Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    karaboga181 Avatarı

Gerçek Adı
    coşkun
    Son Giriş
    25.02-2013
    Saat
    10:29
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selam arkadaşlar ben 22 mart 2012 de bi trafik kazası geçirdim ogünden sonra ayak bileğim saga sola aşagı oynuyo yanlız yukarı kalkmıyor doktorlar sinir zedelenmesi var dediler sizce ameliyat gerekirmi veya içinizde ameliyat olup faydasını gören varmı cevaplarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

Üye
    sakura71 Avatarı

Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    11:02
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Öncelikle ameliyat ile ne yapılacak o önemli. Zedelenen sinir onarımı için operosyon olacaksa fazla bir şey bekleme. Çünkü sinir hücresi kendini yenilemiyor. Bende sinir yaralanması sonucu ayağımı yukarı ve sağa hareket ettiremiyorum. Kazadan bu zamana kadar harektte hiç gelişme oldumu. Kazadan sonra sinirler biraz iyileşme gösterebilir. Geçmiş olsun...

Üye
    elif_kız Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:18
    Yaşadığı Yer
    türkiye en güzel ili.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    6

Benim sinir zedelenmesi değil ama ayağım bilek den yukarıya çekemiyordum kas kısa kaldığı söylendi uzattıldı şuan iyi çekebiliyorum kendime

Üye
    cancagazim Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    18.04-2013
    Saat
    11:21
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam arkadaşlar.Bir sabah uyandığımda sağ ayak bileğimin çevresi uyuşmuş bir şekilde uyandım.Fakat uyandığımda herhangi bir dengesiz duruşum yoktu.Sanki ayağım yok gibiydi.Uyuşma biraz geçti fakat bahsettiğiniz gibi sağa sola aşağı hareket ediyor,aşağıya çömelebiliyorum ancak yukarı kaldırmak istediğimde komut veremiyorum,kalkmıyor.İki gün bu şekilde topallayarak işe gidip geldim iyileşmeyince doktora (ortepedi) gittim.Fıtıktan şüphelendi ama hiç bel ağrım yoktu bacaklarımıda kaldırdı yukarı acı hissetmedim.Nörolojiye sevketti emg için.Dizimden aşağıya belirli yerlerden eelektrik verildi tam olarak tepki alamadık sorunlu bölgeyi buldular.Dizimin hemen sağ alt kısmından amelıyat oldum doktor amelıyat esnasında da sordu sen bunu nasıl yaptın diye,sinirler üst üste glmiş dedi.Eğilerek mi çalışıyorsun filan.Neyse ameliyatı olduk şuan 20 gün oldu ayağımda en ufak bir değişme yok.Hala yukarı kaldırmak istediğimde bileğimin üst tarafındakı kaslar geriliyor ve kalkmasına izin vermiyor.Doktorun demesi biz sadece sinirleri düzellttik iyileşmesi zaman gösterecek belkı hiç iyileşmeyebilirde dedi.Tedirginim şu an.Başka hastaneye gidip orada da muayene olacağım.Bu konularda acemiyim ama çoğu insan sebebini bulmadan senı nasıl amelıyat yapar dedı.Gerçekten sebebi belli değil.Uyanıyorum ve bacağım bu halde!!! Önerileriniz var mı paylaşırsanız sevinirim.

Üye
    Solveus Avatarı

Son Giriş
    01.05-2017
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@cancagazim

çok geçmiş olsun,,,son durumunuz nedir acaba? peroneal sinir sıkışmasından ameliyat olmuşsunuz anladığım kadarıyla,,,,çok kısa sürede iyileşmez şayet öyleyse,,,kendi tecrübem,,kendinize zaman tanıyın ve mutlaka fizik tedavi görün bir süre,,,,

Üye
    Polat34 Avatarı

Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    34
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Oğlumda enjeksiyon sonrası siyatik sinir hasarından dolayı 23 temmuzda ameliyat oldu 10 gün yara iyileşme süresinden sonra fizik tedaviye başladık.Ayağını sola çok az sağa normal aşağı normal şekilde oynatıyor.ameliyattan sonra gözle görülür birşekilde iyileşme olmadı.Sadece başparmakta hafif bir oynama var.Ftr uzmanı çok uzun bir süreç var diyor.Hayırlısı Allahtan tedaviye devam ediyoruz

Üye
    Solveus Avatarı

Son Giriş
    01.05-2017
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @cancagazim

rahatsızlığınız herediter basınca duyarlı nöropati olabilir,,,lütfen araştırınız,,,doktorunuza da söyleyiniz,,tam tanı dna analizi ile konuyor,,,sizin sinirleriniz stabil değil demek ki /periferik sinirler/ sıkışmaya meyilli kas kirişlri içinde....