Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 28 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mustafanın annesi Avatarı

Son Giriş
    16.11-2015
    Saat
    02:12
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaslar, icimizde reiki ile ugrasan,reiki hakkında bilgi sahibi olan kimse varmı?Varsa bana buradan ya da özelimden bilgi verebilirmi?
    Sorma sebebim şu. Mustafanın hastalık hikayesini bilen biri benimle irtibat kurdu telde ve mustafa icin cok üzüldüğünü,hocasının mustafaya uzaktan enerji yollayarak tedavi etmeye calısacagını iddia etmesi. Hic bir karsılık almadan. yani Mustafanın resmi su an Japonyada usta reiki uzmanlarının elinde ve Mustafaya uzaktan enerji yolluyorlar. Benden sadece mail yoluyla resim istediler ve ben de bunu yolladım. İstedikleri bu kadar. Ama ilginc bir sey oldu arkadaslar. Asla abartı degil inanın. Mustafada bazı olumlu seyler gözlemliyorum son 2 gündür. Bunları anlatmayacagım ama hayretler icinde izlediğimiz ilginc hareketler.
    Bu gün o kisi ile irtibat kurdum ve enerji yollanmaya basladımı diye sordum,ilginc,2 gündür Mustafaya yogunlasmıslar..... Mustafaya enerji yolluyorlarmıs beyin gücü ile. Bana cok mantıklı gelmiyor ama, yine de gözlemlediklerim beni hayrete düsürüyor ve bilgi sahibi olmak istiyorum bu konuda.
    Sevgiler...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Aman gözünüzü seviim böyle şeylere itibar etmeyin. Külliyen yalandır... Hadi karşılıklı olsa, en azından hasta üzerinde olumlu bir psikoloji yaratır ve bu geçici de olsa bir rahatlama sağlar dicem ama, hem mekansal birliktelik söz konusu değil, ve hem de psikolojisi düzelecek olan kişi siz değil, mustafa; ve sanmam ki Mustafa bu Japonya'dan gönderilen (!!!) psikolojik rahatlamanın farkına varsın.
    Bu tür "alternatif" saçmalıklarla o kadar karşılaştım ve o kadar büyük yıkımlar yaşayan insanlar gördüm ki, inanın umuda kapılıp eli boş ortada kalıvermek -hadi para kaybetmediğinizi varsayayım- insanda onarılması güç hasarlara yol açıyor.
    Belki haddimi aşmış olacağım ama, inanın Japonya'da bahsi geçen hoca moca yoktur bile! Hepsi kandırmacadan ibaret... Umut tacirliği...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mustafanın annesi Avatarı

Son Giriş
    16.11-2015
    Saat
    02:12
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yaa Bülent psikolojik rahatlama degil.Yok bende cok itibar etmiyorum ama cocuk acaip enerjik oldu iki gündür.Yapamayacagını bile bile,kosmak falan istiyorHatta kosuyormus gibi tekerlekli sandalyesinde ayaklarını tepistirip duruyor.Bana anne belki kosarım kaldır bakalım falan gibi tekliflerde bulunuyor.Ben kollarından kaldırıp tutuyorum,yerinde ayaklarını hareket ettirmeye calısıyor.Hatta bir keresinde ben öyle yaparken beni bırakıver belki kosarım dedi.Bunu denemedim tabii.Cünkü diger sekilde bütün yükünü ben alıyorum üstüme.Ama Bacagını düzeltmek icin bile benim yardımıma ihtiyac duyan Mustafa sürekli ayaklarını hareket ettirip duruyor falan.Yok yıkılacak gibi ümit baglamıyorum.Ama sadece gözlemliyorum.CİMCİME,SEN BANA ÖZELDEN REİKİ İLE UGRASAN ARKADASLARIMIN İSİMLERİNİ VER NE OLUR.BU İSİ İNCELEMEK İSTİYOROUM BEN.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Bir konuya açıklık getirmek istiyorum:
    Ben bu konuda (ya da başka bii konuda) çekincelerimi belirten bir mesaj yazdığımda, bu mesajım, 'başkaları benim aksimdeki görüşler yazmasın' gibi algılanmasın. Sonuçta benimkisi de buradaki dört bin üyeden biri gibi şahsi görüştür. Yani aksi görüşlerin önünü tıkamış olmayayım...
    Sadece şunu bir kural olarak bilmemiz yeterli: Herkes her türlü görüşü yazabilir, ama yazarken unutmamalıdır ki, başkalarıı da sizin yazdığınız mesajın/görüşün tam karşısında görüş/mesaj yazma hakkına sahiptir. Yani görüşünüzü yazarken, bu tam karşınızdaki görüşü dinlemeyi hazmedebilmelisiniz. Buna sabrınız yoksa, lütfen mesaj yazmyın

Not: Elbette bu konuyu şimdi ve burada yazmamın hiç bir özel nedeni yok. Yani bu başlıkta böyle bir "hazımsılık" olduğunu asla söylemiyorum; yok da zaten. Ben sadece, yazdığım mesajla başkalarının görüş yazmasını engellememek ve önlerini açmak istedim...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Tuba Avatarı

Gerçek Adı
    Tuba
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:26
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Düşünce gücünün getirilerini asla yadsımamak gerekir.Reiki ve benzeri yöntemler bizlere sadece katkı sağlayabilir. Bir kas hastasını maratoncu hale getiremez ancak inanarak, sabırla ve doğru ellerde uygulandığı müddetçe getirileri olacaktır. Üst üste koyulmuş onlarca tuğlayı hiç bir kol gücü kıramaz. Bunu yaptıran uzun süreli uğraş, inanış ve düşünce gücüdür.
    Ben reikiden faydalandım ve bir süre devam ettim. Üstelik bunun karşılığında benden maddi bir talepte bulunulmadı. Ancak il değiştirmek zorunda kaldığım için devamını getiremedim. Aynı hastalığa sahip arkadaşlar beni anlayacaklardır, kas hastasıyım. Çok sık düşme tehlikeleri atlatıyordum ve bana verdiği zararlar yıpratıcı oluyordu. Gözle görülür şekilde önce bu sürecin uzadığını sonra da yok denecek kadar azaldığını gördüm.

Üye
    semra çetindağ Avatarı

Gerçek Adı
    Semra
    Son Giriş
    06.09-2012
    Saat
    00:17
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Düşünce gücü ile tedavi batıda incelenmiş ve çoğu sağlık merkezlerinde destek tedaviye dönüştürülmüştür ,benimde reikile uğraşan arkadaşlarım var inanırım büyük şehirlerde uğraşan çok fazla insan var mustafanın annesi onlardan bilgi almalısın bence ben sadece destekliyorum ve inanıyorum bunu sölemek istedim bir enerjidir o ve görüyosun mustafayı hoplatıyo ne güzel yürüyecek günlerini hep beraber paylaşmak dileğiyle öperim mustafayı :lol:

metin7430
    Misafir Üye
    metin7430 Avatarı

beyin dalgaları o kadar zayıftır ki 6 milyar insan toplansa üretecekleri beyin enerjisi 6 milyar insanın sıdığı alandan bile az yerleri etkiler bence bilim dışı sadece bir inanç biçimi o kadar. ama yaşam felsefesini uygulamak zaten rahatlatır iyileştirme ise düşüncenin yayılması için söylenen şeydir. nasıl bir müslüman yada hıristiyan ister dinleri yayılsın illa maddi çıkar gerekmez duygusal çıkarlarda söz konusu olabilir işte umut dunyası birşey diyemem insan en üstün varlıktır ama o kadarda abartmayın

farmakolojide (ilaç bilimi) pleselbo etkisi denen bir durum vardır ilaç yerine şeker verirler ama derler ki seni kesin iyileştirecek sonra bir bakmışınız ağrı dinmiş herşeyin başı moral ve motivasyondur her zorluk atlatılır yeterki doğru düşünelim Hayatı zor yapan düşüncelerimizdir saygılar

Üye
    mavigul Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba

Reiki ile uğraşan biri ile tanışmıştım. Seans yaparak benim çarklarımı (vücutta 7 çark var, yani boşluk) açmıştı. Seanstan sonra 21 gündü galiba, kendime seans yapmam gerekiyordu ama sağlık sorunlarımdan odaklanamadım. Reiki de evrensel enerji söz konusu. O yüzden para almıyorlar. Eğitimleri için para alıyorlar sadece. Beyin gücü değil, evrenin enerjinin yönlendirilmesi durumu var. Elimde bu konuda bir döküman var, isteyene verebilirim. Internette de bir sürü döküman bulunabilir. Ben Mustafa'ya faydası olduğuna inanıyorum. Yalan olduğunu düşünmüyorum, çünkü Reiki eski bir felsefe. Yine de mucize beklemeyin derim. Sevgiler..

Üye
    oxygen Avatarı

Gerçek Adı
    Murat BB
    Son Giriş
    09.10-2014
    Saat
    10:50
    Yaşadığı Yer
    Karsiyaka
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bana göre sadece resime bakarak etki yaratmak, reikiye değilde büyücülüğe girer. Reiki bambaşka bir şey. Karşılıklı etkileşim olmadan reiki olamaz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Discovery kanal'da "Efsane Avcıları" diye bir program var. Bayılıyorum o programa. "Şöyleymiş, böyleymiş" denilen her efsaneyi birebir deneyerek gerçe olup olmadığını test ediyorlar.
    Geçen hafta akapunturun sigara bırakma üzerindeki etkilerini "avladılar"!
    Genç bir adam var. 1 hafta önce sigarayı bırakmış. Fakat yeniden başlamak üzere... Bunun üzerine Çin'den gelen çok ünlü bir akapunktur uzmanından yardım istiyor. Ve seanslar başlıyor. Haftada 3-5 gün seans oluyor. Uzman yatırıyor adamı ve her yerine bişeyler batırıyor. Bi seansta cetve, öbüründe pergel, diğerinde domates sapı vs. vs. 2-3 hafta sonra çocukla konuşuluyor. Çocuk, uzmanın tekniklerinin değişik olmasına karşın, sigarayı bırakmasına büyük fayda sağladığını söylüyor Son seansta uzman çocuğa kürdan veriyor. Bunları, diyor, canın sigara istediğinde kulağına batır....
    Çocuk sigarayı bırakıyor Her şey süper...

