Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 45 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    jumanji Avatarı

Gerçek Adı
    eren
    Son Giriş
    10.06-2016
    Saat
    01:26
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    5 sene düzensiz olarak rebif kullandım sonra gilenya başlandı, açıkçası çok iyi bir ilaç diyebilirim. Rebif kullandığım süre de yine olumlu etkileri oluyordu ama gilenya da en az onun kadar iyi. Yaklaşık 2,5 senedir gilenya içiyorum çok çok memnunum diyebilirim. Yan etkisi oldu mu bilmiyorum da olduysa da ufak tefek şeylerdir heralde. Ms gibi bir hastalığın seyrine etki eden bir ilaç için bazı yan etkiler görmezden gelinebilir artık. Olacak o kadar dert etmeyin. Hastalığımıza olumlu etki yapması daha önemli. Şimdi artık eczanelerden de alınabiliyor rahatladık.

mlkxx
    Misafir Üye
    mlkxx Avatarı

Merhabalar,öncelikle tüm hastalara geçmiş olsun..
    Ben de yaklaşık 13 yıldır MS hastasıyım.7 yıl Rebif 44, yaklaşık 6 yıldır da copaxone kullandım. Bu 2015 yılı içinde copaxone 3. kez yan etki yaptı. Geçen pazartesi nerdeyse ölüyorum sandım. Doktorum bu yan etkiler yüzünden ilacı bıraktırdı ve gilenyaya geçmek için çeşitli tahliller yaptırdı. Tahlil sonuçlarına göre kısmetse gilenyaya başlayacağım ama bu ilaç ta ciddi yan etki yapar diye korkmuyor değilim,inşallah sorunsuz bir şekilde her şey hallolur.

Üye
    fatma1071 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ........
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    9

Copaxone en düşüğü diye biliyorum sonra rebif diye benim doktorum öyle kullandirtti şimdi gilenya kullanıyorum iğneden hapa geçerken bi atak geçirdim yeni hap etkisini 6 ayda gösterirmiş o zamana kadar kortizonla kullanacağım korunmak için sende doktoruna de boş kalmayasin bu veledin ne zaman gelip ne yapacağı belli olmuyor, asıl mevzuya gelelim gilenyanin önemli bi yan etkisini görmedim şuana kadar bende ramazanın başında başladım kullanmaya 6 da etkisini göstermeye başlarmış benimde sağdan soldan edindiğim bilgiye kadar yok gözüküyor inş olmazda, iğneler troidimi bozdu ağrı kesici bağımlısı yaptı inş bu bişey yapmaz ;P

Ben 5 yıllık hastayım koruyucu ilaçların koruduğuna inanıyorum yan etkileri olabiliyor :/

Copaxone en düşüğü diye biliyorum sonra rebif diye benim doktorum öyle kullandirtti şimdi gilenya kullanıyorum iğneden hapa geçerken bi atak geçirdim yeni hap etkisini 6 ayda gösterirmiş o zamana kadar kortizonla kullanacağım korunmak için sende doktoruna de boş kalmayasin bu veledin ne zaman gelip ne yapacağı belli olmuyor, asıl mevzuya gelelim gilenyanin önemli bi yan etkisini görmedim şuana kadar bende ramazanın başında başladım kullanmaya 6 da etkisini göstermeye başlarmış benimde sağdan soldan edindiğim bilgiye kadar yok gözüküyor inş olmazda, iğneler troidimi bozdu ağrı kesici bağımlısı yaptı inş bu bişey yapmaz ;P

