Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 26 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    redkit Avatarı

Gerçek Adı
    MK
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli-Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Benim her iki ayaktada pes cavus var sol ayak daha belirgin. 5-6 yıl önce sol ayağımdan bir operasyon geçirdim. Bana ayağın bükülmesini durdurduklarını söylediler. Ameliyattan gözle görünür pek bir fayda sağlamağımı düşünüyorum mutlaka olmuştur ama. Yaklaşık 2 yldır yürürken çok sık burkulmalar olmaya başladı yürürken ciddi anlamda zorlanmaya başladım hele bir süre ayakta kalınca çok fazla sırt ağrısı çekiyorum.zaten mevcut bir skolyoz rahatsızlığım var ayakta durmada ve yürüme de çektiğim zorlukla bu bir kat daha problem oluyor. Bir kontrol esnasında doktorum ilerde gerekirse kemiklerle oynayıp ayağın şeklini düzeltebilir demişti ama pek de nasıl bir işlem olduğunu o zaman için açıklamadı. Neyse lafı uzatmadan esas mevzuya geleyim ben de bu sene yazın ayağımdan ameliyat olup ayağımdaki şekil bozukluğunu giderip daha rahat yürüme imkanına sahip olmak istiyorum tabi mümkünse. Sizlerden ricam böyle veya buna benzer sıkıntılar çekenleriniz varsa ameliyat olup durumunda farklılık olan varsa tecrübelerini paylaşmak isterim... Allah'ım herkese şifalar versin.

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    29.06-2017
    Saat
    13:51
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Merhaba,

Benim sağ ayağımda pes-cavus deformitesi var, bana da ameliyat önerildi fakat olmadım. Bende ayağın ön kısmında metatrs bölgesinde nasırlara sebep oluyor ve canımı acıtıyor.

Ayaklarımda aynı zamanda pesikonovarus var, her ikisinde de ( içe doğru yamulma). Bununla iligli sol ayağımdan 3 , sağ ayağımdan 2 kez ameliyat gecirdim, ilkleri sinirler uzatıldı, ikincileri ve sol ayağın üçüncüsü kemik/eklem ameliyatı.
    Evet içe yamulma durdu, şekli normale yaklaştı ancak yan etkileri oldu. Sol ayağım düz taban gibi iç kısmına basıyorum, öyle ki bilekten daha yamuluyor. Sağ ayak ise pes-cavus oldu yani iç kısımda fazla oyuk var. Her ikisi de aynı şekilde bambaşka şekillere döndü.. bunda ameliyatlarımı farklı doktorların yapması etken oldu.

Burdan çıkardığım sonuç: DOKTORUNU ÇOK İYİ SEÇMELİSİN!!

Üye
    redkit Avatarı

Gerçek Adı
    MK
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli-Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu mesajı yazdıktan 14 ay sonra ben oldum ameliyatı...

her ikisinde de pes cavus tanısı var ancak solda ileri derecedeydi. Son zamanlar aşırı derecede burkulmalar yaşıyordum 5-10 adımda bir sürekli burkuluyordu çok fazla denge kaybı yaşıyordum. Ilk yazıda dediğim gibi daha önce bir ameliyat geçirdim ondan uzun soluklu bir fayda göremedim bunda kas rahatsızlığımın da olması etkili olmuştur muhakkak. "landısh" arkadasın dediği gibi doktorunu çok ama çok iyi seçmelisin iyi araştırmalısın. Yoksa telafısı çok zor olur belki de olmaz allah korusun... Ama elhamdülillah ben doktorumu buldum çok da memnunum allah ondan razı olsun mesleğinin hakkını veren nadir hekimlerden.

Ameliyatımla ilgili bir bilgi vereyim belki olmak isteyen arkadaşlara faydam olur. 3 bölgeden açılarak yapıldı ve 3 küçük u şeklinde platin konularak sabitlendi. Sabitlenmeden kastım tamamen dondurulma değil ayak öne ve arkaya rahat şekilde oynuyor yani yürüme herhangi bir problem vermiyor. Sadece burkulma hareketi olan içe dönme bilekten sağa sola dönme hareketi olmuyor başlarda çok sıkıntısını çekerim diye düşünmüştüm ama çok çok gerekli bir durum olmadı o kısıtlılığıma ihtiyaç duyacak. Normal yürümemde çok rahatladım artık ayağım istesem de burkulamaz. Ve gerçekten çok ama çok profesyonelce bir operasyon oldu.

