Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 42 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yasin erdoğan Avatarı

Son Giriş
    10.05-2016
    Saat
    20:53
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kardesım gecmıs olsun rabbım sıfa versın sana tek bırsey soylucem yogun bakımda yatarken hastan sakın bası yarası olusmasın ne gerekıyosa yap hergun gıdın saga sola cevrın orda bek ılgılenmıyorlar hastayı aldıgınızdakı manzara kotu olmasın bızım hastamızda kocaman bır el kadar yara ıle aldık ve boyduda yana kasmıs sekılde aldık buna dıkkat et

Üye
    maiboz Avatarı

Son Giriş
    07.07-2017
    Saat
    23:29
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@yasin erdoğan;

dostum ilgin için teşekürler lakin yazdıklarını tam anlayamadım tekrardan açıklayıcı yazarsan bende hastaneye gidince dikkat edeyim

Üye
    kaderortaklari Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Şimdi şöyle söyleyim. Trakesotonomiyi babamda nefes problemi için açtılar. Babam suan bağımsız nefes alıyor öyle oksijen falanda vermiyoruz delikten , fakat babam yemek yemeyide unuttugu için biz yemek denemeleri yapıyoruz, suan agızdan besleniyor ama her şeyi de yiyemiyor pure tarzında yiyor. Biz kapattırmak için gidicektik fakat ben forumlarda da okumuştum babamda tükürcugunu kontrol edememe durumu var bu durumdada istemsizce boğazına kaçanlar akcigerlerine birikerek enfeksiyon yapıyor . Ama boğazı acıkken kaçırdıklarını ordan atıyor ve enfeksiyon riski de bi nebze azalıyor. Biz oyuzden hala kapattırmadık . Dedigim gibi gümüş kanuller var bu plastikler kolay tıkanıyor ve degiştiremezsiniz evde. Ama gümüş kanulun temizlemeside kolay. Ben sizi bir şey diyeyim mi inanın herkesin sureci cok farklı bizim yattığımız hastanelerde hasta yakınlarıyla konuşurken balgamı karşıya kendi atsın çıkıyor dediler bizimki 8 ayda çıktı dediler. ama biz cesaret edemedik zaten tam anlamıylada herşeyi tuketemedigi için. midesinde pegide vardı babanızın sanırsam, inanın onların bakımıda kullanımıda cok kolay . Kısa zamanda alışırsınız . Yani onlar hayata yeniden donmesine engel değil . Ben babamınkilerden basta korkuyordm evde ne yapacağız diye , amcasına bakan bi bayan vardı benim telaşemi gorup korkma korkma cok kolay bi mandalı var kapatıp açıcaksın demişti . Cok değişik gelmişti bana öyle deyince , zamanla anladım ki insan nelere alışmıyormuşki. Bide merak ettim babanız ağlıyor mu mesela bizim biraz zaman sonrasında soylediklerimize sürekli ağlıyordu hani gozyaşlarından anlıyorduk yuz refleksleri cok yoktu açıkcasıda belli oluyordu.

Yasin bey peki şuan hastanız nasıl yaralarında duzelme var mı kalça ve topuk yaraları yaklaşık 9 ay geçmiyor demişlerdi gerçekten yara bakımı da cok zor oluyor Allah acil şifalar versin

Üye
    maiboz Avatarı

Son Giriş
    07.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

babam bazen ağlamaklı oluyor yüzü değişiyor ekşitiyor yüzünü tamamını kullanamasa,

