Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zeynedime Avatarı

Son Giriş
    12.02-2016
    Saat
    20:07
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Anneme mesane kucuklugu teshisi kondu...bi koltukta oturdu manyetik bi tedavi olfu ama ise yaramadi...ameliyattan korkuyor fakat idrari hic tutamiyor....bezli camadir kullaniyor....benzer durumda olanlar yazabilir mi lutfen

Birde ben yeni uye oldum...sistem nasil calisiuor tam bilemedim..bi kusurum olursa afffola

Üye
    Deniz_lee_lee Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    22:11
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@zeynedime

Öncelikle geçmiş olsun.
    Muhtemelen annenize ürodinami yapılmış ve mesane kapasitesinin azalmış olduğu tespit edilmiştir.
    Böyle durumlarda genelde ilk başta ilaç tedavisi uygulayarak mesane kapasitesini artırmayı deniyor doktorlar.Bu fayda sağlamazsa botoks,o da fayda sağlamazsa en son çare ameliyat.
    Diğer tedavi yöntemleri denendi ve son çare ameliyat olması gerekiyorsa bundan kaçış yok maalesef.Çünkü mesane kapasitesinin düşmesi hem çok sık idrara çıkarır ve sürekli kaçaklar olur hemde idrar böbreklere doğru kaçmaya başlarsa zamanla böbrekler de zarar görmeye başlar.
    Aynı problem bende de vardı.Benim kapasite 180 cc civarına kadar düşmüştü.Normalde olması gereken 400-500 cc civarı.Allah'a şükür ilaç tedavisi sonuç verdi ve şu anda 350-400 cc civarı.

Üye
    karedyen Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:54
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    4

@zeynedime

geçmiş olsun mesaneye botoks uygulaması var 7 yıl önce 2 kez bana uygulandı botoks mesaneyi 6 ay kadar felç ediyor mesane bu zaman içinde genişliyor idrar kaçağı olmuyor tak la mesane boşaltılıyor mesane hacmi genilşliyor kalıcı bir çözüm olmayabiliyor bir uroloji hocası değerlendirmeli çapada urloji taner kolçak hoca uygulamıştı araştırın isterseniz

geçmiş olsun mesaneye botoks uygulaması var 7 yıl önce 2 kez bana uygulandı botoks mesaneyi 6 ay kadar felç ediyor mesane bu zaman içinde genişliyor idrar kaçağı olmuyor tak la mesane boşaltılıyor mesane hacmi genilşliyor kalıcı bir çözüm olmayabiliyor bir uroloji hocası değerlendirmeli çapada urloji taner kolçak hoca uygulamıştı araştırın isterseniz

Üye
    AYAK Avatarı

Gerçek Adı
    Kaya
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:46
    Yaşadığı Yer
    ÇANKIRI
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @zeynedime 1 2 hafta once uroloji servisinde yatarken bir hasta olmustu bu ameliyati omurilikfelci digildi. Mesanesi kucuk oldugu icin idrarin bobreklere kacma riskinden dolayi olmustu. Ameliyattan 10 gun once sutle yemeyi biraktiriyorlar yavas yavas sonra sudan baska birsey vermiyorlar bagirsaklarin bosalmasi ve temizlenmesi icin. Ameliyati 8 9 saat surmustu 4 gun yogun bakimda kalmisti ameliyattan sonrada gordum kendisini gayet iyiydi 60 yaslarinda falandi erkekti seker hastasiydi bu arada . Eger bagirsaktan parca alip mesaneye yama yapma ameliyatini diyorsaniz bu sekilde. Umarim Yardimci olabilmisimdir. Gecmis olsun..

Başlığın Etiketleri