Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 88 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    uğuracar Avatarı

Son Giriş
    18.02-2017
    Saat
    17:38
    Yaşadığı Yer
    kocaeli/gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Gamma sonrası kalıcı yüz felci çok zor ihtimal. muhtemelen işitme azalacak ama tam gitmez uğultu, çınlama olur, denge sorunu olur, kortizonla 2 ayda toparlar. tümör kaybolup gitmez, sabit kalır belki küçülür. ameliyattan çok iyidir. ameliyat sonrası total işitme kaybı, yüz felci olur büyük olasılıkla. marmara üniv hastanesi iyidir. paran varsa özelde olur. medikalpark göztepe, acıbadem iyidir. gammaa işe yaramaz tümör büyür 2 sene sonra ameliyat olma ihtimali olur mu bilmem, olanları yorumlardan biliyoruz

Üye
    İstemon Avatarı

Son Giriş
    23.07-2016
    Saat
    23:10
    Yaşadığı Yer
    Giresun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Acaba gama knife sonrası ameliyat gerektiren kişi sayısı çok mu? Gama knife yapılıp fayda gören ve ameliyat gerektirmeyen kişiler varmı aramızda?

Üye
    Libertarian Avatarı

Son Giriş
    22.03-2017
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

annem oldu. beyinciğe yakındı 28mm capında iyi huylu bi tumor. ameliyast dediler ama annem gamma knife yaptırdı.1 seneyi gecti buyume yok ama kuculmede yok.şimdilik iyi. dengesi yerine geldi.ve hergun işe gidiyor.

florance nightngalerde oldu. (şişlideki)

Üye
    İstemon Avatarı

Son Giriş
    23.07-2016
    Saat
    23:10
    Yaşadığı Yer
    Giresun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gama knife sonrasında alındaki iz çok mu belli oluyor vidaları kemiğe saplıyorlar mı? Kanama oluyor mu

Üye
    realite Avatarı

Son Giriş
    29.08-2015
    Saat
    19:08
    Yaşadığı Yer
    ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm ben ordudan arkadaşlar ben yaklaşık bir buçuk sene önce ameliyat oldum ameliyat sonrası 2 ay sonra gama life oldum yüzde 5 lik kısım büyümesi yok olması için ama aksine gazide oldugum gama life büyüme olarak netice verdi kulak çınlaması çok oluyo ama denge vs yok doktorum tekrar ameliyat edicez dedi kararsızım ne yapacagım konusun da bu konu hakkında bilgi almak isteyen veya bilgisini paylaşmak isteyen numaram 555 891 7834

Üye
    nagihan1974 Avatarı

Son Giriş
    26.06-2016
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam...herkese gecmisler olsun ve allah tum hastalar sifa versin insallah.bendede 2014 temmuzda 1 cm lik 8.sinirde yani isitme ve denge sinirlerinde lezyon tesbit edildi.akustik norinom teshis.sag kulak % 35 ince seslerde kayip var.lezyon kucuk oldugunda. acibadem kozyataginda gama knife oldum.uzerinden bir yil gecti.isitmem ayni kotulesme yok lakin 5 aydan bu yana donme ataklari geciriyorum.3 ile 5 dakika suren ataklar.baktigim her yer tam bir 360 derecelik donus yasiyor hissi veriyor.bu esnada kulakta basinc ve cinlama artiyor.yasadigim en buyuk sorun bu.aranizda bu tarz sorunu yasayaniz varsa ve bilgilerini paylasirsa sevinirim.kkb ciler ve norolaglar bunun ic kulak sivi basincinin arttigindan dolayi oldugunu soyluyorlar.ilac kullaniyorum ama sorunum halen devam ediyor.tecrubesi olan varsa paylasirsaniz sevinirim.sevgiler

Üye
    filiz_rana Avatarı

Son Giriş
    09.10-2015
    Saat
    15:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba herkese geçmiş olsun.bende nisan 2014 de beyin alimeliyatı oldum sonrasında gama gördüm marmara üniv. ibrahim bey ameliyatımı yaptı çok şükür ameliyatım ii geçti tümör iyi huylu dendi patolojim temiz çıktı kalan parça oldu onada gamma vererek küçültme kararı alındı yeri çok kötü olduğu için hepsini alamadılar ameliyat öncesinde baş dönmesi denge kaybı şikayetlkerim oluyordu. ameliyattan sonra bunlar çok aza indi baş dönmem hafifledi. ama şimdi denge kaybım yine olmaya başladı sanki gözlerimde baskı hissediyorum.gamadan sonra (hemen sonra değil ama)yüzümün sağ tarafında soğukluk hissi yaşadım şuan sol kolumda ve bacağımda ağırlık hissi var korkuyorum açıkçası kalan parçanın büyümesinden bu ay kontrolüm var merak ediyorum durumum ne ama daha çok duyucaklarımdan korkuyorum.

Üye
    uğuracar Avatarı

Son Giriş
    18.02-2017
    Saat
    17:38
    Yaşadığı Yer
    kocaeli/gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@filiz_rana marmara bu işin ehlidir. korkmanız doğal. gamma bazı sıkıntılar yaratır ama çoğu geçer, kısmen geçmeyedebilir. doktoruınuzla en kısa sürede irtibata geçin hem korkunuzda geçer. çok su için, iyi uyuyun. geçmiş olsun

Üye
    filiz_rana Avatarı

Son Giriş
    09.10-2015
    Saat
    15:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tşkr ederim @uğuracar

Üye
    nagihan1974 Avatarı

Son Giriş
    26.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

filiz hanim cok gecmis olsun...umarim kontrollerinizde hicbir sorun cikmaz ve hersey yolunda olur.bilgulendirme icin tesekkurler.bana ameliyat demediler sadece gama knife tavsiye edildi lakin belirttigim gibi gamadan bir sene sonra dönme ataklari gecirmeye basladim.cok can sıkıcı bir durum.umarim gamanin yan etkileridir diye dusunuyorum.hepimize sifalar diliyorum.sevgilerimle

Üye
    ardadeniz Avatarı

Gerçek Adı
    arda
    Son Giriş
    12.10-2015
    Saat
    14:40
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaslar. beynimde herhangi bir fiziksel rahatsızlık yok.

okb hastasıyım. takıntı hastalıgı yani.

takıntı hastalıgının tedavisinin gamma knife ile mümkün olabilecegine dair bazı duyumlar aldım.

bu konuda bir bilginiz var mıdır ?

Üye
    nagihan1974 Avatarı

Son Giriş
    26.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arda kardesim selamlar.. evvela gecmis olsun...sozkonusu obsesyon rahatsizligi hususunda bir parca bilgim var.gama knife in senin rahatsizliginin tedavisi ile ilgili hicbir alakasi yoktur.almis oldugun duyum yanlistir.internettende detayli olarak bilgilenebilirsin konu ile ilgili...bu konuda psikiyatri hekimlerinden destek almalisin.tekrardan gecmisler olsun.

Üye
    ardadeniz Avatarı

Gerçek Adı
    arda
    Son Giriş
    12.10-2015
    Saat
    14:40
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@nagihan1974

net sayfalarında dolasırken. hintistan'da gamma knife ile tedavi olan birinden duydum.

tedavi olup düzeldim diyor. foruma üye olma yerini bulamadıgım icin sizlere sordum.

sanırım türkiye'de sadece marmara üniversitesinde var. fakülteye gidip daha detaylı bilgi alacagım.

bilgileriniz icin teşekkür ederim.

Üye
    volkan30 Avatarı

Gerçek Adı
    volkan
    Son Giriş
    06.11-2015
    Saat
    21:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba,
    babam 3 gün önce Marmara eğt.araş. hastansinde gama knıfe ile ışın tedavisi oldu. köşe tümörü vardı. ve işitme kaybı ve çınlama yaşıyordu. şuanda çınlama gitti diyor ama kafasında ve suratında şişlikler var. kafa da ki şişlikler normal midir? birde izler geçer mi?

Üye
    yaşamhakkı Avatarı

Gerçek Adı
    feray
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhabalar..geçmiş olsun tüm arkadaşlara...ben şubat 2015 de Marmara üniversitesi nörolojik araştırmalarda gama knife oldum.tümör beyin sapında 2 cm di ameliyat riskli olduğu için tercih ettik. kontrollerde hiç bi küçülme görülmedi.büyüme de yok ama endişem arttı. ocakta tekrar kontrollerim var.asistanlar bakıyor sonuçlara ve hiç bir bilgilendirme yapmıyorlar.halsizlik yorgunluk iştahsizlık çok fazla yaşadım.sanırım.moralle de ilgili.iki yıla kadar büyümezse sorun olmaz dediler ama genelinin ilk kontrolde küçüldüğü anlaşılıyor.benimkinde maalesef olmadı küçülme..

Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon