Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    BEYCUR Avatarı

Son Giriş
    03.02-2014
    Saat
    10:26
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selamün Aleyküm ben 1 yıldır ülseratif kolit hastasıyım yasım 22.. Askere gitmeyi düşünüyorum ama bana çürük raporu verirler mi ? yada verirlerse nerelerde çalışabilirm ? şuan özel bir hastanede bilgi işlemciyim..

Burdaki bazı doktorlara soruyorum yeterli bilgi edinemedim bu yüzden soruyorum.. Hastalığım için Salafolk tablet ve panto miğde koruyucu kullanıuyorum.. 5-6 aydır kanama ve ishal olmuyorum bu iyi bir sonuc olması lazım dimi ? ilaçlarımı devamlı kullanuıyorum ama lahmanları kullanamıyorum..
    Ve bu mevsim değişikliğinde tekrar baslıyomus kanamalar ve miğde agrıları , onları zamanları bilen var mı ?

Bana yardımcı olursanız sevinirim ?

Üye
    sesene Avatarı

Gerçek Adı
    Selim ERDEM
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Gecmis olsun.

Ulseratif Kolit : Kalin bagirsagin kronik iltihabi hastaligidir.

Askere alinacaginizi dusunmuyorum.

Onerilen ilaclari duzenli kullanin. Kontrol gunlerinize mutlaka gidin.. Lavman , hastalik aktifken kullanilir. Hekiminiz farkli 1 tedav onermisse buna uyun.

Mide agrilarinizin Ulseratif Kolit ile ilgisi yok.. Midede baska sorununuz vardir. Cunki Ulseratif Kolit sadece kalinbagirsak + rektum hastaligidir.

1 uyari : UK ye bagli baskaca hastaliklar gelisebilir. Ornek.. Artrit gibi.

Üye
    HOŞCAKAL Avatarı

Son Giriş
    10.10-2017
    Saat
    11:13
    Yaşadığı Yer
    .............
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    10

Askere gitmeyi düşünüyorum ama bana çürük raporu verirler mi ? verselerde işinize yaramaz..sadece askerlik için geçerli o rapor.. hastaneden memnun iseniz, o hastaneden özürlü raporu çıkartın vergi indiriminden faydalanın..sesene tüm sorularına cevap yazmış sağolsun..moralinizi yüksek tutun işi oluruna bırakın..

Üye
    CEMAL82 Avatarı

Son Giriş
    06.03-2015
    Saat
    11:53
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba;

Öncelikle herkese acil şifalar diliyorum. Forumda ilk kez yazıyorum, bir hafta önce hemoroid ameliyatı oldum. Ameliyattan önce sürekli dışkılama hissi vardı ve kanlı dışkılama yapıyordum. Doktorumun ameliyat öncesi kontrolünde hemoroid, fissür ve garip bir şeyler olduğunu söyledi. Ama hemoroidimin ağrısı dayanılmaz olduğu için hemen ameliyat oldum. Şuan hemoroid ağrılarım geçti ama günde 2 yada 3 kere dışkılama isteği oluyor ve en az birinde sadece gaz çıkarıyorum ve bu esnada ve diğerlerinde de kanamam oluyor. Hiç bir ağrım yok ve sadece karnımda şişkinlik hissediyorum. Doktorum kanamanın normal olduğunu UK olabileceğimi ameliyat etkisinin iyileşmesi için 2 ay gerektiğini ve sonrasında kolonoskopi olmamı söyledi ama şuan çok tedirginim. Lütfen biraz bilgi verebilir misiniz?