Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 28 mesajın 16-28 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ayhancakir Avatarı

Son Giriş
    16.11-2017
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @faruk34
    Bana birazda bu idralik meseleleri nasıl çözdüğünüzden bahseder misiniz? Yani bu bir süreç di mi?En çok kaygılandığım konu bu şekilde kalmam iyileşebileceğime inanmam lazım.Bunun için her şeyi yapmaya hazırım.Net bi soru sorucam bu sonda sizi bu sorunlardan kurtardı mı ?

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

sonda kaygılarını yok edecek normal zamanda cıkartırsın sondayı, sınavda bez kullanacagım dıyorsunya, belkide takılı duracak orda kaçırma olmayacak.Bu sondanın tedavi özelliği yok zaten.kaçağı engellemek mantık.

Üye
    ayhancakir Avatarı

Son Giriş
    16.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@faruk34 sonda çok güzel bir şey ama alışmak istemiyorum.Üstelik sondayla beni sınava sokucaklarınıda sanmıyorum.Güvenlik önlemleri vesaire.O yüzden hasta beziyle gireceğim.Benim isteğim tedavi yönünde çünkü ben yeri geliyor 3-4 saat hatta daha uzun süre tuvaletimi yapmadan durabiliyorum.Ama bu tuvaletimi yaptıktan sonra geçirdiğim 3-4 saat içinde hiç rahat olamıyorum sürekli aynı his varmış gibi.Beni rahatsız eden bu işte.Ne kadar bu tuvaletim var düşüncesini aklımdan atmaya çalışsamda beni alttan alttan uyarıyor burdayım diyor.Şunu söylebilirim inanki psikolojik bir şey olsa anlarım.Psikolojik sorunlarım en fazla bu olayın gerçekleşmesini arttırıyordur.Olay ama şu sanki penisimde bir şey var gibi böyle sanki çişim mesanemde depolanmaya başlamıyorda direk idrar yolundan depolanmaya başlıyor gibi.Yanma acı falanda olmuyor işerken.Hala hastalığımla ilgili net bir şey yok çok kötü bir durum.

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

tamamen takıntı ve prsikolojik durumunuz aklınızdan çıkaramıyorsunuz çıkartamadığınız içinde devamlı vücudunuzu uyarıyorsunuz psikolojik muayeneyi kabul etmeniz gerekir

Üye
    ayhancakir Avatarı

Son Giriş
    16.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@hilal72
    Onun için sınavlarımın bitmesini bekleyeceğim.Çünkü psikolojik olarak sınavlardan sonra rahatlayacağımı biliyorum.Üstümden büyük yük kalkıcak.Eğer sorun hala devam ederse son çare psikolojik yardım alıcam.Ama tuvaletimi yaptıktan hemen sonra varmış gibi hissetmem hatta kimi zamanlar acıya benzer şeyler hissetmem idrar yolunda bir enfeksiyonun olduğunun bir belirtisi değil midir ?

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Kronik sistit olabilir.doktor tahlilleri yapmadimi.

Üye
    ayhancakir Avatarı

Son Giriş
    16.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@faruk34
    Tahlillerde hiçbir şey çıkmadı.Kan tahlili,idrar tahlili ve idrar kültürü testi yapıldı.

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

bevliyeye çıktınmı böbrekler falan mesane hepsine bakıldımı eğerki devamlı boğazların şişiyorsa bedemciklerin şişiyorsa yada bademciklerin ameliyatı olup aldırdı isende bu gibi yanmalar olur oğlumdan biliyorum birde hacematı dene işinin ehli bulunduğun yerde hacemat yapan biri varsa yaptır onunda baya faydası var

Üye
    ayhancakir Avatarı

Son Giriş
    16.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@hilal72
    bevliye dediğiniz şey üroloji ile aynı şey oluyorsa tabiki çıktım.Böbreklerde sorun yok dendi.Ultrason çekildi mesaneme bakıldı.Genital bölgeye röntgen çekildi ya da mesane bölgesine.Ya da ikiside genital bölge olarak geçiyor tam bilmiyorum.

Üye
    ahmet95 Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    10:48
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ayhancakir

Ayhan kardeş nasıl oldun düzeldin mi

Üye
    esmeradamm Avatarı

Gerçek Adı
    Ali Yılmaz
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    09:06
    Yaşadığı Yer
    Burdur
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

Bende de ilk defa uzun yolculuklu otobüsle seyahatımda oldu. Her dilenme tesisinde ini tuvalete gidiyordum. Sanki idrar torbası tam dolmuş gibi oluyordu fakat tuvalette gittiğimde birkaç damla yapabiliyordum. Tamamen piskolojik...
    Ayrıca kalınbağırsağı da etkiliyor.

Üye
    ayhancakir Avatarı

Son Giriş
    16.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Tam anlamıyla iyileşemedim ama bu hastalıkla 3.yılım ama size şunu söyleyebilirim eğer ayaklarım üşüyorsa bu durumla çok daha sık karşılaşıyorum.Benim ayaklarım üşüyor mesela bu durum için napıyorum sürekli aktif oluyorum ayaklarımın üşümesine sebep vermiyorum spora gidiyorum sürekli yürüyorum ya da koşuyorum ve bol bol su içiyorum.Spordayken 1-2 saat içinde 1.5 litre su içiyorum ve spordan sonra tuvalete gidiyorum ve inanın bana idrarım hiç su içmediğim zaman ayaklarımın soğuk olduğu andan daha az oluyor.

Eğer idrarınız beyaz şefaf bir renkte ise bu demek oluyor ki ayaklarınız üşümüş ve tuvalete sık çıkıcaksınız demektir.Eğer sarıysa ve yine de sizi çok sık tuvalete çıkartıyorsa problemin psikolojik olma ihtimali var.Çevremdekilerde bana psikolojik olduğunu söylüyor şuan Tekirdağ araştırma hastanesinde tedavi görüyorum fiziksel bir sorunum olmadığından emin olmak için.

Dipnot:Ayaklarımın üşüme nedeni bacaklarımda varis var ve bacaklarımdaki damarlar biraz dar kan az gidiyor ya da zor ulaşıyor olmalı ki ayaklarım üşüyor.

Üye
    ahmet95 Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    10:48
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ayhan kardeş nasıl bir şeyki tam düzelemedin bu psikolojiktir ancak 7 24 olmuyorsa sıkıntı yok bana özelden ulaşırmısın veya facebook adresi falan verir misin niye geçmedi diyorsun seninle konuşmak isterim

Ayhan seninle nasıl iletişime geçebilirim belki aynı sorunu yaşıyorum belki benzer kardeşim ancak konuşmak isterim senle tecrübelisindir bu konuda

Ayhan bir şekilde senle iletişime geçelim kardeşim hem senin için hemde benim için faydalı olacaktır

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Başlığın Etiketleri