Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    serseca Avatarı

Gerçek Adı
    Çagrı
    Son Giriş
    04.04-2016
    Saat
    19:24
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar konu yeri burası mı bilmeden açtım özür dilerim ben 26 yaşında bedensel engelliyim yürüyemiyorum ve sürekli oturur durumdayım haliyl oturan bi insan nasıl kilo alırsa bende kilo alıyorum hiç spor yapamıyorum kilo vermeye çok ihtiyacım var aldığım kilolardan hem sağlık olarak hem görünüm olarak rahatsızlık duyuyorum bana tavsiyelerinizi sunar mısınız lütfen

Üye
    Suskun Mutsuz Umutlu Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    02:51
    Yaşadığı Yer
    AMASYA
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    13

Merhaba , mümkünse hergün tekerlekli sandalyenizle manual olarak güç harcayıp gidiş dönüş olarak 2-3 km gezinti yapabilirsiniz.

Klasik olan bilgilerden ise protein değeri az salata ve çorba tarzı yemekler yiyebilirsiniz.

öğün atlama yerine sık ama hafif kalorili yiyecekler yiyerek zayıflamaya çalışmak daha yararlıdır.

ayrıca kitap okumanızı tavsiye ederim beynin yorulmasıda zayıflamaya yardımcı olabilir

Üye
    serseca Avatarı

Gerçek Adı
    Çagrı
    Son Giriş
    04.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tekerlekli sandalyem akülü daha önce manuel olanı vardı ellerim nasır olmaya başlayınca akülü sandalye kullanmaya başladım aslında benim sabah kahvaltı diye yaptığım saat de çok yanlış 10 da 11 de kahvaltı yapıyorum yediğimi gün boyu eritemediğim için akşama kadar tok tutuyo beni akşam da 5 de 6 da felan dışarda yiyorum dürüm kebap tarzı yiyecekler kitap okuma alışkanlığım da %0 5 ay önce bi kitap aldım 5 ay önce 90.sayfada bıraktım hala duruyor

Üye
    Suskun Mutsuz Umutlu Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    02:51
    Yaşadığı Yer
    AMASYA
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    13

manual olan sandalye duruyorsa onu kullanman spor açısından iyi olur elim nasır oluyor diyorsun haklısındırda. ağırlık kaldırabilirsin dumbell falan . ayrıca yediğin yemekler protein değeri yüksek dürüm kebap ohoooo bunlar kilo yapar dediğim gibi çorba salata tarzı beslen. ayrıca kahvaltıya sabah kalk.

kitap okumayada başla iyi gelir sürükleyici falan güzel bi kitap al .

ellerini başını gövdeni kullanarak spor hareketleri yap mutlaka faydaları olacaktır.

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    129
    Verilen Beğeniler
    78
    Blog Mesajları
    4

Kebap kilo aldırmaz haa ekmek ile gömerseniz ayrı)) kilo almak kolay da vermek çok zor, çok hareket, az yemek gerekiyor maalesef....

Üye
    gadjodilo Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    09:48
    Yaşadığı Yer
    uruguay/santa maria
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

sürün kardeşim, evet sürün. evin içinde asla ve kat'a tekerlekli sandalye kullanma. ışığa yetişemezsin, uzanmaya çalış. olmazsa bi sopa bul yetişemediğin yerlerde kullan. klozete tek hamlede oturamazsın tabure kullan. mutfakta tezgaha yetişemezsin sandalye(tekerleksiz olanlardan) kullan. utanma sıkılma kompleks yapma. dünya güzeli hatun gelse kapıyı açmaya sürünerek git, o yukarıda bir surat ararken birden aşağı bakarlar ya çok eğlenceli oluyor. evin içerisinde tekerlekli sandalye kullanmaya başladığımdan beri stabil kalıcı 14 kilo aldım abartmıyorum. ve iddia ediyorum sakatlar için en güzel spor sürünmek yüzmeden sonra. salona gitmek havuza gitmek imkan ister, para ister, irade ister vs. vs. yapamayabilirsin. ama sürünmek bedava hani şiirde dediği gibi. ve ilave olarak eğer yaşadığın binada temiz, ellerinle çıkabileceğin merdiven bulabilirsen oturduğun yerden merdiven çık in. kilo ve hareketsizlik bir kısır döngüdür. içine düşersen yutar seni. kilo aldıkça daha az hareket edersin, daha az hareket ettikçe kilo alırsın. insan onur ve haysiyetine yakışır biçimde hayatını zorlaştır. rahatta zahmet zahmette rahmet vardır inan bana...

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Fotoğraftaki incir tatlısını yedikten sonra kaç km sürünmek gerekir o kaloriyi yakabilmek için acaba? ))
    Offf çok severim de.

Üye
    serdarski Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar Senturk
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbuL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@serseca

Ellerine eldiven takarsan sanırım sorunun çözülebilir.

Üye
    serseca Avatarı

Gerçek Adı
    Çagrı
    Son Giriş
    04.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

manuel tekerlekli sandalyem yok ki hem hadi kışın yakmaz ama yazın eldiven yakıyor daha önce manuel tekerlekli sandalyem varken kullanıyordum ordan biliyorum neyse manuel sandalyem olmadığı için eldiven işi de olmaz zaten..

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:37
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: gadjodilo
    sürün kardeşim, evet sürün.
    Ben de bu dediğinizi yapıyordum.Sonuçta sürekli kollarımın üzerine yüklenmekten kas düğümlenmesi olmuş.Kolum ve bacağımda aşırı kasılmalar başlamıştı.Doktor kollarıma ve bacaklarıma yüklenmemem gerektiğini ve mutlaka alafranga tuvalet kullanmam gerektiğini söyledi.Bacaklarımı sadece tuvalete otururken kullanıyordum.bu bile zarar veriyormuş.Zaten pek hoşlanmıyordum yerlerde sürünmekten. Kapıma hiç yakışıklı birilerinin gelmeme sebebi bu olabilir mi diye düşünüyordum Artık evde de akülü araba kullanıyorum.Kapıyı da gönül rahatlığıyla açıyorum.Hatta başkalarıyla aynı seviyede olmanın özgüven aşıladığını farkettim
    Kilo almamak için pek fazla bir şey yaptığım söylenemez ama yine de fazla kaçırmamaya dikkat ediyorum.En etkili kilo verme yöntemi de bu olsa gerek.Boğazımıza biraz hakim olacağız

Üye
    Cloud. Avatarı

Gerçek Adı
    Enes
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    spor yapın.neden yapamıyorsunuz çözemedim...