TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 66 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Nurtan Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    🌈
    Alınan Beğeniler
    1.102
    Verilen Beğeniler
    452

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @*Sevgili*

Gayet hem de.

Üye
    Bahtsızbedevi18 Avatarı

Son Giriş
    11.04-2021
    Saat
    22:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

@ayDÜNYAvazo

O işi geçeceksin bana zorla vuracaklarsa eğer ya değort etsinler gidip kutuplarda bile yaşarım o aşıyı olacağıma ya da ötenazi hakkı getirsinler ölürüm daha iyi daha faz 3 çalışması aşamasındaki Çin aşısını kimse bana VURDURTAMAZ ben denek değil alman aşısını düşünebilirim ki onu bile olacağım kesin değil

Değort değil deport olacak

Üye
    rabia_55 Avatarı

Gerçek Adı
    rabia
    Son Giriş
    17.04-2021
    Saat
    16:32
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

aşi konusunda ınsanların kafası karısık bır doktoru dınlıyorum iyi yorum yapıyor dıgerı tam tersi asağı tukursek sakal yukarı tukursek bıyık ALLAH sonumuzu hayırlı etsın...

Üye
    Bahtsızbedevi18 Avatarı

Son Giriş
    11.04-2021
    Saat
    22:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

@katrancalı

Bunları yapacaklarsa uyarım otobüse binmem cafeye oturmam vs eyvallah ancak toplum sağlığı için gerekli kısmına katılmıyorum neden mi o aşının da toplum sağlığı için uygun olup olmadığı daha bilinmiyor ya asıl toplum sağlığını etkileyecek olan belki 5 belki 10 yıl sonra daha tam olarak yan etkileri denememiş bu aşı etkilerse mesela 10 yıl sonra bu aşıyı olanların yüzde 80nin de kalp krizi oluşursa ne olacak ya da başka bişi olursa ayrıca çinden çıkan salgın için çinin ürettiği aşıya şüpheyle yaklaşırım ki aşı karşıtı da değilim bu sene 8 tane filan aşı oldum yıllardır uygulanan güvenilir tetenoz aşısından 5 defa oldum pekiştirmek aşısıyla birlikte yani aşı karşıtı da değilim ancak bi aşının güvenilir olması için en az 10 15 yıl geçmesi gerektiğini biliyorum 1 yıl içinde acele ile üretilmiş aşıyı olmak toplum sağlığı için gerekli mi bence bunu bilemeyiz evet

Üye
    erdiege01 Avatarı

Son Giriş
    12.01-2021
    Saat
    14:39
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

sağlık bakanlığında çalışan arkadaşlar covid aşısı olacak mısınız ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.971
    Verilen Beğeniler
    3.541

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    Aşı konusundaki görüşlerim Emrah Altındiş'in görüşleri ile birebir aynı. Türk Tabipleri Birliği ne derse uyarım.

1- Önüme Faz 3 çalışması tamamlanmış, bilimsel yayını yapılmış, FDA veya EMA onayı almış hangi aşı gelirse gelsin bir saniye bile tereddüt etmeden o aşıyı olurum.

2- Görünen o ki mükemmel boktan bir süreç yönetimi ile dünyanın en başarısız aşılamama günlerini yaşıyoruz. Bütün dünya harıl harıl aşılamaya girişmişken ve daha da önemlisi neredeyse biz hariç bütün ülkeler gerek onay almış gerek faz 3 çalışması devam eden 10'un üzerinde ilaç firması ile ön anlaşmalar imzalamış ve halkın ihtiyacı olan tüm aşılama planları tıkır tıkır işlerken, biz bir tek Sinovak aşısına kaldık ve onda bile elde aşı yok! Müthiş bir başarı.

3- Sinovak'ta sanırım sağlığa zararlı olacak bir risk neredeyse sıfır, ama kimde ne kadar işe yarayacağı, toplumsal bağışlıklığı sağlamaya yetip yetmeyeceği muamma. 18 yaş altına ve 59 yaş üzerine zaten hiç çalışılmamış bir aşı Sinovak... Ama bu durumda bile olmak olmamaktan iyidir. Zira covid adama bir çarptı mı, ayağa kalkmak zor.

4- Zenginsen tabii bunların bi anlamı yok. Zaten herkes 1.5 ayı aşkın süredir aşı oluyor. Gariban kendini düşünsün...

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4.140
    Verilen Beğeniler
    1.371
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    1- Önüme Faz 3 çalışması tamamlanmış, bilimsel yayını yapılmış, FDA veya EMA onayı almış hangi aşı gelirse gelsin bir saniye bile tereddüt etmeden o aşıyı olurum.
    FDA veya EMA onayı Sinovac için mümkün değil. Çünkü bu ülkelerde aşının kullanımı yok. O yüzden DSÖ onayına bakıyor herkes.Tabi Faz 3 veri kırımlarının da mutlaka bağımsız gözlemciler tarafından yayımlanması lazım. FDA'yi çok abartmamak lazım. Oldukça siyasi bir kurum. Covid sürecinde skandal kararlar da aldılar.

2- Görünen o ki mükemmel boktan bir süreç yönetimi ile dünyanın en başarısız aşılamama günlerini yaşıyoruz.
    Kesinlikle aynı kanıdayım.
    Sıtmaya (sinovac'a) razı olduk ama o bile yok ortada... Firmanın vaad edilen aşıyı temin edip edemeyeceği belli değil. Çünkü çeşitli ülkelere önsatış yaptığı miktar yıllık üretim kapasitesi kadar.

Mesela 3 milyon aşı geldi deniliyor ama Ankara'ya tahsis edilen aşı miktarı sadece 85 bin. Kime yetecek bu aşı. Sağlık personeline bile yetmiyor.

Şubat sonuna kadar 50 milyon aşı için her hafta 7-8 milyon aşılama yapılması lazım. Ama aşı yok ortada.

Üye
    AYBAROGLU Avatarı

Son Giriş
    01.04-2021
    Saat
    13:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    73
    Verilen Beğeniler
    65
    Blog Mesajları
    1

aşıla diye bir uygulama çıkmış

Üye
    kardelenn Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    251
    Verilen Beğeniler
    72
    Blog Mesajları
    6

başka ülkelere tırlarla yardımlar yapılıp kendi ülkemize yapılan maske dağıtımı gibi olacağını düşünüyorum

Üye
    azizyasar Avatarı

Son Giriş
    17.04-2021
    Saat
    16:19
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    1

Merhaba,

Burada çin aşısı veya aşı karşıtlığı yapanların sığ bir karaktere sahip olduğunu düşünüyorum. Kulaktan dolma kültür ve bilgiyle konuşabiliyorsunuz, çok kısıtlı düşünceye sahipsiniz. Adamlar bir gün de biyoloji, kimya uzmanı oldu. Hangi aşının iyi hangi ajının kötü olduğu tespit etti. Hemde eczanelerde ne idiğü belirsiz avrupadan getirilen bütün ilaçları içmenize rağmen. Çocuklarınıza doğum sonrasında nasıl olurda aşı yaptırıyorsunuz peki, neye güvenerek? test mi ediyorsunuz? iyi polis kötü polis mi var bu dünyada? Yurt dışından getirilen kola, fanta, buna benzer ürünleri nasıl olurda içersiniz? gerçi siz onu da test etmişsinizdir, o daha güvenli dimi? Çinden veya avrupadan tedarik edilen hiç ilaç yok mu sizce türkiyede? şöyle bir düşünün yav.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4.140
    Verilen Beğeniler
    1.371
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: azizyasar Mesajı Gör
    Burada çin aşısı veya aşı karşıtlığı yapanların sığ bir karaktere sahip olduğunu düşünüyorum. Kulaktan dolma kültür ve bilgiyle konuşabiliyorsunuz, .
    Bu mesajı kime hitaben yazdınız bilmiyorum ancak ben tıp doktoruyum. Salgının başından beri covid'i takip ediyorum. Aşıları en başından beri takip ediyorum. Çin aşısı hakkındaki ilk bilgilendirmeyi basında yayınlanmadan önce ben buradan duyurdum. Mesajlarımda da aşı karşıtlığı veya çin aşısı karşıtlığı yapmak bir yana daha çok teşvik edici mesajlar yazdım.

Diğer taraftan aşı konusunda izlenen politikanın yanlışlarını da dile getirmek gerekir. 2 Türk'ün bulduğu aşıyı bütün gelişmiş ülkeler kullanmaya başlamışken bizim daha doğru dürüst faz 3 çalışması bile yayınlanamamış çin aşısını bile temin edemememiz, aşılamaya başlayamamamız de irdelenmeli...

Diğer yazdıklarınızda da kısmen yanlışlar var. Türkiye'de kullanılan tüm aşı ve ilaçlar FDA veya EMA onaylıdır. Ayrıca Sağlık Bakanlığı onaylıdır. Ne idüğü belirsiz değildir. Şu anda Acil Kullanım Onayı veriliyor. Bu bir ruhsatlandırma DEĞİLDİR. Eczaneden aldığınız her ilaç veya aşı normalde RUHSATLANDIRILMIŞ olmak zorundadır. Kola, fanta gibi şeyler ilaç değil gıdadır.

Bunları Çin aşısı kötüdür, güvenilmezdir diye söylemiyorum. Güvenilir olduğunu yayınlanan Faz1-2 sonuçlarından zaten biliyoruz. Ama işe yarayıp yaramadığını hala bilmiyoruz. Kaldı ki ona da razıyız ama ortada hala aşı yok.

Üye
    (ben) Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    🗺
    Alınan Beğeniler
    1.052
    Verilen Beğeniler
    50
    Blog Mesajları
    2

@kardelenn
    Bu konuda düşüncem aynı,

Üye
    ayDÜNYAvazo Avatarı

Gerçek Adı
    100 Numaralı Adam
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:00
    Yaşadığı Yer
    O şimdi burada yaşıyor...
    Alınan Beğeniler
    146
    Verilen Beğeniler
    19

Aşı Randevuları Açıldı (kaynak:TRT1)

Aşı uygulandımı Sağlık Bakan ımıza bilen varmı?

Üye
    -sungate Avatarı

Gerçek Adı
    salih
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:25
    Yaşadığı Yer
    akdeniz
    Alınan Beğeniler
    344
    Verilen Beğeniler
    114
    Blog Mesajları
    11

@MeTePe Aşı konusunda Sağlık Bakanı'ndan daha fazla bilgi veriyorsun teşekkür ederim.

Üye
    azizyasar Avatarı

Son Giriş
    17.04-2021
    Saat
    16:19
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @MeTePe

Sn. Doktorum; Size canımız feda olsun. Sizin iyiliğiniz bizim iyiliğimiz. Bu güne dek her kimde emeğiniz var ise Allah razı olsun. Ben sadece bilgi sahibi olunmadan faz 1, 2 nedir bilmeden "ben aşı olmam, bill gates'in oyunu" diyenlere yanıyorum.

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon

Başlığın Etiketleri