Ben 5 yıllık hastayım her yil atak gecirdim koruyucu ilaçların koruduğuna inanıyorum yan etkileri olabiliyor :/

mlkxx
    Misafir Üye
    mlkxx Avatarı

Cevabınız için çok teşekkür ederim Fatıma hanım, size de Allah acil şifalar versin. Ben şuan( 1haftadır) copaxone kullanmıyorum, tahlil sonuçlarını bekliyorum, inşallah gilenyaya başlayana kadar da atak matak geçirmem. Gilenya 6 ayda mı etki gösteriyor peki? orasını tam anlayamadım.
    Ben copaxonedan çok memnundum ,çok şükür 2007 yılından beri de atak geçirmiyorum ama nisanda, temmuzda ve özellikle geçen hafta çok ciddi yan etkisi oldu ilacın.İnşallah gilanyadan da fayda görürüm.
    Herkese acil şifalar dilerim

Üye
    fatma1071 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ........
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    9

Gilenya ya ramazanın başında başladım kurban bayramından 1 hafta öncede atak geçirdim o zaman doktorum söylemişti hap 6 ay da etkisini göstermeye başlar dedi o zamana kadar sana ayda 1 kortizon vererek koruyalım dedi tabi herkesin bünye ve hastalığı farklı ilerler , doktorunuzla bi görüşün derim geçirilen her atak arkasında hasar bırakabilir, bende öyle oldu son geçirdiğim ataklar sıkıntıları biraz kaldı, ihmal etmeyin bence

Rabbim'de cemi cümleye şifalar versin

mlkxx
    Misafir Üye
    mlkxx Avatarı

amin inşallah fatma1071,,sana da çok geçmiş olsun.
    Allah tüm hastalara acil şifalar versin inşallah.
    Benim tahlil sonuçlarım yeni çıktı, dün gösterdik doktora . D vitamini eksikliği dışındaki tüm değerlerin güzel çıkmış dedi doktorum, bugün de gilenya raporu için fakülteye( Uludağ ünv.) gittik. Rapor olunca kısmetse gilenyaya başlayacağım, doktorum ayda bir kortizon da uygularız felen bir şey demedi inşallah gerek duymaz.

Üye
    fatma1071 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ........
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    9

İnş, bende bu hapı kullanmaya başladığımda atak geçirince korunmasız olduğum görüldü, atak geçirmesem kortizon kullanmama gerek olmazdı

mlkxx
    Misafir Üye
    mlkxx Avatarı

Fatıma hanım, anladığım kadarıyla gilenya bağışıklık sistemini düşürüyor o yüzden atak geçirdiniz ve de doktor kortizon kullanmak zorunda kaldı,, doğru mu anlamışım??

Üye
    fatma1071 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ........
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    9

Yok değil harbi atak geçirdim hapın bi yan etkisi olmadı her atakta malum kortizon kullanılıyor tam geçmediği için ayda 1 kortizonu uygun gördü doktorum

Hap bişey yapmadı yani

mlkxx
    Misafir Üye
    mlkxx Avatarı

tamam Fatıma hanım şimdi anladım, cevabınız için teşekkür ederim ,ben yanlış düşünmüşüm demek ki , size çok geçmiş olsun .Allah acil şifa versin

Üye
    farukkck Avatarı

Gerçek Adı
    Faruk
    Son Giriş
    28.06-2017
    Saat
    16:47
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba, bende 6 yıldır ms hastasıyım avonex iğne kullandım 1 senedir de gilenya kullanıyorum herhangi bir yanetkisiyle karşılaşmadım kilo verme konusu dışında. Hepimize geçmiş olsun rabbim şifalar versin hepimize.

Üye
    fatma1071 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ........
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    9

Bu hastalık başıma gelmeden önce bu hastalığı bilmezdik meğer ne çok bu hastalıktan hasta olan varmış

mlkxx
    Misafir Üye
    mlkxx Avatarı

evet aynen öyle fatma1071, MS olan kişi sayısı gün geçtikçe artıyor malesef..
    farukkck size de çok geçmiş olsun

Üye
    mustafa21 Avatarı

Son Giriş
    19.04-2017
    Saat
    00:21
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gilenya vücudun sistemini ya bozar ya infilak ettirir hatta ölen bile oldu gilenyadan masum bir ilaç değildir

Üye
    fatma1071 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ........
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    9

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aynen :| mlkxx'e katılıyorum

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon