Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ali ergüzel Avatarı

Son Giriş
    06.01-2013
    Saat
    00:07
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben 4 ay önce trafik kazası gecirdim ve asetabulum kırından ameliyat oldum celal bayar tıp fakültesinde doktorum güvenilir okçu ameliyat ii gecmiş diyolar ama ben 2 aydan beri özel yapılmış plastik afo içeride kullanıyorum dışarıya cıkırken telden yapılmış ayakkabı altına montalanmış bileyim düşmesin diye bi aparak var. Ama benim elimde emege sonuçu var anlamadıgım üç şeyde tanı yok diyor doktorumda sinir kopuklugu yok diyor ama ben bilegimi hiç yukarı cekemiyorum.Arkadaşlar ben hep böylemi kalıcam konuyla ilgili yorumlanızı beklerim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Bu konuda deneyimi veya bilgisi olan var mı arkadaşlar?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

bak senin doktorunun sitesi var hepsini açıklamış
    Prof. Dr. Güvenir OKÇU
    panik yapma, korkma, ama asetebulum kırığı en zor iyileşen bir kırıktır.6 ay hatta 1 yılı bulabilir.çünkü vücudun bağlantı yeridir, alt ve üst tarafları birbirine bağlar.benimde kırılmıştı, hatta parçalanmıştı.kurtarmaya çalıştık ama olmadı, total kalça protezi taktırdık .şimdi bir sorun yok.

Üye
    senemeren Avatarı

Gerçek Adı
    senem hoca
    Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    23:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamlar.bende tam bu gece geçen sene bir trafik kazası geçirdim.sağ asetabulum kemiğim kırıldı.ameliyat oldum.şu an aksayarak yürüyorum.elektriklenmeli ve batmalı ağrılarım oluyor ara sıra.16 vida ve 2 plak takılmış.öğretmenliğe devam ediyorum.bana verilen raporda siyatik sinir lezyonu dediler.inşallah zamanla düzeliriz.Allah hepimize şifamızı versin...

Üye
    tsm_mehmet Avatarı

Son Giriş
    06.05-2017
    Saat
    19:48
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

konyada prof dr mehmet arazi hoca var arkadaşlar
    kalça kırıklarında dünyada ilk 3 e giriyor
    tavsiye ederim

Üye
    senemeren Avatarı

Gerçek Adı
    senem hoca
    Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    23:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

18 ay oldu trafik kazasında sağ asetabulum kemiğim kırılalı ve ameliyat olalı.ben de önceleri ayağımı yukarı çekemiyordum Allaha şükür şimdi biraz daha çekebiliyorum.ağrılarım hala var,aksamam devam ediyor parsiyel sinir lezyonu oluşmuş.inşallah zamanla düzeliriz.ben de afo kullanıyorum ama ayak başmak ve tabanında müthiş yanmalı kesik acısı gibi ağrılar oluyor o zaman afoyu çıkarıyorum.fizik tedavi almıştım bu mayısta fizik hakkım yine doğuyor.inşallah yine fizik tedavi alacağım şifa niyetine.....

Üye
    3806inc Avatarı

Son Giriş
    08.04-2017
    Saat
    19:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bende 15 ay önce trafik kazasi sonucu sol asetabulumu kirdim parçalı kırık hemde.Kayseride ameliyat oldum.bnm ayrıca belimde kırıldı yaklaşık 4 ay yattım sonrasında fizik tedavi fln derken şuan yuruyebiliyorum ama kısalık oluştu.şuan hala agrilarim var tam anlamıyla bacagimi kullanamiyorum.5 dk yurusem yoruluyorum belim bukuluyor. Yatarken yana tam axamiyorum.yatarken kendime zor cekiyorum.düz kaldırma zor oluyor.nyse ankarada kontrole gittim .ordadki doktorlar kemik kaynamamis tekrar ameliyat dediler gerekirse protez.ameliyat yapan doolktora sordum yok ole bisey iyileşme var diyor kafa karıştı bizde.lan 15 ay olmuş daha kaynanamis kemik.ank doktorlar konyada MEHMET ARAZİ var dediler bunu o yapar dediler.tomografi de fln açıkça belli kırık kaynamayan yer.arkadaş bu doktorlara da ne diyecen biri olmamış diyor biri oldu dihor kime inanacaz.

Ve ayrıca asetabulum kötü bir kırık yeri.vücudumuzu tasiyan, yurumemizi saglayan kısaca herseyimiz ya ama işte kiriktan sonra pek iyileşme olmuyor.çünkü mükemmel bir yapı mükemmel bir kayganlık puruzsuz bir yüzey ama kirildiktan sonra o mükemmelliği yakalayamiyoruz.ve sonrasında doğasına aykırı kırılan yerlerin kaynaması kireçleme yapması ve kireclemeninde femur başına verdiği zarar ardından kaçınılmaz kazazedenin ki gibi total kalça protezi ameliyatı gerekir.ama tabi herkesin kırığı aynı degildir. Kırığın 1 cm yanda olması hiç bu kadar zarar vermeyebilir.veya tam tersi sinire zarar verip bacağı hic kullandirmaz .sonuç olarak arkadaşlar hayırda Allahtan serde Allahtan derdi veren Rabbim sifasinida mutlak verecektir.önce ondan sonra işin ehli doktorlardan umidimizi kesmeyelim.çünkü yapacak başka şeyimiz yok.
    Aglasakda sizlasakta bu günler yaşanacak...