Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 48 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    dirsekleri gün içinde hiç açmıyorum. hep bükülü yani şöyle bir uzatamıyorum ya kollarımı düşününce bunu farkettimevde de aksamları en az 2 saate yakın telefon görüşmesi yapıyorum hergün hemen hemen. ordada sabit bükülü kalıyor dirsek. sanırım sinirleri sıkıştırdık yarın belli olur sanırım yazarım hocam. vakit ayırıp yorum yaptıgınız için sana ve kadir abi ye tesekkür ederim.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:46
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    543
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Kalem;

Şimdi 2 ayrı konu var.

B12 vitamini eksikliği megaloblastik anemi dediğimiz kansızlıkla ilgilidir. Doğrudan sinirlerle ilgisi yok.

Trigeminal nevralji'nin vitaminle ilgisi yok. Yüzdeki sinirin geçtiği bölgede sıkışmasına ve zedelenmesine bağlıdır ve ilaçla tedavisi neredeyse imkansızdır. Sadece geçici çözüm sağlar.
    Bence bu konuda uzman bir beyin cerrahıyla görüşmenizde fayda var. Ameliyatlarda başarı yüzdesi oldukça yüksektir. Sinirin sıkıştığı bölgede rahatlatılması gerekir.

Ancak bu, özel bir uzmanlık gerektiren ameliyat. Konunun uzmanını bulmanız lazım.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

B12 trigeminal newralji oluşumunda etkili değildir diyorsunuz yani. tamam.
    Siz sinir sıkışması vs deyince şuradan baglantı kurdum aslında. Doktor yüzde iki sinir tahrip olmuş dedi.
    B12 ile İlgisi yokmuş, tamamdır.
    İlaç yarıyor ama. sadece unutmalarım yüzünden ilacı aksatınca agrı başlıyor. Bu da beni acaba hep ilaç tedavisi mi sürecek diye endişeye sevk etti.
    Sizin dediğiniz sinir sıkışmasının durumu MR'da görünür mü peki? Doktor normal dedi bana MR için. Gerçi filme de bakacak. Raporu okumakla olmaz demişti.
    Pek bilgi vermiyor. Bakırköy devlet hastanesine gidiyorum.
    Kusura bakma tam anlatamıyor olabilirim Sonuçta yeni karşılaştığımm bir olay bu. Yaklaşık 3 aydır çekiyorum.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    543
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

B12'nin trigeminal nevralji ile doğrudan bir ilgisi yok. İşin doğrusu nedeni de tam olarak belli değil. Sinir hasarı olduğu belli de, niye bazı kişilerde olup, diğerlerinde olmadığı belli değil.

İlaç işe yarar ama tedavi değildir. Bu biraz kırık camı naylonla kapatmak gibi bir şey.

Çok ağrılı, hayatı zindan eden bir durum olabilir. İlacın doğrudan sinirin onarımı veya sıkıştığı yerin gevşemesi gibi bir etkisi yok. Daha çok sinir iletiminin şeklini değiştirip şikayetleri azaltıyor.

Kişisel olarak yerinizde olsam mutlaka sinir cerrahı ile görüşürdüm. Ameliyat her zaman tercih edilecek bir şey değil. Doktorunuz geçici olarak ilaç da vermiş olabilir. Filmi inceleyip başka tetkikler isteyebilir. Daha sonra sizi cerraha yönlendirebilir.

İlacı sürekli kullanmanız da gerekebilir ama bu endişe edilecek bir şey değil. Tegretol epilepsi ilacıdır ve çok uzun süreler sorunsuzca kullanılabilir.

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

metepe hocam benim sabah uyandığımda sol elimde 4 ay önce başlayan hafif bir uyuşma vardı sonra uyuşmalar sol koluma ve sağ kol ve elime yayıldı ve bu uyuşmalar 2 ay kadar önce gün içerisinde değişik aralıklarla olmaya başladı ve artarak devam ediyor akçiğerlerimin alt kısmına bıcak saplanıyor gibi oluyor yaklaşık bir iki dakika çok zor kısık kısık nefes alabiliyorum erciyes tıp fakültesine üç kez 2 kezde özel hastaneye gittim hiçbirşey bulamadılar son bir haftadır tansiyonum ortalama 18e 11 nabzım 140ın altına düşmüyor

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    543
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Tansiyon 18-11 mi? Doğru mu bu?

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

hocam tansiyon aleti öyle söylüyor

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

o aleti bir an önce çöpe at

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

Metepe, "hayatı zindan eden bir ağrı olabilir" değil, zindan ediyor tek kelimeyle
    Adamı intihar ettirecek türden bir ağrı ama şükür ilaç yaradı.
    Doktor yanağımda çökme ve agzımda kayma yapması sebebiyle endişelendi. bana bilgi vermiyor ama kontrole de sürekli çağırdığı için sanırım sizin dediğiniz gibi tedaviye yönelik adımlar da atacaktır.
    Bu doktorların hastasını bilgilendirmemsine sinir oluorum.
    Dilerim ameliyata gerek kalmadan başka bir yol bulur halleder. Ameliyattan kokuorum.
    Olmadı başka doktor da bulmaya çalışırım sizin dediğiniz gibi.
    yardımların için teşekkürler...

