Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kaderimsee çekerim.. Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:00
    Yaşadığı Yer
    Ürgüp
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    90

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ayşe ceren: ya benim anlamadığım taş analizi derken; bir kere aldırdım ama o taşları attım. taş analizini taş böbrekte iken yapılabilir mi?
    ayrıca zaman ayırp konuma cvp yazdığınız için çok teşekkür ederim..Rabbim kızınızla birlikte sağlıklı uzun ömür versin inşallah..

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    85
    Blog Mesajları
    2

yogurt suyunu bende duydum böbrek taşı için( şevketi bostan )denen bir bitki iyi geliyormuş ben şahsen denemedim ama iyi geldigini duydum...

Üye

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ürgüp
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    90

paylaşım için teşekkür ederim arkdaşlar..

Kuşburnu
    Diğer İsimleri : İtburnu, Gül burnu, Gül elması, Yaban gülü , Köpek gülü, Rosengewâchse, Rosaceae

Botanik Bilgi : Gülgiller familyasındandır.Boyu 3 - 4 m ye kadar uzayabilir.Bitki yol kenarları, meralar, çimenlikler, orman kenarları ve tepeliklerde yabani olarak yetişir. Çalı görünümlüdür, genellikle çok sayıdaki gövde demet şeklinde yerden çıkar, yükselir ve çevresine sarkar. Üzeri sarımsı veya esmer dikenlerle bezenmiştir. Yaprakları tekli 5-7 kanattan meydana gelir ve 2-3 çifti karşılıklı ve de sonda bir tek bulunur. Kanat yaprakları oval şekilde, kenarları dişli, ve kısa saplıdır. Çiçekleri kalp şeklinde beyazımsı pembe veya pembe renktedir. Meyveleri koyu kırmızı renkte oval veya yumurta şeklinde, etli bir kabuğu ve içinde tüylü sert sarımtırak beyaz tohumlar bulunur.

Yetiştirildiği Yerler : Asıl vatanının Türkiye olduğu ve buradan dünyanın bütün yörelerine zaman içinde yayıldığı tahmin edilmektedir. Günümüzde Batı Avrupa’dan Doğu Türkistan’a kadar çok geniş bir alana ve Kuzey Amerika’ya kadar yayılmıştır. Türkiye’nin Karadeniz, Marmara ve Doğu Anadolu bölgesinde daha çok, Ege ve İç Anadolu bölgesinde ise seyrek olarak yetişir.

Toplanması - Saklanması : Eylül ve Ekim aylarında toplanan meyveleri, güneşli, kuru ve havadar yerlerde iyice yıkandıktan sonra kurutulur. Suni olarak önce 30 dk 75-80°de ve bunu takriben dışarıda güneşli havada kurutulur.Bilinen Bileşimi : Kuşburnu, özellikle C vitamini ile tanen, pektin, karoten, meyve asitleri ve yağ yönünden zengindir.

Kullanıldığı Yerler : Bu meyveler, Anadolu’da taze ya da kurutulmuş olarak yenir. Ayrıca kompostosu, reçeli, şerbeti, ezmesi ya da pekmezi yapılarak tüketilir. Çay gibi demlendirilip içilir.

Faydaları :
    Bulaşıcı hastalıklara ve soğuk algınlığına karşı, bedenin savunma sistemlerini güçlendiriyor.
    Bedendeki güçsüzlük ve bitkinlik durumlarına karşı en iyi doğal ilaçtır.
    Müshil etkisi vardır.
    Tonik ve besleyicidir:
    Sigara ve alkolün zararlı etkilerine karşı koruyor.
    hafif bir doku ve damar büzücüdür.
    Diyare durumunda ishali kesici etki yapar.
    Safra kesesi, böbrek ve mesane sorunlarında bedeni destekler.

Kullanım Şekli: 2,5 tatlı kaşığı dolusu kuşburnu, ortalarından kesilip bir bardak suya konularak, su kaynama noktasına kadar ısıtılır. Sonra ateş kısılarak 10-15 dakika daha ısıtma sürdürülür. İnsanı rahatsız eden tüylü çekirdeklerinin ayrılması için bunlar süzülür.

Üye

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ürgüp
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    90

Arkdaşlar; kuşburnu nu tüketin diyorum ben denedim çok faydası var.Gerçekten çok faydası var ilaç gibi ya artı doğal. sobanın üzerine çaydanlık içerisine biraz suyla beraber koydum,sürekli orda kaynıyor. aç karına içiyorum,sabahları içiyorum,akşam yatarken içiyorum. BEN FAYDASINI GÖRDÜM::

ben de 1,5 cm böbrek taşı vardı aldırmam/kırdırmam gerekiyormuş ama ben hiç bişey yaptırmadım sadece kuşburnu kaynatıp içtim.
    şimdi çok iyiiyim şükür...PAYLAŞMAK İSTEDİM::

Üye
    avhva Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    17.04-2014
    Saat
    10:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

uzak doğu cadısı;

eşkina balık taşı etkilidir. 3-4 tane taşı bardağa koyup üzerine 1 adet limonun suyunu sıkıp 24 saat bekletin ve aç karnına için taşlar eriyip bitene kadar bu işlemi tekrarlayın etkisini göreceksiniz. kardeşimin 8,5 mm çapındaki taşını eritti kırdırma veya ameliyata gerek kalmadı.

bunun yanında maydanozu sapıyla birlikte kaynatıp suyunu aç karnına için ve son olarakta ebegümeci bitkisini kaynatıp yine aç karnına için faydasını göreceksiniz.

bu yazdıklarımın hepsini kardeşim içti ve şuan bir sıkıntısı kalmadı..

bu arada bunların hepsini aynı anda yapmayın yararı yerine daha çok zararı olabilir.

geçmiş olsun.

Üye

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ürgüp
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    90

bende ki taş 15mm idi ama düstü..

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    85
    Blog Mesajları
    2

evet bende denedim böbrekteki taş eriyerek dökülüyor ve az yada hiç agrı çekmiyorsunuz ve dehe bir çok kişi bunu denedi ameliyat olması istenen hastaların çogu kuş burnu ile taştan kurtuldular

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

8mm lik taş cıktı yarın sabah şok dalgaları ile kırdıracam böbrek taşı düşürme kadar illet bi şey yok ya yatakları tırmalıyorum 2 gündür.
    eger başaralı olmassa amaliyat görünüyor malesef..

Üye
    eskinatasi Avatarı

Son Giriş
    20.07-2014
    Saat
    23:48
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba arkadaşlar ben de sizlere böbrek taşımı nasıl düşürdüğümü anlatacağım. İnternette çok araştırma yaptım ancak hiçbir şey bulamamıştım. En sonunda bir site karşıma çıktı. Eşkina taşı adı verilen bir taş satıyorlardı bir kutu sipariş ettim ve bu sıkıntıdan kurtuldum. Eşkina Taşı'nı Eşkina Taşı,Balık Taşı,Böbrek Taşı,Eşkina Balık Taşı Satışı sitesinden aldım. Ama internette başka satanlar da mevcut sanırım. bi bakın derim.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12