Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ayseee43 Avatarı

Gerçek Adı
    ayşeee
    Son Giriş
    18.08-2013
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bally esrar gibi maddeler bırakılabilir mi?
    bıraktığını bildiğiniz var mı ?
    varsa nasıl bıraktı?

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

evet tabiikide bırakılır.
    en yakın amatem merkezlerinden birisinden randevu alın
    Amatem listesi

Üye
    yasin258 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    12:22
    Yaşadığı Yer
    Denizli/Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

Bizim milletimiz her duyduğuna inanıyor?Kim demiş esrar bağımlılık yapar diye?Siz hiç gördünüz mü esrar dan kriz geçirmiş adam.Yok ki.Artı esrardan doğanın verdiği bir şey tütün gibi.Ama sigara işine gelirsek biraz önce de bahsettiğim tütün kaç kere işlem görüyor.İçine nikotiniydi,motor gazı mazıydı herşey giriyor.Artı soruna cevap vereyim;Amatem hem yardımcı olur hem olmaz.Ben sigara yaklaşık 3 aydan beri içmiyorum ki ben her gün 2 paket kesin bazen 3 paket sigara bitirdiğim oluyordu.İlaçsız bıraktım.Bundan önce devlet hastenesine gidip sigarayı bırakmak istediğimi söyledim.Onlar kuvvetli olanından verdiler.Kullandım fakat sigarayı bırakamadım.Bu birazda insanın kendi elinde.Reklam,broşür bırakma işinin %30-35 oluşturuyorsa geri kalan yüzdelik kişinin hakikaten bırakma isteği tabi bunlar benim düşüncem

Üye
    tigér Avatarı

Gerçek Adı
    Askin
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:20
    Yaşadığı Yer
    Gölcük
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    15

Bali de esrar da bırakılabilir. Bırakanları biliyorum. ama bali'nin ne gibi kalıcı hasarlar bıraktığı hakkında bilgim yok.
    Esrar, kullananlarda fiziksel bir bağımlılık yaratmaz ama pisikolojik bir bağımlılıktan söz edebiliriz. Kullanan kişinin hangi sıklıkla aldığı da önemli yani hergün en az bir defa kullanıyorsa bıraktığı anda bir moral çöküntüsü yaşar. tekrar kullanması muhtemeldir çevre faktörü,arkadaş ortamı önemlidir. tabi kişi eğer esrar'ı bırakmak istiyorsa, herşeye rağmen yardım almadan bırakabilir.

Üye
    dafy Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin bayar
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın Ayssee43 ben günde 3 paket sigara içen biriydim yaşamak için yemek yemiyordum sigara içmek için yemek yiyordum.30 sene sigara içtim.Birgün çoluk çocuk kaynanama gittiler ben de evde yalnızım canım sıkıldı internette haber okuyorum işte sigaranın zararalarını anlatan bir haberdi.Derken aklıma bir video geldi yıllar önce bulduydum ama seyretmediydim sigaranın zararlarını anlatıyordu.

Oturdum seyrettim.Anlatılanlar mantıklıydı ama genede bir kaç sigara içtim neyse akşama doğru çoluğu çocuğu almaya gittim dönüşte bir sigara yaktım 10 yaşındaki kızım bana baba senin yüzünden bizde pasif içici olduk senbize daha çok zarar veriyorsun dedi aslında açık hava idi nasıl etkiler diye düşündüm içimden birden bire video aklıma geldi anlatılanları içimden geçirdim kızıma dedimki tamam kızım al işte şu anda bırakıyorum bak paketide kırıp atıyorum dedim.

Kızım ve eşim herzamanki gibi güldüler iyide bu kaçıncı söz verişin dediler ve bana inanmadıklaını söylediler. Ama ben bugün tam bir yıl oldu ve bir yıldır sigara içmiyorum.10 kilo aldım ama önemli değil elbet vereceğim birde iş yerinde 3 kişi sayemde sigarayı bıraktı bahaneleri de şu:Abiciğim mademki sen bırakabildin ozaman bizde bırakırız dediler yani düşünün ne kadar sigara içtiğimi adamlar sigarayı bırakmak için beni bahane ettiler.Ama beni de bahane etseler sayemde bıraktılar.

Ben şu anda hiç sigara içmemiş gibi hissediyorum sigaranın fiyatından haberim bile yok işin aksi tarafı artık sokakta bile içilse rahatsız oluyorum kendime kızıyorum ben nasıl bu sigarayı 30 sene içmişim diye keşke daha erken davransyadım.Yani demek istediğim ilaç milaç bahane herşey gerçekten istemekte ve beyinde bitiyor.İçen arkadaşlara diyeceğim şu önce isteyin sonra sigara ile olan arkadaşlığınızı bitirin o sizin dostunuz değil onsuzda yaşayabileceğiniz gösterin o sizi esir almasın siz onu esir alın inanın en fazla 1 hafta yokluğunu hissedersiniz sonra birazdaha dişinizi sıkın 30 gün sonra hiç aramayacaksınız size canlılık gelecek denizin bile kokusunu alacaksınız size basit bir örnek vereyim sigara içenler mutlaka şu süzen filitrler var onu kullanmışsınızdır içtikten sonra üzerinde nasıl bir katran birikiyor görmüşünüzdür size o filitreyi kırın içersindeki katranı yutun desem yutarmısınız?

Tabiki hayır ama o katran sizn vücudunuza giriyor farkında olmadan onu toplu halde değilde zerreler halinde vücüdunuza alıyorsunuz bunu iyi düşünün ve önce canı gönülden isteyin sonra beyinde bitirin herkese sigarasız günler dilerim.

Üye
    World WaR Avatarı

Son Giriş
    26.01-2014
    Saat
    13:39
    Yaşadığı Yer
    ay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yasin258;

Haklısınız alkol ve sigara daha zararlı.

Bağımlılık yapan sigaradır. Alkoldür. Ama yasak değildir.
    Çok ilginçdir.

Bu otun yasak olmasının sebebi bedava olmasıdır. Yani saksınıza ekseniz. Bedavaya temin etmiş olursunuz.
    Sanırsam yasak olmasının sebebi budur. Devlet vergi almak için vatandaşa daha zararlı alkol satmak istiyor.
    Sigara satmak istiyor....

Sorgulamayan insanlarda bunu yiyor. Mariyana Amerika ve Hollandada yasaldır.
    Bu ülkelerde yasalsa demekki bu madde bağımlılık yapıyor iddiası boştur.
    En fazla sigara kadar bağımlılık ihtimali vardır.

Üye
    ayseee43 Avatarı

Gerçek Adı
    ayşeee
    Son Giriş
    18.08-2013
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu kullanan kişi çocuk..kendisi bırakmak istemiyor .ailesi emniyet savcılıktan yardım istemiş fakat cevap gelmemiş..hastanedende kendisi istemeden tedavi edilemez denmiş...çocuk suç işlemeye de başlamış..
    şu durumda ne yapılabilir tdavisi için ..

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Sene 1990 Uğür Dündarın hodri meydan programında bali çeken çocukarı göstermişti ve o dönemde bütün mahallenin gençleri baly e başlamıştı ,bende dahil Medya arkadaş cevresi çok etkiler.O dönemde tiner neydi kimse bilmezdi yine son dönemde medyada tiner haberleri, geçlerimizi tiner koklamaya itmiştir.Esrarı, içkiyi bulmak için para lazım ,ötekilere ulaşılması cok basit.Tedavi olarak önce aile sonra arkadaş çevresi, diğer tedaviler pek işe yaramıyor.

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

bırakması için farklı bir yol var aslında. ihbar edin hakkında işlem yapılsın mahkeme 1 yıl denetimli serbestlik verir yani 1 yıl boyunca gözetim altında olur. her 15 günde bir kan ve idrar tahlilleri istenir ve özel bir danışman verilir bagımlıya. bu durum 1 yılı da gecebilir kanında herhan gıbi bir olumsuzluk gözlenirse test sonuçlarında tahlilleri yapan doktor konuyla alakalı olan mahkemeye gönderir dosyasını tedavi biter hapse girmesi gerekir ama kulanacagını sanmıyorum içeri girmeyi göze alamaz...

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    58
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Çoook iilginç bir tartışma olmuş
    Sigarayı fazla içince kimse ölmüyor ana eroinin dozunu kaçırınca inasanlar ölüyor
    Sonuçta hepsi sağlığa zararlı.Sigaranın etkisi yıllar sonra ortaya çıkarken uyuşturucunun ekişi daha kısa sürede ortaya çıkıyor ve insan beynini harap ediyor.İradesini iptal ediyor..
    Tüm uyuşturucu maddelerin yasak edilmesi gerekir ve kullananların ve satanların ağır ceza alması gerekir ki caydırıcılığı yüksek olsun..

Üye
    yasin258 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    12:22
    Yaşadığı Yer
    Denizli/Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

Tam tersine bence serbest olması gerekir.

BUgün hollanda daha yeni uygulamaya giren yasa gereği turistler coffee shop lara oturup esrar alamayacak 1 gr dahi olsa.Ötenazi serbest.

Ne oldu turistin önünü kestin.Sırf orayı görmek için hollandaya gitmeyi hayal ediyordum.Ama gerek kalmadı.Devlet kendisi kapadı.Bu iş sigaranın ülkemde 10 lira olup kaçak sigara 3-5 lira satılması gibi bir şey.

Ayrıca 3 aydan beri sigara içmiyordum.Bir tane çok canım sıkılmıştı bir yaktım paket almıyorum ama canım arada istiyor.Dediğim gibi sadece uyuşturucu,psikolojik olarak kendini rahat hissetme gibi özellikleri var tüm uyuşturucuların.Ayrıca şizofreni kanısı uyuşturucu kullananlarda daha yüksek bilimsel bir araştırma.

Arkadaşım senin işine gelirsek senin işin çok zor.Bir şekilde önünü kesmek lazım.

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

ya hadi esrarı sigarayı alkolü yasakladılar tiner ve baliyi nasıl yasaklayacağız bali bağımlılık yapsa kunduracılar bağımlı olurdu hele tiner bağımlılık yapsa oto boyacıları tam keş olurdu mobilya boyuyanlar daha beter birey kafasını dumanlamak istedikçe mutlaka bunu yapar yasaklamayla bunu engelleyemezsiniz tek çaresi bu işin eğitimdir burakmak istemeyenide hapsede atsanız faydası olmaz adana ekrem tokta eroyin tedavisi gören kişi fazla dozdan ölmüştü ziyaretcilerin dahi polis aramasından sonra polis eşliğinde görüşme yapılan bir yerde bu oldu hasta bakıcın hemşiren gardiyanın eğitimsiz olduktan sonra bu işin tedavisi çok zor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Eyüp'ün önerisi bence de işe yarar! Ki zaten zamanında Müslüm baba bu konuda bilimsel bir çalışma yapmış ve belgesel mahiyetinde video kaydı ile de bu çalışmayı tüm insanlığa armağan etmişti! O gün bu gündür tüm dünyada uyuşturucu kullanımı neredeyse tamamen ortadan kalkmıştır.

- Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

haha sabah sabah güldürdün bülent abi sagolasın

tedavi konusunu süte baglamak veya yataga iple baglayıp aylarca bir odada tutmak mıdır ya bu kadar basit degil yani

;Oturanboğa

bu konuyla ilgili sizin görüşünüz nedir ? bende onu merak ettim nasıl bir yol izlenmeli ? ben görüşümü yazdım kabul görür görmez önemli degil.

denetimli serbestlik cok caydırıcı bir durum bence ciddiye alınması gereken bir durum tabi ihbar konusu kişinin gidişhatına göre olmalı raydan çıkmış biri için uygulanması dogru bence..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Zorla kimse kimseye bir şey yaptıramaz; değil ki bir bağımlılık ortadan kalksın. Kullanıcının zihnen ikna edilmesi lazım. Başka bir yolu yok. "Ben bağımlıyım ve bırakmak istiyorum" demesi lazım. Bunu dedikten sonra iş geliyor gündelik yaşamının tümden değiştirilmesine. Bağımlı olduğu dönemdeki arkadaşları, mekanlar vs. tamamen terk edilmeli. Yeni bir iş, yeni bir aşk, yeni mekanlar vs.vs.vs.

Tüm bunlar olduktan sonra bile işler kolay değil. Bir anlık zayıflık yeniden başlamaya neden olabilir...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Sayfa 1 / 3 123 SonSon