Üye
    yasin erdoğan Avatarı

Son Giriş
    10.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hatanede sureklı uzun sure bılıncsız halde yatan hastalar uzun sure hareketsız kaldıgından dolayı vucutlarında bası yarası dedıgımız olay meydana gelıyor kemıge kadar ınen derın cukurlar dıyebılırım bu olayın yasanmaması ıcın hastayı sık sık zıyaret ederek kendınız bızzat hastanıızın pozısyon degıstırdıgınden emın olun yada kendınız hastaya pozısyon verın 2 saat sag 2 saat sol tarafı yatırarak sırtında baskıyı azaltın zira hastanelerdekı personeller herzman yapamayabılıyorlar ve hasta oylece sabıt sekılde gunlerce kalıyor ve bı sure sonra yaralar meydana gelıyor ınternet bası yararlarına bakabılırsın ornek olarak gercekten zor bır durum ıyı bakılması lazım boynuda aynı sekılde tek tarafa kasılmaması ıcın sag ve sol olmak uzere belırlı aralıklarla degıstırın ALLAH sabır versın sifa versin unutmayalımkı Hayat bız ınsalara bir sınavdır rabbım sabır versın sonunu hayır etsın gecmıs olsun kardesım
    @kaderortaklari aynen yaklasık 8 9 ay sonra annemın ustun ugrasları sonucunda kapanmaya cok az kalmıstı bır yetıskınn elı buyuklugunde olan yara 8 9 ay gıbı surede madenı para buyuklune ınmıstı ancak enfeksıyondan hastaneye yattık yara bakım uzmanları yara ustune vakumlu bır cıhaz yapıstırdılar sureklı vakum yapıyordu 2 hafta sonra bı actıkkı yara ılk gunden daha derın ve daha buyuk kavga ettık sıkayet ettık olan yıne bıze yıne hastamıza oldu don basa durumu oldu sımdı yıne ılaclarla kapanması ıcın ugrasyıyoruz sureklı kremlerı degıstırmek gerekıyor vucut basıgıklık kazanıyor cunku 2 haftada bır krem ılac degıstırmek cok faydalı
    @yaşam enerjim arkadasım malesefkı sıze katılamıyorum bız yogun bakımdan cıktık eve evde bakım hızmetlerıne kaydımız yapıldı ancak banyo vs. tum ısler aılesı olarak bızler yaptırıyoruz hıc bır sekılde el surmuyorlar kan almaya bıle randevulu gelınıyor ıdrar sondası vs takmıyorlar paralı hemsırelere yonlendırıyorlar ne yazıkkı durum ıcler acısı geldıklerındede kopek muamelesı goruyorsunuz sıkayette etsenız bu boyle kımse yasa vs var demesın varsa bızım eve nıye gelmıyor ...

Üye
    kaderortaklari Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Cok gecmis olsun Allah acil sifalr versin , allahtan ümit kesilmez inşallah Allah gonlunuze göre versin @yasin erdoğan .

Üye
    yasin erdoğan Avatarı

Son Giriş
    10.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@kaderortaklari amin ya insallah Allah hapımızın gonlune gore versin zaten hepımızın ıstedıgıde aynı şey değilmi sevdıklerımızın ıyı olması sizinle aynı duyguları yaşıyoruz zor oldugunu biliyorm hastlarımızla ılgılı gelısen sureclerı tecrube acısından paylasmak yararlı olacaktık dıye dusunuyorum

Üye
    kaderortaklari Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Çok haklısınız @yasin erdoğan, bu siteye iyiki uye olmuşum diyorum uye oldugum ilk günden beri. Gerçekten insan yalnız olmadıgını goruyor. Ha keşke hiçbir kardeşimizin başına bir şey gelmese de ortak kaderde olmasa ama Kuran ı kerimde de açıkça canınızla ve malınızla sınanacaksınız diyor. Dediğiniz gibi buradan sormak istediklerimizi tecrubelerimizi yazalımki bizden sonraki hasta yakınlarına da faydamız olsun. Hastanızın durumu nasıldır bilmiyorum ama olabildiğince geçmişe dair şeyler konuşun ve sevdiği müzikleri dinletin . Muhakkak ki yapıyorsunuzdur zaten anladgıma göre sizin surecinizde bizimki kadar uzun . Allah yardımcımız olsun inşallah

