Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 18 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sukru-35 Avatarı

Son Giriş
    07.08-2013
    Saat
    23:33
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar herkese geçmiş olsun öncelikle.

aylardır antibiyotikten bıktım zira kronik prostatit teşhisi konulmuştu. üretrografi çekildi üretra darlığı dendi ben de bastım parayı gittim özel hastaneye. Yardımcı Doçent doktora sistoskopi yaptırdım (sakın devlet hastanesinde yaptırmayın 7 mm demir parçasının girmesi eminim daha kötü sonuçlar verebilir) kendimde bizzat ekranı izledim. mesaneye kadar sıkıntı yok. Mesane boynuna bi geldi küçücük bir delik çepeçevre kapanmış vaziyette. doktor ileri gidelim acırsa söyle hemen sonlandırcam dedi daha bir kısmı girdi inanılmaz bir acı verdi
    doktor kesin ameliyat dedi ama spermin geri kaçma riski de yüzde 50 liymiş. 22 yaşındayım ve daha çok gençsin dedi doktor

aramızda bu ameliyatı olan varmı varsa hangi teknikte oldu ve sperm sorunu yaşadımı.

Üye
    sgul Avatarı

Son Giriş
    27.07-2013
    Saat
    13:19
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende de mesane boynu darlığı var arkadaşım.evliyim ve 2 çocuğum var.sperm kaçma işini bana da söylediler.sperm kaçsa da boşalma sırasında değişiklik olacakmı acaba.yine bi rahatlama olacakmı.bu da önemli.şu an ameliyat oldunuzmu.(21.07.2013).haberleşelim şükrü kardeşim

Üye
    sukru-35 Avatarı

Son Giriş
    07.08-2013
    Saat
    23:33
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sistoskopiden sonra biraz rahatladım gibi (son teknoloji bükülebilir sistoskopla girildi) tedavi sürecinde kullandığım tamprost MR adlı ilaç mesane boynundaki kasları gevşetiyor ve idrar yapımını kolaylaştırıyor. En kötü yan etkisi meninin geri kaçması. (ilacı bırakınca geçıyor tabi bu yan etki) Meni geri kaçması nasıl diye merak ediyorsanır bu ilacı kullanabilirsiniz(doktorunuz ya bu ilacı yada xtaral adlı ilacı verecektir zaten fakat meninin geri kaçması çok kötü bir durum boşaldıgımı bile anlamıyorum hazda alamadım. Doktorum pisikoljık dedi ama alakası yok bence aynı hazzı alamıyorsun.
    Çok şükür 2 doktora birden muayne oluyorum ve ikiside çok iyi doktorlar (Yar.oç Ali Feyzullah Şahin ve op.dr Aydın Özcan) en son aydın bey sedasyon altında sistoskopi yapalım sana biraz genişletelim dedi nasıl olcak diye sordum, sana ufak bi yatıştırıcı vericem ve penisten giricem hiç kendini kasmıycaksın biraz genişleticez orayı dedi fakat çocuk sahibi olmadan riske etmeme kararı aldım o yuzden tedavimi erteledim
    27.07.2013

Üye
    sgul Avatarı

Son Giriş
    27.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mesane boynu darlığı cevabınız için teşekkür ederim.mail adresinizi yollarmısınız.ordan görüşsek.iki taraftan da gelişme olursa haberleşelim.birbirimize yardımcı olalım.ben bir de kaplıcada sıcak su tedavisi düşünüyorum.Allah herkese acil şifalar versin

Üye
    alaimi13 Avatarı

Son Giriş
    10.08-2013
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeş aynı sıknıtı bendede var yıllardır. lisede fazla kola içiyoz heralde ondandır diyip tuvalete cok gidiyodum. sonra iice artınca doktora gittim.bi sistoskopiyle bakalım dedi.tamam dedim.sandım ki röntgen cihazı gibi bişey .sonrası malum.ameliyat dedi. ama meni kaçmasından dolayı prostatı tamamen almayacam. üst kısmından aralık acıcam dedi.tamam dedik.ameliyat olduk.dediği gibi meni kaçması olmadı.ama geçici bi ameliyat olacak demişti.3-5 yıl arası idare eder demişti.dediği gibi 4 sene idare ettik.akımda bi sıkıntı yoktu.ama 5. yıl oldu.son 1 senedir zorlanıyorum yine.doktora gitmeyede korkuyom .cunku ameliyattan cok sonrasında sonda takıyolar.30 saat sonda sıkıntısı var ya.ama benim doktor da çocuğun yoksa prostatı tamamen almam dedi.40 yas üzeri alırım felan diodu.

Üye
    otobanfaresi.86 Avatarı

Gerçek Adı
    serdar
    Son Giriş
    11.11-2013
    Saat
    13:27
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben ameliyat oldum mesaneden ayırıp darlık giderildikten sonra tekrar bir cm yanına birleştirilmiş spermde azalma var ama ben certican 0,75 kullanıyorum ondan kaynaklı bende ameliyat kaynaklı bi aksilik olmadı ki zaten bana ameliyat sonrası herhangi bir sıkıntı olacağına yada spermin geriye kaçacağı bilgisi verilmedi :S

eğer faydası olacaksa şuan yanımda değil ama daha sonra ameliyat bilgilerini epikriz de yazdığı şekliyle sizinle paylaşabilirim

Üye
    euysal777 Avatarı

Son Giriş
    05.09-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ben geçen yıl mesane boyu yüksekliği ameliyatı oldum. Ben bu zamana kadar idrar yolu darlığı var diye çekiniyordum, ayrıca hiçbir doktora güvenemiyordum. Ta ki geçen yıl ıspartada ısparta özel hastanesinde, prof dr. Nuri denizi buluncaya kadar ve belden ağağıyı uyuşturup kamıştan içeri girerek mesane boyunu traşlıyarak, mesane boyunu indirdi, konuşa konuşa ameliyat oldum.
    2 hafta gibi bir süre sonda kaldı, bu sene izne gittiğimde tekrar kontrol oldum ultrasonla kalan idrar miktarına baktı gayet normal,idrar akışıda gayet güzel,
    idrarımı hemen hemen hiç yapamıyordum hatta dıştan mesaneme bastırarak zorla yapmaya çalışıyordum.

Doktor gerçekten işinin uzmanıymış allah razı olsun çok çok memnunum tamamen kurtuldum allaha şükür. Ayrıca doktor o kadar mütavazi ve alçak gönüllüki kendisiylede tanışmış olduk.

Üye
    sivaslı davut Avatarı

Son Giriş
    15.01-2014
    Saat
    01:29
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili kardeşim ben bahsettigin hastalıktan tam 15 kez amelıyat oldum ama hiçbir sonuç alamadım bende azoslin kullanıyorum evet menım geri kacıyor buna yapacak bişey yok o ilaçları kulandıgın sürece ne diyeyım allah hepimize şifa versin

Üye
    olcylmz Avatarı

Gerçek Adı
    ercan yılmaz
    Son Giriş
    15.04-2014
    Saat
    00:48
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim yıllardır bende aynı sorundan şikayetçiyim şu aralar daha sık sorun yaratmaya başladı doktora gittim bana mesane boyu yüksekliği olabilir dedi ama ben biraz korkuyorum sende benim gibi olmuşsun eğer benimle konuşursan minnettar olurum facebook sayfan yada cep numaran varsa msj olarak gönderebilir misin https://www.facebook.com/10.oFF

Üye
    efeca Avatarı

Son Giriş
    06.06-2014
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar mesane boyu yüksekliği tanısı konmadan önce işeme hızınız nasıldı

Üye
    yaman002 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    12:32
    Yaşadığı Yer
    adıyaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

başka mesane boyu yüksekliği ameliyatı olan varmı ne tavsiye ederler olumlu sonuçlar olumsuzsonuçlar nedir

Üye
    emresağlam Avatarı

Son Giriş
    10.01-2015
    Saat
    19:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaslar

ben mesane boyu darlıgı amelıyatı oldum. doktora gitmeden önce yarım saatte bır ıdrarım gelıyordu doktor normal insanlar gibi idrarını yaparsın ama menın % 90 geri kacar dedı. darlıgı az bisey acıp idare edebilecegin sekle getırırım dedi.
    Ameliyatı oldum simdi eskıye nazaran daha iyiyim menı gerıde kacmadı. arkadaslar size tavsiyem sakın üsütmeyin ve kafanızı kurcalayacak birseylerle ugrasın.
    cok zor bi hastalık psikolojik olarak sureklı ıdrarı dusununce daha kotu oluyorsunuz.

keşke tıp gelisse de bizim hastalıgımıza kesin cözüm sunabilse

bu konu hakkında bilgisi olan varsa paylasırsa sevınırım birbirimize yardımcı olalım tesekkurler.

Üye
    darkbox Avatarı

Son Giriş
    17.12-2015
    Saat
    05:51
    Yaşadığı Yer
    yunanistan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabayin arkadaslar
    ben 17 sene boyunca sik sik idrar problemiv vardi idrarda basinc yoktu prostata kalsifikasion vardi ve doktorlar hep kronik prostatit derdi taki 10 gun once sistoskopi yapildi ve mesane boynu darligi teshisz koyuldu zaten bende gordum mesane cikisi delik kucucuktu etrafi kaslar ile kapliydi simdi bir sene boyunca hap kulanicam eyer duzelme yoksa doktor ameliya dedi ama bende sol kasikta da airilar var bazen de testise douru oluyor, doktora sordum sebebi beli dedi mesane boyu darlindan,bu hastaligi olan arkadaslarda boyle bi sikyate varmiydi yani kasik airisi falan,bu konu hakkında bilgisi olan varsa paylasırsa sevinirim iyi gunler

Üye
    lingo35 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    19.11-2015
    Saat
    21:19
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende de mesane boyu darlığı var.bu hastalığa yuzde kaç rapor veriyorlar biliyor musunuz? @sukru-35

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    938
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu konuda deneyimi ya da bilgisi olan arkadaşlar varsa ve yazarsa çok yararlı olur?

Sayfa 1 / 2 12 SonSon