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

UnFeeLinq;

annem tansiyon hastası onunkini çok iyi ölcüyor kardeşime normal diyor bana gelince kıllık yapı değilya alet birde hocam gözümün önünde sanki parlak toz taneleri uçuşuyor bu neyin nesi

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    543
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

demirc;

Olasılıklar:
    1. Tansiyon aletin bozuk
    2. Gözlerin bozuk, yanlış okuyorsun.
    3. Tansiyonun anormal bozuk... acilen ilaç başlamalısın. Sana nasıl bir şey yok dediler?

Üye
    Silifkeli Avatarı

Son Giriş
    29.07-2016
    Saat
    11:11
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar bypass ameliyatı olduktan yaklasık olarak 6 ay sonra sag elimin işaret parmagı ve orta parmagında uyusukluk basladı ve ben önemli bişet degildir geser derken sol elimdede aynı aynı parmaklarda uyusukluk peydah oldu ,artık o kadar ilerledi ki kasık tutamıyor,bardak tutamaz hale geldim yani acıkcası elimde olan bardak yada kasıgı hissetmez hale gelmistim,norolojiye gittim EMG cektiler ve beyin ve sinir hastalıklarına yönlendirdiler akabinde KTS (karpal tunel senderumu)teshisi kondu önce sag sonra sol elimden yani bilekten avuc icine kadar acıp ameleyatı yapıyorlar,her iki elimdende basarılı bir ameliyat oldum..

ilerledigi dönemlerde geceleri uyumanızın imkanı yok ,uysukluk artık acıya bırakıyo kendini ,parmak uclarında dinamit patlarcasına acı oluyor,size önerim hemen bir norologa gitmeniz ve EMG cektirip emeliyat olmanız ,yaklasık olarak 2 ayda eski düzeni alıyor,bana sag elim için 2 ay sol elim icin 2.5 ay rapor verildi simdi cok iyi durumdayım

paylaşmak istedim ,gecmiş olsun..

not:fizik tedavide ve parafin tedaviside gördüm ,hiç bir faydası olmadı bilginize ,ameliyat kesin cözüm...

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    543
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Kalem Mesajı Gör
    Metepe, "hayatı zindan eden bir ağrı olabilir" değil, zindan ediyor tek kelimeyle
    Adamı intihar ettirecek türden bir ağrı ama şükür ilaç yaradı.
    Bunlar "öldürmez ama süründürür" diye tabir edilen hastalıklardır. Tedavileri zordur. İlaçtan fayda gördüğünüz için çok şanslısınız. Herşeye rağmen, ilaç, ameliyat vs. bu ağrılardan kurtulamayan kişiler var.

Çok geçmiş olsun. İnşallah çok dert olmadan kontrol altına alırsınız. İlacın işe yaramış olması çok iyi.

demirc;
    Bu anormal bir şey!
    2. bir tansiyon aletiyle kontrol et. Eğer sürekli böyle yüksek çıkıyorsa tansiyonunun hemen kontrol altına alınması lazım. Söylediğin tüm şikayetler buna bağlı olabilir.

Bu arada tuzu kesmeni tavsiye ederim. Olabildiğince az tuz almalısın. Hiç değil ama çok çok az.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

MeTePe;
    İnanın bilmiyordum tıp doktoru olduğunuzu.
    Tıp terimleriyle bezeli tutarlı yorumlarınızı okuyunca baktım profilinize,tebrik ediyorum.
    Aha da beleş doktor deyip konuyla alakalı bir soru da ben sorayım müsadenizle.
    2 yıl önce sol serçe ve yüzük parmaklarda kısmi uyuşma başladı önemsemedim ama geçmedi.Birkaç ay sonra sol ayak parmaklarında aynı uyuşma olunca doktora gittim.Kan tahlili,bel bölgesi filmleri EMG falan yapıldı.Filmler normal,sanırım omurlarda sinir sıkışmasına baktı.EMG iç açıcı değildi sanırım uygulamayı yapan bile tekrar tekrar denedi elinde kolunda kesik falan var mı diye sordu hatta,teste yanıt düşüktü yani.
    Kan tahlilinde B12 oldukça düşük çıktı 70 li bir rakamdı hatırladığım kadarıyla.
    Beyin cerrahı uzaktan akrabaydı EMG den dolayı moralimi bozuk görünce büyük ihtimal B12 den dedi,eksikliği insanı kör bile edebiliyor dedi.
    Ben de Nörolojide tam bir check-up yerine kolayına kaçtım ve ayda bir Dodex ampül kullanmaya başladım.
    Mevcut uyuşukluklarım geçti,ancak bazen diyelim üstüne yattım elim uyuştu,normalde birkaç dakikada normale dönerken şimdi bir iki saat kısmi uyuşukluk kaldığı oluyor.
    Tahmininize göre başka birşey olma durumu mu daha ağır,yoksa Dodex i bir süre haftada bir kullanmamın faydası mı olur?
    Hastaneye gitmek en nefret ettiğim şey,yanlış ama ruhum daralıyor valla
    Uzun oldu sanırım kusura bakmayın.

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hocam tansiyon yeni başladı onun için gitmedim uyuşmalar içinde 2 hafta önce psikolojik dediler nervium ve akineton verdiler

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon