Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 27 mesajın 16-27 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dafs Avatarı

Son Giriş
    16.01-2014
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ya siz inanmayın ısırdı ısırdı. bu hayvanın dişleri yok mu yahu? niye ısırmasın? sinirlendi ısırdı işte. kediler ne sırnaşık hayvanlardır bilirsiniz... 5 dakka sonra yeniden sırnaştı. sonra 4 saat boyunca o kediyi gördüm, belki de bu yüzden olay günü fazla vesvese etmedim... ama şimdi uzaktayım ya, şu anda napıyor kim bilir kuduruyordur gibi düşünceler beynimi kemiriyor, artı arkadaşımla da kavga ettim moralim bozuk falan, finallerin stresi de eklenince "ya ben de hastaysam?" pireli düşünceleri aklı işgal ediyor...

Üye
    Kemalaydın Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal Aydın
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Bugün, varsa yakınınızdaki Kuduz Tedavi Merkezi'ne gitmelisiniz. Böyle bir merkezi bilmiyorsanız bir devlet hastanesi acil servisine başvurun. Henüz geç kalmış değilsiniz. Hatırlatıcı doz aşı yapılması gerekir.

Üye
    dafs Avatarı

Son Giriş
    16.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hatırlatıcı doz aşı ne demektir sayın kemal aydın? 1 doz gibi bişey mi. benim en son isteyeceğim şey 4 kez daha aşı olmak. lütfen henüz geç kalmamışsınız gibi şeyler söylemeyin ya. kimse mi düşünmüyo benim saldırıya uğradığım muhitte kuduzun görülüp görülmediğini falan. ay bu internet insanları daha çok paranoyak edicek. aslında ben kendimi paranoyak bulduğum için birileri "rahat ol, kuduz muduz kalmadı 21. yüzyılda" gibi sözler bekliyorum ama siz ölecekmişim gibi konuşuyorsunuz. sitem etmiyorum, sadece 2 yıl önceki şeyleri tekrardan yaşamak istemiyorum.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

En yakın sağlık kuruluşuna gidin hemen eskiden beni de ıştırmış göbekten 12 adet iğne ihmal etme kardeş...

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    04.10-2017
    Saat
    15:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Kedilerin ağzında çok fazla sayıda hastalık yapan mikrop vardır. Bundan dolayı ısırılan yerde iltihap gelişebilir. Hayvanın ısırdığı yerdeki yarayı güzelce temizleyin. Bunun için bir antiseptik veya sabunlu su kullanabilirsiniz. Isırılan kişi, özellikle tetanoza karşı aşılı değilse, hemen bir doktora başvurun. Hayvanın davranışları da kuşku veriyorsa (tanımıyorsanız, salyaları akıyorsa, vb.) kuduz aşısı yaptırın.

Üye
    arsem Avatarı

Son Giriş
    18.05-2016
    Saat
    17:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bişe olmas benide çok ısırdı öle olsam ben olurdum kuduz.. kediyi fazla kızdırmısın anlaşılan

Üye
    dafs Avatarı

Son Giriş
    16.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ugir Mesajı Gör
    Kedilerin ağzında çok fazla sayıda hastalık yapan mikrop vardır. Bundan dolayı ısırılan yerde iltihap gelişebilir. Hayvanın ısırdığı yerdeki yarayı güzelce temizleyin. Bunun için bir antiseptik veya sabunlu su kullanabilirsiniz. Isırılan kişi, özellikle tetanoza karşı aşılı değilse, hemen bir doktora başvurun. Hayvanın davranışları da kuşku veriyorsa (tanımıyorsanız, salyaları akıyorsa, vb.) kuduz aşısı yaptırın.
    ben ıslak mendille sildim değerli arkadaşım. 2 yıl önce neler yaşadığımla karşılaştırıp duruyorum sürekli. şişliye gitmiştim ve kuduz aşısı vurduktan sonra "neden tetanos da vurmuyosunuz?" diye sorduğumda "bebekliğindeki aşılar seni korur demişlerdi, 16 yaşındaydım. inanamadım ama onlara uymaya devam ettim ve günler geçti, tetanos riskinden kurtuldum. o yüzden aynı hastaneye gitsem aynı muamelelerle karşılaşıcam, aşı kartımı da bulamadığımı söylemiştim.

yaram korkunç değil. camla kesilmiş gibi, yani çok normal. düşüp aynı yarayı alsam bu kadar takmayacaktım. hayvanın davranışları çok normal . beni ısırdıktan 5 dakka sonra geldi sırnaştı, kediler böyledir. sonra da 4 saat boyunca falan uyudu gayet huzurlu bi şekilde. hayır başka kedi,ler olsa, onlar grip salgını sırasında hapşırıyor, bıyıklarından mikrop aktığı falan görülebiliyordu. bunuysa haftalardır göryorum sağlıklı bir şekilde, haftalardır seviyorum/seviyoruz.

yani kediyi tanıyorum. doktora gittiğimde vereceğim ilk cevap bu. kediyi tekrar görmem ve tanımam %100 ihtimal. hasta olmaması ise, bence %90 ihtimal. ben "gitsem mi gitmesem mi," diye dü
    şünene kadar belli bi zaman geçicek zaten. bu akşam yılbaşı ve kutliycaz. sonraki günlerde de finallerim var... o yüzden bu kadar tembelim. aslında bu konuda bilgisi olan doktorlar falan arıyorum adam akıllı ne yapacağımı anlatacak, doktorsitesinde bir tane buldum, yaşlı, tecrübeli olduğu anlaşılan bi doktor. aşı yaptırmama gerek olmadığını söyledi.

ve @arsem, haklısınız. kediyi ittirdim resmen. çirkefe taş atma üstüne sıçrar diye bi atasözü var. bide kedi, gerçekten ormanlık bi bölgede falan da değil ki bi vahşi hayvanlar tarafından ısırılsın, sonra da gelsin beni ısırsın diyeyim. üniversitenin içinde olan bi kedi.

ama dediğim gibi, sorun bu aşının korumasının 2 yıllık olması. 2 yıl önce 5 yıllık falan korumalı bi aşı yapsalardı kafam rahat olucaktı... şimdi belki arkadaşın dediği gibi koruma aşısı yapılması gerekiyor ama bilmiyorum... emin deilim... internettekiler gitmem konusunda ısrar ederken, ailem yanaşmaz bu fikre.

Üye
    Liljan Avatarı

Gerçek Adı
    Liljan
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

kedileri çok severim beni defalarca ısırdılar hiç birşey olmuyor endişe etmeyin lütfen

Üye
    reco61 Avatarı

Gerçek Adı
    recai
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    16:18
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ne ısırıkmış onlarca yorum oldu hala bi çözüm bulunamadı.Aslında bu toplum olarak ne kadar cahil olduğumuzun götergesi.
    Sevgii ısırılan kardeşim 21. yüzyılda kuduzmu kalır deme Allh başa vermesin rezervuar hayvanları(tilki kurt yarasa hatta yarasa olan yerde solunum yolu ile ısırılmadan bulaşailir) yok etmedikçe kuduzda kutulmak imkansızdır işte bu yüzden evcil hayvanlara kuduz aşısı yaptırılır.Sokak hayvanı tarafından ısırılan insanlarada koruma amaçlı hastanelerde aşı yapılır.Hatta kuduzun uzn bir inkubasyon süresi vardır yani ısırıldıktan 4 gün ile 4-6 yıl arasında hastalk belirtileri ortaya çıkabilir ve tedavisi yoktur Şüpheli olaylarda Mutlaka aşı yapılması gerekir.
    ikinci olay ise insanlarımızın bu konularda ne yapması gerektiğini bilmemesidir.Sokak hayvanı tarafından ısırılan kişi belediyeye haber verip belediye veterineri tarafından o hayvan kontrol altına alınması gerekir zaten belediye görevlileri sizden tel. iletişim bilgilerinizi alır o hayvanı gözetim altında tutar size ne yapmanız gerektiği hakında bilgi verirler .Gözetim altında tutmalarının sebebi de ısıran hayvanda bir hastalık olup olmadığı varsa zoonoz olup olmadığını anlamak içindir buna göre size bilgi verilir ..

Üye
    dafs Avatarı

Son Giriş
    16.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

haklısınız... boğaz ağrım dışında şüphelenilicek bi durum yok...

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

selda* sitemizin huysuz kedisidir ama daha kimseyi ısırmadı. sadece tırmalıyor.

Üye
    Birol Koç Avatarı

Gerçek Adı
    birol
    Son Giriş
    12.05-2016
    Saat
    01:03
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kapatın artık bu konuyu kedi ....... görmüş yaram var zanetmiş

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12