Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yasminn Avatarı

Gerçek Adı
    yasemin can
    Son Giriş
    18.06-2017
    Saat
    10:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba duyarlı arkadaşlarım,
    malulen emeklilik için sevk edildiğim tıp fakültesinin nöroloji doktoru benden kan vermemi istedi. sonuç çıkınca doktora gösterdim ve inanılmaz bir şey oldu arkadaşlar. dr bana "hemen üroloji polikliğine git eğer çıkmışlarsa acile gir üroloğu bul. ürolog yoksa başka hastaneye git" dedi. bende sağlık raporu için olan bir saçmalık olduğunu ve nöroloji doktorunun beni başından atmaya çalıştığını düşünerek "bir sorun mu var" dedim. dr bana "sağ böbreğiniz çalışmıyor, eğer müdahale edilirse belki kurtarılabilir" dedi.
    kaba olacağım ama mala döndüm. hissetmeyen, duymayan ama fiilen bir şeye benzeyen bir mal.
    ben emekliliğim için gitmiştim oraya eğer sancım olupta gitseydim belki bu kadar etkilemezdi ama zaten yaşamımdaki en önemli
    sorunu çözmeye çalışırken bu saçmalığın ortaya çıkması beni biraz yıprattı. ürolog tomografi istedi ve gördüklerini farklı değildi. pazartesi 9da gel ilaçlı tom. yapacağız dedi?
    neler oluyor arkadaşlar? nerden çıktı bu böbrek? hayatımı nasıl etkileyecek.?
    şimdiden çok çok teşekkürler

Üye
    mry Avatarı

Gerçek Adı
    meryem
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    23:27
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

oncelıkle geçmiş olsun..şunu soyleyebilirım insan tek bobreklı de hayatını sürdürebiliyor..burda önemli olan böbreklerınızdeki hastalık nedir?eğer iki böbreğinizi etkileyen hastalık varsa sürekli takip altında olacaksınız..ve birtakım tıbbı mudahaleler olacaktır.belkide böbreğinizi alcaklar diğer böbreğin etkilenmemesi için..diğer böbreğinizde sorun yoksa, yediklerınıze içtıklerınıze dıkkat ederek sorunsuz bir şekilde hayatınıza devam edebilirsınız..

Üye
    yasminn Avatarı

Gerçek Adı
    yasemin can
    Son Giriş
    18.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

tşkler Meryem hanım...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:36
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.244

Tek böbreğin çalışıyor olması zaten yaşamı aksamadan sürdürmek için yeterlidir. Halen yarısı çalışan böbreği de kurtarma olasılıkları çok çok yüksektir. Zaman geçirmeden bir ürologa git Yasemin.

Emeklilik konusunda sorun yaşaman iyi olmuş aslında! O sayede bu rahatsızlığı erkenden fark etmiş ve belki de erken tedavi ile böbreği kurtarmış olacaksın.

Üye
    yasminn Avatarı

Gerçek Adı
    yasemin can
    Son Giriş
    18.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim Bülent Bey. mesajınızı okumuştum ama hastanede arkadaşımın telefonundan bakıp okuduğum için cevap vermeyi becerememiştim ama şunu söyliyeyim mesajınızı okumak çok iyi geldi çünkü ilaçlı tomografi ve sintigrafi sonucunu gören üroloji doktoru bana "böbreğiniz çalışmıyor, kurtarılması imkansız. isterseniz alalım ama bıktım ameliyat olmaktan diyorsanız takip edelim" dedi. normalde düşüp bayılmam gerekirken, sizin mesajınızın içimi rahatlattığı ve içinde bulunduğum durumun yaşam kalitemi çok fazla etkilemeyeceğini düşündüm ve kendi kendime "acaba emeklilikte puan verir mi ki, acaba bu gelişmeyi SGKya nasıl bildireyim" diye düşünmeye bile başladım. tekrar teşekkürler, eksik olmayın

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:27
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    85
    Blog Mesajları
    2

üzülmeyin yasemin hanım bende tek böbrekle yaşıyorum halsizlik oluyor biraz nefesim kesiliyor felan,tek böbrekli dogmuşum yetiyor şimdilik bana ,ama sizin dikkatli olmanız lazım 1 böbrek iflas etti ise digerine çok iyi bakın demekki vücudunuz bunu yapıyor kontrollerinizi aksatmayın,üzülmek sıkıntı ,susuz kalmak ,yorulmak yok tabi bide tuzsuz yemeniz lazım çok geçmiş olsun

Üye
    yasminn Avatarı

Gerçek Adı
    yasemin can
    Son Giriş
    18.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim Allah size de şifa versin.

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:27
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    85
    Blog Mesajları
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    AMİN cümlemize İNŞALLAH.