Gel gör ki adam uzman değil. Çin lokantasında aşçı Yaptığı şeyerin akapunkturla uzaktan yakından alakası yok Ama karşısındakine güvenen ve kendini odaklayan hasta psikolojik olarak kendini iyi hissediyor/iyileştiriyor...

Bu çok da kötü bişey değil tabii. Sonuçta iyi olsun da... Ama gene de neyin ne olduğunu bilmekte yarar var

Üye
    oxygen Avatarı

Gerçek Adı
    Murat BB
    Son Giriş
    09.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karsiyaka
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben insanların içinde bir enerji olduğuna inanıyorum. Bu enerjinin merkezi beynimiz. Beyni kullanmayı hiç bir insan bilmiyor maalesef. Reiki ise çok çok azda olsa beynimizi kullanarak bu enerjiyi açığa çıkarıyor.

Menekşe'nin amcasını görünce iyi olmasını da bu enerjinin ortaya çıkmasıdır. Kendi farketmeden beyni olumlu enerji yayıyor. Buna da halk dilinde psikolojik rahatlama deniyor. Sonuçta reiki amcanın yaptığını yapmış oluyor, amca her ne kadar reikiden anlamasada...

Ne dersiniz Menekşe Hanım. Haklı olamaz mıyım?

Üye
    Gothica Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha C.
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    15:24
    Yaşadığı Yer
    Kırgız Yurdu Ulupamir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    3

İLK DEFA DUYUYORUM BÖLE BİŞEYİ. AMA YARARI OLACAKSA NEDEN DENENMESİN Kİ??

Üye
    Gülcan83 Avatarı

Son Giriş
    17.09-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bu yıl reiki yapanlarla tanıştım yani bu konuda eğitim almışlar ve onların deyimiyle bu işin ustalarından el almışlar(bunun tam tanımını yapamadım)
    Ben yazın o sıcağında çok kötü üşütmüştüm ve öksürüyordum sürekli,birde titremelerim vardı.
    Bana hastalığımın geçmesi için enerji vermek istediklerini söylediler.Bende bu konuda reiki,telepati içerikli kitaplar okumuştum ve merakımda var bu konuda ama hiç seanslarını görmemiştim.
    Bana enerji vermeye başladılar bu enerji verilirkende dua ediyordu buna şaşırdım.Vücutta belirli noktalar var (akapunktur gibi)o noktalara parmak ile temas ediyor ve enerji veriliyordu.Seans bitti bende umut ediyorumki bir anda çok iyi olucam ama nerdeeee ben haftalar geçti yinede iyi olmamıştım.

Yani demek istediğim şuki;ben ilgisi olan biri olmama rağmen ve uzaktan değil birebir temasla seans yapılmasına rağmen faydasını alamadıysam ya yapanlar enerji vermeyi bilmiyor yada gerçekte böyle bir iyileştirme (alternatiftıp)yok.

Üye
    oxygen Avatarı

Gerçek Adı
    Murat BB
    Son Giriş
    09.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karsiyaka
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hiç kimsenin bir başkasına enerji veremez. Herkesin kendi enerjisi vardır ve bu enerjiyi sadece kendine kullanabilir. İkinci bir kişi de sadece enerjinin açığa çıkması için yol gösterip, yardımcı olur...

OXYGEN

Üye
    kesfet Avatarı

Son Giriş
    13.01-2014
    Saat
    17:36
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    reikiye master önder ergin beyle tanıştım hayatımda ciddi değişikler yaşadım. izmirde reiki bir ve ikiyi aldım
    Saygın nlp'ye bağlı çalışıyor,alsancakta
    üçü de ondan almak istiyorum inşallah
    sadece reiki konusunda değil,tüm spiritüel konularda kendini oldukça geliştirmiş biri
    ve bildiğiniz gibi herşey aslında sistemin bir parçası,bütünlük çerçevesinden bakabilmek,o şekilde bu yolda ilerlemek lazım,o yüzden bilinçli bir rehber şart
    etrafımda reiki öğrenmek isteyenleri de gözüm kapalı ona yönlendiriyorum
    bir de uyumlandın hadi eyvallah olmamalı bu işler,bu bir yolculuk ve her an desteğe ihtiyacınız olabilir,sorularınız olabilir,ben bu konuda kendisinden her zaman destek görüyorum
    artı reikide niyet de önemlidir,uzmanlık ister,zaten üçüncü göz filan açık olduğu için,size bakar,durumunuzu analiz eder ve size özel niyet verir çalışmanız için
    ayyyyy canım hocam ))

Sayfa 1 / 2 12 SonSon