Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    blue_rose Avatarı

Son Giriş
    19.02-2017
    Saat
    17:57
    Yaşadığı Yer
    Giresun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar.

Yaklaşık 3-4 gündür sol ayağımın diz kapağının çevresinde, aşırı olmamakla birlikte şişlik mevcut. Dizde herangi bir anormallik yok. Ufak bir incinme olduğunu düşünüyorum ama şişlik geçmedi. Genel olarak ilaçlara karşı herangi bir alerjim/sorunum yok. Bana diz şişliğine iyi gelebilecek antibiyotik veyahut ilaç önerebilirmisiniz?

Bazılarınız hastaneye vs. git diyebilir lakin, hastane fobim var. Mümkünse hastaneye gitmeden bir şeyler yapmak istiyorum.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Çatlak veya kırık olmadığından emin olmak için rontgen çektirmeni öneriririm. Ama yok, bunların olmadığından eminsen, şişin inmesi için :
    1- Olabildiğince sık şekilde buz kompresi uygulamalısın
    2- Ayağı yukarıda tutmalısın
    3- Arnica krem kullanmalısın. Bu krem muhteşemdir. Asıl amacı masaj vb. kullanımlar içindir. Ama şişliklerin indirilmesi, çarpmalarda morluk oluşumunun engellenmesi konusunda mucizevidir! Bebeklere dahil herkeste kullanılabilir. Hiç bir yan etkisi bulunmaz. Bizim evin demirbaşıdır

Üye
    blue_rose Avatarı

Son Giriş
    19.02-2017
    Saat
    17:57
    Yaşadığı Yer
    Giresun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @OturanBoğa

Büyük ihtimal egzersiz yaparken bir incinme oldu. Kırık, çatlak olduğunu düşünmüyorum. Dün sabah voltaren krem sürmeye başlamıştım ve şişlik inmeye başladı.
    Teşekkür ederim.