerlerine inmesi nedeniyle tedavisine geç kalınan Gülbey, yoğun bakım ünitesinde entübe edildi. İngilizce öğretmeni burada yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı.
    Aşı karşıtı Gülbey'in söylediklerine inanarak daha önceden aşılarını yaptırmadıkları öğrenilen kardeşleri Veli ve Mustafa Gülbey ile anne Kezban ve baba Tuncay Gülbey'in acı olayın ardından zaman kaybetmeden aşı yaptırdığı belirtildi

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4.884
    Verilen Beğeniler
    1.618
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ========== YALANLARA İNANMAYIN =============

Yok aşı kısırlık yapıyor, yok şöyle oluyor, yok böyle oluyor, yok çip takıyorlar, yok genetiğimizi değiştiriyorlar.... Bunlar külliyen yalan!

Elbette her ilacın, her aşının yan etkileri olabilir. Bunlar yakından takip ediliyor. Bu yan etkiler içinde şu ana kadar bu söylenenlerin hiç biri yok!

Diğer taraftan; KISIRLIKTAN korkan arkadaşlar. Covid'in tezahürlerinden biri kısırlıktır. Yani aşı olanlarda hiç kısırlık görlmedi ama olmayanlarda kısırlık oluyor.

Sayfa 14 / 15 İlkİlk ... 4101112131415 SonSon