Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hakandogualp Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Doğualp
    Son Giriş
    03.10-2017
    Saat
    18:18
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/BAYRAKLI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar ,

Sağ ayağımda %40 polio sekeli var.Yani hem yan basıyorum şekil bozukluğu hemde 2 cm gibi kısalık ve incelik var.Geçen hafta İzmir Yeşilyurt devlet hastanesinde muayane oldum ve film çekildim.Görüştüğüm doktor hocasına gösterdi.Hoca ayak bileği için dondurma ile ayağımın şeklinin düzeleceğini ve yere düz basıp daha rahat yürüyebileceğimi söyledi.
    Ancak benim bir seçim yapmam gerek şöyleki;

-Emekliliği riske atıp ameliyat olup daha rahat ve düzgün yürüyebilirim (emeklilik iptal olabilir)
    -ameliyat olmadan şimdiki halimle seneye emekli olur yaşar giderim.

Sizlerin bu konudaki düşüncelerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Üye
    alifatih1958 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    08.04-2017
    Saat
    14:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/B.Çekmece
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle geçmiş olsun arkadaşım.
    Sanırım benzer sayılacak dert sahibiyiz.
    Benim de sol ayakta polio sekeli var yani meşhur o çocuk felcinden ben de muzdaribim. Sol ayağım yaklaşık 10-14 cm civarında bir kısa idi. Aynı zamanda da tabii ki güçsüzdü. Keza sol ayak bileğimden içeri doğru basıyordum. Doktorum rahmetli Doğan Akan idi ki bu isim İstanbul’da ben yaştaki felçliler için bir efsanedir adeta. Allah mekanını cennet etsin kendisinin. Onun önerisi ile 1970 veya 1971 senesinde sağlam ayaktan ameliyat oldum ve sağlam ayağın diz kısmına çamaşır mandalına benzediğini duyduğum çelikten aletler koydular, ki hala ayağımda durur. Böylece uzaması duran sağ ayağıma sol ayağım yetişti ve şu an kısalığım yok hamdolsun.
    Hasta olan ayaktan iki ameliyat daha yapmayı teklif ettiler bana:
    1.Dizden bir ameliyat ile diz sabitleştirilecek, diz hiç bükülmeyecek, kazık gibi duracak ölünceye kadar. Eeeee her yerde alafranga tuvalet yok ki. Alaturka tuvalette tek ayak üzerine nasıl çömelip de cambazlık yapacağız? Doktorum önerisi ile bu ameliyatı ret ettim ki çocuk yaşta olmama rağmen bana da mantıklı geldi bunu yaptırmamak.
    2.Doğan bey rahmetli bilekten ameliyat olup olmama konusunu bizim tercihimize bıraktı. Fakat nedendir olmadım, “daha sonra oluruz” diyerek erteledik durduk ve şimdi yaş oldu 51. Artık bu duruma alıştığımdan ötürü de öyle bir ameliyatı olmayacağım.

Kısacası benim yaşadıklarım bunlar. Hastalık her kişide aynı tedavi ile iyileşmiyor tabii ki. Ben sadece sizin talebiniz üzerine kendi tecrübemi paylaştım. Umarım en sağlıklı kararı verir ve en kısa zamanda şifaya kavuşursunuz.

Üye
    serenat Avatarı

Gerçek Adı
    Sena
    Son Giriş
    31.08-2015
    Saat
    08:47
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba hakan arkadaş,benim rahatsızlığımda aynı %40 polio sekeli ve 2 cm.kısa..ben iyi bir prof.la görüştüm en son olarak ,yıllarca bu konu üzüerinde çalışmış isterseniz size de verebilirim adını..ben ısrarla ameliyat olmak istedim ama o önermedi geçen yıl gitmiştim yanına uzun uzun inceledi tüm kaslarımı ölçtü.ameliyatla komplikasyonlar olabilirmiş bu yüzden bana ortezi önerdi kullanamasam son çare olarak ameliyat ederiz dedi..bende çok memmunum şükür.ayrıca ameliyat olan arkadaşları duyuyorum tekrardan ameliyat olmak zorunda kalıyorlarmış yani çok sakıncalı,ayak dondurma zor bir olay tüm hareketler kısıtlanacak arabaya çıkma ,inme ,oturma,uyurken özellikle çok rahatsızlık duyarsınız bence..geçmiş olsun..

Üye
    hakandogualp Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Doğualp
    Son Giriş
    03.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/BAYRAKLI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

alifatih1958 abi, y.ırmak
    öncelikle beni dinlediğiniz için teşekkür ederim.Şu an sadece yan basma problemim var.Doktorun dediği sadece düz basmamı sağlayacak.Bükülen düzlerim veya şu an hareket ettirdiğim diğer yerlerde bir problem olmayacak diyor.
    Biraz emeklilik havasına girmiştim.Ameliyat olursam normal emeklilik 20 sene sonra.
    Yani şu an ameliyat olma düşüncesindeyim.Yarın özel hastanede bir doktor ile görüşeceğim.Herkes için en hayırlısı olsun diyorum.Teşekkürler.

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

ben aynı amaliyatı olsum eger memur olarak çalışıyorsanız emekliliğinize bir engel teşkil etmez iyilewştikten sonra yürümenizde buyuk iyileşme oluyor rahat ediyorsunuz tavsiye ederim ..ben hem kemik uzatma hemde ayak düzeltme amaliyatı oldum 2001 yılında eger yaşın çok ilerlemiş ise pek tavsiyee tmem ama yaşın en fazla 30 civarı ise ol bence

Üye
    elif_kız Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:18
    Yaşadığı Yer
    türkiye en güzel ili.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    6

arkadaşım geçmiş olsun.bak izmirdeymişssiniz.bence veli lök hoca var ona git bir muayene ol.ondan sonra karar ver derim.

Üye
    efsane1 Avatarı

Son Giriş
    26.11-2011
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şu an vergi indirimi alarak erken emekli olmaya çalışıyorum.Benim durumumda sizden çok farklı olarak tedavi imkansız ve daha kötü olma olasılığı çok yüksek sadece ağrılarıma ve ağrı kesicilere dayanacak bünyem kalmadığında ameliyat onuda mümkünse 60 tan önce olmamam gerekiyor.Emin olun eğer iyileşme düzelme umudum olsa ameliyat olur,bırakın emekliliği ölene kadar çalış deseler çalışırım.Engelim yüzünden o kadar engelleniyorum ki yapılan ayrımcılığı gördüğüm muameleyi kabullenmek çok zor.(yaşlanınca daha mı zor nedir).Sağlıklı olmak, sağlıktaki iyileşme inanın oldukça önemli.O zaman hayata karşı daha güçlü bir duruşunuz, gücünüz oluyor.Sizin için en hayırlısını diliyorum.

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Bu cumartesi günü Cildiye Uzmanına gitmiştim. Doktor hanım da çocuk felci geçirmiş. Beni görünce tavsiyelerde bulundu. 10 yıl önce falan , diz eklemi ve bilek eklemi dondurma ameliyatı olduğunu ve çok memnun kaldığını anlattı. Daha önce ortez kullanıyormuş , bu ameliyat ile ortezden kurtulmuş. Yaşı 53 müş, ve iki doğum yapmış.
    Bir tıp doktoru olarak kendisi memnun kalmış ama ben şüpheyle yaklaşıyorum. Hiç bükülmeyen bir bacak dehşet hissi uyandırıyor bende. Gündüz hareketli hayatımı geçtim, bu şekilde geceleri uyuyamam bile

Bence çok iyi düşünün , bu ameliyatın geri dönüşü de yokmuş ...

Üye
    hakandogualp Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Doğualp
    Son Giriş
    03.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/BAYRAKLI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sn Kunta özel sektörde çalışıyorum yaş ise 34.Görüştüğüm doktorlar yaşla ilgili sıkıntı olmayacağını sadece eğri basmaktan başka yaralar olabileceğini söyledi.

Sn sudenur_m,
    bu doktoruda araştırıcam.Bilgi için teşekkürler.

Sn efsane1,

Allah yardımcınız olsun inşallah.Bende olma taraftarıyım.İnşallah bu ameliyatı olacağım.

Sn sema hanım ,

benim hareket kısıtlılığım bilekten itibaren yani dizlerimi oynatıp bükebiliyorum.Bu ameliyatda sadece bilekten aşağısı dondurma olacak.Şekil bozukluğu giderilecek.Sizin dediğiniz gibi olursa şimdiki halim daha iyi diyebilirim o zamanda ameliyata gerek duymam.

Yardımlarınız için teşekkür ediyorum.Ben bu ameliyatı aslında olmak istiyorum.%100 düzelme olmasada bir düzelme olması belki daha güçlü olmamı sağlayacak.

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

y.ırmak;
    Yazdıklarının hepsi doğrudur geriye dönüşün yok artık,kendi ayak bileğim donuk vede yazdıklarının hepside doğrudur.Baya hareket kısıtlılığı yaşıyorsun heleki birde dondurma işlemi tam olmaz ise bak sen ozaman doğacak zararlara.Merdiven çıkman,yolda yürümen,baya sıkıntılı oluyor.Benim ayak bileğim hafif düşük olduğu halde bile yürürken ayakkabımın ucu ufakda olsa engele takılıyor düşme tehlikesi geçiriyorum,merdiven çıkarken baya dikkatli adım atman gerekiyor dalgınlığında yerde bulabilirsin kendini.Bütün kullanabileceğin imkanları kullan en son çaren olsun dondurma işlemi.

Üye
    hakandogualp Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Doğualp
    Son Giriş
    03.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/BAYRAKLI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sn gönülyarası ,

benimde çekincelerim var.Ancak görüştüğüm doktorlar ağrı ,sızı olmaz diyor.Benim şu an zaten bir sıkıntım çok yok.Her işimi çok şükür hallediyorum.Araba kullanıyorum,çalışıyorum voleybol bile çocuklarla azda olsa oynuyorum.Sadece ilerde yaş geçtikçe bilmediğim problemler çıkarmı?Geriye bakınca keşke olsaydımda niye bu zahmeti çektim?diye söylenmeyeyim.
    Tabiki işin her tarafından bakmak lazım.Düzelme olacak dersin hiç beklenmedik şeylerde olabilir.

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Bakın ne güzel oynuyormuşsunuz araba sürüyormuşsunuz bu bi nimet sizin için,işin kötü tarafıda ağrı sızının olmayışı ya.Niye diyeceksiniz şimdi çünkü
    ;adı üstünde donduruluyor o bölge hissetmiyorsunuz o yüzdende ağrı oluyormu yok sızlıyormu yada ayakkabınız ayağınızı sıktı vurduda yaramı oldu haberiniz olmuyor.Ayrıca dondurma işleminden doğacak dolaşım bozukluğu en büyük sıkıntı sorun ayakta fazla kalmanız sonucunda ayağınız şişecektir ayakabıda sıkacak baya bi sorun,Benim amacım sizi caydırmak değil kendi yaşadığım sıkıntılardan bahsediyorumki karar veripde ameliyat olduğunuzda böyle durumla karşılaştığınızda şaşırmayasınız diye.
    Yazdığım bilgileri lütfen yanlış anlamyın amacım sizi caydırmak değil sadece bilgilendirmek amacında yazıyorum kendi yaşadığım sıkıntılarımı.
    İnş böyle durumla karşılaşmazsınız şifalar dilerim,geçmiş olur inş

Üye
    Islık Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    13:41
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hakandoğualp arkadaşım ağrın yok bir çok işini rahat yapabiliyorsun Sadece düz basabilmek için onca acıyı çektiğine değermi bunu çok iyi düşünmelisin karar sizin şimdiden çok geçmiş olsun.Umarım pişman olacağınız bir karar vermez olumlu sonuç alırsınız.

Üye
    hakandogualp Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Doğualp
    Son Giriş
    03.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/BAYRAKLI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gönülyarası ,
    desteğin için sağol.bugün 9 Eylül'e gittim.Doçent Ömer Akçalı ile görüştüm.Ayağımdaki düz basmanın yapılabileceğini söylüyor.Bunun şimdiki halimi hiç bir şekilde etkilemeyeceğini ne yapabiliyorsan aynen yapabileceğimi söylüyor.Ama inanın sizin birebir yaşadıklarınız bizler için çok önemli.Bu yüzden sizden ameliyatınızı bira daha detaylı yazabilirmisiniz?

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aynen size söylenildiği gibi düz basacaksın hiç seni zorlamayacak normal yaşantına devam edeceksin şimdiye kadar senin ayağa kalkıp yürümen lazımdı seni ne yaptılar böyle vs vs... derken beni yatırdı apar topar oysa ben başka 1 doktora daha gidecektim hemen yatış yaptırdı,neyse yatış yapıldı hiç unutmam kurban bayramı haftası yatırdı aileminde bayramını zehir etdi kurban kesmediler 300 $ vermişti babam ameliyatına gir başarılı geçsin 500 $ daha verecem diye ok dedi.Neyse ameliyata girdim çıktım şimdilik yatıyoruz 1 gün 2.3.4.gün derken 5.gün yürü dedi doktor kontrolünde kalktım 2 senden sonra ilk kez yürüyordum sanki yeni doğmuş çocuk gibiydim.Ayak bileğimden dizimin altına kadar çember gibi kafes gibi demir takılıydı vede kemiğe ince ince şiş şeklinde demirler saplıydı diplerine pansuman yap dedi batikon ve krem sürüyorduk.Kontrole gidip gelirken 6 ay kalacak demir demişti son kontrole gitdiğimde körmüsünüz ayak şişmiş morarmış deyip asistanlara hemen ameliyathaneyi hazırlayın demir çıkacak dedi ve kendimi apar topar ameliyathanede buldum vede çıkartıldı,daha sonra yine bas üstüne felan dedi meğer o şiş gibi takılan demirler düzgün takılmamış dolaşım sağlanamadığından şişme vede morarma meydana gelmişti.Başka başka yürürken ortopedik ayakkabı yaptırdım öyle yürüdüm değneklerle değnekleri atdım başka doktor buldum normal ayakkabı giy falan filan derken ayak kaynadı gitdi kendi kendine ama,bahsetdiğim gibi ayak ucum düşük yürürken en büyük sıkıntı his yok kan dolaşımı bozuk halen şişiyor rahat ayakkabı giyemiyorsun.
    Böyle benimde dondurma hikayem.Şifalar dilerim sizede inş herşey yolunda gider başarılı geçer ameliyatınız.

Bu arada benim doktorumda Prof'du onu Prof yapanı bi yakalasam.....

Mahkemelikdim hakim dosyamı istedi korkusundan dosyamı bile kaybetdirdi hastanede dosyam yok,ameliyat olmamışım gibi sanki ama kimle dans etdiğini bilmiyordu dosyamın içindeki her evrağın fotokopisini babam ben hastanede yatarken indiregandi yapmıştı bile

Sayfa 1 / 3 123 SonSon