Bazı arkadaşlara reklammış gibi gelmesin cidden çok memnun kaldığım için söylüyorum çektiğim sıkıntılara değdi. 3 ay alçıda kaldı 1-2 ayda ödem, kireçlenme derken ortalama 5-6 ayda rahat hareket eder hale geldim çok şükür. O yüzden diyorum bu sıkıntı çekilecekse bir kere çekilsin olmadı diyerek defalarca arkadaş tekrar tekrar aynı sıkıntıları çekmek zorunda kalıyor şifa allahtan elbet ama "işi ehline yaptırın" hadisini de hatırlatmak isterim. para için düşünmeden ameliyat eden doktorların arttığı bu zamanda hem işinin ehli hemde dürüst doktor bulmak pek kolay değil.

Varsa bu rahatsızlıktan dolayı operasyon geçirmeyi düşünen arkadaşlarım sorularına yardımcı olmaya çalışırım. Doktorumu öğrenmek isteyenler olursa özelden yazayım. Rabbim tüm hastalarımıza şifa versin...
    Selametle...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    463
    Verilen Beğeniler
    739

Çok geçmiş olsun.

Doktor isimlerini de paylaşmalısınız bence

Üye
    redkit Avatarı

Gerçek Adı
    MK
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli-Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler bülent abi.

Prof.dr. Hüseyin hakan kınık

Üye
    yakup52 Avatarı

Son Giriş
    22.01-2015
    Saat
    23:16
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende de aynı problem var boyum cok uzun ve kilomda fazla dayanılmaz acılar cekiyorum ayaklarımdan sırtımdan sırtımda skolyoz her iki ayağımda pes cavus sağ ayagımda asırı derecede var sag dizim ve bileğime inanılmaz ağrı yapıyo eskiden doktora birçokkez gittim hepsi tabanlık önerip yolladılar gittikçe ilerledi ve artık 30 dakkadan fazla yuruyemez hale geldim eve gelince yorgunlukdan kalkamıyorum siz bu ameliyatı oldukdan sonra sadece burkulma sorununuzmu giderildi yoksa ayakda duramama sırt agrısı yapma ayakda nasır su toplama gibi probleminiz varmıydı bunlar geçdimi normal biri gibi gezebilme sansım varmı sizce bu hastalığı yasayan biri ve ameliyatını olan olarak.
    tüm bu cekdilerime belki ötv rapor alirım dedim önce doktora gittim sorim diye tek aldığım şey terslemeyle heyetteyim rapor alamassın vermem oldu

Üye
    serkanylmz77 Avatarı

Son Giriş
    04.08-2015
    Saat
    20:00
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Türkiye'de en iyisi aydın da yaşıyor
    Prof. Emre Çullu

Üye
    toprak 24 Avatarı

Gerçek Adı
    turan
    Son Giriş
    07.01-2016
    Saat
    15:37
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben sağ polio sekeliyim.bende 2005 yılında sağ pes cavus ameliyatı oldum,sağ ayak içeri dönüktü,şimdi 10 numra oldu...istanbulda doktor tuğrul berkel in üzerine hoca tanımam..eğer yaşıyorsa allah uzun ömür versin..ortopedi de dahi bir doktor..eski lütfi kırdar eğitim araştırma hastanesi başhekimiydi..şimdi kadıköyde özel bir hastanede devam ediyor olması lazım.profösörlere şapka çıkartır.

