Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    anka düşüm Avatarı

Gerçek Adı
    yaren yar
    Son Giriş
    28.10-2017
    Saat
    22:19
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    39

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    serabral palsiyim, nörojenik mesanem olmasına rağmen 36 yaşıma kadar tuvalete normal gittim. cişimi hep hissettim hissediyorum. işyerimde tuvalet mimari sorunum olduğu için yıllarca gereken sıklıkta gidemedim. son 1 yıldır hep sistittim vs en son ürodinami olduğumda artık mesanemin yarısı artık boşaltamadığımı dolaysıyla günde 4 kez tak yaparak 6 ay sonra kontürole gelmi önerdi.

tanım, "mesanenin nöromusküler disfonksiyonu" imiş ne demekse nette bilgi bulamadım.

birde ben bu işi beceremiyorum galiba, aşırı yanma ve sancım var. tak yaptıktan sonra tuvalette hala bir miktar idrar yapıyorum. tak tam başaltamıyorsa bu işkencenin gereği nedir anlamadım. lütfen tercübelerinizle yardım edin...

Üye
    ugurci Avatarı

Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    07:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mesanenin nöromuskuler bozuklugu sinir sistemi rahatsızlıkları sonucu mesane kasının asırı hassas olması ya da bazı rahatsızlıklar ve özellikle kadınlarda menopoz döneminde mesanenin kas tabakasının asırı uyarılabilir olması sonucu mesanenin tam olarak dolmadan sıkısma hissi yaratması ve idrar sonrası mesanenin tam olarak bosalmaması ile karakterize bir hastalık olup bazı ilaclar ile mesanenin uyarılabilirliği azaltılarak dolma kapasitesinin artırılması ile hastanın sikayetlerini azaltmaya yönelik palyatif tedaviler uygulanan bir rahatsızlık olup ilaclarla tam sifa saglanamayan bir hastalıktır ve devamlı ilac kullanımı gerektiren bir durum. Eger istanbulda iseniz ilac yazımı ve rapor cıkarımı konusunda yardımcı olabilirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

TAK ile mesanenin tam boşaltılabiliyor olması lazım. Hangi kateteri kullanıyorsunuz? Boyu 20 cm olan kadın boyu mu 40 cm olan erkek boyu mu? Kateteri ne kadar içeri itiyorsunuz? Hangi pozisyonda TAK yapıyorsunuz?

Üye
    Anne Avatarı

Son Giriş
    31.10-2017
    Saat
    00:29
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @ugurci

Ayni tani konuldu oğluma. Dr ün biri sık işesin mesane dolmasin diyo, biri isemesin sonda yap diyo, diğeri sondayı bırak detrisitol sr 4mg başlıyor. TAK sonrası az da olsa çiş yaptığı oluyor. Siz ne düşünürsünüz

Uyuyor iken Sirt üstü mesane masajı yaparak,gün icinde oturarak yapıyorum. Yinede sonda sonrası cisi oluyor