Üye
    yasin erdoğan Avatarı

Son Giriş
    10.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@kaderortaklari amin cümlemize insaallah. öyle tabii bizler ancak kardeşiz birbirimizden de takva dısında bir ustunlugumuz olamaz burada kardeslık yardımlasma güç ve kuvvet var bende bunu gordum ve aralarına katıldım cok şükür, ögreneceğimiz çok sey var ve ogreteceğimizde bir okadar fazla, Rabbimizden dileğımız ise bıze oncekıler gıbı agır yukler yuklememesıdır gerek canlardan gerekse mallardan sınandıgımız bu hayatımızda bıze evvla vekil olan rabbımız yeter sonrasında ıse ıyı ınsanların bır araya gelerek sıkıntıları ve kotuluklerı ancak ıyılık karsılıgında degiştirmeleri kafidir. Zaten zor olan yasantımızda kendı oz nefislerimiz yada sevdıklerımızın engel durumları hayatımızı busbutun etkılememelıdır zira her zorlukla beraber birde kolaylık vardır, olurkı begenmedıgımız ve yuz cevırdıgımız seylerde bızım ıcın bır hayır ve bereket vardır bız bılemeyız Allah bilir oyleyse bize dusen guzelce bir sabır ve ıyılık konularında yardımlasmadır bırılerıne fayda ve yol gosterıcı olabılırsek buralardan ne mutlu bızlere. tabıkı bızde hastamız ıcın elımızden gelenı yapıyoruz yapmaya devam edecegız ınsallah. dusuncelerınız ıcınde ayrıca tesekkur ederım

Üye
    kaderortaklari Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Cok haklısınız @yasin erdoğan daha da eklicek cümle yok Allah hastalarımıza şifa versin

@maiboz hastaneden çıktınız mı babanız nasıl umarım iyiye gidiyordur herşey

Üye
    wiya Avatarı

Son Giriş
    02.07-2017
    Saat
    23:13
    Yaşadığı Yer
    canakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben cok uzuldum ,rastgele okudum ,benım pek bılgım yok konuyla ılgılı ama bıldıgım butun duaları okudum

Üye
    maiboz Avatarı

Son Giriş
    07.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

babamı servise çıkardık yatak yaraları koskocaman olmuş bitane özbek kadınla günlüğü 150 tl ye anlaştık 10 - 15 gün baktıracağız başındada bizden biri olacak daha sonra bakırköy sadi konuğa aldırcaaz

Üye
    kaderortaklari Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Anladım umarım toparlama olur ilk 6 ay bilinç açısından cok önemli sevdiği müzikler falan varsa dinletmenizi tavsiye ederim. Bol sabırlar diliyorum. Sıradan bir felç gibi sureç değil bizimkiler ilk önce bilinci toparlamamız gerekiyo inşallah herşey kısa zamanda toparlanır .

Teşekkürler @wiya cok sağolun

Üye
    hakancan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    19.07-2017
    Saat
    23:19
    Yaşadığı Yer
    bir önemi yok
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    138

öncelikle hepinize geçmiş olsun.rabbim hastalarınıza şifa sizelerede sabırlar versin,yorumlarınız okudum,ve hepinizede hayran kaldın,kiminiz babanıza kiminiz annenize bakıyorsunuz,demekki insanlık bitmemiş,hala böyle güzel insanlar var,bunu duymak beni son derece mutlu etti.çünkü çevremde öyle olumsuz şeyler gördümki,bazen insanlıgımdan utandıgım anlar bile olmuştu,kısaca hepinizi tebrik ediyorum ve saygılar sunuyorum..

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    17:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    167
    Verilen Beğeniler
    29

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    burada çok haklı olarak hastalıkla ilgili tecrübelerinizi paylaşıyorsunuz. lakin yeri burası değil. arkadaşlar bu forum evde bakım aylıklarıyla ilgilidir. hastalıkla ilgili tecrübe paylaşımında bulunmak için sağlık forumlarını kullanırsanız herkes açısından daha iyi olur. hem aynı hastalıga sahip daha çok üye faydalanmış olur hem de daha çok kişi tecrübesini aktarır. Yöneticiler bu konuyu ilgili foruma taşısın lütfen @OturanBoğa

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon