TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Eflatun59 Avatarı

Son Giriş
    20.04-2017
    Saat
    13:22
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba forma yeni üye oldum doğru yeremi yazıyorım bilmiyorum
    Ben bipolar bozukluk hastasıyım
    Ama daha büyük bir derdim var babam 11 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonucu hafızasını kaybetti ve yatağa bağlı kaldı Yaklaşık 1 hafta önce yatak yarası oluştu bir hemşire çağırdık bir krem sürdü daha sonra aile hekimimiz geldi baktı 2 merhem ve baticon hergün sürüyorum ama geçmiyo kahroluyorum çok korkuyorum 11 yıldır hiç böyle bişey olmamıştı sürekli ağlamaktan gözyaşım kalmadı geceleri uyuyamıyorum uyandığım da gidp hemen babama bakıyorum ağlıyorum yatak yarası geçer mi iyileşir mi canını çok yakar mı çok üzülüyorum evde sağlıktan da gelip bakıcaklar ama daha başka ne yapabilirim nasıl geçer
    Şimdi den teşekkürederim

Üye
    vuralh Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    uganda
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bir an önce Üniversite hastanesi yada DH plastik cerrahi bölümüne gidiniz.. Yatak yarası dışarıdan görüldüğü gibi değil içeriden çürüme yapar.. ve mutlaka doktor kontrolünde olması gerekir.. Ağlamanın bir faydası olmaz. bir an önce cerrahi müdahle yapılmalı.. yoksa sizin yapacağınız pansumanla iyileşme süreci aylar alabilir.. Geçmiş olsun

Üye
    Deniz_lee_lee Avatarı

Son Giriş
    01.01-2021
    Saat
    21:35
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Yaranın oluşmaması veya oluşan yaranın iyileşmesi için en önemli olan şey yaranın üzerindeki baskıyı kaldırmak veya en aza indirmek.Bunun için mümkün olduğunca yaranın olmadığı tarafa ve yüz üstü yatırmaya çalışın ve sık sık pozisyon değiştirin. Havalı minder kullanmaya çalışın.Muhtemelen bez bağlanıyordur altına,eğer tuvaletini yaptığında yaralı kısım ile temas ediyorsa hijyene çok dikkat etmelisiniz,sık sık o bölgeyi temizlemelisiniz,yoksa yara enfeksiyon kapabilir ve buda iyileşme sürecini uzatır.Şimdilik doktorların verdiği ilaçları kullanın,eğer faydasını görmezseniz daha önce arkadaşların denedikleri ve fayda gördükleri kudret narı ve kantaron yağını kullanabilirsiniz.Maalesef yatan hastaların bir çoğu bazı dönemlerde yatak yarası sorunu ile uğraşıyor, bazıları hemen kapanıyor,bazıları aylarca sürebiliyor.İnşallah siz hemen atlatırsınız.

Üye
    Eflatun59 Avatarı

Son Giriş
    20.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İnşallah atlatırız çok üzülüyorum kantorunu yaranın direk üzerine mi uygulyorsunuz Babamın yarası tam kuyruk sokumun da afedersiniz altını bezliyoruz sürekli kontrol ediyorım ama değiştiriyorım bezini yalnız bir sağ ayağı ve sağ kolu felçli ayağı kıvrık bir şekilde kaldığı için pozisyon değilştiremiyoruz yüzüstü yatırmamız mümkün olmuyor ama annemle bi yanından yan döndürüyoruz hava alsın diye öyle tutuyoruz bi süre anca öyle yan durabiliyor doktorun verdiği ilaçları sürüyorum aksatmadan bu hafta yine doktor gelicek

Üye
    Deniz_lee_lee Avatarı

Son Giriş
    01.01-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Kantaron yağını direk olarak yaranın üzerine sürebilirsiniz.
    Yaranın durumu nasıl şu an, yüzeysel mi yoksa derin mi?

Üye
    Eflatun59 Avatarı

Son Giriş
    20.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Biraz derin gibi yani ben ilk defa böyle bişeyle karşılaştığım için tam anlatamıyor olabilirim ama açılma var 😢

Üye
    Deniz_lee_lee Avatarı

Son Giriş
    01.01-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Üzerine yattıkça iyileşmesi zor olur, yan veya yüzüstü yatamıyorsa bi şekilde yaranın üstündeki baskıyı azaltmak için başka bir çözüm düşünmelisiniz.Forumda bazı arkadaşların uyguladıkları değişik yöntemler var, eski konuları inceleyip fikir edinebilirsiniz.

Üye
    Eflatun59 Avatarı

Son Giriş
    20.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok teşekkürederim benim aklıma hemeroid yastığı geldi doktora danıştım ama onu pek önermiyoruz dedi diğer konuşarı araştırayım teşekkürler

Üye
    eMeL_eMeL Avatarı

Gerçek Adı
    eMEL
    Son Giriş
    19.02-2021
    Saat
    18:20
    Yaşadığı Yer
    başKent
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    99

Çok geçmiş olsun acil şifalar olsun inşallah benimde bir tanıdığımda yatak yaraları olmaya başladı konuyu takip etmeye çalışacağım benimde pek bilgim yok ancak kantaronu bende duymuştum onuda şifa niyetine uygulayabilirsiniz

Üye
    Eflatun59 Avatarı

Son Giriş
    20.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aminn teşekkürederim bütün hastalara acil şifalar versin rabbim