Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 61 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    saynz Avatarı

Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    10:45
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben çocuk felci geçirmişim küçükken,sol ayağımda vardı bu düşük ayak problemi.Ameliyat oldum ve bileğimi dondurdular,şu anda sabit hiç hareket yok.Yürürken,helede bayır çıkarken çok zorlanıyorum.Bu AFO denen alet benim yürümem de bana birazda olsa kolaylık sağlarmı acaba?

Üye
    seyyah turab Avatarı

Son Giriş
    22.12-2014
    Saat
    09:30
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

insan bilmediğinin düşmanıdır sözü doğru gerçekten de doğru, arkadaş bilmeden boş deyip durmayın "denemdim faydasını gördüm ben" ha %100 değil ama düşük ayak hastası için %1 dahi büyük bir gelişmedir..
    "umut hastanın azığıdır".. İnsanların umutlarını yıkana kadar umutsuzca boş boş konuşarak menfi insan statüsüne girmeyin..
    İster inanın ister inanmayın, paşa gönlünüz bilir..
    İnanıp inanmamanız bende ki hakikati değiştirmez.
    esenkalın..

Üye
    seyyah turab Avatarı

Son Giriş
    22.12-2014
    Saat
    09:30
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar..

Arkadaşlar, sağ ayağımda düşük ayak var, belimden tümör ameliyatı olduktan sonra bu rahatsızlık meydana geldi.
    Kendi uyguladığım ve memnun kaldığım bazı uygulamaları sizler ile paylaşmak istiyorum umarım dikkate alır ve faideli olur..

1- Sporu asla bırakmayın (plates topu ve there band faydalı olmaktadır ayrıca düşük ayak kısmını değil komple bacağı güçlendirecek spor egzersizlerine kesintisiz devam edin gerekirse kondisyon salonlarına gidin)

2 - Foot Up kullanın.. ( iki parçadan oluşmaktadır, biri bileğe diğeri ise ayakkabıya bağlanmaktadır.. İki yıldır kullanıyorum gayette memnunum. Yalnız ayakkabı seçimi memnumiyet derecesini daha iyi belirler.. Boğazlı converse tipi ayakkabılar [tabii bahar ayları] için çok uygun olur. Ben söylemediğim sürece insanlar ayağımda problem olduğunu anlamıyorlar)

3 - Zinde terlik adı altında bir terlik var, onu alın günde 30 saat civarı giymeye çalışın. reflekslere iyi gelmektedir..

4 - Maddi imkanları yerinde olanlar için sülük tedeavisini öneririm. Ben uygulattım memnun da kaldım.. ayağımın yukarı doğru çekmesinde çok faydasını görmedim ama evde yalın ayak yürürken ve ayakkabı ile yürürken daha dengeli ve kontrollü basıyorum..

5 - Eğer foot up alırsanız, ayakkabıya takılan malzemeye bir ayakkabıcıya köprü attırın yoksa bağcıkları geçirdiğiniz vakit toplanma yapıyor köprü atılırsa problem olmuyor..

Benden size memnun kaldığım ve faydasını gördüğüm bizzat yaptığım uygulamalar.. Umarım dikkate alırsınız..

Üye
    manuelfernandes Avatarı

Gerçek Adı
    emre turan
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    19:36
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok fizik tedavi gördüm gullian barre sendromu geçirdim 4 yıl olmasına rağmen sdce ayak bileklerimde kaldı afo kullanıyorum ameliyat olma ihtimalim varmı ameliyatı varmı

Üye
    semiyakii Avatarı

Son Giriş
    11.02-2016
    Saat
    02:30
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım geçmiş olsun bende iş kazası geçirdim LI kırığı var parapleği yani kısaca sol ayak kısmen felç fizik tedavi gördüm 9 ay oldu şuan sol bilek 5/1 sağ bilek 5/3 Karbon afo Kullanıyorum yürüyebiliyorun ama sekiyorum çok konforlu değil yinedeyürüyorum

