Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    birden oldu herşey önceleri 1buçuk pakat'e yakın içiyordum son 3 aydır baya azaltmıstım 2 günde bir paket alıyordum.

gecen hafta sonu birden bırakmak geldi içimden paketimde 3 tane sıgara kalmıs babam sıgara istedi al bunları ben içmiyorum dedim

adam şaşırdı gülümsedi ve cok sevindigini söyledi aslında oda bıraktı arada hafta sonları birtane falan içer yemegin üstüne.

uzman yardımı almadım şuana kadar sizce gereklimi yoksa tamamen kişinin kendi iradesi ile mi alakalı ?

bir arkadaşım sıgarayı birden bırakmak çok tehlikeli damarlara nikotin gitmedigi için genişleme yapıyormuş falan dedi dogruluk payı varmı ?

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:37
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Yok yanlış demiş,beyin zaten gerekli maddeleri salgılıyor,birşey olmaz...Şigarayı birden bırakmak daha iyidir,diğer türlü bırakılmıyor.
    1 haftada sigarayı bıraktım demek biraz erken olmuş, her an başlayabilirisiniz,günleri saydığınız için zor bırakırsınız
    Yardım alırsanız daha kolay bırakırsınız.

Üye
    MiKoCaN Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:41
    Yaşadığı Yer
    . . .
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    1

Tebrık edrım gardaşş darısıı bizlere inşallah bende bırakırım

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

Sehribanu;
    yok aslında günleri saymıyorum. gecen günlerde bir konu daha paylaşmıştım bu başlıkta sol elimdeki parmakların uyuşmasıyla ilgili.
    o biraz etkili oldu aslında. tedirgin etti beni bu durum ve artık zamanının geldigini düşündüm yaklaşık 14 yıldır içiyorum malesef.

mikail,
    tesekkurler kardesim ben kararlıyım insallah başarıcam umarım sende en kısa zamanda bırakırsın..

Üye
    aynurrr Avatarı

Gerçek Adı
    Aynur
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Bende 10 yılık içiciydim günde 2 pakete yakın tüketiyordum Bir sabah uyandım ben artık icmeyecegim şu zıkkımı dedim ve içmedim tam 1 buçuk yıl oldu

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

aynurrr;

masallah darısı bana. ne irade varmış yahu bir sabah kalk 2 yıldır içme

ne degişti hayatında ? getirileri götürüleri ne oldu aynurr anlatırmısın biras yani seni nasıl etkiledi olumlu ve olumsuz olarak ?

Üye
    aynurrr Avatarı

Gerçek Adı
    Aynur
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

olumlu olarak nefes alışım degişiti cildim Güzelleşti Elim Yüzüm Misler Gibi Kokmaya Başladı Olumsuz olarak İlk Üç Ayda Hızlı Kilo Almam Oldu

Üye
    ali32 Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    07.09-2013
    Saat
    16:14
    Yaşadığı Yer
    Burdur
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende bıraktım yaklasık 4 ay olacak bırakma sebebımde aslında bı rahatsızlık sonucu oldu kulaklarımda cınlama olustu 5 ay once ve sıgara kullandıgım zaman daha da artıyor gıbı hıssettım o ana kadar bırakmayı hıc dusunmeyen ben bu durum yuzunden bıraktım ve ıyıkıde bırakmısım ınanın hıc zorlanmadım 16 senelık tıryakıydım.ha tamamen bıraktım denemez tabı henuz erken ama baslamayı kesınlıkle dusunmuyorum ınsallahda baslatacak bı durum la da karsılasmam ,hersey ınsanın elınde olup bıtıyor mesele ıradeye sahıp olmak...

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:44
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    542
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Sigarayı aniden bırakmakla hiç bir şey olmaz. Damar falan genişlemez. Ancak ilaç desteği alsan bırakman daha kolay olurdu. Yine de şart değil.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Uzman yardımı alıp bırakanıda gördüm, yardımsız iradesinin gücü ile bırakanıda gördüm. Kimi yeniden başladı, kimisi bırakış o bırakış bıraktı.. Meselaa ben..

Geçen sene defalarca denediğim o sigara bırakma girişimlerime bir yenisini ekledim.. Son bırakma denemem en uzun sürelisi oldu, yaklaşık 7-8 ay hiç içmedim. Sigarayı bırakmanın dezavantajlarını soruyorsan, 1 tane bile, bırak biri buçuk, çeyrek bile hatta ve hatta iğne ucu kadar mini minnacık bir dezavantajı yok, avantajı çok.. Benim açımdan en harika avantajı kilo almam oldu. Yıllarca zayıflıktan şikayet ettim durdum, sigarayı bıraktım, 12 kilo aldım ancaa işte ideal kiloma ulaştım yani, o kadar zayıftım işte.. Neden? Sigaranın yüzünden..

