Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    aynurrr;
    cilt güzelligi dogru bir tespit bir yakınımız sıgarayı bıraktı ve her gecen ay biras daha beyazladı cildi gercektende fark ediyor

Bacıbey;
    yazını okudum öncelikle tesekkür ederim zaman ayırdıgın için.

8 aydan sonra yazık etmişin ya biras. aslında benim daha öncede bir denemem olmuştu bundan yaklasık 5 yıl önce falandi
    sıgarayı bıraktım o kadar kararlıyım ki içen arkadaşlarıma küfür ediyorum evde çakmakları bile dolaba kaldırmalar falan.
    sonra bir arkadaşımla buluştum aksam yemegini yedikten sonra onlada uzunca bir süre görüşmemiştik.
    oturuyoruz bu paketi cebinden çıkardı kendi aldı bitane banada uzattı. ben bıraktım 4 ay oluyor dedim hadi ya dedi şaşırdı baya
    sonra anlatmaya başladı babası kalp krizi geçirmiş ve amaliyat olmak zorunda kalmış steend falan takmışlar sanırım.
    benim peder bile içiyor birşey olmaz birtaneden dedi nası içiyor dedim ? doktor arada bir kaç tane içebilirsin demiş
    yemeklerin üstüne içiyor falan dedi orda aklımı çeldi ve ertesi gün tekrar başladım malesef o arkadaşla buluşmasaydım ve bunları duymasaydım
    daha farklı olurmuydu bilmem. iştah konusunda derin endişelerim var çünkü agzım hiç boş durmuyor ve kilo almak benim sonumu getire bilir
    çünkü benim engelimin düşmanı kilo almak sanırım bacaklara ne kadar az yük binerse o kadar rahat oluyorum çünkü kilo sorunu için kafamda bazı planlar var spor salonuna gitmeyi düşünüyorum. benim için en kritik gün yarın aslında çünkü her cumartesi arkadaslarımla buluşup çıkarız ve tabi ki alkol alınır
    alkol varsa sıgarada vardır ama yarın bunu yapmassam birdaha hiç agzıma sürmem. yarin kritik gün benim için

Sehribanu;
    kendinin uzman olması ve insanın kendine danışması ne güsel birşey çok şanslısın sanırım bu konuda

MeTePe;
    varmı tavsiye edebilecegin bir ilaç hocam ?

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:17
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    60
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Evet,çok şanslıyım şükür

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

hayırlı olsun azizim sana tavsiyem ne olursa olsun bir taneden bişey olmaz diye canın o an ne kadar isterse istesin sakın içme bir nefes dahi alma ben en uzunu 9 ay olmak üzere defalarca bıraktım lakin o bir nefes yüzünden hep geri başladım sigaradan kurtulmanın en güzel yanı kokuları ve yemeklerin lezzetini gerçekten almaktır tabi kötü yanı yine koku meselesi ben yıllarca izmirde kaldımda sigarayı bırakana kadar denizinin böyle pis kokusu olduğunu fark etmedim nefesin açılacak kısmı külliyen yalan 2,5 paketin üstünde tükettiğim zamanlarda dahi 15 katlı binalara iş gereği asansörsüz elimde malzemelerle defalarca inip çıkardım nefesim hiç kesilmezdi şimdi yarım paket içiyorum yattığım yerde nefesim kesiliyor hareketli yaşam çiğerin en iyi dostu

Yasaklı Üye
    servethalit Avatarı

Gerçek Adı
    SERVET DOGAN
    Son Giriş
    20.07-2013
    Saat
    05:14
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ahmedd29;
    Zaten sürünüyoz dayı ha bi gün eksik habi gün fazla... Farketmez. Bize her yer Çorum..

Not: Şuan şu dakka gene çekiyom..Eyvallah..ARPANIN ÖLÜMÜ ATTAN OLSUN..Onu yeme bunu içme..yok felancayı sevme..adını bil...resmini görme..bıd bıd bu ne len....kadir abime sevgilerimle.yayla çorbası istiyorum bol naneli olsun..çorbadamı yasak DA..bide çay istiyom halis bizim karadeniz çayı..çaykur olsun mümkünse..başkasını içmem..Neymiş efendim üstteki msjları okudum..Aynur hanım sigarayı içmeyince cildi güzelleşiyomuş..yalan..ben 1992 yılından beri içiyom cildim taş gibi..yan tarafa bakın avatar diyorum yeni bu gün çekindim..5 temmuz 2013 cuma..GÖRÜNEN KÖY KILAVUZ İSTEMEZ........

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

18 yıllık içiciyim e 47 kiloyum bildiğiniz değnek gibiyim yani kilo almak için bırakmayı istedim ama sigaradanda keyif alıyorum... günde bi paket bırakmaktan ziyade azaltmayı isterdim... malum yemek üstü alkol yanı derken artıp gidiyor oysa aslında manasız... ama yinede sanırım tek dostum o samimi değil ama oda ötekiler gibi bi gün sırtımdan uracak elbet ama ne zaman ALLAH bilir...

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:07
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    539
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: UnFeeLinq Mesajı Gör
    MeTePe;
    varmı tavsiye edebilecegin bir ilaç hocam ?
    Var!

Chantix isimli ilacı kullanabilirsin. Bu oldukça pahalı ama yine de sigaradan ucuz bir ilaç. Başarısı % 50'ye yakın. Eczaneler biraz pazarlıkta yapıyor.

Sağlık Bakanlığının sigara bıraktırma polikliniklerinde ücretsiz veriliyordu ama sanıyorum maliyeti nedeniyle son 1 yıldır vermiyorlar. Yine de emin değilim. Şansını deneyebilirsin.

Bu ilaç mekanizma olarak sigaranın beyninde yaptığı yoksunluk belirtilerini önlüyor. Yani sigara içme isteğini köreltiyor ve direncini arttırıyor.

Başka bir ilaç daha var ama bu en güçlüsü... Onun dışında, oto çöp, iksir vs. hepsi yalandır. Hiç birine para vermeni tavsiye etmem. Sigarayı bıraktırma sektörü çok önemlidir ve firmalar bunun için servet harcıyorlar. İşe yarayan bir ot olsa emin olun şimdiye kadar bir firma onu ilaç haline getirir, satardı.

Üye
    ferhat1965 Avatarı

Son Giriş
    28.11-2014
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sigara biraktirma ilaclari ile alakali haber ve makaleler... Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta » Arama Sonuçları » chantix

Üye
    ali32 Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    07.09-2013
    Saat
    16:14
    Yaşadığı Yer
    Burdur
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu ilacın ismi champix diye hatırlıyorum geçen sene on gün kadar kullandım hastaneden ücretsiz vermislerdi,eczanelerde 180 tl olması gerek..ama daha sonradan öğrendiğim kadarıyla bu ilac normalde pisikiyatr hastalarına veriliyormuş ne kadar doğru bilmem ama bazı kişilerde ciddi yan etkileri olduğu söyleniyoırdu.dediğim gibi on gün kadar kullandım bende mide bulantısı yapmıştı ama gerçekten işe yarıyor üç ay kadar bırakmıştım o dönem sigarayı ..

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:07
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    539
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Champix, Chantix veya içerik adıyla Varenicline olarak bilinen ilac psikotropik bir ilaçtır ama psikiyatri hastalarında kullanılmaz. Sigara bıraktırma için özel olarak geliştirilmiş bir ilaçtır.

Her ilaç gibi bu ilacın da yan etkileri vardır. Özellikle çarpıntı, renkli rüyalar, kabuslar, terleme, davranış değişiklikleri, intihar eyilimi vs. gibi şeyler görülebilir. Özellikle davranış değişiklikleri ve intihar eğilimi "uyarı" kategorisindedir. Bunun dışında her ilaçta olduğu gibi çeşitli yan etkiler olabilir. Etkisi olan hiç bir ilaç masum değildir. Aspirin'in bile yan etkileri vardır.

Elbette, kendi iradesiyle hiç bir ilaç kullanmadan sigara bırakmak en iyi tercihtir. Bu tür ilaçlar sadece DESTEK ürünleridir. Başarıları garantili değildir. Yine de sigara bırakma sürecini oldukça kolaylaştırırlar.

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

iftardan sonra bile aklıma gelmiyorsa ben bu illeti bıraktım demektir !!

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Duuur, daha dur.. Hemen sevindirik olmaa.. Sen sigarayı bugün bıraktın unutma, 10 sene bile geçse aradan sorana bugün bıraktım diyeceksin..

Üye
    aynurrr Avatarı

Gerçek Adı
    Aynur
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:15
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

İş beyninde bitirmek isteyen herkez sigaradan kurtula bilir arkadaşlar .ben başardıktan sonra herkez yapabilir BUnu İnanın

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

Bacıbey;
    aynen aynen BUGÜN bıraktım hocam

aynurrr;
    aynurrr kaç yıllık içiciydin ?

Üye
    aynurrr Avatarı

Gerçek Adı
    Aynur
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:15
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

13 yıl )

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hemen hemen aynıyız. bende 14-15 yaslarında başlamıstım. şuan kilo aldıgımı hissetmeye başladım göbek biras cıktı sankı onada bir çağre buluruz umarım.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon