TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 53 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.811
    Verilen Beğeniler
    3.377

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar,

Yakın çevrenizde ya da duyduğunuz, engelli olup koronavirüs teşhisi konan, semptomlarını yaşayan kimse var mı?

Ben omurilik felçliyim. Ocak başında -yani, sözde Türkiye'de hiç vaka tespit edilmemişken- ben tüm semptomlarını yaşamıştım. 39.5 ateş, akıl almaz öksürük, kol kalkmayacak halsizlik vb. olmuştu. Yakın çevremde de benzer durumda olan çok kişi vardı. Tabii o virüs korona mıydı bugünden bilmek imkansız. Ama beni perte çıkarttığını, sigarayı bıraktırdığını söyleyebilirim.
    Özellikle T5 nedeniyle öksürmekte çok zorlandığımı ve bunun hastalığı atlatmayı acayip zorlaştırdığını da belirtmeliyim.

Sizler ne durumdasınız?

Askıda Üyelik
    deathless Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yalnızlar bulvarı
    Alınan Beğeniler
    494
    Verilen Beğeniler
    247

@OturanBoğa...bülent abi ben de ocağın başı 12-16 sı arası 4 gün aynı etkiler ben de de vardı yatak döşek yattım ,ateş kuru öksürük halsizlik boğaz kuruluğu ses kısıklığı kolumu kaldıracak halim yoktu...hatta evdekiler le bile konuşuyoruz sürekli acaba ben de de vardı da atlattıkmı diye??...hastalığım bell palsi noröpati tip 2 diyabet beyin kanaması..??

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.811
    Verilen Beğeniler
    3.377

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    @deathless

O günlerdeki salgın koronavirüs salgını mıydı, bunun yanıtını hiç alamayacağız sanırım

Üye
    ayDÜNYAvazo Avatarı

Gerçek Adı
    "Aspergerli" BEN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:01
    Yaşadığı Yer
    Burası-Neresi?
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    10

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Bende hiçbir belirti yoktu sadece ağzımın içinde yaralar vardı ve doktor boğazıma baktı ve sırtımdan öksürükle dinleme yaptı. (Ateş, kuru öksürük vs.) Doktor muayene edince "akciğerlerin iltihaplanmış" dedi. Hemen yatış yaptım ve 15 gün önceydi ve 3 gün hastanede yattım yatış esnasında da hiçbir belirti vermedi. Teşhisim neydi bilmiyorum doktora da sormadım.

Üye
    Ankyra Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    57
    Verilen Beğeniler
    67

Aralık-Ocak ayında grip salgını var söylentileri çıkmıştı, zira hastalanan (ben dahil) çok sayıda kişi olmuştu. O zamanki herkese "domuz gribi" H1N1 tanısı konmuştu. Konuyla ilgili Sağlık Bakanı da açıklama yapmıştı.

https://www.google.com/amp/s/www.mil...iklama-6127831

Korona virus (covid-19) hastalığı ilk defa Çin'de cıktı ve Çinliler tarafından dünyaya taşındı. Taşınması da Çinlilerin Çin yeni yılı için Çin'e gitmeleri ve tatillerinden sonra çalıştıkları / yaşadıkları ülkelere geri dönmeleriyle gerçekleşmiş oldu. Bu sene Çin yeni yılı 25 Ocakta kutlandı.

Üye
    deco53 Avatarı

Gerçek Adı
    Adem
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    55

Merhaba babamın korona virüsünden dolayı testi pozitif çıkmıştı Cuma günü hastaneye yatırdık çok şükür bugün taburcu oldu. Başlıca belirti olarak baş ağrısı, iştahsizlik, halsizlik vardı işin ilginci ateşi yoktu. Ben ise şubat ayı gibi ağır bir grip geçirdim.Öksürük,ateş,halsizlik vardı 2 hafta sürdü.Benim tahminin belkide biz de bu virüse yakalandık ve atlattık ama o zaman test yapılmadığı için adı grip olarak kaldı.

Üye
    kar&yağmur Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:52
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    3

merhaba ben yaklaşık 1-2 hafta öncesine kadar yaşayıp geçirdim sanki. ama test yptırmadık bitek ateş çıkmamaıştı. şunlar vardı kuru öksürük , nefes darlığı.

ailemin tamamı da bu durumu geçirdi ,test yapamadığımızdan geçirip geöirmediğimizden emin olamıyoruz bu sebepten de çok tırsıp evden çıkamıyoruz malesef. ah şu acabalar ömrümü tüketecek ...

neyse yinede hayat güzel. elhamdulillah.