Sigara içen insan yaşıyorum demesin, boş ve pis yaşıyor, her anlamda yani.. Ben en keş zamanlarımda bunun tersini söylüyordum. "Sigara içmeyen yaşıyorum demesin bee içilmez mi sigara" diyordum..

Bırakmaya karar verdim, irademe güvenmediğim için tütüne son ürününden yardım alarak bırakabileceğime inandırdım kendimi ve işte en fazla 8 ay kadar bırakabildim. Şimdi yine içiyorum. Ama eskisi kadar paket paket değil. En fazla yarım paket, eskiden 2 paket, bazen geçtiği bile oluyordu, ama bence bu zıkkımın biride bir binide bir.. Azaltmak bana göre marifet değil, başarı değil.. Her içtiğim sigaranın ardından hem pişmalık duyuyorum yeniden başladığım için, hemde tiksiniyorum kendimden.. Kokusundan, elde, dişlerde, saçlarda, tırnaklarda yarattığı etkilerden.. İçmeyen insanlara nasıl pis koktuğunuda iyi biliyorum, bıraktığım dönemde daha iyi anladım ne kadar pis koktuğunu..

Tütüne sonun yanı sıra bitki çaylarına ağırlık verdim. Ada çayı, papatya çayı içtim bol bol. Kan akımı hızlandığı için meydana gelen ateş basmalarını sık sık elimi yüzümü yıkayarak giderdim. Sigara içesin geldiğinde soğuk suyla ağzını çalkala.. Sakız ve çerezden uzak dur. Onlar bence sigara içme isteğini daha çok tetikliyor.. Kilo almaktan da hiç korkma zamanla iştah normale dönüyor. Bak, diyeceksin ki ben bu zamana kadar ne suyun ne ekmeğin tadını almamışım.. İnsanın ağzının tadı geliyor..

Haa sen diyeceksin ki şimsi neden tekrar başladın, onca zahmeti çöpe attın, ki gerçekten çok çoook çook zor bırakmak, hazır o kadar zaman içmemişken hiç başlamasaydın diyeceksin..

Dedim ki; "Amaan 8 aydır irademe hakim oldum, demekki içmek istemeyince içmiyormuşum, 1 tane keyfine içeyim, iradem sağlam, tütüne son hapımda var, ikinciyi içmem nasıl olsa, kolay yani içmemek artık" dedim..

8 aylık çabamı 1 dal sigara çöpe attıı.. Yani kendine güvenme. 1 tane içersem devamı gelir diye düşün, olsun gene bırakırım deme. Sigara küçümsenmeyecek bir alışkanlık..

Yine deneyeceğim, eninde sonunda tamamen kurtulucam ben bundan, çünkü tiksiniyorum, sevmiyorum ama alışkanlık işte. Ramazandan sonra Allah nasip ederse Alo 171 hattını arayıp birde bu yolu denicem..

Bak bu konuda aynı dertten muzdarip kişiler var, benimde sigarayı bıraktım heheeeyt diye hava atmalarımda var :http://www.engelliler.biz/forum/olay...riliyoruz.html

Not: Sakına sakın aradan yıllarda geçse "tamam ya bitti sigara işi" deme her günü sigarayı bugün bırakmış gibi yaşamaya çalış, inşallah sonuç alırsın

Yasaklı Üye
    servethalit Avatarı

Gerçek Adı
    SERVET DOGAN
    Son Giriş
    20.07-2013
    Saat
    05:14
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben cigarayı bırakıyomda. Her ne hikmetse o beni bırakmıyo. Yani çekmeye devam. Atın ölümü arpadan olsun. 20 senedir çekiyom bi zararını görmedim. çeekişe devam..ALLAH çektirmesin evladım..çeke çeke tespihin başı koptu kopacak..o derece yani..

Üye
    ahmedd29 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    09.02-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Servet sigara öldürmüyor kardeş süründürüyor,senin anlamadığın konu o...

Yasaklı Üye
    bebish_5 Avatarı

Son Giriş
    30.06-2014
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    Adıyaman / Semsûr
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tebrikler ; darısı bizlerin başına.

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:37
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

UnFeeLing; sağlık çok önemli,kaybedince geri dönüşü yok,biraz iradeyle ve kararlılıkla yapılmayacak birşey yok.Başarılar..
    Ben de 10 yıl sigara içtikten sonra son 3 yıldır bıraktım,kendim uzman olduğum için,uzmana gitmeye gerek görmedim
    Uzman desteği bazı durumlarda gerekir,ancak gerçekten bırakmayı bilinçli olarak istemek gerekiyor..

Üye
    reco61 Avatarı

Gerçek Adı
    recai
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    16:18
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bende bıraka bilsemm

Sayfa 1 / 3 123 SonSon