Sayfa 2 / 13 İlkİlk 12345612 ... SonSon
Toplam 195 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    shiva Avatarı

Gerçek Adı
    Arif
    Son Giriş
    05.02-2016
    Saat
    16:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar, bu diyetisyenleri zengin etmeyi bırakın onlar günümüz gıda endüstrüsünü kalkındırmak için yetiştiriliyor. binlerce yıllık insanın evrim sevürenin önemli bir bölümü protein ağırlıklı beslenmeyle geçmiştir insan geneteğine ve ruhuna en uygun beslenme şekli de budur. diyet kitaplarını çok okumak isterseniz alın karatay hocamızın kitabını okuyun. karatay hocamız yine günlük 30 gram doğal karbonhidrata izin veriyor ben atkins diyeti yaptım gün içerisin de ya 10 gram karbonhidrat yemişimdir ya yememişimdir ama hep tok gezdim ve zihnim berraklaştı, uykularım bile dinlendirici oldu çünkü genlerime uygun besleniyordum.

örnek menu

sabah : yumurta, (pastırma,kuru et), domates, zeytin, peynir

karbonhidrat almadığım için öğlen bir açlık hissetmedim, gün içerisinde yoğurt ayran dışında bir şey yemedim içmedim.

akşama doğru istediğim kadar et yedim

bitti.... bu kadar ne kalori hesabı var nede ne yesem derdi var. istediğin kadar protein ve sebze....

Üye
    Hayaldünyası Avatarı

Gerçek Adı
    Hayâl
    Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    23:31
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tmm Sevda yarindan itibaren seni kontrol edecegim...Magus harika bir basari tebrik ederim seni...simdi kac kilosun..spor yaptin mi...nasil verdin detayli anlatir misin...Bir de ben kalori saymiyorum...Karatay diyetinde kalori zaten yok...vucut icin gerekli olan karbonhidrati da tahilllardan(fasulye mercimek bulgur) veya cerezden aliyoruz bu nedenle unlu gidalar ekmek makarna pirinc tamamen yasak...Sence spor yapmadan bu diyetle verebilir miyim Magus?

Üye
    shiva Avatarı

Gerçek Adı
    Arif
    Son Giriş
    05.02-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

spordan kastın spor salonuysa gitmedim sadece yürüdüm ve merdiven çıktım yani sıradan hayatımın içinde egzersiz arayışı yaptım. böyle haftada 3 ile 4 kilo arası veriyordum 15 haftalık bir zamanda ideal kiloma ulaşmıştım eğer ortopatik bir engeliniz varsa iki tane hafif dumbell alıp kol kaslarınızı güçlendirip metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz ama hiç bir spor yapamıyorsanız bile üzülmeyin verirsiniz haftada 3 4 kilo olmasa da taş devri beslenme şekliyle her şekilde verirsiniz yalnız gece yatağa girmeden önce 4 5 saat önce yemeği kesmek şartıyla zaten akşam et yerseniz gece yatana kadar tok kalırsınız. insanı şişmanlatan ve hastalanmasına neden olan karbonhidrattır. şeker aynı uyuşturucu gibi bağımlılıktır yalnız iki gün yemezseniz eksikliğinizi hissetmiyorsunuz. ekmek yerine tere, marul, yeşillik yeyin daha sağlıklı olacak ve kendinizi iyi hissedeceksiniz.

Üye
    Hayaldünyası Avatarı

Gerçek Adı
    Hayâl
    Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cok tsk ederim Maguscum...ornek oldun motive ettin beni siteye girdikce burdan beni kontrol eder misin?

Üye
    reco61 Avatarı

Gerçek Adı
    recai
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    16:18
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaz geliyor bende bu sayfadan nasibimi alayım bakalım en çok yemek hangi diyette var

Üye
    shiva Avatarı

Gerçek Adı
    Arif
    Son Giriş
    05.02-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tabi hayal sadece karbonhidrattan uzak dur

- her türlü meyve, meyve suyu, şekerli şerbetler, pekmez ve bal yasak
    - tatlı, pasta, süt ve sütlü tatlılar tümden yasak
    - makarna, pirinç ve ekmek yaklaşma bile

geriye kalan her şey serbest dünyanın en güzel gıdası et ve yumurtadır. daha ne olsun .... istediğin kadar ye bu arada geçen gün bir belgesel izlemiştim bir deney yapıyorlardı deneklerden bir gruba 30 gün boyunca kalsiyum miktarı fazla besinler veriyorlar diğerlerine aynı kaloriden kalsiyumdan fakir besinler veriyorlar aradan 30 gün geçiyor kalsiyum ağırlıklı beslenen diğer gruptan 2 ile 5 kilo arasında fazla vermişlerdi yani araştırmalar gösteriyor ki, kalsiyum yağ yakımını hızlandırıyor. o halde diyetine yoğurt, ayran ve peyniri yerleştir farkı görürsün.

Üye
    Hayaldünyası Avatarı

Gerçek Adı
    Hayâl
    Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Karatay diyetinde SUT yasak mi bak sasirdim simdi?Bir de glisemik indeksi dusuk meyveler benim bildigim gunde bir iki tane serbst mesela kuru kayisi veya yesil elma gibi?

Recai arkadasim hosgeldin aramiza...yarin aksam yeyip ictiklerini yaz tamam mi artik kontrolum altindasin...

Üye
    shiva Avatarı

Gerçek Adı
    Arif
    Son Giriş
    05.02-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayal, ben atkins diyetini uygulamıştım sağlıklı karbonhidrat bile yediğim günler olsa bile genelde yemiyordum. atkins diyeti, karatay diyetinin katı hali diyebiliriz. kilo fazlam 40 olduğu için işi sıkı tutuyordum anlayacağın. karatay hocamız, sağlıklı karbonhidratlara izin veriyor ve iyide yapıyor. eğer onu okursan günde sadece 30 gram şekere izin verdiğini göreceksin buda bir tane meyve demek oda glisemik indeksi düşük meyvelerden biri olmak ve gündüz yemek şartıyla. son araştırmalara göre keçi ve manda sütünü bilmiyorum ama inek sütü çok zararlı bir gıda. mesela süt en çok abd'de tüketiliyor ve kadınlarda en çok osteoporoz bu ülkede görülüyor keza japonya süt tüketimin de geride bir ülke ama kadınları daha sağlıklı bir yaşlılık geçiriyorlar. robert cohen, abd için şöyle söylüyor: ‘eğer süt ürünleri aniden ortadan kaybolsaydı neler olurdu? belki abd, öldürücü hastalıklar listesinde 1 numara olan kalp hastalıklarının sorumlusu olan kollestirin problemi olmayan bir ülke olurdu. kanser sorunu olmayan bir topluluk olurduk. büyük bir ihtimalle çok daha az; lösemi, enzefalitis, menenjit, diabet, osteropoz, artritis ve alerji vakalarımız olurdu.’"

karatay hoca kitabında bu konuya değinmişti. süt yerine ayran ve yoğurdu tercih etmeni öneririm bunların içinde ki, kalsiyum vücut tarafından emiliyor yok ben sütten vazgeçemem diyorsan keçi sütü çıkmaya başladı piyasaya onu tercih et derim.

Üye
    Hayaldünyası Avatarı

Gerçek Adı
    Hayâl
    Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu konuyu arastiracagim ama soylemen cok iyi oldu...sutu pek sevmem...arada bir tarcinla iciyodum...artik icmeyecegim...İki gunde bile vucudum diyete alisti...cok uyuyordum artik sabahlari ise gitme krizi yasamiyorum Tskler Magus iyi haftasonlari ve iyi geceler diliyorum Forumdaki herkese de iyi geceler...Biraz Beyaz Sovu izleyip uyuyacagim

Üye
    shiva Avatarı

Gerçek Adı
    Arif
    Son Giriş
    05.02-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

önemli değil hayal iyi geceler iyi uykular

Üye
    rapaic Avatarı

Son Giriş
    03.06-2015
    Saat
    15:46
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben dukan+karatayla 30 kg verdim tecrübelerimi paylaşabilirim size yazdım görüşmek üzere

Üye
    Hayaldünyası Avatarı

Gerçek Adı
    Hayâl
    Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Rapaic arkadasim ozel mesajlasmiyorum...Hem tecrubelerinden diger kalori arkadaslarimiz da yararlanir...Buraya yazarsan sevinirim...İyi geceler

Üye
    S3WD4 Avatarı

Gerçek Adı
    sevda özden
    Son Giriş
    04.10-2017
    Saat
    09:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    1

ii geceler bende baktımda karatay dietine çok bişey yok baş koydum 15 kilo gidicek

Üye
    Hayaldünyası Avatarı

Gerçek Adı
    Hayâl
    Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gunaydin...Herkese mutlu hafta sonlari arkiler Erken kalkiyoruz ac karnina iki bardaksu iciyoruz...Saglikli besleniyoruz. Aksam yediden sonra gunluk bildirimlerinizi yazin arkadaslar....Diyet arkadaslarima sabirlar diliyorum...Dualarinizi bekliyorum

Üye
    ataseven Avatarı

Son Giriş
    20.10-2016
    Saat
    16:37
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu karatay diyeti nasil bisey aciklarmisiniz bende uygulayabilirmiyim acaba lutfen yardim otuz kilo fazlam var

Sayfa 2 / 13 İlkİlk 12345612 ... SonSon