Üye
    memo1520 Avatarı

Son Giriş
    07.02-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    Malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende de pes cavus var sağ ayakda sola göre daha fazla. Amaliyat olmak istiyorum yalnız süreç nasıl işliyor hangi doktorları önerirsiniz ? Bilgilendirme yaparsanız teşekkür ederim

Üye
    marazzali Avatarı

Son Giriş
    07.05-2015
    Saat
    00:07
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bendede pescavus var bu hastalık gerçekten adamı mahvediyor ama alıştım artık en az 20 tane ayrı orobedi doktoruna gittim kimse ameliyat önermedi ankarada ayak fonksiyon merkezi varmış burda tabanlık yaptırmayı düşünüyorum bu yeri bilen varmı veya tabanlık kullanıpta bir faydasını gören varmı şimdisen teşekkürler

Üye
    Metin Güney Avatarı

Son Giriş
    01.07-2015
    Saat
    16:13
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben gut hastasiyim ayni zamanda her iki ayagimda duz taban son zamanlarda yurudukce artan agrilarim oldu ve bircok bolume bakildim ama neden agridigini bulamadilar en son ortopedi poliklinigine gittim ve agrilarimin gut unda tetiklemesiyle duz tabandan oldugunu soyledi doktor ve su an hastanede ilac tedavisi aliyorum benim durumumda olan varsa bana ne yapmam hususunda fikir verebilir mi ilacla gececegini sanmiyorum sonucda agri kesici dinlenince geciyor yurume surem azami 20 dk ameliyat olmalimiyim ve nereyi tavsiye edersiniz. Allah herkese hayirli şifalar versin.

Üye
    simommo Avatarı

Son Giriş
    08.09-2015
    Saat
    19:24
    Yaşadığı Yer
    siirt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba benim iki ayagmda da pes cavus tanısı konuldu agrim yok cok sukur sekil bozuklugu, hzlı yuruyememe, cabuk yorulma, nasırlaşmalar,içe basma burkulmalar,ayakkabı uyumsuzlugu gbi sikayetlerim var amelyat olmami onerdi doktor ama yapılan yorumlara bakılırsa amelyat sonrasi rahatszlklari artan cok olmus ayrca suan universitedeym 1 1 yil gbi iyilesme sureci cok fazla yaz tatilinde bile yapmam soz konusu degil tabanlk yaptrdm denedim pek etkili olmadı bu konuda cok kararszm acaba ameliyat olmasam ilerde daha olumsuz sonuclar olabilir mi Doktorum aslnda cok basarli bir doktor Pr Dr Şeref Aktaş.Okul bitnce veya okulu dondurarak ameliyat olabilirim ancak.Gerçi doktorum genelde hastalarn ayaklarni farkli zamanlarda yaptgni soyledi Her iki ayagni kullanamamak hastalarn tercih ettigi bir durum değilmiş.Allah tum hastalara sifa versin

Üye
    redkit Avatarı

Gerçek Adı
    MK
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli-Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ikisinide yaptırmak çok zor.
    Kişiye göre değişebilir tedavi süresi ben de 3 ay alçı süresi oldu 1 ayda alıstırma 4 ayda yürümeye başladım 6.aya gelmedende değneksiz yürüyordum. Ertelememek en iyisi. Karar sizin tabi. Ne kadar erken o kadar iyi.

ranona Avatarı

Son Giriş
    12.08-2016
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim sağ ayakta pes cavus var giydiğim ayakkabılar yamuluyor kundura ayakkabı giyemiyorum ayağımın şekline giriyorlar ne yapıcağımı bilemiyorum

Üye
    Neffes Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Mrh ben msj okudum ben sizin dr gitmek istiyorum fakat bendeki sıkıntı suzdede oldumu sormak istiyorum 5 yildir pes cavus var iki ayagimdada tabanlik kullaniyordum hic bir problemimde yoktu herturlu sporuda yapiyordum gunluk hayatimada devam ediyordum fakat son 3 aydir sol ayak ayamda ve bas parmagimda aci ve yanma basladi ve suan sayanilmaz halde gitmedigim dr kalmadi emg temiz cikti tabanlik yenilendi ama acim gecmedi uzerine basmaya korkuyorum suan modern tip bulamadi 3 aydir care artik alternetif tipa bakcamama sizdede bu sorun varmiydi sormak istedim ayagim ayakkabinin icine girince badliyo aci yanma cevap verirseniz sevinirim tsk

Sayfa 1 / 2 12 SonSon