Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hakandogualp Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Doğualp
    Son Giriş
    03.10-2017
    Saat
    18:18
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/BAYRAKLI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    aslında ameliyat olma şevkim vardı.Şu an ise karar veremiyorum.Doktorlar fazla sıcaklara kalma dedi.9 Eylül ve Araştırma hastanesinde görüştüğüm doktorlar karar vermemi bekliyor. İnanın bu kararı vermek için çok sıkılıyorum.Geçen gün boşver ameliyat olma riske girme diye düşündüm kendi kendime sanki bir rahatlama geldi bana.
    Gönül tabi bu iyi olmayı istiyor ama daha kötü olma olasılığı bile insanı korkutuyor.

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Sen boşver en iyisi o ne diyor bu nediyor falanca bunu diyor,en son çaren olsun dondurma işlemi.Baktın dayanamıyorsun gücün kalmadı ağrıya sızıya kararını verir olursun,bu ameliyat işide doktor işide mağazadan alınan elektronik alete benziyor.Yani şans işi doktorun iyi olması ameliyatın başarılı geçmesi,okadar talabe eğitmiş okadar okul okumuş eğitim görmüş dekan olmuş prof olmuş bi halta yaramaz yarasada elbet biyerde hata yapar,birde yeni uzman olmuş işini 4x4 lük yapan kendini insanlara adamış doktora denk gelmek var.Fazla düşünme kurcalama ayağını yaptırıyım derken psikolojini vede başka sağlığını bozacaksın kendim bizzat yaşadığım için iyisimi düşünme kim ne derse desin olacam de ol yok caydım de cay.
    Allah işini rast getirsin inş şifalar dilerim.

Üye
    efsane1 Avatarı

Son Giriş
    26.11-2011
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sağ el başparmağımı 4 sene önce düşüp sakatladım.Pazar günüydü acildeki cerrah(kasap)röntgen çekip bir şey yok dedi.Parmağım bileğime doğru 180 derece döndü paralel oldu dedim,gülerek hemşireye sar şunun elinide kafası iyileşsin,elinde problem yok.Hemşirede el ayasında yara varmış gibi sardı.Bir türlü iyileşmedi aylarca şişi inmedi.3ay sonra halen ağrılarım olunca ortopediste gittim.O da röntgen çekti bir şey yok ama dokular zarar görmüş elini atele alalım fazla zorlama dedi.Eğer elimi sararken başparmağımı elime bitiştirerek sarsalarmış şu anki problemim olmayacakmış.Bu parmağımın kavrama yeteneği azaldı.Birşeyi tuttuğumda hemen bileğe doğru kıvrılıyor.Sık kullandığımda ağrı dayanılmaz oluyor.Özel bir hastanede emar çektiler ve dediler ki biz bunu hemen ameliyat edelim yoksa baş parmağın bileğe kadar bu şekilde giderse yırtılacak.Baktım olmuyor kafam çok karıştı ameliyat şekli farklı geldi.Çapa tıp fakültesi el cerrahi bölümünden Türker bey'e gittim.Çok şaşırdı bunca yıllık doktorum ilk defa bu rahatsızlığa böyle ameliyat duydum.Ameliyatı öneren doktor beni arasın bana ameliyatı nasıl ve neden yapacağını anlatsın dedi.Kendisine minnettarım;Şöyle bilgi verdi.
    Elinin başparmağına dondurma ameliyatı yapılabilir.Fakat şu an bu eli %50 de kullanıyorsun ozaman bunun üzerine %30 hareket kısıtı olur en ufak bir hata eline mal olur.Baş parmak el için çok önemli elini şu anki kadar bile kullanamazsın.Ama 60 lı yaşlarda artık kasların tutmaz elin kullanılamaz duruma gelir o zaman dondururuz.Yoksa şimdi bu parmağı dondurmak kesmekle eşdeğer.Elini lütfen az kullan.Elimi doğru kullanmam konusunda bir çok öneri getirdi.Elimi zorlamamaya çalışıyorum.Şimdi daha iyi durumda.En son şunu söyledi.Biz dondurma ameliyatını en son öneririz kişinin problemini olabildiğince yaşamı içinde çözmeye çalışmasına yardımcı oluruz.Ağrılar ve dönme problemi arttığında yaparız bu ameliyatı dedi.
    ''

Üye
    hakandogualp Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Doğualp
    Son Giriş
    03.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/BAYRAKLI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gönülyarası ,

dediğin gibi açıkçası araştırırken bile çok sıkıldım.Ameliyat olmama düşüncesi bile şu an beni rahatlattı.Benim çok şükür şu an ameliyat olmamı gerektirecek bir durumum yok.

efsane1,
    senin dediğin doktorlarla hiç görüşmedim.Görüştüklerim tam tersini söylüyorlar.Açıkçası kafam çok karışık karar vermem sağlıklı olmayabilir.Bu nedenle biraz daha zamana bırakıcam.Hepimiz için herşeyin hayırlısı olsun.

Destekleriniz ve paylaşımlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Üye
    ergün Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    18:17
    Yaşadığı Yer
    didim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çapa tıpta,geçirdiğim ve hiç bir yararını göremediğim 6 ameliyat sonrası,vakıf gurebada başarılı geçen 2 ameliyat sonucunda,tekrardan temmuz 1de el bileğinin dondurulması amacıyla ameliyat olacağım.esasında hiç bir sıkıntım olmadığı el bileğinde,mağlesef çapada bitmek bilmiyen ameliyatlar sonucunda,hiç hasarımın olmadığı ,ancak platin çubukları her ameliyat esnasında neredeyse tüm el bileğini harap etmesi nedeniyle,(çektiğim ve halen çekmeye devam ettiğim ettiğim acı ve ağrılara karşı) son çare olarak bunu gösterdiler.
    düşüncelerinizi ve önerilerinizi alabilirmiyim.
    tabi bu arada el bileği hareket açıklığı zaten 0.

Üye
    İlkyaz Avatarı

Gerçek Adı
    Bahar
    Son Giriş
    19.07-2017
    Saat
    16:02
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam.
    Arkadaşım ameliyat olup olmadığını bilmiyorum ama yazını ancak bugün okuyabildim. Benim de ayağımda aynen senin bahsettiğin gibi yamukluk vardı. Ayak bileğim sola diz kapağım ise sağa yamuluyordu ve doktorum ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Ameliyatımı oldum ayağım donduruldu şimdi çok rahatım gayet düz basıyorum. Benim doktorum da İzmir'de bu konuda yani polio sekeli üzerinde bir numara eğer hala ameliyat olmadıysan ve karar veremiyorsan onunla görüşmeni tavsiye ederim. Ben de polio sekeliyim ve onun sayesinde epey yol katettim. Adı Veli LÖK. Veli LÖK Özel Tedavi Merkezi var Kahramanlarda. Muhakkak bir görüş bence.

Üye
    hakandogualp Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Doğualp
    Son Giriş
    03.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/BAYRAKLI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar ,

az önce telefon ettim.sadeec özel bakıyorlar muayene ücret 220,00 tl.Ameliyat ise gelin görüşelim diyorlar.
    Benim kafama takılan bir şey var sitelerini inceledim.Doktor 77 yaşında.Sordum ameliyatları kendi yapıyor dediler.Bu yaşta biri sizce sağlıklı güvenilir bir ameliyat yapabilir mi?

serhat_
    verdiğin cevabı keşke resmi yerlerden teyit edebilsem.Bir kaç doktor rapor derecen değişmez dedi.Ancak hesaplama merkez sağlık kurulu ameliyatdan sonra kaç derece verir bunu öğrenemdim açıkçası..

Üye
    İlkyaz Avatarı

Gerçek Adı
    Bahar
    Son Giriş
    19.07-2017
    Saat
    16:02
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım 77 yaşında olan doktor demişsin eğer Veli LÖK'den bahsediyorsan evet doğru 77 yaşında ameliyatlarını kendi yapıyor damadıyla birlikte ben onun hastasıyım ve hiç bir problem çıkmıyor. Bu dalda uzman. Bence git bir an önce görüş kendisiyle zaten muayeneden sonra sana neler yapılması gerekiyorsa bildirecektir. Ameliyatlarının maliyeti biraz yüksektir ama senin için en iyisini yapacağına eminim. Gidip bir muayene olmakla bişey kaybetmezsin.

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Acil değilse mademki dönüşü olmayan bir iş o zaman çok iyi düşün karaını ona göre ver.

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Anlatmaya çalışıyorumda anlayan yok abi dönüşü olmayan ameliyat çünkü.Acilse vede son çarenizse olun arkadaşlar sonra KEŞKE demeyin.

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bazen insanlar duvarın ne kadar sert olduğunu anlatanlara değlde kafalarını duvara vurarak anlamak isterler. Bununda faturası çok ağır olabilir.

