Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    apprentice Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    23.07-2017
    Saat
    22:11
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar selam hakem hastane tarafından 2 kere aldığım Yüzde rapor sgk tarafından beğenilmedi ve araştırma hastanesine sevk edildim. İlk randevum dündü. Temel tekkikler yapıldı. Kan ve EKG halledildi. Eko ve MUGA testi için ileri tarihe gün aldım.

Muga testini sordum doktora, sendeki EF oranını en iyi MUGA bize verir dedi.

Aranızda MUGA testine giren var mı. Giren varsa paylaşımlarınızı beklerim.

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    87
    Verilen Beğeniler
    76

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Teste girmedim, kısaca bilgi şu şekilde.

Radyonüklid ventrikülografi diğer adı ile Multiple Gated (MUGA) ise sol ventrikül ejeksiyon fraksiyonunun ölçülmesinde rutin olarak kullanılan kalbin kanlanmasını ve fonksiyonunu (işlevini) inceleyen, hasta için hiçbir zorluğu olmayan bir yöntemdir

Bu test ile, kalbin pompalama gücünün ne kadar olduğunu, kalp kaslarının hasara uğrayıp uğramadığını gösterir ve kasılması hakkında bilgi verir. Nükleer Tıp Uzmanı tarafından yorumlanmak üzere kalp çevresinden görüntüler alınır. Test egzersiz ile birlikte veya egzersiz olmaksızın yapılabilir. Egzersiz yapılıp yapılmamasına bağlı olarak 60-90 dakika sürebilir.