Üye
    OğuzHan112 Avatarı

Gerçek Adı
    OğuzHan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:07
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    1.607
    Verilen Beğeniler
    1.273

Arkadaşlar sizin söz ettiğiniz muhtemel H1N1 domuz gribi)yada H5N1 kuş gribi denilen virüs kaynaklı şikayetler.bende de aynı şikayetler oldu ateş kuru öksürük halsizlik vs.evde herkes oldu.
    Test yaptırtmadık o dönem.sizin de söylediğiniz gibi şuan için muamma...

Üye
    Hoşgörü Avatarı

Son Giriş
    12.04-2020
    Saat
    01:09
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bizde ailecek kuru bir öksürük yaşadık heb beraber olması beni de endişe etti ama 2 gün sürmeden de geçti bilmiyorum ama keçi boynuz özü çok rahatladı belkide psikolojik dir

Üye
    kar&yağmur Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:52
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    3

bizimki tam 2 hafta sürdü..yani 2 haftadan kısa değildi ona eminim.

Üye
    exof Avatarı

Son Giriş
    13.06-2020
    Saat
    02:03
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    5

Benzer bir hikayem oldu aynı şekilde sigarayı bırakmak zorunda kaldım.

İnşallah bu nalet virüsün ilacı bulunurda bugunleri sıknıtsıız atlatmak nasip olur.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.811
    Verilen Beğeniler
    3.377

Bu süreçte hastaneye gitmek zorunda olan arkadaşlarımız buna dair deneyimlerini de paylaşabilir mi lütfen? Hem hastalığı nasıl yaşadığınıza dair hem de hastanede nasıl muamele gördüğünüze dair deneyimleri yazarsanız çok faydalı olur.

Üye
    GRAHAM BELL Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1.518
    Verilen Beğeniler
    1.993

hazir patron burda konu acmisken. @MeTePe sayin doktorumuz tesrif eder bilgilerinden istifade edermiyiz.
    bu koronayi atlatanlarda tahlil yapilirsa tespiti mumkunmudur. bii suru plasma kazanilir oyle bisi olursa.
    gecirenlerin bagisiklik kazandigina dair birsey diyebilirmisiniz. bence olmaz. grip gecirdik diye bidaha grip olmuyormuyuz.
    zannederimki psikolojik anlattiklariniz bence. yok oyle ucuzuna kurtulmak.
    korona soylentisi ciktiktan beri bogazim agriyor gibi. olur o kadar.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3.493
    Verilen Beğeniler
    1.171
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    Ocak başında -yani, sözde Türkiye'de hiç vaka tespit edilmemişken- ben tüm semptomlarını yaşamıştım.
    Ocak başında Türkiye'de influenza salgını vardı ve domuz gribi oldukça çok görüldü. 3. sırada da RSV vakaları görülüyordu. Bu da oldukça uzun süren ağır bir soğuk algınlığıdır.

Ocak ayında coronavirüs'e yakalanmak neredeyse imkansız. Matematiksel modele uymaz. Ocak ayında vaka olsa şimdi Türkiye'de 10 milyondan fazla hasta olması gerekirdi.

Bu virüs 1 kişiden 4-5 kişiye bulaşıyor. Yani yayılımı logaritmik artıyor. Hastanelerde böyle bir yığılma ve ölüm oranını farketmemek imkansız. İtalya ve İspanya'nın, diğer ülkelerin hali ortada.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: GRAHAM BELL Mesajı Gör
    bu koronayi atlatanlarda tahlil yapilirsa tespiti mumkunmudur. bii suru plasma kazanilir oyle bisi olursa.
    gecirenlerin bagisiklik kazandigina dair birsey diyebilirmisiniz. bence olmaz.
    Tespiti mümkündür. Hastalığı geçirenlerin kanında IgG ve IgM dediğimiz antikorlar oluşur. Bu antikorlar tespit edilebilir. Bununla ilgili toplumsal taramalar çeşitli ülkelerde yavaştan başlıyor. Bizde de hızlı kit ile yapılacak yakında.

Plazma her derde deva değil. Her hastanın kanı alınamaz, her hastaya plazma verilemez. Ama şu an iyileşen herkesin kaydı var devletin elinde.

Bğışıklık kazanıldığı kesin. Hasta olan tekrar hastalanmıyor ama bu bağışıklık ne kadar sürüyor, 4 ay mı, 3 yıl mı, hayat boyu mu onu henüz bilmiyoruz.

Üye
    GRAHAM BELL Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1.518
    Verilen Beğeniler
    1.993

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ABDde yapilan arastirmalarda 19 gun once olenin cesedinde tahlilde korona virus hala yasiyormus. yilan, ciyan, bocuk yayacak bu mereti dogruysa.

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon