Toplam 14 mesajın 1-14 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kaderortaklari Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ailesinde beyin kanaması geçirenlerin burada deneyimlerini bilgilerini paylaşması için açtım arkadaşlar. Benimde babam beyin kanaması geçirdi 2 sene olcak toparlıyor , ama işte hep bi korku oluyor ya iyi olamazsa diye gerçekten zor bi imtihan varsa bilginiz paylaşalım arkadaslar

Üye
    kaderortaklari Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

İlki de benden olsun , ben merak ediyorum arkadaşlar yani mesela eskisi gibi kaşık tutabilmek azda zorda olsa adım atmak yani bunlar oluyomu mesela. Tabiki rabbim cok buyuk eminimki hiç bir kulunu darda koymaz. Ama yani gerçekten elleri tamamen eskisi gibi olan hayatına eskisi gibi devam edenler var mı mesela, tabiki kalan etkileride olur ama. Yani anlatabildim mi bilmiyorum rabbim hastalaarımıza sifa versin inşallah, rabbim ol dedikten sonra olamayacak birşey yok . İnşallah en güzel günler hepimiz için gelir

Üye
    PURHAPS Avatarı

Gerçek Adı
    PINAR
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    VENÜS
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

İyi bir bakım ve moral şart. Kanamanın beynin hangi bölgesini etkilediği o bölgenin hangi fonksiyonlari yönettiği başka kronik hastalığı olup olmadığı önemli. Fizik tedavi ve egzersiz yapmak çok önemli. Benim babam da geçirmişti. İlk başta tamam en yatalakti. Konuşmalarini bile anlamıyorDuk. Çok agresif depresif öfkeli ve şokta oluyorlar. Kolay değil aniden bu duruma düşmek başkasına muhtaç kalmak. Antidepresan kullanmasını tavsiye ederim bu dönemde ve size hak etmediginiz halde bağırıp kalbinizi kirarsa ciddiye almayın. Fizik Tedavi den hareket etmekten hoslanmicaktir vazgeçmeyin. Babam 6 ay sonra yürümeye yemeğini yemeye ve düzgün konuşmaya başlamıştı. 8 yıl yaşadı ilk kanamadan sonra. 2m kanama yi atlamadi. Kanama nedeni hipertansiyon ise tansiyonunu sürekli kontrol edin. Çünkü zamanla ilacın dozu yetersiz geliyor. 2. Kanama için risk demek bu. Zor bir süreç , Allah yardımcınız olsun. Bol bol şifa ve sabır diliyorum.

Üye
    kaderortaklari Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bilgileriniz için cok teşekkür ederim . Babamın ki beyinle vücut arasındaki tüm bağlanıtıyı kesti. Yani yemek yemek nefes almak konuşmak hiç bir yaşam hareketi yoktu . 2 sneedir cok zor uğraşlarla toparlamaya uğraşıyor. Hala suyu içemiyo mesela , konuşamıyor, Allaha sukur nefes problemini atlattık . Tuvalet sorunlarını sontadn falan kurtulduk ama işte dedigim gibi insanoğlu olarak hep bir telaş içinde kalıyor insan. Kanamanın şiddeti de cok fazla babamın raporlarını gören çoğu doktor yaşadığına inanamıyor. Dediginiz gibi bu donemde Allah tüm hasta ve hasta yakınlarına sifa versin inşallah . Tekrar teşekkurlerr

Üye
    PURHAPS Avatarı

Gerçek Adı
    PINAR
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    VENÜS
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

cook üzüldüm, geçmişe bir yolculuk yaptım o günleri hatiraldım. Çok zor bir dönem. toparlamaya ilk iki yıl çok önemli sonra fazla bir gelisme olmuyor. Sınır hücreleri yenilenmiyo malesef. Umarım Allah hakkında Hayırlısını verir. Geçmiş olsun tekrar dan ....

Üye
    kaderortaklari Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Cok haklısınız bizede dediler baygın hucre olu hucre falan diye fizyoterapist kesinlikle adım alır sureç cok yavaş işliyo diyor. Ama sizinde dediginiz gibi gerçekten zor günler Allaha inanıyoruz inşallah tüm hastalarla birlikte şifamızı buluruz. Sizinde başınız sağolsun Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah babanızın çok teşekkürler tekrardan bilgileriniz için

Üye
    PURHAPS Avatarı

Gerçek Adı
    PINAR
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    VENÜS
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler. Allah yardımciniz olsun

Üye
    kaderortaklari Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@amicable mentamove diye birşey okudum mesajınız da acaba onun hakkınada bilginiz varsa sorabilrimiyim . Kusura bakmayın böyle etiketledim hani rahatsız olurmusunuz blmyrm da. Bi mesajınızda denk geldim de

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    03:45
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

@kaderortaklari
    Öncelikle geçmiş olsun, Allah'ım acil şifalar versin inşaallah.
    Sizin durumunuzu okuyunca bu konuda erken teşhisin çok önemli olduğunu daha iyi anladım.
    Babam birkaç gündür geçmeyen baş ağrısı sebebiyle İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesine başvurdu. MR çekilerek sonuç raporunun 1 hafta sonra çıkacağı söylenmiş. Babam hastaneden ayrılmış.
    Çekilen MR ı doktor üstünkörü ön incelemeden geçirirken beyindeki kanamayı fark etmiş.
    Babam yolda başka yere uğramış henüz eve bile dönmemişken hemen hasta kayıtlarındaki ev telefonunu aramışlar ve anneme, babamın hemen hastaneye gelmesi gerektiğini söylemişler.
    Babamı aramak için seferber olduk ama koca İstanbul bu mümkün mü? Bir süre sonra babam eve dönünce hemen hastaneye götürdük.
    Detaylı muayene ve tetkiklerle kanama doğrulandı, ve yatış yapıldı.
    Babam kan sulandırıcı ilaç kullanıyordu, bu ilaç pıhtılaşmayı olumsuz etkilediğinden hemen müdahale edemediler.
    Bir kaç gün başka bir ilaçla pıhtılaşma durumu normale yaklaştığında ameliyata alındı.
    Ameliyat sonrası normal nekahat döneminden sonra normal hayatına döndü, tabi o gece gündüz hastane kapılarında yatıp kalktığımız günler unutulacak gibi değil, Rabbim kimseye yaşatmasın inşaallah.
    Kısaca babam hiç şuurunu kaybetmedi, bilinci olsun hareketleri olsun etkilenmedi. Sadece hastanenin telefonu üzerine hastaneye götürürken bazı dualar okuyordu ve beş vakit namazlı adam her gün okuduğu sureyi hatırlayamadı, bir kaç kez tekrarladı ve gözleri yaşardı, zoruna gitmişti.
    Öyle sanıyorum bu konuda kanamayı hemen başlangıçta farkederek müdahale etmek çok önemli.
    Babacığım bu olaydan sonra çok güzel yıllar yaşadı ve daha sonra başka sebeple vefaat etti...
    Babanızın bir an önce şifa bulmasını ve eski mutlu günlerinize dönmenizi yürekten arzuluyorum.

Üye
    kaderortaklari Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@Ufukalp çok teşekkkur ederim sağolun . Allah hiç bir kuluna dert veripde derman aratmasın. Sizinde başınız sağolsun rabbim inşallah hiç kotu gun gostermesin .

Üye
    kaderortaklari Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar tabiki çevremizde bir çok bu şekilde rahatızlıkları duyuyoruz , Allah acil şifalar versin hepsine. Benim de bunu açma sebebim çevrenizde ailenizde felç kalıp ( tabiki felç tek şekilde değil sağ sol tüm vücut ) yani açıkçası izlenilen yolları paylaşmak adına açtım. Çok merak ettiğim şeyler var . Vereceginiz cevaplar için cok teşekkür ederim şimddien. Eminim ki ileridede bir çok hasta yakınına da yardımcı olacak şeyler çıkıcak . Bu arada benimde babam felçli tüm hastalara acil şifalar .

Üye
    hacer demirbilek Avatarı

Son Giriş
    21.03-2017
    Saat
    01:12
    Yaşadığı Yer
    ÇANKIRI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

Gecmis olsun.Benimde eşim beyin felci geçirmiş sag tarafi felçli.biz evlendiğimizde fazla konusamiyordu yürümesi zordu .ama zamanla konuşması eskisine bakarak düzeldi yurumeside oyle surekli kullandigi ilaç var tekrarlamasin diye.ama ilk bir sene fizik tedavi gormesi gerekmis yoksa ilerde tedavinin faydasi olmazmis biz gec kaldik o yuzden elini kullanamiyor.

Üye
    PURHAPS Avatarı

Gerçek Adı
    PINAR
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    VENÜS
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Açık konuşmak gerekirse, bu hemen iyileşme gösteren bir rahatsızlık değil malesef. Bakım profesyonellik ve tecrübe gerektirir. İyileşmeyi çok fazla umut etmek yerine kabullenip güçlü olmak zorunda kalıyor insan. Ve hasta kişinin yaşadığı travmayı onun bakımıyla ilgili kişi kimse daha çok yaşıyor diyebilirim. Bu kişiler kesinlikle destek almalıdır

Üye
    GÖKhan5757 Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    27.12-2016
    Saat
    22:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhabalar bnm sol taraf felç kapten beyne pıhtı atması sonucu sol taraf felçliyim 1senedir geçen sene 22.08.2015 tarihinden buyana felçliyim sağlık kurulu onaylı %91 Sürekli onaylı raporum var ...

Ayaktayız yıkılmadık hamd olsun ...

Konuşuyorum yürüyorum... yalnız sol elimi parmaklarımı devre dışı kaldı ... sol bacak iyi sıkıntı yok kasılmaları saymasak .. çok kasılmalarım var konuşmamı kesmedi hastalık.. hamd olsun kötünü iyisiyim ... hasta olanlarave yakınlarına acil şifalar dilerim ... hastalıkda şifada Allahtandır şüphesiz suphanallah

Sol taraf felç bilgisi olanlar ... irtibata geçenilirmi lütfen