Üye
    hakandogualp Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Doğualp
    Son Giriş
    03.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/BAYRAKLI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili aferits ağabey ,

senin dediğin gibi inşallah yapmayacağım)zaten şu an vazgeçtim.çünkü garanti diye bir şey yok bunu anladım.

en kötü sonucu düşününce şimdiki halim bana çok büyük nimet doğrusu)

Üye
    rengarenkler Avatarı

Son Giriş
    05.03-2012
    Saat
    15:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar.Mesajlarınızı okudum.Ben aranıza yeni katıldım.Trafık kazası sonucu engelli hale gelenlerdenim. Sağ ayak bileğimdeki implantları bir ay önce çıkarttılar. Dün kontrole gittiğimde, bilek dondurma uygulamasını önerdiler. Sağ ayak bileğime 3 aydır dışa doğru basıyorum ve düz basmaya çalıştıkça da dizim içe dönüyor . Şiddetli ağrı oluyor..Diğer ayağımda diz ve diz altı kırık tedavisi gördüğü için ona da yüklenemiyorum
    Bu konuda araştırma yaparken, sitemiz ve yazışmalarınız karşıma çıktı ve hemen üye oldum. Bir çok bilgi edinebileceğim -ve umarım ben de bildiklerimi aktarabileceğim- güzel bir site...
    Dondurma uygulamasından, Yapılacak tek işlem olduğu bahsediliyor.Aklım almıyor yani...Tıp bu kadarmı yetersiz.Ayak bileği kırılacak (benim örnek) ve çaresi geri dönüşü olmayan dondurma işi....Yurt dışında çalışmalar nasıl acaba? ...Bilen var mı?.. Sevgiler saygılar...

Papatyalar kucaklasın sizi....

Üye
    BilalTRN Avatarı

Gerçek Adı
    Bilal
    Son Giriş
    02.06-2014
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

AYAK BİLEĞİ DONDURULMASI KONUSUNDA;Arkadaşlar merhaba, bende sağ ayağımı yan basıyordum 6 cm de kısalık var, ayrıca sol ayağımıda içe doğru basıyorum...Haseki Hastanesi başhekimi Haldun ERTÜRK ve ekibi, Yine aynı hastanede İbrahim KAYA gibi usta ellere ameliyat oldum, hala o hastanedeler.(Ayrıca Baltalimanı Hastanesi eski başkemi, şuan ortopedi klinik şefi Vedat Şahin hala o hastanede onuda tavsiye ediyorum.)Sağ ayağımı düzelltirdim çok agrılarım oluyordu,şuan düz ve topuğumun üzerine basabiliyorum,ayakkabım hep yamuluyordu.Şuan düz bir ayakkabı giyiyorum.Ayağıma bilekten 2 tane platin takıldı,donduruldu yani.çok dik yokuşlarda biraz zorlanıyorum,bunun dışında sıkıntı yok.Ayağımdaki kısalığıda uzatmak istediler dayanamam diye kabul etmedim,1 ekim 2004 te ameliyat oldum, o zamanlar sağlık konusunda yeni yeni reformlar yapılıyordu,sıra almak bile çok büyük bir işgenceydi,sedye bulamıyor ve battaniyeyle yerlerde sıra bekliyordum,hasekide ameliyat olmak çok büyük bir işgenceydi şükür allaha tabiki şuan iyim...sol ayağımda içe dönük şimdi, aslında onuda ameliyat ettirip dondursam çok zorlanırmıyım bilmiyorum,henüz araştırmadım bana pek sıkıntı vermiyor şimdilik ama moral bozuyor..telefondan görüşmek isterseniz numaram 0536 628 42 86,kafanıza takılanları sorabilirsiniz.Elimden gelen ne varsa yardımcı olmaya hazırım.Allah şifa versin herkese.

Üye
    malibey42 Avatarı

Son Giriş
    23.06-2015
    Saat
    14:46
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar hepinize acil şifalar dilerim. Benim de sol dizimde hareket kısıtlılığı var 15-20 derece bükülüyor en son Prof.Dr. Önder Yazıcıoğlu'na ameliyat oldum gevşetme ameliyatı yaptı çok değişen birşey olmadı. Şimdi ise Prof.Dr. Fahri Erdoğan'ı önerdiler diz üzerine sizlerin fikri nedir ben diz protezi koydurmak istiyorum dizim bükülsün diye. Ve yorum yazan arkadaşlar ameliyatlarını yapan doktorların adını yazarsa sevinirim başarılı başarısız diye.. teşekürler.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon