Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Bayrakdar Avatarı

Son Giriş
    10.12-2015
    Saat
    00:25
    Yaşadığı Yer
    İst
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    SlmZaturre aşısı sorduğum tüm ecz.yoktu.Dr.yazdi ve olmam gerektiğini söylüyor.bulma şansım varmidir.?

Üye
    Kemalaydın Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal Aydın
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Geçici bir süre için kalmamıştır. Yakında yeniden piyasaya verilir. Koruyuculuğun erken başlamasında elbette yarar vardır ama çok acele etmenizi gerektirecek bir durumunuz olduğunu düşünmedim. Zira yaşamsal açıdan çok öncelikli ve çok riskli hastalar için belirli tedavi bölümleri bu çok özel hastaları için bulundururlar. Ayrıca aşılardan en kısa süreli olanının koruyuculuğu 5 yıl olduğu için her mevsim yaptırılabilir. (Diğerinin yaşam boyu koruyucu olduğu kabul ediliyor.)

Üye
    london78 Avatarı

Son Giriş
    06.09-2014
    Saat
    23:34
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2 ay önce bende oldum iyileştim derken ilacı bıraktığımda 3-4 gün sonra tekrar sırtımda bıçak sokar gibi acı veriyor doktor pekbişey olmaz dedi fakat 2 aydır sürekli antibiyotik kullanıyom bıraktığımda tekrar başlıyor ZATÜRE den sonra böyle şeyler normal midir yoksa başka bişey mi var anlamadım.

Üye
    Bayrakdar Avatarı

Son Giriş
    10.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İst
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalp yetmezliği soz konusu.Dr.zatürre ye yakalanırsam son hastalığım olacağını açıkça söyledi.EF 25

Üye
    Kemalaydın Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal Aydın
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

London; Zatürre(Pnömoni) aşısı, bir grup zatürre etkenine karşı bünyeyi korur ama "aşılandığınızda kesinlikle zatürre olmazsınız" denemez; düşük bir olasılıkla da olsa koşullar tamamlanırsa zatürre olunabilir. Bununla birlikte doktorunuzun bu konuyla ilgili tanısı nedir diye soracak olsam yanıt veremeyeceksiniz büyük olasılıkla çünkü ne o söylemiş ne de siz sormuşsunuz, anladığım kadar. Tanıyı hastanın anlayabileceği şekilde anlatmadan ilaç vermek de, neyi olduğunu bilmeden ilaç kullanmak da geçerli bir davranış değildir. Hastalığınızla ilgili tanı ve diğer bilgileri söylerseniz, belki bir şey söyleme şansım olabilir.

Üye
    london78 Avatarı

Son Giriş
    06.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2 ay önce zatüreydi ama şimdi hafif şekilde zatüreye benziyor.yani antibiyotik kestiğim zaman 3-4 gün sonra yine sırtım ağırıyor ve ben çabuk davranıp antibiyotik alıyom. zatüreden sonra böyle kalıntı olabilirmi tomografide leke gürünüyor

Üye
    Kemalaydın Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal Aydın
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Zatürreye benziyor demekle olmaz. Bu konuda deneyimli bir doktor neyiniz olduğunu belirledikten sonra tedavi programlanır. Ayrca antibiyotik kullanımı yine bir uzman tarafından önerilebilir. Zatürre sonrası kimi zaman geçirilmiş zatürreye özgü görüntü olabilir. Akciğer zarının etkilenmiş olması ağrı nedenlerinden biridir. Ağrı ve öksürüğünüzün olması zatürre ya da bir akciğer rahatsızlığına işaret etmeyebilir de. Boğaz enfeksiyonu, burunla, kulakla ilgili kimi durumlar da öksürük oluşturabilir, unutmamalısınız! Ben durumunuzun şu anda zatürre olduğunu düşünmedim.

Üye
    Bayrakdar Avatarı

Son Giriş
    10.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İst
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tabiki.Tani zaten kalp yetmezliği ve koah başlangıcı var.diabette soz konusu.akcigerlerde 60 yıl sigaraya bağlı olumsuzluklar soz konusu.tum bunlara ilave olarak asiyi kesinlikle olmam gerektiginisoyledi.

Üye
    london78 Avatarı

Son Giriş
    06.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki bu zatürede tomografi gürüntüsü nodül e benzer mi radyoloji uzmanı 2 cm nodul var dedi akciğer alt lopta doktor ise zatüreden kalma bir gürüntüdür dedi.ama nefes aldığımda ağrı oluyor buda tibik bir zatüreye benziyor yani sonuşta antibiyotikle düzelmeyen akciğer iltabına benziyor demi

Üye
    Bayrakdar Avatarı

Son Giriş
    10.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İst
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yok modül falan sozkonusu değil.asiyi sadece koruma amaçlı önerdi

Üye
    Kemalaydın Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal Aydın
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    London; Bu durum geçirilmiş bir Akciğer iltihabını düşündürdü bana. Yine de başka bir doktorun seni ve sonuçlarını görerek değerlendirmesinde yarar var.