Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kartal6002 Avatarı

Gerçek Adı
    osman karataş
    Son Giriş
    26.02-2015
    Saat
    12:52
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar yaygın anksiyete bozukluğu ile anksiyete bozukluğu arasındaki farkı bileniniz varmı.raporumda f41.1 yazarken şimdi f41.8 yazıyor.şimdiden teşekkürler

Üye
    Ünmehan Avatarı

Gerçek Adı
    Ünmehan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bildiğim kadarıyla; anksiyete bozukluğu kaygı bozukluğudur. insanın kaygılanması normaldir. fakat kaygılanma kontrol edilemez hale geldiğinde ve hasta bunun normal olmadığını bildiği halde engelleyemediğinde oluşur. halk dilinde evfam olarak bilinir.
    F41.1=yaygın anksiyete bozukluğu ise; vücudun bu kaygı haline verdiği fiziksel tepkilerde eşlik edince oluşur. Hasta devamlı kaygılı olur. Herhangi bir tetikleyici olay olmadan da kaygı bozukluğu yaşar. Fiziksel olarak bir hastalığı olmadığı halde hasta bazı şikayetlere sahiptir. Kalp hastası olmadığı halde çarpıntı yada kalp kriz geçirdiğini sanma. tansiyonu normal olduğu halde yükseldiğini yada düştüğünü sanmak gibi.
    F41.8=kaygı bozukluğunun başka yerde sınıflanmış olanıdır. Genelde kaygı durumuna tepki olarak histerik cevaplar veren hastalarda kullanılır.Hasta daha dokunulmadan çok acıdığını söyleyerek bağırmaya çığlık atmaya başlayabilir.

Üye
    kartal6002 Avatarı

Gerçek Adı
    osman karataş
    Son Giriş
    26.02-2015
    Saat
    12:52
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    çok teşekkür ederim.heyet raporuna başvuracaktım 9 aydır dr ye gidiyorum.oran cetvelinde anksiyete bozukluğu diye birşey yok o yüzden sordum.psikiyatri olmadan yüzde 35 alıyorum.