Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 61 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Solveus Avatarı

Son Giriş
    01.05-2017
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Engelsizbiz Mesajı Gör
    Sen daha eglencelisin bence (komik)
    kendin kullan sonra gel burda pazarlama departmanı şefi yapalım seni,,,olmadık ümit tacirliği yapıyorsun!

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Bu dediğiniz cihaz kas atrofisi fazla olanlar için işe yaramaz.İlk zamanlar da faydalı olabilir.

Üye
    nusret doğan Avatarı

Gerçek Adı
    nusret doğan
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    11:53
    Yaşadığı Yer
    edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@seyyah turab

Selamlar ayakkabıya köprü dediğin olay nasıl birşey acaba?

Üye
    Sarıgül Avatarı

Son Giriş
    24.11-2016
    Saat
    05:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese selam.
    Bende kanal daralmasından dolayı
    Her iki ayağımda düşük ayak meydana geldi.
    Afo,safo falan hepsini denedim
    Bendeki,sancılı ağrılı, uyuşmalı düşük ayak.
    Fakat kendi yaptığım aparat ile hem hafif,hem dışarıda aynı numara ayakkabının diline karşı aparatı takıp,
    Pantolon altında farkedilmeyecek şekilde
    Dışarıda giyebilecek, hemde ev içerisinde
    Kullanacağınız aparat ile sağlam insan ile aynı şekilde, üstelik ayak bileginizi bükerek yürüyebileceksiniz.
    Dilerseniz sipariş durumuna göre
    Gönderebilirim.
    200,tl. Adrese teslim

Üye
    Net D. Avatarı

Son Giriş
    03.12-2016
    Saat
    17:37
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Düşük ayak için Kendi imalatım afo
    Ben 65 yaşında emekli bir memurum. Yaklaşık 11 yıl önce bypass ameliyatı geçirdim ve ameliyat olduğum hastanede insanlara sadece ALLAH (c.c.) rızası için yardımcı olmak üzere gönüllü oldum. 10 yıl yaptıktan sonra maalesef yeni bir doktorun gelmesi ile benim görevime son verildi. Bu arada safra kesesi ameliyat oldum. Beynimde kist bulundu ve ağzımda kanser olduğu tespit edildi. Yıllardır bel ve boyun fıtığından müzdariptim. Son zamanlarda takılıp düşmeye başladım. Takıldığım yerlere baktığımda zeminin düz olduğunun gördüm yaklaşık 4 yıl önce idi . Doktorum emar ve emg sonuçlarına göre düşük ayak olduğumu söyledi şükürler olsun. Bende çok araştırdım tedavisi yok gibi İdi Tabiki sonucu RABBİM tayin eder. Bende afo denilen alete yöneldim ama iyiler pahalı diğerleri bana uymadı. Bende kendim bir şeyler yaparak bu zamana kadar geldim. Gayem basit ama işe yarayan birşeyler yapıp insanlara faydalı olabilmekti. Çünki kendimi bu tür yardım işlerine adamıştım. Resimlerini ekliyorum basit ama benim işime yarıyor. Kullanılan malzemeler serum hortumu (kalın olan), çanta aparatı, tel, perçin, halıfleks parçası (biraz sert olmasında fayda var) , ve çanta aparatından geçebilecek sağlam kumaş veya benzeri. O kadar. Kolay gelsin RABBİM sınavlarımızı başarılı kılsın İsyan ettirmesin İnşallah. Saygılarımla.
    http://i.hizliresim.com/GoO33Z.jpg
    http://i.hizliresim.com/yLrVMa.jpg
    http://i.hizliresim.com/yLrVNk.jpg
    http://i.hizliresim.com/5M1Ygz.jpg
    http://i.hizliresim.com/Yr74N2.jpg
    http://i.hizliresim.com/Z7PYE3.jpg
    http://i.hizliresim.com/yLrVzn.jpg
    http://i.hizliresim.com/rZoEJa.jpg
    http://i.hizliresim.com/65LmJl.jpg
    http://i.hizliresim.com/L1WQb0.jpg

Üye
    hscn42 Avatarı

Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    16:19
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaslar benim sol ayagimda aniden ortaya cikan bir problem var ayak bilegimi hareket ediyor ama rahat degil ayak parmaklarimi yukari asaga hareket etmiyor
    fizik doktoru ayak dusmesi dedi sonra beyin cerrahisi ve norolojiye baktirmami soyledi beyin cerrahi biraz testler ve sorular sordu dedigi her hareketi yapiyorum ama ayak bilegimi yukari dogru zayif cekiyorum parmaklari hic cekemiyorum
    aci sicak soguk hisselirim normal emg testi istedi onuda 24 mayisa randevu verdiler
    omuriligimden MR cekindim normal cikti noroloji bolumu 6 mayisa randevu verdi ayak dusmesi hakkinda biraz arastirma yaptim tedirginim biraz yarin komple MR cekinecegim tam bir tehsis konulmadi daha

bunun hakkinda sizlerin bir bilgisi varmi nasil iyilesir neler yapmaliyim bana yardimci olurmusunuz lutfen tesekkurler simdiden

Üye
    relaxla Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    10:42
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Bende de L4 L5 , S1 S2 sinir kökleri tutulmuş çekilen EMG sonucuna göre baş parmak hariç iki ayağımda da diğer parmakları oynatamiyorum EMG yi iğneli yapan doktor sende dusuk ayak var dedi Adana numune hastanesine gittiğimde ortapedi doktoru senin ayaklar pes kavovarus dedi şaşırdım kaldım acaba hangisi çünkü mayıs ayının 17 sinde heyete girecem..

Üye
    Halukgorgulu Avatarı

Gerçek Adı
    Haluk
    Son Giriş
    18.04-2017
    Saat
    20:04
    Yaşadığı Yer
    Niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim de sol bacagımda düşük ayak meydana geldi trafik kazası sonucu fakat şu an afo kullanıyorum ameliyat olmadım olmayı önerirmisiniz. ?

Üye
    ŞahinAfak Avatarı

Gerçek Adı
    Şahin
    Son Giriş
    25.01-2017
    Saat
    13:09
    Yaşadığı Yer
    Bingöl
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2015 yılında Ateşli silah yaralanması sonucu sol bacağımda peroneal sinir hasarı meydana gelendi. buna bağlı olarak sol ayak bileğimi kontrol edemiyordum yani düşük ayak rahatsızlığı oluşmuştu.

Yaklaşık 7+8 ay bu durumda kaldım kısaca özetlersem hayatımın en zor günlerini geçiriyordum ve psikolojim tamamen çökme noktasına gelmişti.sonrası yaptığımız araştırmalar neticesinde Hacet tepe hastanesinde Dç Dok.Gazi HURİ hocamıza muayene oldum muayene sonucu yapılan tetkiklerde dizimde kırık ve peroneal sinilerde (EMG sonucu) ağır hasar tespit edildi.Önce dizimdeki kırık kapalı ameliyat metoduyla iki adet vida takılmak süreti ile tedavisi yapıldı.3 ay sonra düşük ayak için yine Gazi hoca tarafından başarılı bir ameliyatla TENDON nakli yapılarak üç aylık bir süre için alçıya alındı.

Şu anda ufak tefek ağırlarım olsa da düşük ayak dönemimdeki kıyasla oldukça memnunum.tabi ki hiç bir şey orijinali gibi olmuyor ama ayağımı %70 oranında kullanmaya başladım benim durumumda olan hastalar var ise kesinlikle iyi bir cerraha tendon nakli ameliyatı metodu ile düşük ayaktan büyük bir oranda kurtula bilirler.

Sağlıklı ve mutlu bir yaşam dileği ile....Şahin BAKIRCI / BİNGÖL-Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü...

Üye
    İsmailllll Avatarı

Son Giriş
    05.10-2017
    Saat
    16:07
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Amelyat olmayı düşünüyorum düşük ayaktan amelyat olan arkadaşlar bilgilendirebilirlermi acaba bni

elif hanım nerde amelyat oldunuz amelyatla ilgili bilgilendirebilirmisiniz bni bende yanlış igne sonucu düşük ayak oluştu amelyat olmayı düşünüyorum

Üye
    Htcgl Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    17:49
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle herkese acil şifalar.. 17 mart tarihinde sol kalça protez ameliyatı oldum ve normal bir kemik yapısınolmadıgı için çok zorlu bir ameliyat ve süreç geçirdim. Ameliyat sonrası sol ayagımda düşük ayak gelişti ve 2 ay fizik tedavi görmeme rağmen hiç bir gelişme kat edemedim.

Ameliyatımı bursada yaptırdım ve tendon transferi için birçok doktorla görüştüm derin araştırmalarım sonucunda ameliyat olmama gerek kalmadı Bursa^da Dr. Faruk Şahinle görüştüm ve akupunktur tedavisiyle düşük ayak problemim %70e kadar çözüldü 1 buçuk ay tedavi sürecinden sonra afo yada herhangi bir aparat kullanmama gerek kalmadı tedavim hala devam ediyor ve daha iyi olacagıma eminim sağlık konusunda yaşanan herşey çok zor umarım sizlerede yardımcı olabilirim..

Üye
    Cihan Yalçın Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Htcgl akupunktur tedavisi hakkinda bilgi verir misin
    Birde sizin sinirlerde yaralanma mevcut muydu

Üye
    Htcgl Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    17:49
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Cihan Yalçın

Sinirimde yaralanma yok sadece incelmiş ve felç diye tanımladılar bıçak darbesi ya da baska bir yaralanma söz konusu değil. Akupunktur tedaviside çalışmayan sinirleri toplu iğne tarzında ama çok daha ince ve küçük iğnelerle uyarı veriliyor ve çok yüksek bir oranda iyileşme oluyor orada benim haricimde birçok insan vardı ve gözle görülür derecede iyileşen insanlar tanıyorum.

Üye
    Çirkin Bey Avatarı

Gerçek Adı
    Beyefendi
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:01
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    0

Düşük ayak ameliyatını önermiyorum !

Belki bana kızabilirsiniz umutlarınızı yok ediyorum diye

Polinöropati hastasıyımm (kas hastalığı)
    İki ayağım da düşük ayak vardı ayak parmaklarım kambur vs

Bu ameliyatı duyduğum da heyecanlandım ve fazla araştırma yapmadan oldum ve özel olarak iki ayağımı aynı anda

1.çok eziyetli süreç amaliyattan çıkar çıkmaz çektiğiniz acı ağrı birde iki ayaktan olunca morfinle sakinleştirdiler beni
    2.tek ayak iyileşme süreci 6 hafta diyolar yalan en az 3 ay sürüyor
    6 hafta kesinlikle kesinlike ama kesinlike basmak yasak 6 hafta sonra odandan wc ye kadar izin vs 3 ay bekleyeceksin

Açıkcası benim hâlâ ne yazık ki düşük ayak devam ediyor
    Keşke olmasaydım diyorum verdiğim para o an çektiğim acılar vs

Şuan bile acısı var hâlâ ayak donuk ama ağrı inanın hala devam ediyor 5 yıl geçti olalı ameliyatı

Sonuç olarak dediğim gibi tavsiye etmem ameliyatı

Yine de karar sizin !

Sadece ameliyat olan birisi olarak deneyimlerimi yazmak istedim

Hepimize acil şifalar diliyorum

Üye
    refaz Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:51
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    YouTube var düşük ayak ameliyatları bilek yaninda çevresinde sağlam oynayan tendonlar varsa cikartip ameliyatla ayak üstüne monte ediyorlar tendonu

Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon