Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ferdironaldo Avatarı

Son Giriş
    14.03-2013
    Saat
    09:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bu ameliyat ile ilgili tecrübesi olanlar, acil olarak benimle paylaşırsa çok sevinirim. Ameliyatı nerede, hangi doktorlara yaptırdınız? Ayrıca hastaneden ayrıldığınızda toplam olarak ödediğiniz ücretler hangi boyutlardaydı.
    Sanırım yapay mesane olayına, ameliyat esnasından karar veriliyor, bu durumda ödenen ücretler yine aynı mı oluyor? Ameliyat sonrası için de bilgi verirseniz sevinirim

Üye
    ergün32 Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    11:21
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

ben bu ameliyatı geçen eylul de oldum inanılmaz rahatım.kesinlikle tavsiye edebilirim.yapay olması ile ilgili bilgim yok benim olduğum ameliyatta barsaktan yapıldı mesane.ben anadolu sağlık merkezinde vakıf hastası olarak yani parasız olarak prof dr cemil uygur tarafından oldum bu ameliyatı allah ondan razı olsun.özellikle tavsiye etti ve simdi hiç bir sorunum yok ameliyat sonrası ilk iki hafta barsakların eskiye dönmesine kadar bi takım sancıların olacak o nadir olur ama bende oldu o kadar baskada bi sorunun olmaz ha birde belli bir zaman mesane yıkaması yapacaksın aksi halde tıkanırsın ki allah kimseye yasatmasın.baska soruların olursa yaz seve seve cevap yazarım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    957
    Verilen Beğeniler
    1.251

Yapaydan kasıt barsaktan yapılması sanırım? (aslında kök hücreden mesane haline dönüştürülebilecek parça üretmeye dair bazı deneysel çalışmalar yapıldığını duymuştum İngiltere'de ama, güncel birlgim de yok maalesef)

Ameliyatın kaça yapılacağına dair sadece doktorunuz bilgi verebilir. "Serbest piyasa"!

Komplike bir ameliyettır, zordur. Ama başarı oranı çok çok yüksektir. Nadiren bünye mesaneyi reddeder.

Ameliyat sonrası neredeyse herkes çok çok rahat eder. Mesane yıkama başlarda zahmetli gelir, ama sonra azalarak devam edeceği için, alışır insan...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    tosba Avatarı

Gerçek Adı
    ayse
    Son Giriş
    02.05-2014
    Saat
    12:51
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Merhaba. Ben mesane kanseriyimve yapay mesane dusunuluyor. Bilmek istedigim seyler var yrdm eder misin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    957
    Verilen Beğeniler
    1.251

Ayşe hanım, sorularınızı buraya yazarsanız, herkes elinden gelen paylaşımı yapacaktır...

Üye
    Libertarian Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    16:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

50cc ye dusmuş mesanem buyuk ihtimal bende olacagım

operasyon sonrasında ne gibi sorunlar cıkabiliyor
    kaç yıl sorun cıkmadan devam edebilecem
    tumor ihtimali var mı

bi de bu ameliyat pahalı mı

tşk
    @ergün32

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    957
    Verilen Beğeniler
    1.251

@Libertarian

Barsaktan mesane yapma operasyonu artık bayağı bir kullanılıyor. Ben beraberinde üretrayı by-pass eden TAK deliği açılmasını da öneririm.

Büyük bir ameliyat, ama sağladığı fayda o kadar kıymetli ki, insan riske giriyor... Risk ya da kullanım zorluğu olarak şunları yazabilirim:
    1- Çok istisna da olsa vücut mesaneyi reddedebilir.
    2- Çok çok çok istisna olarak tabii ki kanser vb. risk vardır. Ama bunu düşünmeye bile gerek yok. Aksi halde kimse vücuda ellettirmemeli
    3- Ameliyat sonrası gittikçe azalan sıklıkla da olsa mesane içini sıvıyla -tersten tak yolu ile- temizlemek gerekecek. Aksi halde kendini hala barsak sanan doku salgıladığı parçalarla mesaneyi kullanılamaz hale getiriyor.

Ameliyatı özelde olmaya gerek yok. Artık özellikle üniversitedeki cerrahlar bu işi iyi yapıyor. (tabii üniversitede de ne kadar doktor kaldığı malum!). Gözüne bir doktor kestir ve o doktor üzerinden araştırma yap bence. Doktor iyi bir insana benziyorsa, emin ol becerisi de iyidir.

Üye
    Libertarian Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    16:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

bizim gibi olmayan ama tumor yuzunden bu ameliyatı olanların hayatı aynı sekilde devam ediyor mu?
    gunde kaç kere tuvalete gidiyor ?
    basınç aynı mı?

ilerde olurda iyileşirsek diye soruyorum

Üye
    tılafsınlı Avatarı

Gerçek Adı
    Katip
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yaşamak istemediğim bir yer.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    0

ben 2013 mayıs ayında mesane genişletme ameliyatı oldum Ankara Numune hastanesinde
    ameliyata hazırlık ve sonrası benim için zordu oturanboğanın dediği gibi sağladığı fayda çok önemli değişiklikle yapıyor ve yaptı hayatımda
    ilerde iyileşecek durumda mısın bilmiyorum ama bunlaerı düşünmeye gerek yok ameliyattan sonra ben kendimi iyileşmiş gibi hissediyorum

Üye
    ergün32 Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    11:21
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben çok memnunum kaçak sorununu önemli ölçüde çözdü bu ameliyat...doktorun dediğine göre böbreklerin zarar görmesinide engelledi. sorun diyebileceğimiz şu olabilir, oda ameliyattan ne kadar zaman geçerse geçsin mesanenin barsaktan yapılmış olması dolayısıyla barsaktan gelen partiküller her sonda yaptığımda sondayı tıkıyor,önemsiz bir tıkanma ama yinede sorun sorundur diye yazdım.vesselam