çok rahat etmezsin ama yürürsün

Üye
    semiyakii Avatarı

Son Giriş
    11.02-2016
    Saat
    02:30
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar herkese geçmiş olsun benyeni üye oldum forumlara nasıl mesaj yazılır nasıl cevap alınırpek anlamam Umarım yazdıklarım birilerine iyi gelir

Bende işkazası geçirdim LI kırığı var ayaklarında kırık yoktu fakat L 1 kırığından dolayı sol bacakta kısmi felç oldu kazadan bu yana 1o ay geçti şu anki durumum sol bilek 5/1
    1-fizik tedaviyi asla bırakmayı,
    2- Her boşta kaldıkça hareket edin
    3-imkanınız varsa spor salonuna veyüzmeyegidin
    4- Düşmektenyürümektenkorkmayın
    5-Ben 10 ay içerisinde 3 ay hastanede kaldım 7-ay içinde defalarca düştüm 4 kez sol OMUZUMU çıkardım ama yinede üstüne gittim şimdi değneksiz yürüyorum karbon afo kullanıyorum

Üye
    oskartal Avatarı

Gerçek Adı
    osman kartal
    Son Giriş
    28.04-2015
    Saat
    21:51
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben,de 35 yıl önce yüksekten düşmey bağlı olarak l1,l2 seviysinde omurgakırığı oldu. Amaliyat sonrası her ikiayakta düşük ayakoluştu diz alında adele erimesi oldu, 6 ay tekerlekl sandalya , sonra 3ay iki kotuk değnei ile sonra 4ay iki bastonla sona tek bastnla sonra bastonsuz ve yardısız hayatımı a ktıf oarak i dame ettirdim. Bu z aman zarfınd çok çeşitli onlarca ortez,afo v.s. Kullandım.bunların içinde en çok arkası kapalı refleks afo dan memnun kaldım.arkası açık afo lar ayağıvuruyor yara yapıyor k ullanamıyorsun. Karbon afolar da ayakkabı ilekullanamıyorsun yani misfirliğe v.s. Gittiğinize ayakkabınızı çıkartınca afo nuzuda çıkartmak zorunda kalıyorsun. Dizlerinde kilitlenmeme sorunu olanlar bu kısa diz altı afo yu kullanamazlar çünkü yürürken stop (durma) yapamazlar. Bunlar için diz kapağını arkaya yiten özel yapım klenzak afo uygundur. Ilk 5 seneden sonra alışıyorsun herkes senin gibi geliyor. Bu 35 yıl içinde düşük ayağın tedavisi için yurt içi yurt dışında çok uğraşlar verdim, ancak maalesef tedavisi yok. Sinirler bir kere öldümü geri dönüşü yok.bıkıp usanmadan hareket ederek ve yürümeyi kolaylaştran uygun cıhazlar kullanarak daha kaliteli bir yaşam sürdürmek mümkün.hareketi bir kaç gün aksatırsan kaslar hemen zayıflıyor, haydi yeniden kondisyön kazanmak için uğraş dur. Bir de zamanla yaşlılığın vermiş olduğu zafiyet eklenince iş iyice zorlaşıyor ( ben şimdi 70 yaşındayım.).böyle engelli yaşamak elbete zor ancak imkansızda deyil. bir ata sözü:kendi derdime baktım, derdimden iğrendim. Benden beter dertliye baktım da,kendi derdime imrendim.. tüm dertlilere kolaylak ver ya rab.şifa ver ya rab.amin.

Üye
    manuelfernandes Avatarı

Gerçek Adı
    emre turan
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    19:36
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bnun egzersizleri nelerdir? Bir de bnun ameliyati varmis düşük ayak ameliyati olanlar varms tendon transferi vs

Ben bilegimi az cok oynatabiliyorum sag sol yapiyorum sdce kndime dogru cekemiyorum.ameliyat olan arkadasinizin durumu nasil olmus duzelmismi

Üye
    Polat34 Avatarı

Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    34
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Enjeksiyon sonrası oluşan düşük ayaktan dolayı 23 temmuzda siyatik sinir ameliyatı olduk 10-15 dikiş atıldı..Ameliyat 1,5 saat sürdü.Yara kapanması 8-10 gün sürermiş,sonrasında ftr başlayacak.Sinir hasarı oluştuktan sonra 6 ay içinde ameliyat olmak gerekiyormuş.6 ayı geçtikten sonra ameliyatla düzelme şansı azalıyormuş dedi doktor.FTR ye başladıktan sonra ilk ay düzelme oldu,sonraki 2 aylık ftr de düzelme durdu.Bizde ameliyat olmaya karar verdik.1 gün hastanede kaldık.İnşallah düzelme olur.
    Gelişmeleri yazarım burdan.

Üye
    hheakman Avatarı

Son Giriş
    14.09-2015
    Saat
    01:36
    Yaşadığı Yer
    ısparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba,

üniversitede düşük ayak için fes benzeri uyarımla yürümeyi düzeltecek giyilebilir tayt tasarlamak için proje hazırlıyoruz.

bana bu konuda nasıl olmasını istediğinizle ilgili yardımcı olabilir misiniz?

Bana boş mail atabilirseniz size bilgi vererek eksik olduğumuz yerleri sorabilirim.

htcakman@gmail.com

teşekkürler..

Üye
    ozdmr38 Avatarı

Gerçek Adı
    taner
    Son Giriş
    21.09-2015
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

beyinden iyi huylu kitle vardı beynin hareket bölgesinde motor nöronda bölgesinde bu ameliyat sonrasi düsük ayak sorunu başladı önceden bacağımı itip cekemiyordum simdi ona bakarak bacakta cok sorun yok ama bilekte hic hareket yok ne yapmam gerekiyor tedavisi var mıdır ameliyat olalı 26 güN falan oldu fizik tedavi ile düzelir mi birde hareket etmeyiince uyusmlar oluyor simdi o uyuşmalar azaldı ama hala var simdiden cevaplarınız icin tesekürler

Üye
    Solveus Avatarı

Son Giriş
    01.05-2017
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar,,ayak bileğinin kendinize doğru çekilmesini,başparmağınızın kendinize doğru çekilmesini,ayagınızın dışarı doğru döndürülmesini(eversiyon hareketi) peroneal sinir(yüzeyel) ve tibialis anterior(derin peroneal sinir) sinirler üstlenir bacakta...bu sinirlerde öyle yada böyle hasar varsa düşük ayak gelişir...Düşük ayak bel kaynaklı da olsa bacak kaynaklı da olsa sorumlusu genel olarak yukarda yazdığım sinirler ve bunların inerve ettiği(çalıştırdığı)bacak kaslarıdır.(tibialis anterior kası,perolongus kası v...) yapılacak en mantıklı iş; olayınız beldeki L ve S lerden kaynaklı değilse,sadece dizden altını kuvvetlendirecek exersizler yapmanız....dizinizin altındaki kasları kuvvetlendirdiğiniz takdrde,sinirler de geri dönüş olursa bu düşük ayak illetinden kurtulma şansınız olur....2006 senesinde bende de düşük ayak vardı,operasyon sonrası yaklaşık 5 ay gibi bir sürede düzeldi fiziktedavi ile....benimki peroneal sinir hasarı idi,,,,bel kaynaklı değildi,,,bel kaynaklı olunca sadece dizaltı yetmez,dizin üzerindeki(quadriceps,hamstrings kasları vs..) kaslarıda çalıştırmanız lazım....süre 5 ayı oldukça geçer,,,sinir hasarınız akut birşeyse eğer tabi,,,

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:09
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

Çozumu var hayatin boyunca bioness l300 kullanmak. (Tek bacak icin 5000$)

Üye
    Solveus Avatarı

Son Giriş
    01.05-2017
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Engelsizbiz Mesajı Gör
    Çozumu var hayatin boyunca bioness l300 kullanmak. (Tek bacak icin 5000$)
    komik!

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:09
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sen daha eglencelisin bence (komik)

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon