TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 18 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    demirci3448 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:26
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar, öncelikle herkese acil şifalar diliyorum.

3 haziran’da Denizli Pamukkalede yamaç paraşütü kazası geçirdim. Yaklaşık 35-40m de iniş sırasında türbülansta kalarak kontrolü kaybettim ve savrularak yere çakıldım.

Kaza sonrası;

belde l1-l2 kırığı (2 rot 10 vida)
    Kolda parçalı kırık ( 2 plak, 12 vida, 1 tel)
    Ayakta topuk parçalı kırıgı (kalkaneus plağı ve vidalar)

10 gunde 3 ameliyat olup 15. Gün hastaneden taburcu oldum.

Kalıcı bir sakatlık olmadı ama kolumda açı kaybım var, kapanma 90derecede kalıyor, açılma 30derecede kalıyor. Fizik tedaviden sonuç alamadım, 15 seans ems cihazı ile elektrik verdiler, sonrasında açma germe yapıldı. Ama fayda yok. Fizik tedavi doktoru koldaki teller alınırsa kolun açılıp kapanması rahatlar diyor, kendi doktorum ise platinler kalıcı, tellerin açılıp kapanmaya etkisi yok, fizik tedaviye devam diyor.

Neyse ayağımdaki sorun kolumdan daha öncelikli olduğundan asıl konuya giriyorum.

Topugumda L şeklinde ameliyat yarası mevcuttu. Dikişler alındıktan sonra bölge kabuk bağladı ama ben maalesef buraki kabuğu kaldırdım, yoldum.

L şeklinde olan yaranın tam birleştiği nokta çukur kaldı, sonrasında doktoruma gittim, fucidin krem verdi. Fucidin’i yaklaşık 1 ay kullandım ve yara kapanmayınca yakınımda bulunan bi hastaneye danıştım. O hastanedeki doktor fucidin’in bu tip yaralarda kullanılmaması gerektiğini söyledi ve yaraya borik asit (tuza benziyor) döktü ve yarayı kapattı. Sonrasında da stafine cort krem verdi, bunu kullan dedi.

Bir süre de o kremi kullandım, yara yine aynı noktadaydı. Gelişme yok, çukurdu.

Başka bi doktora danıştık, o da borik asitin 1970lerin tedavisi oldugunu söyledi ve vakum tedavisi uygulanması gerek dedi.

Dün yaradaki oyuktan plağın göründüğünü farkedince panikledim.

9 Ağustos’ta ameliyatı yapan doktorumla randevum var, tüm konuları kendisine danışacağım fakat forumda benzer sorunu yaşayanların da görüşünü almak isterim.

Yaranın ilk ve son görüntüsü aşağıdaki gibi;

Spoiler Spoiler/Ayrıntı İçerik:

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    855
    Verilen Beğeniler
    572

@demirci3448

Lütfen şu başlığa bakınız

Üye
    Crowley07 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:45
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Topuk sürekli baskı altında olduğu için iyileşmesi biraz zordur, iyi bir plastik cerraha görünün.

Üye
    Founder Avatarı

Son Giriş
    08.08-2019
    Saat
    10:09
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Aktarlardan Karabaş Bitkisi Alın Raf ömrü 1 yılı geçmicek şekilde. Bir buçuk bardak hazır suyu kaynatın sonra 9 baş karabaş bitkisini içine atın. kısık ateşte Agzı kapalı şekilde 7 dk kaynatın suzun. süzdükten sonra pamuk ile. pansuman yapın gunde 2 kere. ( Karabaş bitkisinin kapanmayan yaralar üzerinde etkisi vardır. Geçmiş Olsun,

Üye
    yasak_kent Avatarı

Gerçek Adı
    Serdal
    Son Giriş
    09.08-2019
    Saat
    10:21
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşım.. Fucidin veya buna benzer kremler kullanmamanı öneririm.. Yara üzerinde ki ölü deri alt tabakanın iyileşmesini engelliyor.. Sarı kantaron yağını gazlı beze dökerek pansuman yapabilirsiniz ama bölgenin kesinlikle mikrop kapmasını önlemeniz gerekiyor. Kesin ve etkili bir çözümse gelfix silver kollajen ped - Topukta geçmeyen yara için ne önerirsiniz? yara üzerini bakteriden arındırıp bu malzemeyi yaranın üzerini kapatacak şekilde gazlı bez ile destep verip kapatmak olacak.. Hücre yenileme özelliğinden dolayı ciddi anlamda tedavinize katkıda bulunacak. Biraz zor temin edilen bir malzeme olduğu için zorlanabilirsiniz ama araştırıp sonuca gidersiniz..

Üye
    demirci3448 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

kantaron yağı yara yüzeyindeki kabuğu yumuşatıyor ve gazlıbezi yara üzerinden aldığımda bezin üzerinde deri parçacıkları yapışmış oluyor.

Normalde yara oyuktu, yara kabugu kuru ve sertti ve platin görünmüyordu. Tavsiye üzerine 2 gun sarı kantaron yağı kullandım. 2. Günün sonunda Kantaron yağı yara kabuğunu yumuşattı ve kabuk pütür pütür oldu, hafif ovaladıgınızda bile kabuk dağılıyordu, kalkıyordu. Ovalamaya devam ettim, üst kabuk kalkınca bide baktım ki plak hatta plağı önce farkedemedim, yara kabugunun sert bi noktası sandım ve kaldırmaya çalıştım. Kalkmayınca daha detaylı baktım, ne göreyim plak

Platinin görünmesi beni tedirgin etti ve ani bi kararla randevumu erkene aldırıp bugun doktoruma gösterdim.

Platinin görünmesinin sakıncalı olduğunu, enfeksiyon durumunda doğrudan kemiğe etki edeceğini söyledi ve plastik cerrahiye yönlendirdi. Plastik cerrahi yarayı incelesin, yara kapanmaz platini alın derse alalım, yara iyileşir derse platin bir süre daha kalacak dedi.

Bugun plastik cerrahiye gösteremedim, yarın için çağırdılar. Yarın sabahtan plastik cerrahiye görüneceğim, detayları burdan iletirim.

Teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üye
    demirci3448 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar tekrardan, benzer durumla karşılan arkadaşlar için son durum iletiyorum.

Bugun plastik cerraha danıştık, yarayı inceledi. Neşterle yaranın kabugunu kaldırdı, dokuları aldı, içini bir güzel temizledi.

Normalde çok basit bir yara, günlük pansumanla maximum 1 ayda kapanacak bir yara fakat alttaki platin buna engel oluyor dedi. Platin durdugu sürece bu yara kapanmaz, platin yüzeye cok yakın dedi ve alınması gerektiğini belirtti.

Platin yaranın iyileşmesine engel oluyor, krem vb tedavilerle kapanması mümkün değil. Doku nakli bile yapsak tutmaz diyerek platinin alınması için ameliyata yönlendirdi.

Bayramdan sonra ameliyat olacağım, platin alınacak. Bu süreçte steril pansuman, antibiyotikli kremlerle enfeksiyon kapmasını engellemem gerektiğini söyledi.

Platinin bulunduğu yaralarda iyileşme olmuyorsa kremlerle yağlarla vs zaman kaybetmeden plastik cerrahiye danışmanızı öneriyorum.

Herkese tesekkur ediyorum, acil şifalar diliyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Forum Moderatörü
    -DORLION- Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim uzay
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:40
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    2.510
    Verilen Beğeniler
    2.498

@şem_i nin ayak ve topuk yaraları için uzun süredir tedavi telaşesi vardı . Aydın da bu konuda uzman doktor ve yeni tedavi şekli keşfetmişler . Forum da online olunca detaylı şekilde anlatır .

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:58
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    136
    Verilen Beğeniler
    440
    Blog Mesajları
    2

Selamlar arkadaslar babam seker hastasi 10 yili askin suredir ayaginda yara oldu tirnak keserken dipten kesmis her neyse ayaklar zaten uyusuk anlamiyor banyodan bi cikti ayak ikinci parmak deri tamamen cik.is mor felan doktorlar.kesilir eder dediler neyse iylesti uzerinden 8..9 ay gecti bu defa babam tvde bi program izliyor dt ayak parmaklari uzerinde yurumenin faydali oldugunu soyluyor babamda deniyor ama nasil denemek cok zorlamis ayaginitum gun parmak.ucunde yurudu 3 5 gun sonra aciyo ayagim demeye basladi ayak sisti apse yapti yuruyemiyor saolsun doktorada gitmedi yaklasik 10 gun evde yattti bu arada apse kana karismis felan 1 aydan fazladir hastanede yatti antibiyotik kortizon tedavisi vs bu arada ayak yarasi iylesmsdi daha once tirnak keserken yaralanan parmak.alindi oksijen tedavisine gitti 2 hafta bu defa diyolar diger parmakda gider ayak gider tiz altina kadar konusmaya basladi doktorlar bu arada hastane doktor arastirdik aydin uni de bi prof ve ogrencileri diyabetik ayaklari kurtariyoar ilac pansuman tedavi vs iyiye gidiyor ayagi sukur bayram tatili nedeniyle geldiler oraya daha kotu durumda olup gelenler iylesmis haberjniz olsun doktorlar.kesmege cok.merakli kurtaralim demiyolar aydindaki doktor haric buraya herkes bilgi edjnsin kimsenin cani yanmasin diye yaziyorum...

Üye
    demirci3448 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Tesekurler.

Yarayı az önce pansuman yapmak için açtım, son hali aşağıdaki gibi.

Yorumlayabilecek, yaradan anlayan var mı?

Spoiler Spoiler/Ayrıntı İçerik:

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.394
    Verilen Beğeniler
    2.794

@demirci3448

Yara dışarıdan içeri ve aşağıdan/dipten yukarı şekilde iyileşir ve kapanır. Ama platinden dolayı sizin alttan yukarı kapanması mümkün değil. Yani, doktorun söylediği gibi, o platin varken yaranın kapanması ya da plastik cerrahi ile başka noktadan alınarak yaranın kapatılması mümkün değil. Ya platini çıkartmak lazım ya da henüz bunun için erkense, o zamana dek yarayı enfeksiyondan çok çok çok özenli şekilde koruyup zamanı geldiğinde platinin çıkartılması şart.

Üye
    Davlumbaz Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:19
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    86

Eşimin görme kaybı tedavisi için araştırdığımda ve doktora danıştığımda öğrenmiştim. Hiperbarik oksijen tedavisi için doktorlar ne diyor? Önerdiler mi? Yaralarıni çok hızlı şekilde iyileştirdiğini biliyorum. Tabii ki sizin hastalığınız için uygun olması lazım. Uzuv kaybı yaşayacak olanlarda bile geri döndürebiliyor, iyileştirebiliyor. Mucize değil, uygun olan ve olmayan hastalar var. Uygun olmayan hastalarda hiç işe yaramıyor.

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    136
    Verilen Beğeniler
    440
    Blog Mesajları
    2

Hiperbarik oksijen tedavisinin bir cok seyr faydasi var evet babam onada gitti 2 hafta ayakta duzelme oldu ama ordaki doktorda bu parmakda.gider oksijen tadavisini ayagini kurtarmak icin yapiyorus dedi ..simdiki.aydin unide doktor parmak guder ayak gider felan demiyor iylestirmeye calisiyolar ve iylesende olmus hemde cok sayida insaallah babaminda iylesecek tedavinin devami bayram.sonuna kaldi...

Üye
    Davlumbaz Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:19
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    86

Önemli olan doğru doktoru bulabilmek, siz bulmuşsunuz ne güzel, inşallah bundan sonra da tedavisi iyi gider ve düzelmesini sağlarlar.

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    136
    Verilen Beğeniler
    440
    Blog Mesajları
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Insallah Allah herkeze iylesmek nasip.etsin ...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon