Sayfa 1 / 5 12345 SonSon
Toplam 61 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    manuelfernandes Avatarı

Gerçek Adı
    emre turan
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    19:36
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar 2 yıl önce guallian barre sendromu geçirdim ishalin enfeksiyonu sinir uçlarına yayılmış yani felç gbi bişey geçirdim zamanla bu hastalık yüzde 90 düzeliyormuş fizik tedavi gördüm şuanda normal insan gbi yürüyorum ufak tefek sorunlar kaldı 2 yıl olmasına rağmen düşük ayak birtürlü düzelmedi afo kullanıyorum e gerçekten zor oluyor gerek misafirlikte gerek normal hayatda çok zorlanıyorum ve aşırı moralim bozuluyor kendi kendimi yiyorum daha 20 yaşındayım 2 yıl geçmesine rağmen ayaklarım düzelmedi acaba bu düşük ayağın geçici ilacı tedavici varmı ftr bile artık işe yaramıyor afo kullana kullana ayaklarımın heryeri yara oldu düşük ayak sorunu olan veya bnim hastalığı geçiren varmı aranızda?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Bunun çoğu zaman bir çözümü yok maalesef. Kullandığın AFO sorunlu olabilir mi? Yara yapmaması lazım.

Gençsin, canını sıkması doğal, ama zamanla geçecektir. Ne olmuş bir ayağında kısıtlılık varsa! Moralini bozma...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    elif_kız Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:27
    Yaşadığı Yer
    türkiye en güzel ili.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    6

geçmis olsun benimde düsük ayak dı amaliyat oldum iyiyim.

Üye
    manuelfernandes Avatarı

Gerçek Adı
    emre turan
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nasıl ameliyat oldun birde abi bnim 2 ayapımdada var ve bu hastalık sonucu oldu kazayla değil normalde zamanla düzelmesi lazım ve bu hastalık uzun zaman alıyor yani 4 yıl 5 yıl sonunda iyileşen var bnim daha tam 2 yıl oldu.acaba ameliyatda tamamen düzelirmi? nasıl bir ameliyat açıklarmısın

yokmu arkadaşlar ameliyat olan bilgisi olan

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Bende omurilik hasarına bağlı,tek bacakta düşük ayak var.Yaklaşık 18 yıl oldu ,fizik terapi görmeme rağmen düzelme yok.Diz altındaki incelme belli bir seviyeden sonra durdu gibi.bunuda günlük aktivasyona bağlıyorum.Bizim tek ilacımız ,yürümek.İlk zamanlar bel altı komple felçti, ilk sekiz ayda ,sol bilekteki düşüklük harici ,hepsi düzeldi.

Üye
    manuelfernandes Avatarı

Gerçek Adı
    emre turan
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bnim ayak kaslarımda çok zayıf baldırlarım falan çocuk bacağı gbi. bnim 2 yıl oldu birtürlü düzelmedi

Üye
    k.fikriye Avatarı

Son Giriş
    26.11-2014
    Saat
    13:25
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar,

İthalatçısı olduğumuz Bioness L300 ürünümüz Düşük ayak problemi yaşayan hastalarımız için uygun bir üründür. Türkiye de ve dünyada birçok hastamız tarafından kullanılmaktadır. ürün ile ilgili aşağıda kısa bilgi verilmektedir. İrtibat bilgilerimiz de aşağıda yer almaktadır. Bilgi almak için lütfen arayınız. Bu ürünümüz

BIONESS L300
    Düşük Ayak Rehabilitasyon Sistemi / ABD: www.anlimited.com.tr

Üye
    rind Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    22:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

manuelfernandes;

Bende 2000 yılında bel fıtığı ameliyatı sonrası sol ayağım da düşük ayak oluştu. Hemen hemen senin yaşındaydım. Geçmedi. Üzüntünü anlıyorum. Umarım geçer. Şifa verici Allah. Olaki geçmese dert etme. Bir süre sonra unutuyorsun bile. Bu senin için engel olmuyor. Hayattan zevk almanın dünya kadar yolu var.

Üye
    k.fikriye Avatarı

Son Giriş
    26.11-2014
    Saat
    13:25
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Arkadaşlar,

23-24 Eylül tarihlerinde İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi ve Ege Üniversitelerinde İthalatçısı olduğumuz Bioness-ABD L300 Düşük Ayak Rehabilitasyon Sistem ile ilgili tanıtımlarımız olacaktır ve ilgili hastalarımıza uygulamalar yapılacaktır.

Konu ile ilgili bilgi almak için lütfen tarafımıza ulaşınız.

nevtek / anlimited ( www.anlimited.com.tr )

Selanik Cad. No:82/15
    Tankut İş Merkezi
    06640 Çankaya-Ankara / TÜRKİYE
    Tel: +90 312 425 25 03
    Fax: +90 312 418 80 68

Üye
    gecekartalı Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    07.03-2016
    Saat
    15:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

düşük ayak olupta düzelen görmedim herkese acil şifalar.. onlan yaşamayı alışıyor insan.. beş sene oldu bir gelişme göremedim herkes gibi baldırlar inceldi bnm sinirlerim cam kesiginden oldu dizden aşagı felc parmaklar oynamaz ama üstüne basiyom geziyom afo aldım berbat yüreyemiyorum onlan.. acil şifalar herkese saygılar..

Üye
    Flz Avatarı

Son Giriş
    14.02-2014
    Saat
    14:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm . benimde üç yıl önce sakrum ameliyatı sonrasında düşük ayak moluştu sol ayağımda . afonun yara yapması hakkında bilgi istemişşsiniz. bende refleks afo kullanıyorum , daha sonrada karbon afo kullanmaya başladım dışarıda ayakkabı ile çok rahat ettim. ev içinde ise daha güçlü karbon afo kullanıyorum sadece yazları terlemeden dolayı pişik oluşuyor. be
    n çok araştırdım düşük ayağın şimdilik tedavisi yok , afo tercihlerini güzel yapma
    ısın ve bununla yaşamayı öğrenme
    zorundayız şimdilik. inşallah ileride t
    davisi mümkün olur ve düzelm
    ş
    nsımız olur. şimdi
    en size sağlıklı günler diliyorum.

Üye
    manuelfernandes Avatarı

Gerçek Adı
    emre turan
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Düşük ayak sorunum var afo kullanmaktn bıktım ayaklarım sürekli yara oluyor ve nasır tuttu afo sürekli ayağımda kaldığı zaman acı çekiyorum acaba düşük ayak ameliyatı varmı? Bnim kırık çıkık kaza ile olan problem değil sinirsel bir rahatsızlık geçirdm guallian barre sendromu die mikrop sinir uçlarına yayılmış vs vs acaba çözümü varmı bunun

Üye
    zkldmt Avatarı

Son Giriş
    18.05-2014
    Saat
    01:47
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar benim kardeşime yapılan iğne sonucu düşük ayak oluştu afo kullanıyor, temmuzda Hacettepe üniversitesinde DR Akın Üzümcügil tarafından ameliyat olucak daha yeni bir arkadaşımızda ameliyat oldu ve iyi olduğunu söylediler ameliyat olan varmı sonrasında daha kötü bir sonuç doğurmasından korkuyorum

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Benim bildiğim düşük ayak ameliyatı, ayağı 90 derece donduruyorlar.Geriye dönüşü yok.Düşük ayak olanlar karbon afoyu denesinler ,diğer afoları denediğim için onlar gerçekten çok berbat ve sorunluydu.Düşük ayağı olanlar ayak sağlığına dikkat etsın, en ufak sürtme, ayakkabı vurması, nasır durumunda çok geciktirmeden doktoro gitsinler.ayakkabılar spor ,ortapedik ve sıkı olmazsa rahat edeceklerine eminim.

Üye
    uzungöl Avatarı

Gerçek Adı
    suna uysal
    Son Giriş
    09.04-2017
    Saat
    19:27
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Herkese saglikli gunler;
    Ben gecirdigim trafik kazasi sonucu dusuk ayak sorunu yasiyorum ve afo kullaniyorum. Seviyem L1. Afolardan nefret ediyorum bazen balkondan firlatasim geliyo ama donup baktigimda onlara mecbur oldugumu gorup oturuyorum yerime, ama inanilmaz agri yapiyo nasirda olustu. Karbon afo kullanmak istiyorum ama ben reflex afoyu kullanamiyorum ayakta sabit duramiyorum ve herkesde sen karbon afo kullanamazsin o zaman diyolar. Sol ayak bilegim 5/2, sag ayak bilegim 5/1 gucunde.. Afosuz durmadan yuruyebiliyorum ama sabit duramiyorum. Bilmiyorum anlatabildim mi ama benim gibi olup kullanan var mi karbon afoyu? bende alsam sizler gibi rahat eder miyim? Simdiden tesekkurler...

Sayfa 1 / 5 12345 SonSon