TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234
Toplam 55 mesajın 46-55 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kullanici53 Avatarı

Son Giriş
    21.05-2019
    Saat
    13:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar,

Babam 70 yaşında şeker hastası aynı zaman kalp hastası. Ayakları çok kötü durumda. İstanbulda anadolu yakasında nereye gidilir? Hiperbarik tedavi demiş bir ayak bakım merkezi. Hangi bölüme gitmek lazım? Plastik, endokrinoloji, dahiliye kafam karıştı.

Üye
    senemefsun55 Avatarı

Gerçek Adı
    senem
    Son Giriş
    30.03-2018
    Saat
    15:53
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hyperbarik kliniğinde bir hastada deneme yapıyorlardı. Gözlerimle gördüm iyileştiğini. Düzenli olarak oresatin mor olandan kullandılar. Yaşam kaliteni yüksek tutmak adına bence kullanmalısın.

Üye
    Canerkorkmaz Avatarı

Son Giriş
    03.07-2018
    Saat
    01:00
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Babamın ayağında çıkan şeker yarası 2 haftada tanınmaz hale gelmişti. Adana da bulunan Hiperbarik Oksijen tedavi merkezine götürdük. Gittiğimizde bacak komple enfeksiyon içindeydi. Doktor bey bacağın komple tehlike altında olduğunu söyledi. Yaklaşık 2 ay boyunca haftada 5 gün hiperbarik oksijen tedavisi gördü, bu süreçte her gittiği gün gümüş ve özel merhemlerle pansuman yapıldı.

Bu süreçte ayağa giden damarların açılması için anjiyo yapıldı. İngiltere ve Kıbrıs ta bulunan özel bir merhemden temin ettirdiler. Bacak komple kesilecek endişesiyle gittiğimiz yerden 2 ay sonra sadece baş parmak kesilmesi ile kurtulduk. Fakat bahsettiğim pansuman normal hastanede vs yapılacak türden bişe değildi. Hemşireler titizlikle her gün enfeksiyonu akıttılar, özel dediğim merhemden sürerek gümüşle sardılar. O hemşirelerden Allah razı olsun. Ben evladı olarak o enfeksiyon kokusundan rahatsız oluyordum.

Hiperbarik tedavisi için sakın geç kalmayın, biz 2 hafta normal hastane pansumanı ile vakit kaybettik ve az kalsın bacağı komple kaybedecektik. Herkese geçmiş olsun.

Bu arada hiperbarik oksijen tedavisi özel olduğu için ücrete tabi, fakat hastaneden hiperbarik oksijen tedavisi alması gerekiyor şeklinde rapor alırsanız büyük kısmını devlet karşılıyor. Siz sadece her gittiğinizde muayene parası olarak 4 5 yıl önce 26 tl gibi bir para ödüyorsunuz. Bu para o yapılan titiz pansumanın yanında hiç kalıyor. Ayrıca gümüş ve merhem sizin istediğinize bağlı olarak zaten dışarıdan temin ediliyor.

Üye
    polo42 Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    14.12-2019
    Saat
    22:06
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    8

8 ay çok yoğun bakım yapıldı ameliyat bile geçirdim. yaram kapanmadı bu sırada mikrop kaptım yeni bir kaç yaramda oldu sol ayak tabanında. en son şekerimi kontrol altına aldım baktım ayak gidici. o kadar krem hap serum hikaye arkadaşlar. asla eski haline dömüşmüyor yaralar ama kapanıyor.! en azından doluyor oyulan yer ve bir şekilde kapanıyor. dediğim gibi tek çare şekerin normal sınırlar içinde kalması. gerisi tırı vırı...

Üye
    Canerkorkmaz Avatarı

Son Giriş
    03.07-2018
    Saat
    01:00
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle çok geçmiş olsun.

Tabi şeker yaralarında en önemli unsur damar tıkanıklığı nedeniyle ayağa kan gitmemesi ve bu sebeple yaranın kangren olmasıdır. Kan akışını düzenlemek için bacaktaki damarların açılması gerekiyor.

Fakat damar yolu düzeltilip de kan akışı normale yakın olsa bile yine de ortada kangren olmuş yaranın kurutulması süreci vardır. Ayrıca şeker hastalığı olduğu için kan akışı düzelmesi tek başına çare olmamaktadır.

Ben bu sebeple başımızdan geçen olayı anlatmak istedim.

Ne yapın edin ama şeker yarasına kısa zamanda sizinle ilgilenecek bir enfeksiyon doktoru ile görüşün. Cidden yara kısa zamanda tanınmayacak hale geliyor. Tabi şeker hastası olduğu için dahiliye ve veya endokrin doktoru da sizinle ilgilenmesi gerekiyor.

Üye
    tsunami_ Avatarı

Gerçek Adı
    Amando
    Son Giriş
    13.12-2019
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    Uganda
    Alınan Beğeniler
    84
    Verilen Beğeniler
    33

@Canerkorkmaz

damar tıkanıklığı...yüksek şeker... sonrası facia malesef.

Yasaklı Üye
    TUNCER27 Avatarı

Gerçek Adı
    TUNCER
    Son Giriş
    09.02-2019
    Saat
    13:00
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Buradaki içerik site yöneticileri tarafından silinmiştir

Üye
    deathless Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:40
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    347
    Verilen Beğeniler
    178

@TUNCER27..para kazanmak içinmi üye oldun buraya!!??...milletin çaresizliğinden faydalanmak isteyenlere ses çıkmaz ama azıcık hükümeti eleştir anında ban ı yersin...yaşasın adalet heryerde!!!

Üye
    essaygin Avatarı

Son Giriş
    26.10-2019
    Saat
    11:35
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    14

insanların hayatlarıyla bu şekilde oynamayın yazıkkk

Üye
    Abdulabdul Avatarı

Son Giriş
    21.11-2019
    Saat
    02:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba arkadaşlar Bence kapanmayan yaralar tek çaresi Larva tedavisi kendimde deneyerek test ettim ve iyileştim
    -yan etkisi yok
    -ilaç yok
    -Ücret yok
    -yatmak istirahat yok...

Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234